چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

0
743
چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

همانطور که هرکسی تعریف خاص خود را از موفقیت و کیفیت زندگی دارد. همه ما ایده‌های متفاوتی در مورد اینکه چه چیزی یک زندگی با کیفیت بالا را تشکیل می‌دهد، داریم.

البته روش های وجود دارد که هر شخصی بتواند از زندگی خود لذت کافی را ببرد. فقط انجام این چند قدم می تواند رفاه شخصی شما را تقویت کند و هر روز را بدون تغییر شدید معنادارتر کند.

چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

روابط سالم را حفظ کنید

روابط نقش مهمی در سلامت روان دارند. تحقیقات نشان می دهد که روابط سالم و حمایتی نه تنها می تواند شادی، رضایت از زندگی و رفاه روانی شما را افزایش دهد.

بلکه می تواند خطر خودکشی را نیز کاهش دهد. با این حال، همه روابط برابر ایجاد نمی شوند. روابط منفی می تواند موقعیت های سمی شامل درگیری و استرس ایجاد کند. قطع ارتباط از روابط ناسالم و تقویت روابط سالم برای بهزیستی شما حیاتی است.

شب خوب بخوابید

چه به خاطر شغلتان تا دیروقت بیدار بمانید. و چه برای پیگیری شبکه های اجتماعی، اتفاقات زیادی در زندگی ما می افتد که به نظر می رسد بر یک خواب خوب شبانه اولویت دارد.

اما خواب بخشی جدایی ناپذیر از یک سبک زندگی سالم است. کیفیت خواب شما به طور مستقیم بر سلامت روحی و جسمی شما تأثیر می گذارد. همچنین بر کیفیت زندگی شما از جمله بهره وری، تعادل عاطفی، خلاقیت و حتی وزن شما تأثیر می گذارد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

چگونه کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید

ورزش نقش مستقیم در کیفیت زندگی دارد

ورزش منظم تأثیر مثبت عمیقی بر سلامت جسمی و روانی شما دارد.نه تنها دور کمر شما را کوتاه می کند. بلکه می تواند افسردگی را کاهش دهد، اضطراب را تسکین دهد. حافظه شما را بهبود بخشد و به شما کمک کند بهتر بخوابید.

همه اینها خلق و خوی کلی شما را تقویت می کند. برای بهره مندی از این مزایا، لازم نیست که یک طرفدار تناسب اندام باشید. تحقیقات نشان می دهد که حتی 30 دقیقه ورزش در روز می تواند تفاوت ایجاد کند.

پیوستن به یک کلاس تناسب اندام گروهی، ورزش با یک دوست، و برنامه ریزی زمان تمرین منظم تنها چند تاکتیک هستند که می توانید برای حفظ انگیزه و الهام گرفتن از آنها استفاده کنید.

در کار خود معنا پیدا کنید

کار خوب می تواند کیفیت در زندگی صدچندان کند

شغلی که انتخاب می‌کنید می‌تواند بخشی از هویت شما را تشکیل دهد و احساس شما را در مورد خودتان شکل دهد. اگرچه ممکن است تغییر مسیر شغلی شما ممکن نباشد. اما این بدان معنا نیست که شما هنوز نمی توانید معنای زندگی خود را پیدا کنید. چه با تغییر ساختار روز کاری یا شرکت در سایر فعالیت های لذت بخش مانند کارهای خیریه و سرگرمی ها.

درگیر شدن در لذت‌ها و سایر فعالیت‌های تولید جریان می‌تواند معنای بیشتری را به کار شما القا کند و آن را لذت‌بخش‌تر کند.

پرونده های باز و اعصاب خورد کن را در ذهن خود ببندید

بسیاری از ما چیزهای کمی در زندگی خود داریم که انرژی ما را به صورت روزانه تخلیه می کند.آنها می توانند به شکل یک همکار بی احترامی یا درگیری حل نشده با یکی از اعضای خانواده باشند.

آنها حتی می توانند چیزهای کوچک و به ظاهر بی اهمیتی مانند یک میز به هم ریخته در خانه یا تغییر لباسی باشند. که آن را به تعویق انداخته اید. مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک به نظر می رسند. تحمل ها راهی برای جمع کردن و سنگین کردن شما دارند.

یادگیری نحوه شناسایی و حذف تحمل‌های خود به شما انرژی بیشتری برای انجام کارهایی می‌دهد که از آنها لذت می‌برید.

برای اوقات فراغت وقت بگذارید

آیا تا به حال احساس می کنید که هیچ وقت در روز زمان کافی برای انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید وجود ندارد؟

بله، زندگی پرمشغله است، و بیشتر ما به اندازه کافی کار داریم که تمام وقت خود را اشغال کنیم. اما اگر به خود فرصتی برای استراحت و تفریح نمی دهید. ممکن است به خودتان آسیب بزرگی وارد کنید.

اوقات فراغت مهمتر از آن چیزی است که بسیاری از مردم تصور می کنند. تحقیقات نشان می دهد که درگیر شدن در یک فعالیت اوقات فراغت نه تنها سطح استرس شما را کاهش می دهد و خلق و خوی شما را بهبود می بخشد. بلکه مهارت های حل مسئله شما را نیز افزایش می دهد.

بنابراین خود را با یک فعالیت لذت بخش سرگرم کنید و شاهد بهبود خلق و خو و بهره وری خود باشید. حتی ممکن است در مورد انجام کارهایی که باید انجام دهید، انرژی و هیجان بیشتری پیدا کنید – یا حداقل از آنها نترسید.

منبع: verywellmind

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید