10 نکته برای افزایش تمرکز کودک

0
1153
10 نکته برای افزایش تمرکز کودک

تمرکز کودک  نکته ای بسیار حائز اهمیت می باشد. آیا کودک شما می تواند تمرکز خود را روی کارها، کارهای خانه یا مطالعه داشته باشد؟ برای اکثر بچه ها، تمرکز بیش از چند لحظه روی هر کاری دشوار است، و این کاملاً طبیعی است، به دلیل کنجکاوی، پرشور و انرژی آنها. تمرکز و تمرکز برای مطالعه، انجام تکالیف و انجام هر کاری ضروری است.

افراد بزرگسال می توانند تمرکز خود را با تمرینات ویژه بهبود بخشند. اما در مورد کودکان باید از استراتژی های مختلفی استفاده کرد.

شما می توانید به طرق مختلف به فرزندتان کمک کنید تمرکز خود را افزایش دهد. می توانید عادات و قوانین خاصی را به کودک خود بیاموزید، که تمرکز را آسان تر می کند و کمتر بی قرار می شود.

این به آماده سازی تکالیف یا انجام وظایف کمک می کند. من می خواهم در اینجا 10 نکته را برای کمک به تمرکز بهتر فرزندتان ارائه کنم.

10 نکته برای افزایش تمرکز کودک

1.کاهش حواس پرتی

کودکان ممکن است به سختی از مواردی که حواس پرتی را پرت می کنند، تشخیص دهند. مگر اینکه درگیر چیزی باشند که واقعاً دوست دارند.

شما باید محیطی را که آنها در آن یاد می‌گیرند، مطالعه می‌کنند یا وظایفشان را انجام می‌دهند. تا حد امکان بدون حواس‌پرتی حفظ کنید.

به خصوص مراقب تلویزیون، موسیقی بلند، صداها و هر چیز دیگری که ممکن است توجه کودک را منحرف کند، باشید تا در رسیده به هدف تمرکز کودک

به او کمک کنید.

2.تلویزیون و تلفن همراه

تماشای تلویزیون در حین انجام تکالیف ایده خوبی نیست، زیرا تمرکز کودک

از بین می رود. پیام های متنی و رسانه های اجتماعی نیز تمرکز را مختل می کنند.

فرزندتان را تشویق کنید و به او بیاموزید که هنگام مطالعه و انجام تکالیف، پیامک نخواند یا از تلفن همراه استفاده نکند.

3. انجام تکالیف در یک ساعت هر روز

تکرار یک فعالیت مشابه هر روز در یک ساعت، در نهایت آن را به یک عادت تبدیل می کند.

اگر کودک هر روز در همان ساعت برای تکالیف بنشیند، پس از مدتی که ساعت فرا می رسد، تلاش کمتری برای تمرکز لازم است. ذهن می داند که زمان تکالیف فرا رسیده است و تمایل بیشتری به مطالعه دارد.

به آنها فعالیت بدنی کافی بدهید

4. به آنها فعالیت بدنی کافی بدهید

برخی از فعالیت های بدنی، مانند بازی، دویدن یا برخی ورزش ها، بین مطالعه و کار، راهی برای تخلیه انرژی اضافی فراهم می کند.

این به کودک کمک می‌کند تا کمتر بی‌قرار باشد. و بیشتر تمرکز کودک

را افزایش می دهید و خستگی را جبران کند و تمرکز را آسان‌تر کند.

5. اجازه دهید کودکان بازی و سرگرمی داشته باشند

وظایف بیش از حد به کودکان و درگیر کردن آنها در فعالیت های زیاد می تواند برای مغز آنها طاقت فرسا و خسته کننده باشد. به عنوان والدین، باید به آنها زمان کافی برای لذت و سرگرمی بدهید، تا زیاد تحت فشار نباشند.

 

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

10 نکته برای افزایش تمرکز کودک

6. استراحت کافی

اطمینان حاصل کنید که کودک در شب به اندازه کافی بخوابد و همچنین در طول روز کمی استراحت کند.

برای تکمیل یک هدف زمان تعیین کنید.

7.برای تکمیل یک هدف زمان تعیین کنید.

زمان را برای تکمیل یک هدف تعیین کنید. این می تواند ده دقیقه، بیست دقیقه و غیره باشد. این می تواند کودک را وادار به تمرکز کند تا هدف را در محدوده زمانی به پایان برساند.

با این حال، باید مراقب این موضوع باشید، زیرا ممکن است برخی از کودکان تعیین محدودیت های زمانی را بیش از حد تحت فشار قرار دهند و این می تواند باعث اضطراب و اختلال در تمرکز آنها شود.

10 نکته برای افزایش تمرکز کودک

8. به آنها اجازه دهید بازی هایی را که نیاز به تمرکز دارند بازی کنند

شما می توانید با انجام بازی هایی که نیاز به تفکر دارند، توانایی تمرکز کودک را آموزش دهید و تقویت کنید. تعداد زیادی از این بازی ها وجود دارد که می توانید آنها را در فروشگاه های فروش بازی برای کودکان پیدا کنید.

انجام بازی هایی که نیاز به تمرکز، برنامه ریزی و استفاده از حافظه دارند، سرگرمی را با تمرکز ترکیب می کنند.

قبل از شروع یک کار جدید، کمی زمان بگذارید

9. قبل از شروع یک کار جدید، کمی زمان بگذارید

وقتی فرزندتان مشغول است، به او بگویید که بعداً چه کاری باید انجام دهد، اما بین اتمام کار و شروع کار جدید، چند دقیقه استراحت کنید. این از تنش و مقاومت درونی جلوگیری می کند.

یک کار بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید

10.یک کار بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید

یک کار بزرگ به تمرکز و نظم بیش از حد نیاز دارد، بنابراین ایده خوبی است که آن را به کارهای کوچکتر تقسیم کنید. این می تواند برای تکالیف خانه، کارهای خانه و یادگیری مهارت های جدید اعمال شود.

انجام پروژه‌های کوچک که منجر به اتمام یک پروژه بزرگ می‌شود، باعث می‌شود پروژه کمتر ترسناک باشد و تمرکز روی آن آسان‌تر شود و همچنین احساس پیشرفت و حرکت را القا می‌کند.

یک کار بزرگ که نیاز به زمان، فداکاری و تمرکز دارد، ممکن است صمیمی و طاقت فرسا به نظر برسد و بی میلی و اهمال کاری را بیدار کند. انجام یک کار کوچک آسان تر به نظر می رسد و مقاومت کمتری ایجاد می کند.

 

منبع: www.successconsciousness.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید