آیا نمک صورتی هیمالیا بهتر از نمک معمولی است؟

0
736
آیا نمک صورتی هیمالیا بهتر از نمک معمولی است؟

نمک صورتی هیمالیا نمک صورتی هیمالیا بهتر از نمک معمولی می باشد یا خیر؟ نمک صورتی نوعی نمک است که به طور طبیعی به رنگ صورتی است. و در نزدیکی هیمالیا در پاکستان استخراج می شود.

بسیاری از مردم ادعا می کنند که مملو از مواد معدنی است و فواید سلامتی باورنکردنی دارد. به این دلایل، نمک صورتی هیمالیا اغلب سالم‌تر از نمک معمولی غذا است. با این حال، تحقیقات کمی در مورد نمک صورتی هیمالیا وجود دارد. و افراد دیگر اصرار دارند. که این ادعاهای بهداشتی عجیب و غریب چیزی بیش از حدس و گمان نیست.

این مقاله به تفاوت‌های کلیدی بین نمک صورتی هیمالیا و نمک معمولی می‌پردازد. و شواهدی را برای تصمیم‌گیری اینکه کدام نوع نمک سالم‌تر است، ارزیابی می‌کند.

نمک چیست؟

نمک یک ماده معدنی است که عمدتاً از ترکیب کلرید سدیم تشکیل شده است. که حاوی مقدار زیادی کلرید سدیم – حدود 98 درصد وزنی – است. که بیشتر مردم از کلمات نمک و سدیم به جای یکدیگر استفاده می کنند.

با تبخیر آب نمک یا استخراج نمک جامد از معادن نمک زیرزمینی تولید کرد. نمک سفره قبل از اینکه به فروشگاه مواد غذایی شما برسد. فرآیند تصفیه را نیز طی می کند تا ناخالصی ها و سایر مواد معدنی به جز کلرید سدیم را از بین ببرد.

گاهی اوقات برای کمک به جذب رطوبت،  اغلب برای کمک به مصرف‌کنندگان برای جلوگیری از کمبود ید در آن اضافه می‌شود. هزاران سال است که انسان ها از نمک برای طعم دهی و نگهداری غذاها استفاده کرده اند. جالب توجه است که سدیم همچنین نقش مهمی در چندین عملکرد بیولوژیکی از جمله تعادل مایعات. هدایت عصبی و انقباض عضلانی ایفا می کند.

به همین دلیل، وجود نمک یا سدیم در رژیم غذایی شما کاملا ضروری است. با این حال، بسیاری از متخصصان بهداشت ادعا می کنند که سدیم بیش از حد می تواند منجر به فشار خون بالا و بیماری قلبی شود.

به دلیل خطرات احتمالی مصرف بیش از حد نمک خوراکی، بسیاری از مردم به استفاده از نمک صورتی هیمالیا روی آورده اند و معتقدند که این نمک جایگزین سالم تری است.

نمک صورتی هیمالیا چیست؟

نمک صورتی هیمالیا یک نمک صورتی رنگ است که از معدن نمک Khewra که در نزدیکی هیمالیا در پاکستان قرار دارد استخراج می شود.

معدن نمک خهورا یکی از قدیمی ترین و بزرگترین معادن نمک در جهان است. حداقل فرآوری می شود تا محصولی تصفیه نشده به دست آید که فاقد مواد افزودنی است. و تصور می شود بسیار طبیعی تر از نمک خوراکی است.

مانند نمک خوراکی، نمک صورتی هیمالیا عمدتاً از کلرید سدیم تشکیل شده است. با این حال، فرآیند برداشت طبیعی به نمک صورتی هیمالیا اجازه می دهد. تا بسیاری از مواد معدنی و عناصر کمیاب دیگر را که در نمک معمولی غذا یافت نمی شوند، داشته باشد.

برخی افراد تخمین می زنند که ممکن است حاوی 84 ماده معدنی مختلف و عناصر کمیاب باشد.در واقع، همین مواد معدنی، به ویژه آهن هستند که به آن رنگ صورتی مشخص می دهند.

ملاحظات آشپزی

هر زمان که هر نوع نمک را بر اساس حجم اندازه گیری می کنید. مهم است که میزان ریز آسیاب شدن آن را در نظر بگیرید.

این به این دلیل است که نمک ریز آسیاب شده نزدیکتر از نمک درشت به هم بسته می شود. بنابراین مقدار بیشتری از آن در حجم خاصی وجود دارد. به عنوان مثال، 1 قاشق چای خوری از هر نوع نمک ریز آسیاب شده ممکن است حاوی حدود 2300 میلی گرم سدیم باشد. در حالی که 1 قاشق چای خوری نمک درشت بر اساس اندازه کریستال متفاوت است اما می تواند حاوی کمتر از 2000 میلی گرم سدیم باشد.

علاوه بر این، نمک صورتی هیمالیا حاوی کلرید سدیم کمی کمتر از نمک معمولی است. که ممکن است لازم باشد هنگام پخت و پز به آن توجه کنید. دستورالعمل های غذایی فعلی در ایالات متحده توصیه می کند که بیشتر بزرگسالان بیش از 2300 میلی گرم سدیم در روز مصرف نکنند.

مصارف غیر رژیمی

در حالی که نمک صورتی هیمالیا دارای چندین کاربرد رژیمی است، تعدادی از کاربردهای غیر رژیمی محبوب نیز وجود دارد. نمک صورتی هیمالیا در برخی از نمک‌های حمام استفاده می‌شود که ادعا می‌کنند شرایط پوستی را بهبود می‌بخشند و عضلات دردناک را تسکین می‌دهند. لامپ های نمک نیز اغلب از نمک صورتی هیمالیا ساخته می شوند و ادعا می شود که آلاینده های هوا را از بین می برند.

اما تحقیقاتی که از این سه کاربرد غیر رژیمی نمک صورتی هیمالیا حمایت می کند، نسبتا ضعیف است. برای تایید این ادعاها به مطالعات بیشتری نیاز است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

نمک صورتی هیمالیا حاوی مواد معدنی بیشتری است

نمک صورتی هیمالیا تا 84 ماده معدنی و عنصر کمیاب دیگر دارد.اینها شامل مواد معدنی معمولی مانند پتاسیم و کلسیم و همچنین مواد معدنی کمتر شناخته شده مانند استرانسیم و مولیبدن است. یک مطالعه محتویات معدنی انواع مختلف نمک، از جمله نمک صورتی هیمالیا و نمک معمولی خوراکی را تجزیه و تحلیل کرد.

همانطور که می بینید، نمک سفره ممکن است سدیم بیشتری داشته باشد. اما نمک صورتی هیمالیا حاوی کلسیم، پتاسیم، منیزیم و آهن بیشتری است. با این وجود، مقادیر این مواد معدنی در نمک صورتی هیمالیا بسیار بسیار اندک است.

در بیشتر موارد، مواد معدنی اضافی موجود در نمک صورتی هیمالیا در مقادیر کمی یافت می‌شوند که بعید است هیچ مزیتی برای سلامتی به همراه داشته باشند.

آیا ادعاهای بهداشتی درست است؟

آیا ادعاهای بهداشتی درست است؟

با وجود این واقعیت که نمک صورتی هیمالیا حاوی مقادیر کمی از مواد معدنی اضافی است. بسیاری از مردم هنوز ادعا می کنند که می تواند تعدادی از فواید سلامتی را ارائه دهد. حقیقت این است که اکثر این ادعاها هیچ تحقیقی برای حمایت از آنها ندارند. برخی از ادعاهای سلامت رایج نمک صورتی هیمالیا عبارتند از:

  • بهبود بیماری های تنفسی
  • PH بدن خود را متعادل کنید
  • کاهش علائم پیری
  • بهبود کیفیت خواب
  • قند خون را تنظیم کنید
  • افزایش میل جنسی

برخی از ادعاهای مربوط به کاربردهای غیر رژیمی نمک صورتی هیمالیا ممکن است بر اساس تحقیقات باشد. استفاده از غارهای نمکی به عنوان درمانی برای بیماری های مختلف ریوی در چند مطالعه مورد ارزیابی قرار گرفته است.

به طور کلی، تحقیقات دقیق‌تری برای بررسی اثربخشی آنها مورد نیاز است. از سوی دیگر، برخی از این ادعاهای سلامتی در واقع فقط عملکرد طبیعی کلرید سدیم در بدن هستند. بنابراین شما از هر نوع نمکی این فواید را دریافت خواهید کرد.

برای مثال، محققان دریافته‌اند که رژیم‌های بسیار کم نمک ممکن است به مشکلات خواب کمک کنند. این نشان می دهد که ممکن است مقدار کافی نمک برای خواب با کیفیت لازم باشد. با این حال، این مطالعه نمک صورتی هیمالیا را بررسی نکرد و احتمالاً تابعی از کلرید سدیم در هر نمکی است.

همچنین، مواد معدنی موجود در نمک صورتی هیمالیا به اندازه کافی وجود ندارد که هیچ تاثیری در متعادل کردن pH بدن داشته باشد. ریه ها و کلیه های شما بدون کمک نمک صورتی هیمالیا PH بدن را به شدت تنظیم می کنند. علاوه بر این، سطح قند خون، افزایش سن و میل جنسی در درجه اول توسط عواملی غیر از نمک موجود در رژیم غذایی شما کنترل می شود.

به طور مشابه، هیچ تحقیقی برای مقایسه اثرات سلامتی نمک صورتی هیمالیا و نمک معمولی غذا وجود ندارد. اگر تحقیقاتی وجود داشته باشد، بعید است که تفاوتی در اثرات سلامتی آنها پیدا کند.

کلام آخر:

با توجه به تمام ادعاهای نادرست بهداشتی، به راحتی می توان فهمید که چرا برخی افراد در مورد استفاده از کدام نوع نمک سردرگم هستند.

اما هیچ مطالعه ای اثرات سلامتی نمک صورتی هیمالیا و نمک خوراکی معمولی را مقایسه نکرده است. اگر بخواهند، بعید است که تفاوتی را گزارش کنند. با این وجود، اگر می‌خواهید از افزودنی‌های موجود در نمک معمولی اجتناب کنید. نمک صورتی هیمالیا یک جایگزین طبیعی عالی است.

به یاد داشته باشید که نمک سفره منبع اصلی رژیم غذایی ید است. بنابراین اگر از نمک صورتی هیمالیا استفاده می کنید. باید ید را از غذاهای دیگر مانند جلبک دریایی، محصولات لبنی و ماهی دریافت کنید تا از کمبود ید جلوگیری کنید. در نهایت، نمک صورتی هیمالیا اغلب بسیار گرانتر از نمک معمولی است. بنابراین اگر از افزودنی‌ها اهمیتی نمی‌دهید، استفاده از نمک معمولی مناسب است.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید