کوالکام و ارتقا اپلیکیشن آن  : کوالکام قصد دارد نقش مهمی در آماده‌سازی زیرساخت جهان واقعیت افزوده ایفا کند. این شرکت ساعاتی قبل از پلتفرمی رونمایی کرد که کار توسعه‌دهندگان را برای خلق اپلیکیشن‌های مختص نسل بعدی عینک‌های واقعیت افزوده راحت‌تر می‌کند. از جمله امکاناتی که این ابزارها ارائه می‌دهند می‌توانیم به امکان درک محیط و حرکات کاربران، کیت‌های نرم‌افزاری برای موتورهای سه‌بعدی مانند Unreal و بهبود سازگاری با پلتفرم‌هایی مانند Niantic’s Lightship اشاره کنیم.

هدف نهایی کوالکام و ارتقا اپلیکیشن  این است که واقعیت افزوده در دسترس افراد بیشتری قرار بگیرد. در حالت ایدئال، کاربران با بهره‌گیری از اپ استورها می‌توانند اپلیکیشن‌های موردنظر را از طریق گوشی برای عینک‌های هوشمند دانلود و نصب کنند. این یعنی حداقل در ابتدا، چنین عینک‌هایی به گوشی‌های هوشمند متکی خواهند بود.

کوالکام

کوالکم

کوالکام و ارتقا اپلیکیشن آن  :این پلتفرم قرار است از بهار 2022 به طور گسترده در اختیار شرکت‌ها و توسعه‌دهندگان قرار بگیرد و در این میان شرکت‌هایی مانند لنوو، اوپو و شیائومی هم برای بهره‌گیری از آن ابراز آمادگی کرده‌اند. اپراتورهای مخابراتی مانند T-Mobile و NTT DoCoMo هم قرار است با استفاده از این پلتفرم، تجربه‌ی استفاده از اینترنت 5G را جذاب‌تر کنند. گفته می‌شود لنوو اولین شرکتی خواهد بود که عینک‌های هوشمند مبتنی بر این فناوری کوالکام را راهی بازار می‌کند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما

هنوز در مورد احتمال موفقیت و تاثیر این اقدام کوالکام بر اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده نمی‌توانیم اظهارنظر کنیم. با این حال اگر چنین ابزارهایی بتوانند توسعه‌ی اپلیکیشن‌های مختص عینک‌های هوشمند را ساده‌تر کنند، جذابیت این عینک‌ها به طور قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه فروش آن‌ها هم بیشتر خواهد شد. در هر صورت تلاش شرکت‌هایی مانند متا (فیسبوک سابق) و اپل در زمینه‌ی واقعیت مجازی و افزوده نشان می‌دهد که در این زمینه در آینده‌ی نزدیک شاهد ارائه‌ی ویژگی‌های بسیار جذاب‌تری خواهیم بود.

منبع: Engadget

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید