12 غذایی که شما را گرسنه می کند

0
610
12 غذایی که شما را گرسنه می کند

در این مقاله مروری خواهیم داشت به غذاهای که شما را گرسنه می کنند و در عین حال با کالری بالا باعث اضافه وزن می شوند.

شیرینی های رولتی  یا همان کروسان

شیرینی های رولتی  یا همان کروسان با لاته صبحگاهی شما. اما آنها در شاخص سیری امتیاز بسیار پایینی دارند.

معیاری که نشان می دهد یک غذا چقدر گرسنگی شما را ارضا می کند. چیز زیادی در آنها وجود ندارد که برای شما مفید باشد. و آنها پر از آرد چربی و سفید هستند.

این به شما کالری بیشتری می دهد بدون اینکه شما را راضی نگه دارد. اگر می خواهید صبحانه ای داشته باشید که تا ناهار شما طول بکشد. یک تخم مرغ آب پز روی نان تست غلات کامل باید این کار را انجام دهد.

12 غذایی که شما را گرسنه می کند

ماست کم چرب

هرچه بیشتر غذا را بجوید بیشتر سیر می شوید.با این معیار، ماست امتیاز خوبی ندارد. و نسخه کم چرب اغلب شیرین کننده هایی دارد که می تواند. قند خون شما را بدون چربی لبنی افزایش دهد که می تواند به شما کمک کند احساس سیری کنید.

ماست ساده و پرچرب را با گرانولا، توت تازه و آجیل به جای آن امتحان کنید: فیبر بیشتر، جویدن بیشتر و رضایت بیشتر.

کلوچه های مافین

تا به حال در مورد تفاوت بین خوردن یک کلوچه یا یک تکه کیک برای صبحانه فکر کرده اید؟ از نظر تغذیه، چیز زیادی وجود ندارد. هر دوی آنها مملو از آرد سفید تصفیه شده، شکر و چربی هستند.راهی عالی برای افزایش کالری در بدن  است. اسم مافین آن را انتخاب بهتری برای صبح نمی کند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

برنج سفید

این غذا می تواند قند خون شما را افزایش دهد.که باعث می شود دوباره گرسنه شوید.به جای آن برنج باسماتی یا برنج قهوه ای را انتخاب کنید. آنها به احتمال زیاد آن واکنش ترن هوایی را ایجاد نمی کنند. و آن را زیاد نپزید.

سفیده تخم مرغ

اگر زرده تخم مرغ را برای از دست دادن کالری کنار بگذارید، احساس رضایت نمی کنید.این به این دلیل است که زرده به لطف آمینو اسیدها، “پروتئین کامل” طبیعت است که بدن شما از آنها برای ساخت سلول استفاده می کند.

و تحقیقات اخیر نشان می دهد که میزان چربی اشباع شده و کلسترول در یک تخم مرغ کامل به احتمال زیاد برای شما مضر نیست.

12 غذایی که شما را گرسنه می کند

غلات با شیرین کننده های مصنوعی

غذاهای شیرین شده مصنوعی می توانند بر قند خون شما تأثیر بگذارند و در واقع شما را گرسنه تر کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که وقتی طعم شیرین را بدون کالری دریافت می کنید. بدن شما همچنان به دنبال آن کالری است.

آب میوه

در آب میوه هیچ  گونه فیبر وجود ندارد. بدون فیبر، قند خون شما می تواند به سرعت افزایش یابد و شما را گرسنه کند.

نان سفید

فیبر  مواد مغذی غلات کامل را ندارد که به شما احساس سیری بدهد. یک راه حل آسان در اینجا وجود دارد: به جای آن نان سبوس دار بخورید. انواع زیادی برای انتخاب دارید — گندم کامل، پمپ نیکل، چاودار و حتی چند دانه. چند مورد را امتحان کنید و ببینید چه چیزی برای شما مفید است.

سیب زمینی سرخ کرده

واقعاً مایه شرمساری است: سیب زمینی های خود را سرخ کنید یا آب پز کنید تا گرسنگی شما را بهتر از اکثر غذاهای روی کره زمین برطرف کنند.

اما آنها را در روغن سرخ کنید و روی آنها را نمک بپوشانید و بیشتر قدرت خود را از دست می دهند. و معمولا چربی و نمک بیشتری نسبت به سیب زمینی های ساده دارند.

الکل

با دوستانتان چند نوشیدنی می خورید، و ناگهان به نظر نمی رسد که به برنامه غذایی شام خود از ماهی بخار پز و کلم بروکلی پایبند باشید. همبرگر را با پنیر اضافی اضافه کنید. و سیب زمینی سرخ شده را فراموش نکنید. فقط شما نیستید: مطالعات نشان می دهد که وقتی الکل می نوشید، احتمالاً کالری بیشتری می خورید.

دونات

این یک بمب قندی است که کالری ها را بدون هیچ گونه تغذیه روی هم انباشته می کند. آرد سفید به سرعت به قند تبدیل می شود و لعاب بیشتر به افزایش قند خون و کاهش آن می افزاید. آن را با ارزش غذایی تقریباً صفر ترکیب کنید و در کمترین زمان دوباره گرسنه خواهید شد.

سودا

تحقیقات واضح است: افرادی که نوشابه می نوشند کالری بیشتری در روز دریافت می کنند.دانشمندان فکر می کنند این ممکن است به این دلیل باشد که شما را گرسنه می کند یا به نحوی از احساس سیری جلوگیری می کند. تئوری دیگر این است که شکر موجود در نوشابه باعث شیرین‌تر شدن شیرینی‌تان می‌شود.

منبع: webmd

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید