12نکته برای تسکین کمردرد هنگام رانندگی

0
545
12نکته برای تسکین کمردرد هنگام رانندگی

کمردرد هنگام رانندگی یکی از شایع ترین دردها بین مردم است. زمانی که شما روی صندلی راننده نشسته اید می تواند باعث تشدید کمردرد شما شود. اقداماتی که می توانید برای کاهش سوزش و تسکین درد انجام دهید شامل تنظیم تنظیمات صندلی، استفاده از تکیه گاه کمری و استفاده از پمادهای موضعی است.

اگر با کمردرد مزمن زندگی می کنید. ممکن است متوجه شوید که رانندگی آن را بدتر می کند. رانندگی، به ویژه برای مدت زمان طولانی، می تواند یک عامل خطر برای کمردرد باشد.

نشستن در ماشین برای بدن سخت تر از نشستن روی مبل است. شما برای مدت طولانی در همان موقعیت نسبی گیر کرده اید. که باعث سفت شدن عضلات شما می شود. شما همچنین به شدت روی جاده و ترافیک اطراف خود تمرکز می کنید.که می تواند باعث تنش عضلانی شود.

و شما فاقد پشتیبان کمری هستید که معمولاً از بالش ها و کوسن ها دریافت می کنید. اما کاهش کمردرد هنگام رانندگی امکان پذیر است. تعدادی تنظیمات کوچک وجود دارد که می‌توانید انجام دهید. و می‌توانید از ابزارهایی استفاده کنید تا از ناراحتی جلوگیری کنید.

چرا کمرم در ماشین درد می کند؟

هنگامی که در حال رانندگی هستید. به خصوص برای مدت زمان طولانی، کمر شما ممکن است دردناک یا کاملاً دردناک شود.

وضعیت نشستن می تواند به عضلات پشت و رباط های ستون فقرات شما فشار وارد کند. اگر هنگام رانندگی وضعیت بدنی نامناسب دارید یا به جلو خم می شوید. فشار این وضعیت می تواند درد شما را بدتر کند. رانندگی علاوه بر اثرات جسمانی می تواند از نظر روحی خسته کننده و استرس زا نیز باشد.

این می تواند باعث جمع شدن تنش در شانه ها، گردن و پشت شود و باعث افزایش درد و درد شود. فرقی نمی‌کند کامیون‌دار مسافت‌های طولانی، جنگجوی آخر هفته در جاده‌ها یا مسافران روزهای کاری هستید، از این نکات برای اطمینان از تجربه رانندگی بدون درد استفاده کنید.

1.از یک بالشتک نگهدارنده چوب استفاده کنید

بالش ها یا بالش های پشتیبان کمر می توانند برای کاهش کمردرد در حین رانندگی استفاده شوند. بالشتک های پشتیبان کمر، کمر یا ناحیه کمر را پشتیبانی می کنند.

این کمک می کند تا مقداری از فشار از روی ستون فقرات شما برداشته شود. شرایط دژنراتیو، مانند آرتروز و تنگی نخاع، می تواند باعث درد و سفتی در ناحیه کمر در هنگام رانندگی، به ویژه در افراد مسن شود. بالشتک های کمری فضای بین کمر و صندلی ماشین را پر می کنند.

این به شما کمک می کند تا هنگام رانندگی وضعیت بدنی خوبی داشته باشید. علاوه بر کاهش کمردرد، بالشتک های پشتیبان کمر نیز ممکن است به کاهش درد تابشی در پاها کمک کنند. اگر در جاده هستید و بالشتک پشتیبان کمر ندارید، سعی کنید حوله‌ای را بغلتانید و آن را روی کمرتان قرار دهید.

2.صندلی خود را تنظیم کنید تا کمردرد هنگام رانندگی را تجربه نکنید

آزمایش در مورد وضعیت صندلی می تواند به شما کمک کند بیشترین زاویه حمایتی را پیدا کنید.این شامل حرکت دادن صندلی به جلو و عقب، بالا و پایین بردن آن، و تنظیم شیب پشت و پایین صندلی است.

برای حمایت از پشت خود، صندلی خود را طوری قرار دهید که ستون فقرات شما صاف و هم تراز باشد. شما می توانید ستون فقرات خود را صاف نگه دارید. حتی اگر کمی به عقب متمایل شوید. طوری بنشینید که وزنتان به طور مساوی در دو طرف بدنتان تقسیم شود.

ران‌های شما باید با کل صندلی هم سطح باشند. و زانوهای شما باید کمی پایین تر از باسن قرار گیرند. شما نمی خواهید آنقدر عقب بنشینید که دست های خود را بیش از حد دراز کنید تا به فرمان برسید. بنابراین سعی کنید کمی از آرنج ها خم شوید.

همچنین نمی‌خواهید صندلی‌تان خیلی بالا بیاید و در حین رانندگی به حالت خمیده در بیایید. این می تواند باعث شود گردن خود را با زاویه دردناکی به سمت جلو خم کنید. اندازه ماشین شما می تواند بر قابلیت های تنظیم صندلی تاثیر بگذارد.

خودروهای جمع و جور که برای قد شما خیلی کوچک هستند ممکن است فضای سر خیلی کمی داشته باشند و صاف بنشینید. اگر قصد سفر طولانی دارید، اگر قدتان بلند است، سعی کنید از وسایل نقلیه کوچک خودداری کنید.

فرمان خود را تنظیم کنید

3.فرمان خود را تنظیم کنید

تنظیم ارتفاع فرمان نیز می تواند به کاهش فشار از روی گردن و پشت شما کمک کند. فرمان خود را به سمت خود بکشید، تا بازوهایتان به سمت جلو کشیده نشوند.

این باید فشار روی عضلات گردن، شانه ها و قسمت بالایی پشت را کاهش دهد. در سفرهای طولانی، سعی کنید فرمان را در ساعت 9 صبح و 3 بعد از ظهر نگه دارید.

موقعیت ها، به جای ساعت 10:00 صبح و 2:00 بعد از ظهر. موقعیت ها بسیاری از رانندگان در این حالت فشار کمتری به بازو احساس می‌کنند. به خصوص اگر بتوانند در حین رانندگی، بازوها و آرنج‌های خود را به راحتی روی دسته‌های خود قرار دهند. در حالی که در آن هستید، مطمئن شوید که آینه های دید عقب و بغل خود را تنظیم کنید تا از فشار گردن جلوگیری کنید.

4.کوسن صندلی گرم کن را امتحان کنید

گرما با کاهش انقباض رگ های خونی سفت، درد را کاهش می دهد.با افزایش جریان خون به پشت، صندلی های ماشین گرم شده ممکن است به شل شدن عضلات سفت، کاهش اسپاسم عضلانی و تسکین سفتی مفاصل کمک کنند.

برخی از صندلی‌های ماشین گرم شونده دارای ویژگی ماساژ هستند که می‌تواند تسکین‌دهنده و کاهش کمردرد باشد. اگر ماشین شما صندلی ماشین گرمکن ندارد. می توانید یک روکش صندلی ماشین گرم شونده برای نصب دستی بخرید.

5.کفش راحت بپوشید

انواع خاصی از کفش‌ها، مانند دمپایی و کفش‌های پاشنه بلند، نه تنها ممکن است توانایی شما در رانندگی ایمن را مختل کنند، بلکه ممکن است منجر به افزایش کمردرد شوند.

کفش‌های نامناسب و کفش‌های پاشنه بلند وضعیت نشستن شما را تغییر می‌دهند. به این معنی که تنظیمات صندلی از پیش تعیین‌شده مانند کفش‌های صاف‌تر و مناسب‌تر عمل نمی‌کنند. ایمن ترین کفش برای پوشیدن در حین رانندگی کفش های کتانی یا سایر کفش هایی هستند که کشش را ایجاد می کنند. یک کفش بالشتکی مانند یک کفش ورزشی دویدن نیز می تواند به جذب لرزش پدال های رانندگی کمک کند.

6.مرهم ضد درد را در ماشین نگه دارید

داروهای موضعی درد می توانند به طور موقت برای کمردرد در حین رانندگی تسکین دهند. مرهم های کمردرد بدون نسخه  در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارند.

آنها ممکن است یک احساس بی حسی، یک احساس گرم شدن، یک احساس خنک کننده، یا ترکیبی از اینها ایجاد کنند. نگه داشتن یک مرهم رولی با قابلیت استفاده آسان در کنسول مرکزی به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که اگر درد خیلی شدید شد. همیشه چیزی برای تسکین در آنجا دارید.

از کرم‌های گیاهی حاوی موادی مانند کانابیدیول کپسایسین و آرنیکا هستند که ممکن است به کاهش تورم، درد عضلانی و سفتی کمک کند. برخی از کرم های حاوی منتول برای تسکین خنک کننده هستند. برخی دیگر ممکن است خواص ضد التهابی داشته باشند. اگر کمردرد شدید یا مزمن دارید، با پزشک در مورد استفاده از یک ژل قوی تجویزی، مانند دیکلوفناک صحبت کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

7.از چسب های کمر درد  جهت تسکین کمردرد در هنگام رانندگی استفاده کنید

ممکن است یک چسب ضد درد طولانی اثر را به مرهم یا کرم مالشی ترجیح دهید. چسباندن وصله به پشت می تواند به تسکین طولانی مدت کمک کند.

وصله های حرارتی مانند پدهای حرارتی متحرک روی کمردرد کار می کنند. آنها حاوی موادی مانند پودر آهن هستند که هنگام قرار گرفتن در معرض هوا فعال می شوند. آنها همچنین ممکن است گرمای نافذ بیشتری را برای کاهش عضلات سفت و گسترش عروق خونی ارائه دهند.

سایر چسب های تسکین درد شامل چسب های لیدوکائین برای کمردرد است. لیدوکائین به بی حسی درد کمک می کند، بنابراین شما آن را چندان احساس نمی کنید. اینها به ویژه برای دردهای عصبی مانند سیاتیک مفید هستند.

چسب های حرارتی را می توان در داروخانه ها و در بسیاری از ایستگاه های استراحت در امتداد بزرگراه های اصلی خریداری کرد. می‌توانید چسب لیدوکائین  را از داروخانه تهیه کنید یا با پزشک در مورد گزینه‌های قدرت تجویز شده صحبت کنید. چسب ها می‌توانند ساعت‌ها تسکین درد را ارائه دهند، که آنها را برای رانندگی طولانی مفید می‌کند.

8.از کروز کنترل استفاده کنید

کروز کنترل در ساعات شلوغی یا در جاده های لغزنده، پر پیچ و خم یا ناایمن گزینه ای نیست. زمانی که بتوانید با خیال راحت این کار را انجام دهید. استفاده از کروز کنترل ممکن است با این امکان به شما کمک کند که موقعیت پای خود را تغییر دهید، کمردرد را کاهش دهید.

وقتی ماشین شما روی کروز کنترل تنظیم می شود، هر دو پا را با زانوهای خم شده روی زمین قرار دهید. وزن بدن خود را به طور مساوی روی هر دو پا استراحت دهید. این به کاهش فشار از روی کمر شما کمک می کند.

9.در مسافت های طولانی حتما استراحت داشته باشید

استراحت های مکرر یکی از بهترین کارهایی است که می توانید در جاده انجام دهید. راه رفتن، کشش و حرکت باعث کاهش سفتی و تنش می شود که می تواند به کاهش کمردرد و جلوگیری از بدتر شدن آن کمک کند.

اگر می توانید یک منطقه چمن پیدا کنید، حرکات کششی یا یوگا را برای تسکین کمردرد انجام دهید. نشستن طولانی مدت می تواند تورم اندام تحتانی را تشدید کند.راه رفتن ممکن است تجمع مایع در مچ پا، پا و ساق پا را کاهش دهد. این تجمع مایع می تواند به کمردرد کمک کند.

وضعیت بدن خود را بررسی کنید

10.وضعیت بدن خود را بررسی کنید

شانه های خمیده و پشت گرد می تواند باعث انقباض رگ های خونی و انتهای عصبی در سرتاسر پشت و گردن شود.

این می تواند باعث یا بدتر شدن سفتی مفاصل شود و باعث درد و فشار عضلانی شود. حتی اگر در حین رانندگی روی حفظ وضعیت بدنی خوب خود تمرکز کنید. ممکن است در اثر ماندن طولانی مدت در یک وضعیت، دچار اسپاسم عضلانی و سفتی شوید.

سعی کنید وضعیت بدن خود را کمی با نواحی متناوب فشار در پشت خود تنظیم کنید. همچنین می توانید در صورت امکان با یک مسافر به نوبت در فرمان بنشینید.

11.از بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید

بالا بردن یا بلند کردن اجسام سنگین، مانند جعبه، جعبه و چمدان، می تواند عضلات پشت را تحت فشار قرار دهد یا بیش از حد کشیده شود.

همچنین می تواند آنها را پاره کند و باعث درد و آسیب قابل توجهی شود. اگر شغل شما (یا وزن چمدان شما) به بلند کردن وسایل سنگین نیاز دارد. مطمئن شوید که با بلند کردن صحیح از کمر خود محافظت کنید. بهترین راه برای بلند کردن اجسام سنگین این است که چمباتمه بزنید و با پاها بلند شوید نه با پشت.

12.هیدراته بمانید تا از کمردرد هنگام رانندگی خلاص شوید.

هیدراته ماندن در جاده می تواند چالش برانگیز باشد.با این حال، برای سلامت کلی و همچنین برای کاهش احتمال اسپاسم کمر و گرفتگی عضلات دردناک در پشت و پاها کاملا ضروری است. برای جلوگیری از این امر، آب بطری یا نوشیدنی های الکترولیت کم قند را بسته بندی کنید. همچنین ممکن است بخواهید هنگام توقف استراحت، مایعات ذخیره کنید.

کلام آخر:

کمردرد هنگام رانندگی یک شکایت رایج است. اگر قصد سفر دارید، می توانید اقدامات ساده ای انجام دهید که ممکن است به شما در جلوگیری از کمردرد کمک کند.

این موارد شامل استراحت کردن در رانندگی، استفاده از کرم های کاهش دهنده درد و هیدراته ماندن است. حرکات کششی قبل، در طول و بعد از سفر نیز می تواند مفید باشد.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید