چگونه تغییرات آب و هوایی بر غذای ما تأثیر می گذارد

0
1061
چگونه تغییرات آب و هوایی بر غذای ما تأثیر می گذارد

ژوئن 2022 – اگر تا سال 2021 زندگی کرده باشید، شاهد برخی از خارق‌العاده‌ترین آب و هوا از زمان شروع ثبت رکورد بوده‌اید.

در شمال غربی اقیانوس آرام ملایم و بارانی، یک موج گرمای فاجعه‌بار عملاً توت‌ها را روی تاک برشته کرد. برای اولین بار در تاریخ، دولت فدرال با اعلام کمبود آب در دریاچه مید، بزرگترین مخزن این کشور، آب را برای کشاورزان آریزونا قطع کرد. آتش سوزی های گسترده ای در کالیفرنیا، ایالت واشنگتن، ترکیه، یونان و سیبری روسیه رخ داد.

در همین حال، بارندگی شدید باعث سیل های مرگبار در آمریکای شمالی، آلمان و چین شد. و در اولین بار تاریخی دیگر، باران در اجلاس گرینلند بارید، مکانی که تاکنون در تمام طول سال یخ زده بوده است.

همه این رویدادهای آب و هوایی به یک طریق بر عرضه مواد غذایی تأثیر می‌گذارند، خواه باعث از بین رفتن محصولات کشاورزی شود، مناطقی را که برای کشاورزی بیش از حد خشن باقی می‌گذارند، یا ایجاد انبوه ملخ‌ها و سایر آفات.

 بیشتر از آب و هوا بدانیم.

با این حال، فراتر از رویدادهای فردی، تغییرات آب و هوایی به طور کلی کشاورزی را متحول می کند. در برخی کشورها، محصول گندم، ذرت و سایر محصولات کشاورزان به دلیل آب و هوای بد در حال کاهش است. و در مناطق دیگر، الگوهای آب و هوایی جدید آنها را تقویت کرده است.

در ایالات متحده، بارندگی سالانه در بخش های شمالی و شرقی کشور افزایش یافته است، در حالی که در جنوب کاهش یافته است. این بر آنچه کشاورزان قادر به رشد هستند تأثیر می گذارد.

دکتر تاد موکلر، محقق اصلی در مرکز علوم گیاهی دونالد دانفورث در سنت لوئیس، می‌گوید: در چند دهه گذشته در آمریکای شمالی، شاهد تغییر مناطق رشد برخی محصولات مانند ذرت به سمت شمال بوده‌ایم. در جنوب کانادا بیشتر از هر زمان دیگری ذرت کشت می شود، در حالی که 30 تا 40 سال پیش محیطی مهمان نواز نبود.

او می گوید که در عین حال، مزارع در کانزاس و اوکلاهاما آب کمتری برای آبیاری دارند. در زمان واقعی، ما شاهد تاثیرگذاری کشاورزی تولیدی تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی هستیم.

و این فقط گیاهان را تحت تأثیر قرار نمی دهد. حیوانات کمتر و کوچکتری در آفریقا رشد می کنند. گرم شدن اقیانوس ها باعث کاهش تولید مواد غذایی از آبزی پروری صدف و ماهیگیری می شود. طبق گزارش هیئت بین دولتی تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد، میلیون ها نفر در آفریقا، آسیا، آمریکای مرکزی و جنوبی و جاهای دیگر در حال حاضر ناامنی غذایی مرتبط با آب و هوا دارند. حدود نیمی از جمعیت جهان در طول یک سال با کمبود شدید آب مواجه هستند.

مقاله ای پیشنهادی از زرگیل به شما دوست عزیز

 

تطبیق و تنظیم

تطبیق و تنظیم آب و هوا

اما همه چیز از دست نرفته است. تلاش‌های گسترده‌ای از سوی سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد و سایر سازمان‌ها در سراسر جهان در حال انجام است. آنها از استراتژی موسوم به “کشاورزی هوشمند آب و هوایی” برای افزایش بازده، کاهش خطرات برای محصولات و دام، مدیریت استفاده از آب و زمین و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای استفاده می کنند.

مهندسی ژنتیک در خود محصولات نیز کمک می کند. به عنوان مثال، بیشتر انواع برنج اگر بیش از 3 روز زیر آب بماند، می میرند. تنها در هند و بنگلادش، سیل سالانه به اندازه کافی برنج را از بین می برد تا 30 میلیون نفر را سیر کند. اما یک واریته دستکاری شده ژنتیکی که در سال 2013 معرفی شد، امیدوار کننده است. می تواند تا 2 هفته زیر آب زنده بماند.

دکتر پاملا رونالد که آزمایشگاهش در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، تنوع جدیدی را ارائه کرد، می‌گوید: «آزمایشگاه من و آزمایشگاه‌های دیگر سال‌ها بر روی انعطاف‌پذیری آب و هوا کار کرده‌اند. اکنون بیش از 6 میلیون کشاورز در حال کشت آن برنج هستند. این برای برخی از فقیرترین کشاورزان جهان واقعاً مهم بوده است.”

منبع: www.webmd.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید