چگونه مشکلات در محل کار را حل کنیم.

0
1111
چگونه مشکلات در محل کار را حل کنیم.

مشکلات در محل کار برای همه کسانی که شاغل هستند احتمال پیش آمدنش بسیار است. اگر در محل کار مشکلی دارید، از راه‌های مختلف، چه غیررسمی و چه رسمی، مطلع شوید که می‌توانید سعی کنید همه چیز را حل کنید.

قبل از اقدام سعی کنید مشکل را بررسی کنید و مطمئن شوید که این یک اشتباه یا سو تفاهم نیست. سعی کنید مشکلات را قبل از خبردار شدن تمام همکارانتان حل کنید.

چگونه مشکلات در محل کار را حل کنیم.

سعی کنید ابتدا آن را به طور غیر رسمی حل کنید.

مشکلات با کارفرمای شما احتمالاً تحت یکی از دو دسته قرار می گیرند، شکایت از سوی همکاران یا مشکلات انضباطی.

 نارضایتی ها

اینها نگرانی ها، مشکلات یا شکایاتی هستند که شما با کارفرمای خود مطرح می کنید. به عنوان مثال، نگرانی هایی که در مورد آن دارید:

کارشما

شرایط و ضوابط استخدام شما

حقوق قراردادی یا قانونی شما

نحوه برخورد با شما در محل کار

اگر فکر می کنید مشکلات در محل کار شما جدی است نگرانی خود را برای مدیر فوری خود توضیح دهید. تا ببیند آیا می توانید آن را به طور غیررسمی حل کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

ممکن است برای شما مفید باشد که پیشنهاد دهید چه کاری می‌خواهید برای حل مشکل شما انجام دهند.

شروع اقدامات انضباطی

 موارد انضباطی  می تواند عامل مهمی در مشکلات در محل کار باشد.

کارفرمای شما ممکن است در مورد رفتار شما، غیبت شما از محل کار یا نحوه انجام کارتان نگرانی هایی داشته باشد.

اگر آنها این نگرانی ها را به طور غیررسمی با شما یا به عنوان بخشی از بررسی عملکرد مطرح می کنند، به طور کلی بهتر است سعی کنید با یک راه حل موافقت کنید.

یا این مسائل می تواند منجر به اقدامات انضباطی، از جمله اخراج در موارد جدی تر شود.

در مواقع ایجاد مشکلات در محل کار از کجا می توانید کمک بگیرید.

اگر سعی کرده اید مشکل را به طور غیررسمی حل کنید. باید قبل از ادامه کار، راهنمایی بخواهید. آژانس روابط کار (LRA) مشاوره رایگان، محرمانه و بی طرفانه در مورد تمام مسائل استخدامی ارائه می دهد.

اگر عضو اتحادیه کارگری هستید، می توانید برای مشاوره و پشتیبانی در مورد مسائل استخدامی با نماینده اتحادیه خود تماس بگیرید.

چگونه مشکلات در محل کار را حل کنیم.

 شکایت یا شروع اقدامات انضباطی

اگر رویکرد غیر رسمی با کارفرمای شما جواب نداد، می توانید موضوع را با کارفرمای خود به عنوان یک شکایت مطرح کنید.

رویه های شکایت

به همین ترتیب کارفرمای شما ممکن است یک روند انضباطی را آغاز کند که می تواند منجر به اقدامات انضباطی و اخراج بالقوه در موارد جدی تر شود.

 فرایندهای انظباطی

آیین‌نامه رویه‌های انضباطی و شکایت اصولی را که شما و کارفرمایتان باید برای دستیابی به یک استاندارد رفتاری معقول در هنگام تلاش برای حل و فصل شکایات و موارد انضباطی رعایت کنید. تعیین می‌کند.

کمک شخص ثالث برای حل مشکلات در محل کار

اگر شما و کارفرمایتان نمی‌توانید مشکلات در محل کار را حل کنید. می‌توانید فردی را از خارج از محل کارتان برای رسیدن به توافق بیاورید.

این می تواند از طریق: میانجیگری یا سازش، جایی که یک فرد مستقل و بی طرف با شما و کارفرمای شما همکاری می کند تا به شما کمک کند به راه حلی مناسب دست پیدا کنید که هر دو از آن راضی هستید. داوری، جایی که شما و کارفرمایتان از یک شخص ثالث بی طرف برای تصمیم گیری استفاده می کنید.

توافق راه حل با کارفرمای خود

شما و کارفرمایتان ممکن است بتوانید در مورد راهی برای حل مشکلات در محل کار به توافق برسید. اگر چنین است، ممکن است بخواهید به صورت مکتوب آنچه را که هر یک از شما توافق کرده اید انجام دهید و چه زمانی آن را انجام خواهید داد، یادداشت کنید.

با این حال، شما یا کارفرمایتان ممکن است بخواهید که نتیجه شامل یک توافق نامه قانونی باشد. این توافقی است برای چشم پوشی از حق خود برای طرح یا ادامه ادعای دادگاه در مورد مسائل مربوطه می باشد.

شما فقط از طریق یکی از قراردادهای زیر می توانید این کار را انجام دهید:

یک توافق صلح‌آمیز، که پس از مشارکت یک سازش‌دهنده آژانس روابط کار در کمک به شما برای رسیدن به توافق انجام شد.

یک قرارداد مصالحه، که شامل دریافت مشاوره مستقل از یک فرد واجد شرایط مناسب، برای مثال یک وکیل واجد شرایط، افسر اتحادیه کارگری یا کارمند خدمات مشاوره داوطلبانه است.

به یاد داشته باشید که حل مشکل خود در محل کار باعث صرفه جویی در زمان و استرس شما می شود و به حفظ روابط کاری خوب کمک می کند.

دادگاه های داوری و دادگاه های مدنی

دادگاه های داوری و دادگاه های مدنی

اگر نمی توانید مشکلات در محل کار خود را در محل کار حل کنید، ممکن است این حق را داشته باشید که به دادگاه صنعتی یا دادگاه استخدام منصفانه شکایت کنید.

قبل از انجام این کار، باید به دنبال مشاوره از آژانس روابط کار  یا سایر خدمات مشاوره باشید. آنها ممکن است بتوانند در مورد ماهیت ادعای شما و نتیجه احتمالی به شما مشاوره دهند و همچنین می توانند روند آشتی زودهنگام و دادگاه صنعتی یا دادگاه استخدام منصفانه را توضیح دهند.

آنها همچنین ممکن است پیشنهاد کنند که شما و کارفرمایتان با استفاده از طرح داوری قانونی ، که جایگزینی داوطلبانه برای دادگاه صنعتی یا دادگاه استخدام منصفانه است، موافقت کنید.

طرح داوری آژانس روابط کار توضیح داده شد دادگاه مانند دادگاهی است که به دعاوی حقوق استخدامی رسیدگی می کند. دادگاه های شهرستان همچنین به برخی از مسائل مربوط به استخدام، مانند نقض قرارداد رسیدگی می کنند.

اگر قصد دارید به دادگاه شکایت کنید، به خاطر داشته باشید که می تواند استرس زا باشد. ممکن است هزینه هایی نیز در بر داشته باشد.

منبع: www.nidirect.gov.uk

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید