چگونه عشق را در زندگی نگهداریم؟

0
1235
چگونه عشق را در زندگی نگهداریم؟

در وهله اول چه چیزی شما را جذب شریک زندگی خود کرد؟ پاسخ ممکن است عشق و یا توانایی، موفقیت یا یک ویژگی شخصیتی مانندحس شوخ طبعی باشد.

برخی از مردم اعتراف می کنند که از طریق جاذبه فیزیکی خالص به سوی همسر خود کشیده شده اند، بدون اینکه چیزی در مورد شخصی که پشت چهره زیبا است بدانند.

جرقه ای که شعله را روشن می کند تا شروع یک زندگی را رغم بزند اما آیا می توانیم این عشق را نگهداشت؟

اما از آنجایی که تانگو به دو نفر نیاز دارد، شرکا باید تمایل مشترکی برای زنده نگه داشتن جادو و همچنین تصویری واقع بینانه از آنچه که شامل آن خواهد شد، حفظ کنند.

یکی از راه‌های احیای دوباره عاشقانه های زندگی، تمرکز بر تحسین و قدردانی واقعی، می باشد. این با تحقیقاتی که اهمیت پایه‌گذاری عشق در واقعیت را آشکار می‌کند، مطابقت دارد.

چگونه عشق را در زندگی نگهداریم؟

واقعی نگه داشتن عاشقانه های قبل از ازدواج

ویل موزیر توضیح می‌دهد که جاده عاشقانه واقعی مبتنی بر واقعیت است. او رئالیسم را با تصاویر رمانتیک و غیرواقعی از آنچه جامعه درباره معنای عاشق بودن به تصویر می‌کشد، در تضاد قرار می‌دهد.

او خاطرنشان می‌کند که این مقایسه برای افرادی که شخصاً آنچه را در فیلم‌ها می‌بینند تجربه نمی‌کنند، سردرگمی ایجاد می‌کند، که می‌تواند باعث رنجش و ناامیدی شود. موزیر خاطرنشان می‌کند که این امر به‌ویژه زمانی صادق است که زوج‌ها به اشتباه فکر می‌کنند که باید همیشه موافق باشند، یا اگر شریک زندگی‌شان تغییر کند رابطه بهبود می‌یابد.

بدیهی است که زوج‌ها نمی‌توانند همیشه موافق باشند، زیرا آنها افراد متفاوتی با دیدگاه‌های متفاوت نسبت به دنیا و تجربیات زندگی هستند. اما با توجه به امید کاذب به تغییر، موزیر خاطرنشان می کند که افراد بعید هستند که شخصیت اصلی خود را تغییر دهند. واقعیتی که او پیشنهاد می کند ممکن است دلیل موفقیت روان درمانی باشد. او بر اهمیت پذیرفتن مسئولیت خوشبختی خود تأکید می کند، به جای اینکه باور کنیم که این امر مشروط به عاشق شدن است.

زوج ها با یافتن عیب های یکدیگر از عشق دور می شوند

پرچم‌های قرمز رابطه‌ای نشان‌دهنده مشکل هستند و به هر دو طرف هشدار می‌دهند که پویایی تعامل آنها نیاز به توجه دارد. اما متأسفانه، بسیاری از زوج‌ها تا زمانی که رابطه برقرار نشده است، کور رنگ هستند.

با فرض اینکه پرچم‌های قرمز نشانه نارضایتی و نه خطر هستند، به حداقل رساندن تأثیر مخرب عیب‌یابی شامل فاکتورگیری در جنبه‌های مثبت رابطه نیز می‌شود.

 

ایروم سعید عباسی و نوال جی الغامدی (2017) عواملی را که مشخصه روند از دست دادن عشق است، بررسی کردند. آنها خاطرنشان می کنند که عاشق شدن بسیار سریعتر از عاشق ماندن است. که معمولاً در طول زمان اتفاق می افتد.آن‌ها توضیح می‌دهند که وقتی زوج‌ها رابطه‌ای عاشقانه ایجاد می‌کنند، احتمالاً عواملی را که ممکن است در نهایت تأثیر نامطلوبی بر این اتحاد داشته باشند، نادیده می‌گیرند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

دوباره عاشق شدن از طریق فوکوس تازه

زوج هایی که می خواهند رابطه عاشقانه را دوباره زنده کنند، باید نگاهی تازه به شریک زندگی خود بیندازند. عباسی و الغمدی مشاهده می کنند که زن و شوهر باید یکدیگر را به عنوان ترکیبی از صفات مطلوب و نامطلوب بپذیرند.

زیرا آسیب پذیری هایی مانند خلق و خو، شخصیت و سبک های دلبستگی ممکن است هرگز تغییر نکند. آنها خاطرنشان می کنند که درمان زناشویی می تواند به همسران کمک کند تا ویژگی های پایدار و همچنین نیاز به سازگاری زناشویی را تشخیص دهند، که می تواند به تلاش برای دادن صادقانه به ازدواج یک فرصت دیگر کمک کند.

وقتی چشم‌های تازه هم بدی‌ها و هم خوب‌ها را می‌بینند، شرکا می‌توانند روی پرورش ویژگی‌های مثبت و اغلب منحصربه‌فرد که آتش در آغاز رابطه را شعله‌ور می‌کرد، تمرکز کنند. با ثابت قدم ماندن، واقع بینانه و انعطاف پذیر، عاشق بمانید. قدردانی جدید شما از ویژگی‌های مثبت شریک زندگی‌تان ممکن است به یک پیش‌گویی خودشکوفایی تبدیل شود.

 

منبع :www.psychologytoday.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید