10 حقیقت جالب درباره بتهوون که شاید ندانید

0
1287
10 حقیقت جالب درباره بتهوون که شاید ندانید

لودویگ ون بتهوون یکی از بهترین آهنگسازان تمام دوران است. درباره بتهوون و موسیقی او در همه جا راه خود را پیدا کرده است. از مراحل سمفونی های حرفه ای گرفته تا تبلیغات و برنامه های انیمیشن کودکان.

موسیقی بتهوون چه محقق شود چه نشود، برای مردم، از پیر و جوان قابل تشخیص است. تاثیر او بر دنیای موسیقی باورنکردنی است.

فرقی نمی‌کند چه مقدار به موسیقی علاقه مند هستید همه باید یک یا دو چیز درباره بتهوون بدانند. او زندگی خسته کننده ای داشته بود که ما  در این مقاله حقایقی کوتاه و جالب را خواهیم گفت.

10 حقیقت جالب درباره بتهوون که شاید ندانید

1. بتهوون مجبور شد وارد موسیقی شود

پدر بتهوون، یوهان ون بتهوون، می‌دانست که پسرش از نواختن پیانو لذت می‌برد، بنابراین تلاش کرد تا اعجوبه‌ای مانند موتزارت خلق کند.

فرقی نمی‌کرد چه ساعتی، شب یا روز، بتهوون مجبور شد تمرین کند تا بتواند به سطح اعجوبه برسد. بسیاری از این مواقع اشک پسر جوان را درآورد.

در واقع، تاریخ تولد بتهوون اغلب مورد تردید قرار گرفته است. او در سال 1770 غسل تعمید داده شد. اما در تعقیب پدرش برای ایجاد یک اعجوبه جوان، او ممکن است این تاریخ را جایی در طول مسیر تغییر داده باشد.

بتهوون را در سنین پایین‌تر پیشرفته‌تر به نظر می‌رساند.

2.بتهوون آهنگی ساخت که نمی توانست بشنود

بسیاری از مردم می دانند که بتهوون ناشنوا بود، اما هیچ کس واقعاً دلیل آن را نمی داند. اما، او همیشه قادر به شنیدن نبود و تا زمانی که حدود 26 سال داشت شروع به از دست دادن شنوایی خود کرد.

گمانه زنی ها حاکی از آن است که کم شنوایی بتهوون احتمالاً ناشی از بیماری های دوران کودکی، مانند آبله یا تیفوس بوده است.

گفته می شود در بستر مرگ، یکی از دوستانش آخرین سخنان بتهوون را چنین نقل کرد: در بهشت خواهم شنید.

3.بتهوون مشکلات جسمی زیادی داشته

گمان می‌رود که آهنگساز مشهور آلمانی با مشکلات سلامتی زیادی روبرو بوده و شایع شده است که او اغلب مشروبات الکلی زیاد می‌نوشیده است که باعث آسیب کبدی او شده است.

همچنین گفته می‌شود که او از دوره‌های افسردگی شیدایی و تغییرات شخصیتی نامنظم رنج می‌برد. در سال 2007، تکه‌هایی از موهای بتهوون نمونه‌برداری شد و مشخص شد که سطوح ناسالمی سرب دارد.

این مقدار ممکن است فرد سالمی را نکشته باشد، اما به دلیل تمام بیماری‌هایش، بتهوون ممکن است در واقع به دلیل مسمومیت با سرب مرده باشد.

4.بتهوون در ریاضیات ضعیف بود.

بسیاری از مردم به شما خواهند گفت که ریاضیات و موسیقی دست به دست هم می دهند و فرض می کنید که فردی به استعداد بتهوون که آهنگ های باورنکردنی نوشته است، توانایی ریاضی قوی دارد.

از این گذشته ، ترکیبات را می توان به عنوان معادلات پیچیده ریاضی در نظر گرفت. اما بتهوون بعد از 11 سالگی به مدرسه نرفت و در حالی که حسابی پایه را آموخت، قبل از اینکه حسابی خیلی پیشرفته شود آن را ترک کرد.

در نتیجه فقدان تحصیلات – در درجه اول ریاضی – او در مدیریت مالی خود بسیار بد بود.

5.بتهوون بر رفتار اجتماعی خود کنترل داشت.

درباره بتهوون می توانیم بگویم که  علاقه ای به دریافت بازخورد یا انتقاد منفی برای کار خود نداشت. با این حال، او علاقه مند به حفظ کنترل بر وجهه عمومی خود بود.

او ظاهرا حتی به سردبیر مجله موسیقی پیشرو در آن زمان، Allgemein musikalische Zeitung (AMZ) اطلاع داد که اگر می‌خواهند به دریافت آثار او ادامه دهند، باید نظرات منفی را متوقف کنند

6.بتهوون خوش شانس نبود

او از صمیم قلب عشق می ورزید، اما هرگز در عشق واقعا خوش شانس نبود و متأسفانه هرگز ازدواج نکرد و خانواده ای نداشت.

اولین مورد تحسین او کنتس جولیتا گیکیاردی بود که زیر نظر او موسیقی آموخت و او کاملاً شیفته او شد. او حتی سونات پیانوی شماره 14 خود را در سی شارپ مینور – که به سونات مهتابی نیز معروف است – به او تقدیم کرد.

متأسفانه، چون او یک عامی بود، این دو هرگز اجازه نداشتند با هم باشند.

کنتس دیگر، ژوزفین برانزویک، هنگام آموزش پیانو به او علاقه خود را قلقلک می داد، اما علیرغم نامه های عاشقانه بین آنها، خانواده او این رابطه را ممنوع کردند.

مقاله ای دیگر از زرگیل برای شما دوست عزیز

بتهون و موزارت هم کلاسی بودن

7.بتهوون و موتزارت با یک معلم درس می خواندند.

وقتی به مشهورترین آهنگسازان کلاسیک فکر می کنید، بتهوون و موتزارت تقریباً همیشه در صدر فهرست قرار می گیرند.

هر دوی آنها آثار شگفت انگیزی به دنیای موسیقی ارائه کرده اند، اما آیا تا به حال فکر می کردید که آنها با یک معلم درس خوانده اند؟

فقط به شما نشان می دهد که معلم آنها فرانتس جوزف هادین چقدر با استعداد بود. جای تعجب نیست که چرا از او به عنوان پدر سمفونی یاد می شود.

زمانی که بتهوون جوان بود، به وین سفر کرده بود تا از موتزارت بیاموزد. با این حال، در 20 سالگی بازگشت و تحصیلات خود را نزد هایدن آغاز کرد.

8.بتهوون تدریس را دوست نداشت

به دلیل شهرت و استعدادش در آهنگسازی، بسیاری از نوازندگان به دنبال او برای درس خواندن بودند. با این حال، بتهوون ترجیح می دهد وقت خود را صرف آهنگسازی یا انجام هر کاری جز آموزش پیانو کند.

البته، مگر اینکه استثنایی وجود داشته باشد. بتهوون اگر احساس می کرد که یک دانش آموز بسیار با استعداد یا یک زن جوان فوق العاده جذاب است، یک استثنا قائل می شد و نقش یک معلم را بر عهده می گرفت.

بتهون خوش شانس نبود

9.بتهوون هرگز ثروتمند نشد.

در دنیای امروز، تصور می‌کنید فردی به اندازه بتهوون از نظر موسیقی با استعداد بوده و زندگی راحتی داشته است.

اما، این اصلا درست نیست. درباره بتهوون می توان گفت که او راحت زندگی می کرد، بله، اما این به این دلیل است که برای آن تلاش زیادی کرده است.

او باید به طور مداوم کار می کرد، یا آهنگ های خود را می نوشت. برای ثروتمندانی که آن را سفارش می دادند، می نوشت، یا پیانو تدریس می کرد.

10 حقیقت جالب درباره بتهوون که شاید ندانید

10.بتهوون در طوفان درگذشت.

بتهوون تا سن 56 سالگی (در سال 1827) زندگی کرد تا اینکه به دلایل نامعلومی درگذشت. برخی تصور می کنند که مرگ او می تواند ناشی از سیروز، مسمومیت با سرب، سیفلیس یا عفونت دیگری باشد.

آهنگ‌های قدرتمند او پر از شکست‌های عمیق همراه با ملودی‌های سبک که همه با هم ترکیب می‌شوند تا چیزی واقعاً باشکوه خلق کنند، دقیقاً همان چیزی است که زندگی او به پایان رسید.

با چنین میراثی برای به جا گذاشتن، تنها به نظر می رسد مناسب است که کشور وین برای قدردانی از چنین مردی در مراسم خاکسپاری او به صفوفی بپیوندد.

 جمع بندی حقایق بتهوون

همانطور که می بینید، چیزهای زیادی در مورد زندگی و کار درباره بتهوون وجود دارد که ما نمی دانیم. بتهوون اغلب به عنوان یک شخصیت نسبتاً تراژیک به تصویر کشیده می شود، اما موسیقی او نقش مهمی در توسعه موسیقی کلاسیک غربی ایفا کرد.

ساخته های او بسیار تأثیرگذار بود و تا به امروز ادامه دارد. امیدواریم این مقاله نکاتی را به شما داده باشد که هنگام گوش دادن به موسیقی او یا مطالعه او در کلاس تاریخ موسیقی خود به آنها فکر کنید.

منبع: hellomusictheory.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید