بهترین روش برای نگهداری فلفل دلمه در یخچال

0
836
بهترین روش برای نگهداری فلفل دلمه در یخچال

فلفل دلمه ای شیرین تازه، ترد و خوشمزه است. اما چگونه این سبزی را نگهداری می کنید؟ فلفل را باید در یخچال نگهداری کرد یا روی پیشخوان گذاشت؟

در این راهنمای نهایی نحوه نگهداری فلفل دلمه ای. (ساده ترین راه ها) و تازه نگه داشتن آنها را برای مدت طولانی تری (حداقل 2 هفته) بیاموزید.

هدف من این است که به شما کمک کنم بیشتر غذاهای فصلی و تازه بخورید. اگر می خواهید این غذاها را به خانه خود بیاورید، باید بدانید که چگونه آنها را به درستی نگهداری کنید تا در آخر هفته در زباله نماند.

امروز می خواهیم در مورد فلفل دلمه ای صحبت کنیم، یکی از سبزیجات مورد علاقه من، سرشار از ویتامین C، پتاسیم، فولات و ویتامین A. و تقریباً در تمام طول سال در دسترس است.

بهترین روش برای نگهداری فلفل دلمه در یخچال

بهترین راه برای نگهداری فلفل

کامل ماندگاری: چند هفته

مکان: در کشوی کریسپر یخچال

بهترین راه برای نگهداری فلفل های کامل در کشوی یخچال است. چطور این کار را بکنیم…فلفل دلمه ای را قبل از نگهداری از کیسه پلاستیکی خارج کنید.رطوبت بیش از حد می تواند در پلاستیک جمع شود. بنابراین گزینه بهتر این است که آن فلفل ها از پلاستیک خارج کنید. فلفل ها را یا در یک کیسه پارچه ای قابل استفاده مجدد قرار دهید.

کیسه فلفل ها را مرتب نگه می دارد. این روش برای فلفل شیرین همراه با فلفل تند، فلفل پوبلانو، فلفل موزی و سایر فلفل های تند کار می کند.

اگر فقط از نصف فلفل دلمه ای استفاده می کنید و نصف دیگر آن باقی مانده است. دانه ها و ساقه آن را جدا نکنید. فلفل دلمه ای را در کشوی یخچال (چه در یک کیسه یا پارچه) نگهداری کنید.

بهترین راه برای نگهداری فلفل بصورت نواری برش خرده

اگر می‌خواهید فلفل دلمه‌ای را به صورت نواری برش دهید و آن‌ها را برای میان‌ وعده‌های آسان نگه دارید.بهترین کار برای روزهای که پر مشغله هستید می باشد.

برش های فلفل را در یک ظرف شیشه ای و دربسته قرار دهید. فلفل های خرد شده 2-3 روز تازه می مانند. اگر می خواهید فلفل خرد شده بیشتر بماند (7 روز)، یک دستمال کاغذی در ته ظرف شیشه ای قرار دهید. که تکه های فلفل را روی آن قرار دهید.

نحوه نگهداری فلفل دلمه ای در یخچال (راهنما)

 • ظرف نگهداری مواد غذایی بدون هوا و ترجیحا شیشه ای
 •  دستمال کاغذی (اختیاری، برای افزایش تازگی)
 •  فلفل دلمه ای یا فلفل دلمه ای به تعداد لازم برای نگهداری

برای نگهداری فلفل خرد شده:

 1. فلفل دلمه‌ای نصف شده: اگر فقط از نصف فلفل دلمه‌ای استفاده می‌کنید و نیمی دیگر از آن باقی مانده است، دانه‌ها و ساقه‌ها را به نیمه‌ی استفاده نشده چسبیده نگه دارید و فلفل دلمه‌ای را در کشوی ترد یخچال (یا در کیسه‌های قابل استفاده مجدد یا شل در داخل آن) نگهداری کنید.
 2. فلفل های ورقه شده،: فلفل های خرد شده، یا ورقه شده را در یک ظرف شیشه ای و دربسته قرار دهید.فلفل های خرد شده 2-3 روز تازه می مانند.
 3. اگر می خواهید فلفل برش خورده ماندگاری بیشتری داشته باشد (7 روز یا بیشتر)، یک دستمال کاغذی در ته ظرف شیشه ای قرار دهید و تکه های فلفل را روی آن قرار دهید.یک روش جایگزین این است که فلفل های ورقه شده را در کیسه زیپلاک با دستمال کاغذی قرار دهید.

آیا فلفل ها در یخچال ماندگاری بیشتری دارند یا بیرون از یخچال؟

بهتر است فلفل دلمه ای را برای نگهداری طولانی مدت در یخچال نگهداری کنید (و در عرض چند هفته استفاده کنید). فلفل دلمه‌ای خام ممکن است به مدت 1 تا 2 روز (به شکل کامل) بیرون از یخچال در دمای اتاق نگهداری شود. اما این شرایط ایده‌آل یا گزینه خوبی برای نگهداری طولانی‌تر فلفل نیست.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

بهترین روش برای نگهداری فلفل دلمه در یخچال

ماندگاری فلفل چقدر است؟

وقتی فلفل دلمه ای را در جای مناسب (در یخچال، جای خشک) نگهداری کنید. چند هفته یا بیشتر دوام می آورد. فلفل‌های خرد شده در صورتی که در ظرف دربسته با حوله کاغذی در کف آن نگهداری شوند. حدود 7 روز دوام خواهند داشت. رطوبت بیش از حد باعث ایجاد کپک و لکه‌های نرم در فلفل‌ها، چه برش خورده، چه کامل می‌شود.

هنگام خرید فلفل دلمه ای به چه نکاتی توجه کنیم؟

مهم نیست که چگونه فلفل دلمه ای را نگه دارید، فلفل دلمه ای بد هم همین است.  در اینجا چیزی است که باید در فروشگاه مواد غذایی یا بازار کشاورز به دنبال آن باشید:

 • بیرونی محکم
 • یک نمای بیرونی براق
 •  رنگ روشن
 • نسبت به اندازه فلفل احساس سنگینی می کند
 •  بدون لکه های نرم و چین و چروک کم یا بدون
 • عدم رشد کپک: لکه های قهوه ای، لکه های سیاه یا لکه های مبهم
 • اگر فلفل‌هایتان خراب می‌شوند یا لکه‌های بدی دارند، فوراً از فلفل‌ها استفاده کنید. یا فلفل ها را با غذا میل کنید یا برای بعد فریز کنید.

چگونه فلفل دلمه ای را فریز کنیم

یک راه عالی برای نگهداری مقدار زیادی فلفل دلمه ای برای مدت طولانی، یا نگهداری یک یا دو فلفل قبل از بد شدن، فریز کردن فلفل ها است.

فلفل های خام را از هر رنگی فریز کنید: فلفل دلمه ای قرمز، فلفل دلمه ای سبز یا فلفل دلمه ای زرد.

 • ابتدا فلفل ها را بشویید سپس دانه ها و ساقه ها را جدا کنید.هر گونه رطوبت اضافی روی فلفل ها را با حوله خشک کنید و از بین ببرید.
 • در مرحله بعد فلفل ها را خرد کرده یا خلال کنید (اگر قصد دارید در سوپ یا برنج سرخ شده استفاده کنید، آن را برای فاهیتاس برش دهید)، سپس فلفل ها را روی یک ورقه شیرینی یا تابه در یک لایه پهن کنید.
 • فلفل ها را منجمد کنید تا سفت شوند (حدود 1 ساعت)، سپس به کیسه های فریزر سنگین یا ظرف نگهداری در فریزر منتقل کنید.
 • قبل از انجماد به همان اندازه هوا را از کیسه خارج کنید (کیسه را به همان اندازه که آن را می‌بندید فشار دهید).
 • تا 4 ماه فریز کنید.
 • بهترین موارد استفاده از فلفل های مستقیم از فریزر: وعده های غذایی تابه ای (مانند سوسیس و سبزیجات)، برنج سرخ شده، فاهیتاس، سوپ گوجه فرنگی، یا در فلفل قرمز و سوپ های دیگر

 

برای نگهداری سبزیجات دیگر به قسمت های مورد نظر این سایت رجوع کنید.

منبع: livesimply

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید