10 تا از پرفروش ترین فیلم های تمام دوران

0
1305
10 تا از پرفروش ترین فیلم های تمام دوران

چه چیزی باعث می شود برخی از پرفروش ترین فیلم های تمام دوران باشند؟از طرح داستان و ژانر گرفته تا فیلمبرداری و اجراهای قدرتمند، عوامل بسیاری در ساخت یک فیلم موفق نقش دارند. تماشاگران جدی سینما را برای تماشای نمایش درام روی پرده بزرگ به سالن‌ها می‌کشند.

علاوه بر این، شور و شوق در مورد برخی از فرنچایزهای مشهور، مانند انتقام جویان یا جنگ ستارگان، چنان است که همه علاقه مندان به فیلم های ابرقهرمانی و علمی تخیلی به سینماها می آیند تا جزییات کوچک قهرمانان داستانی خود را دریافت کنند و در آخر هفته های افتتاحیه رکورددار شوند.

با توجه به این موضوع، ما برخی از پردرآمدترین باکس آفیس تمام دوران را (طبق باکس آفیس موجو). از جمله فیلم‌هایی از ژانرهای مختلف مانند علمی تخیلی، عاشقانه و اکشن معرفی کرده‌ایم.

در اینجا 10 فیلم پردرآمدی که باید تماشا کنید آورده شده است.

10 تا از پرفروش ترین فیلم های تمام دوران

1.آواتار (2009)

فروش جهانی باکس آفیس: 2.85 میلیارد دلار (تقریبا)

یکی از پرفروش ترین فیلم های که علمی تخیلی می باشد. به کارگردانی و نویسندگی جیمز کامرون، برنده جایزه اسکار، پردرآمدترین فیلم تمام دوران است. داستان به دنبال جیک سالی (سم ورتینگتون)، یک تفنگدار سابق فلج شده است که در پاندورا، سیاره ای بیگانه پر از موجودات عجیب و غریب و تکامل یافته ناوی مستقر می شود.

در طول دوران متصدی خود به عنوان “آواتار”، ذهنی انسانی در بدنی بیگانه، عاشق یکی از زنان ناوی به نام نیتیری (زوئه سالدانا) می شود. با این حال، جیک در مورد پیروی از دستوراتی که توسط بزرگانش به او داده شده و از پاندورا و مردم بومی آن محافظت می کند، دچار تعارض است.

آواتار همچنین سیگورنی ویور و استفن لنگ را در نقش های برجسته ای بازی می کند. به گزارش ای بی سی نیوز، کامرون که به همراه جان لاندو تهیه کننده این فیلم نیز بوده است. اولین پیش نویس فیلمنامه این فیلم را در سال 1994 نوشت.

10 تا از پرفروش ترین فیلم های تمام دوران

2. Avengers: Endgame (2019)

فروش جهانی باکس آفیس: 2.80 میلیارد دلار (تقریبا)

دومین و پرفروش ترین فیلم های گفته می شود Avengers: Endgame فینال 22 فیلم به هم پیوسته Infinity Saga (2008-2019) در دنیای سینمایی مارول است.

در قسمت قبلی خود، Avengers: Infinity War، نیمه خدای شیطان تایتان تانوس (جاش برولین) از قدرت خود برای خراب کردن زمین و جهان استفاده نادرست می کند.

عواقب خرابه ها در Avengers: Endgame ادامه دارد، جایی که حتی انتقام جویان گرد هم می آیند تا آسیب وارد شده توسط تانوس را جبران کنند.

برای مبارزه با یکی از بزرگترین نبردهای تمام دوران در برابر تانوس. مرد آهنی (رابرت داونی جونیور)، ثور (کریس همسورث)، بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون)، کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز).

مرد عنکبوتی (تام هالند) و هالک (مارک روفالو) به همراه متحدانی مانند مرد مورچه ای (پل راد). دکتر استرنج (بندیکت کامبربچ)، پلنگ سیاه (مرحوم چادویک بوزمن) و کاپیتان مارول (بری لارسون) به نیروها می پیوندند.

این دومین فیلم پرفروش توسط برادران مشهور روسو، آنتونی و جو کارگردانی شده است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

فیلم های پرفروش

3.تایتانیک (1997)

فروش جهانی باکس آفیس: 2.20 میلیارد دلار (تقریبا)

یکی دیگر از شاهکارهای کامرون، تایتانیک پرفروش ترین فیلم های است. که به دنبال رز دویت بوکاتر، یک صد ساله است که تجربه خود را از حضور در کشتی “غرق نشدنی” R.M.S تایتانیک در 10 آوریل 1912، با نوه اش و خدمه کشتی تحقیقاتی علمی، کلدیش، به اشتراک می گذارد.

هنگامی که رز نوزده ساله (کیت وینسلت) به همراه مادر، نامزد و دیگر اشراف بر کشتی بدبخت سوار می شود، با یک سرگردان و هنرمند به نام جک داوسون (لئوناردو دی کاپریو) آشنا می شود. که بلیت های درجه 3 را برای کشتی لوکس دریافت می کند.

و با بهترین دوستش سوار می شود. رز در طول سفر آنها به جک نزدیک می شود و یاد می گیرد که زندگی کند. آنها در نهایت عاشق می شوند. اما احساسات آنها نسبت به یکدیگر با برخورد بی سابقه کشتی تایتانیک با کوه یخی در اقیانوس اطلس شمالی آزمایش می شود.

در این فیلم عاشقانه گلوریا استوارت در نقش رز بزرگتر، بیلی زین در نقش کال هاکلی (نامزد رز جوان)، کتی بیتس در نقش مالی براون و برنارد هیل در نقش کاپیتان اسمیت و دیگران بازی می کنند.

جالب اینجاست که برای ساخت این فیلم کلاسیک حدود 200 میلیون دلار صرف شده است که نام خود را در میان برترین فیلم های تمام دوران ثبت کرده است.

پرفروش ترین فیلم های

4.جنگ ستارگان: اپیزود هفتم – نیرو برمی خیزد (2015)

فروش جهانی باکس آفیس: 2.07 میلیارد دلار (تقریبا)

این فیلم حماسی اپرای فضایی به تصویر می‌کشد که چگونه گروهی از قهرمانان نامحتمل گرد هم می‌آیند تا از تهدید جدیدی از سوی کایلو رن، نوه دارث ویدر جلوگیری کنند.

ری (دیزی ریدلی)، لاشخور صحرا، و فین (جان بویگا)، یک طوفان سرکش. با اعضای مقاومت دست به دست هم می دهند تا صلح را بازگردانند. برای انجام این کار، آنها باید استاد افسانه ای جدی، لوک اسکای واکر (مارک همیل) را با کمک یک دروید که محل اختفای او را حمل می کند، پیدا کنند.

به کارگردانی J.J.آبرامز، بازیگران فیلم نیز شامل هریسون فورد در نقش هان سولو، کری فیشر در نقش پرنسس لیا و آدام درایور در نقش کایلو رن هستند. از اولین فیلمی که در سال 1977 اکران شد، جنگ ستارگان: اپیزود چهارم – امیدی جدید (که بعداً از عنوان اصلی جنگ ستارگان اصلاح شد)، 12 فیلم در این فرانچایز منتشر شده است.

10 تا از پرفروش ترین فیلم های تمام دوران

5.Avengers: Infinity War (2018)

فروش جهانی باکس آفیس: 2.05 میلیارد دلار (تقریبا)

یکی دیگر از پرفروش ترین فیلم های مارول که درآمدهای زیادی در گیشه به دست آورد. ابرقهرمانان مرد آهنی، ثور، هالک، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه، هاوکی (جرمی رنر) و مرد عنکبوتی را گرد هم می‌آورد. تا دشمن مشترکشان – تانوس قدرتمند – را شکست دهد.

از طرف دیگر، تانوس مصمم است که تمام شش سنگ بی نهایت را جمع آوری کند تا به هدف پیچ خورده خود دست یابد.

سرنوشت سیاره در دست انتقام جویان است که باید ثانوس را از اجرای نقشه شیطانی خود باز دارند.

این فیلم به کارگردانی برادران روسو، رابرت داونی جونیور، کریس همسورث، مارک روفالو و دیگر بازیگران را در نقش های برجسته ایفا می کند. این نوزدهمین فیلم در دنیای سینمایی مارول و هفتمین قسمت از فاز سوم است.

پرفروش ترین فیلم های

6.مرد عنکبوتی: بدون راه خانه (2021)

فروش جهانی باکس آفیس: 1.89 میلیارد دلار (تقریبا)

پیتر پارکر (تام هالند) با افشای هویت خود به عنوان مرد عنکبوتی، از دکتر استرنج می‌خواهد تا با یک مراسم مخفیانه به او کمک کند تا راز خود را بازگرداند. با این حال، هنگامی که یک طلسم به دلیل تداخل مکرر پیتر به اشتباه می‌افتد، منجر به باز کردن چندجهانی می‌شود.

پیتر سپس با شرورانی از دیگر فیلم‌های مرد عنکبوتی مانند دکتر اتو اکتاویوس/دک اک (آلفرد مولینا)، مکس دیلون/الکترو (جمی فاکس) و نورمن آزبورن/گرین گابلین (ویلم دافو) روبرو می‌شود. که نه تنها تهدیدی برای او هستند برای جهان هم خطرناک هستند.

به کارگردانی جان واتس، Spider-Man: No Way Home بازیگرانی چون توبی مگوایر و اندرو گارفیلد. نسخه های خود را از Spidey به همراه زندایا در نقش ام جی، ماریسا تومی در نقش خاله می، جیکوب باتالون در نقش ند لیدز و جان فاورو در نقش هپی هوگان تکرار می کنند.

 

پرفروش ترین فیلم های

7.دنیای ژوراسیک (2015)

فروش جهانی باکس آفیس: 1.67 میلیارد دلار (تقریبا)

این فیلم اکشن علمی-تخیلی هیجان انگیز حول محور دنیای ژوراسیک می چرخد. پرفروش ترین فیلم های لیست می باشد. یک پارک موضوعی دایناسورها که به بسیاری از دایناسورهای ترکیبی دستکاری شده ژنتیکی مانند ایندومینوس رکس وحشی و در عین حال باهوش پناه می دهد. یک روز، دایناسور از مهار خود فرار می کند و باعث می شود موجودات دیگر شل شوند و به قتل عام بپیوندند.

آنچه در ادامه می‌آید این است که چگونه مربی دایناسورها، اوون گریدی (کریس پرت) و مدیر عملیات پارک، کلر دیرینگ (برایس دالاس هاوارد) برای نجات گردشگران از یک حمله کامل و ماقبل تاریخ رقابت می‌کنند.

عرفان خان در نقش سایمون مصرانی و وینسنت دونوفریو در نقش ویک هاسکینز نیز از جمله بازیگران این فیلم هستند.

دنیای ژوراسیک توسط کالین ترورو کارگردانی شده است. به گزارش هالیوود ریپورتر، در سال 2015، او اظهار داشت که تی رکس نمایش داده شده در این فیلم، همان چیزی است که در پارک ژوراسیک اصلی (1993) ظاهر شد.

10 فیلم پرفروش تاریخ که باید تماشا کنید

8.شیر شاه (2019)

فروش جهانی باکس آفیس: 1.66 میلیارد دلار (تقریبا)

بازسازی فیلم اصلی 1994 با همین نام، شیر شاه (2019) با بازخوردهای متفاوتی از سوی تماشاگران، به ویژه آنهایی که انیمیشن قبلی را دیده بودند، دریافت کرد. پرفروش ترین فیلم های که سال های قبل انیمیشن آن بسیار مورد توجه بود.

این فیلم سیمبا (با صدای دونالد گلاور)، شاهزاده شیر جوان ساوانای آفریقا را دنبال می کند .که برای حکومت به دنیا آمده است. اما توطئه ای که توسط عمویش اسکار (با صدای چیوتل اجیوفور) برای تصاحب پادشاهی طراحی شده بود، سیمبا را مجبور به فرار می کند.

سیمبا دوستان جدیدی به نام پومبا (با صداپیشگی ست روگن) و تیمون (با صدای بیلی آیچنر) پیدا می کند و در یک برخورد تصادفی با نالا (با صداپیشگی بیانسه) از وضعیت متروک پادشاهی سابقاً پر رونق خود مطلع می شود. سپس تصمیم می گیرد آنچه را که به طور قانونی متعلق به اوست پس بگیرد.

آلفره وودارد، جان اولیور، فلورانس کاسومبا، اریک آندره، جان کانی، کیگان-مایکل کی، جی دی مک کری، شهید رایت جوزف و جیمز ارل جونز نیز صداهای خود را به شخصیت های مختلف فیلم به کارگردانی جان فاورو وام داده اند.

انتقام جویان

9.انتقام جویان (2012)

فروش جهانی باکس آفیس: 1.519 میلیارد دلار (تقریبا)

این فیلم مرد آهنی، هالک، کاپیتان آمریکا، ثور، هاوکی و بیوه سیاه را برای اولین بار در نقش انتقام جویان گرد هم می آورد. تا از حمله لوکی بدنام (تام هیدلستون) و ارتش بیگانه اش به زمین جلوگیری کند. به کارگردانی Joss Whedon در باکس آفیس عملکردی خارق العاده داشت.

این فیلم در آخر هفته افتتاحیه خود رکورد 200.3 میلیون دلاری را به دست آورد و سلطه ای را ایجاد کرد که اکنون فیلم های دنیای سینمایی مارول به طور گسترده به آن شهرت دارند.

خشمگین

10.خشمگین 7 (2015)

فروش جهانی باکس آفیس: 1.515 میلیارد دلار (تقریبا)

دومینیک تورتو (وین دیزل)، برایان اوکانر (پل واکر) و بقیه خدمه با امید به بازگشت به زندگی عادی خود، پس از شکست دادن تروریست بین المللی اوون شاو (لوک ایوانز) پراکنده شدند.

در همین حال، برادر بزرگ اوون، دکارد شاو (جیسون استاتهام)، قول می‌دهد که با دومینیک و خانواده‌اش تسویه حساب کند تا انتقام برادرش را بگیرد.

این باند در مواجهه با تهدیدات ابوظبی دور و در خانه در لس آنجلس، برای محافظت از خانواده های خود دوباره متحد می شوند.

یک عامل دولتی در ازای نجات یک هکر ربوده شده که یک برنامه نظارتی قدرتمند ایجاد کرده است. به آنها کمک می کند.

با بازی دواین «راک» جانسون، میشل رودریگز، تایریس گیبسون و لوداکریس، از جمله، فیلم خشمگین ۷ توسط جیمز وان کارگردانی شده است.

این فیلم آخرین باری بود که طرفداران پل واکر را قبل از مرگش روی پرده بزرگ دیدند.

منبع: www.lifestyleasia.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید