چیز کیک یکی از دسرهای خوشمزه و در عین حال سریع حاضر می شود. این چیز کیک توت فرنگر ترد را می توانید برای شب یلدا درست کنید.

مواد لازم برای تهیه چیز کیک توت فرنگی ترد:

21 عدد کوکی شکلاتی سفید (12 عدد برای پایه، 9 عدد برای رویه)

75 گرم کره ذوب شده

مربای توت فرنگی 480 گرم

2 گرم پودر آگار آگار(پودر آگار آگار یک ژلاتین گیاهی سفید و نیمه شفاف است که از جلبک دریایی گرفته می شود. پودر آگار آگار در واقع همان آگار است که به عنوان یک ماده تثبیت کننده و ضخیم کننده استفاده می شود. ولی می توانید از ژلاتین استفاده کنید)

350 گرم شکلات سفید

360 گرم پنیر خامه ای

350 گرم خامه

14 تا 16 عدد توت فرنگی کوچک

55 گرم کره ذوب شده

طرز تهیه چیز کیک

12 عدد از بیسکویت ها را در مخلوط کن ریخته و کامل آنها را پودر می کنیم. در مرحله بعد کره ذوب شده را اضافه می کنیم. مواد را در یک قالب مورد نظر ریخته و با قاشق یا گوشت کوب بیسکویت ها را فشار دهید تا خوب و منسجم شود.

نیمی از مربا را با 4 قاشق غذاخوری آب در یک قابلمه کوچک بریزید. نیمی از آگار (ژلاتین ) را اضافه کنید و به مدت 5 دقیقه بپزید و مدام هم بزنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

مربا را روی پایه کوکی بریزید و به طور یکنواخت پخش کنید، سپس در حین آماده کردن فیلینگ اجازه دهید خنک شود. شکلات سفید را در یک دیگ دوبل ذوب کنید.

چیز کیک

چیز کیک

پس از ذوب شدن شکلات، اجازه دهید تا تقریباً دمای اتاق خنک شود. در یک کاسه سالاد، خامه مایع را به خامه فرم گرفته مخلوط کنید.

در ظرفی دیگر پنیر خامه ای را با همزن بزنید تا نرم شود سپس شکلات آب شده را اضافه کنید و با لیسک خوب هم بزنید. خامه فرم گرفته را کم کم داخل آن بریزید.

مواد آماده شده را روی مربای توت فرنگی بریزید و توت فرنگی تازه را اضافه کنید. توت فرنگی ها را فشار دهید تا در خامه پنهان شوند. کیک را به مدت 4 ساعت یا یک شب در یخچال قرار دهید.

آماده سازی مربا روی چیز کیک توت فرنگی ترد

بقیه مربا را به آرامی گرم کنید و بقیه پودر آگار آگار ( ژلاتین )را اضافه کنید. 5 دقیقه مخلوط کنید سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود.

مربا را روی چیزکیک ریخته و آن را به طور یکنواخت پخش کنید. بقیه کوکی ها را در مخلوط کن بریزید و کره ذوب شده را اضافه کنید. مخلوط را روی چیزکیک بمالید و با قاشق آن را پخش کنید.

اجازه دهید یک ساعت در یخچال خنک شود، سپس با یک چاقوی داغ روی لبه چیزکیک بکشید تا از قالب خارج شود. با احتیاط به ظرف سرو منتقل کنید و سپس برش بزنید تا سرو کنید.

این چیز کیک حاضر است تا با یک نوشیدنی نوش جان کنید.

 

منبع:www.tastemade.fr

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید