11 راه برای حفظ سلامت دندان ها

0
927
11 راه برای حفظ سلامت دندان ها

سلامت دندان ها و مراقب دندان های خود باشید دستیابی به دندان های سالم یک عمر مراقبت می طلبد.

بسیار مهم است که هر روز اقدامات درستی برای مراقبت از آنها و جلوگیری از مشکلات انجام دهید. این شامل دریافت محصولات مناسب مراقبت از دهان و همچنین توجه به عادات روزانه است.

1. قبل از به رختخواب رفتن حتما مسواک بزنید

بر کسی پوشیده نیست که توصیه کلی این است که حداقل دو بار در روز مسواک بزنید. با این حال، بسیاری از ما همچنان از مسواک زدن در شب غافل هستیم. اما مسواک بزنید قبل از خواب از شر میکروب ها و پلاک هایی که در طول روز جمع می شوند خلاص می شود.

2. به درستی مسواک بزنید

وقت خود را صرف کنید و مسواک را با حرکات آرام و دایره ای حرکت دهید تا پلاک ها از بین بروند. پلاک برداشته نشده می تواند سفت شود و منجر به تجمع جرم و التهاب لثه (بیماری اولیه لثه) شود.

3. از زبان خود غافل نشوید

پلاک نیز می تواند روی زبان شما ایجاد شود. این نه تنها می تواند منجر به بوی بد دهان شود، بلکه می تواند منجر به سایر مشکلات سلامت دهان شود. هر بار که دندان های خود را مسواک می زنید، به آرامی زبان خود را مسواک بزنید.

4. از خمیر دندان حاوی فلوراید استفاده کنید

وقتی صحبت از خمیردندان به میان می‌آید، عناصر مهم‌تری نسبت به قدرت سفید کنندگی و طعم‌ها وجود دارد. مهم نیست که کدام نسخه را انتخاب می کنید، مطمئن شوید که حاوی فلوراید است.

در حالی که فلوراید توسط افرادی که نگران تأثیر آن بر سایر بخش های سلامت هستند.این ماده همچنان یک عنصر اصلی در سلامت دهان و دندان می باشد.

این به این دلیل است که فلوراید یک دفاع پیشرو در برابر پوسیدگی دندان است. این ماده با مبارزه با میکروب هایی که می توانند منجر به پوسیدگی شوند و همچنین ایجاد یک سد محافظ برای دندان های شما عمل می کند.

5.استفاده از نخ دندان را فراموش نکنید

بسیاری معتقدند چون مسواک می زنند دیگه نیازی به استفاده از نخ دندان ندارند. که ممکن است بین دندان های شما گیر کند، همانطور که جاناتان شوارتز، DDS. نشان میدهد.

“این واقعا راهی برای تحریک لثه ها، کاهش پلاک و کمک به کاهش التهاب در ناحیه است.” استفاده از نخ دندان یک بار در روز معمولا برای بهره مندی از این فواید کافی است.

6. نخ دندان می تواند دشوار باشد اما فراموش نکنید

نخ دندان دشوار است مخصوصا برای کودکان و افراد سالمند.  ازنخ دندان ها استفاده کنید.

7.دهانشویه را در نظر بگیرید

تبلیغات باعث می شود که دهانشویه برای سلامت دهان و دندان ضروری به نظر برسد، اما بسیاری از مردم از آن صرف نظر می کنند زیرا نمی دانند چگونه کار می کنند.

شوارتز می گوید دهانشویه از سه طریق کمک می کند: میزان اسید موجود در دهان را کاهش می دهد، نواحی سخت مسواک زدن در داخل و اطراف لثه ها را تمیز می کند و دندان ها را دوباره معدنی می کند. او توضیح می دهد: “دهان شویه ها به عنوان یک ابزار کمکی برای کمک به تعادل همه چیز مفید هستند.

از دندانپزشک خود برای توصیه های خاص دهانشویه بخواهید. مارک های خاص برای کودکان و کسانی که دندان های حساسی دارند بهترین هستند. دهانشویه با نسخه نیز موجود است

8.آب بیشتری بنوشید

آب همچنان بهترین نوشیدنی برای سلامت کلی شما از جمله سلامت دهان و دندان است.همچنین، به عنوان یک قانون کلی، شوارتز نوشیدن آب را بعد از هر وعده غذایی توصیه می کند. این می تواند به شستن برخی از اثرات منفی غذاها و نوشیدنی های چسبنده و اسیدی در بین برس ها کمک کند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

 

9.میوه ها و سبزیجات ترد بخورید

غذاهای آماده راحت هستند، اما شاید در مورد دندان های شما چندان زیاد نباشد.خوردن محصولات تازه و ترد نه تنها حاوی فیبر سالم بیشتری است، بلکه بهترین انتخاب برای دندان شما نیز می باشد.

شوارتز می‌گوید: «به والدین می‌گویم که بچه‌هایشان را در سنین پایین‌تر به خوردن غذاهای سخت‌تر و جویدن تشویق کنند. بنابراین سعی کنید از مواد فرآوری شده بیش از حد نرم پرهیز کنید، از بریدن اشیا به قطعات کوچک خودداری کنید و آن فک ها را به کار بیاندازید!

10.غذاهای شیرین و اسیدی را محدود کنید

در نهایت، قند در دهان به اسید تبدیل می‌شود که می‌تواند مینای دندان شما را فرسایش دهد.این اسیدها هستند که منجر به حفره می شوند. میوه های اسیدی، چای و قهوه نیز می توانند مینای دندان را از بین ببرند. در حالی که لزوماً مجبور نیستید از چنین غذاهایی به طور کامل اجتناب کنید، مراقب بودن ضرری ندارد.

11.حداقل دو بار در سال به دندانپزشک خود مراجعه کنید

عادات روزمره شما برای سلامت کلی دهان شما بسیار مهم است.با این حال، حتی وظیفه شناس ترین مسواک ها و نخ دندان کش ها نیز باید به طور مرتب به دندانپزشک مراجعه کنند. حداقل، شما باید دو بار در سال برای تمیز کردن و معاینه به دندانپزشک خود مراجعه کنید.

دندانپزشک نه تنها می تواند جرم را از بین ببرد و به دنبال حفره ها بگردد، بلکه می تواند مشکلات بالقوه را نیز تشخیص دهد و راه حل های درمانی ارائه دهد. برخی از شرکت های بیمه دندانپزشکی حتی معاینات مکرر دندانپزشکی را پوشش می دهند. اگر این مورد برای شماست، از آن بهره ببرید. انجام این کار به ویژه در صورت داشتن سابقه مشکلات دندانی مانند التهاب لثه یا حفره های مکرر مفید است.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید