بهترین زمان نوشیدن آب

0
1200
بهترین زمان نوشیدن آب

آب که 75 درصد از وزن بدن شما را تشکیل می دهد. بهترین زمان نوشیدن آب را در این مقاله مطالعه کنید. شکی نیست که آب برای سلامتی شما ضروری است.

نقش کلیدی در تنظیم همه چیز از عملکرد مغز گرفته تا عملکرد فیزیکی تا هضم غذا و بسیاری موارد دیگر ایفا می کند.

با این حال، در حالی که واضح است که نوشیدن آب کافی برای سلامتی مهم است، ممکن است تعجب کنید که آیا زمان بندی اهمیت دارد یا خیر؟

این مقاله نگاهی به شواهدی برای ارزیابی بهترین زمان برای نوشیدن آب دارد.

بهترین زمان نوشیدن آب

 در صبح

لذت بردن از یک لیوان آب در اول صبح راهی ساده برای شروع روزتان است. برخی ممکن است متوجه شوند که خوردن آب درست زمانی که از خواب بیدار می شوند حفظ عادات هیدراتاسیون سالم و افزایش مصرف مایعات در طول روز را آسان تر می کند.

اگر کم آب هستید، افزایش مصرف روزانه آب می تواند به افزایش سطح هیدراتاسیون شما کمک کند، که ممکن است به ویژه برای بهبود خلق و خو، عملکرد مغز و سطح انرژی مفید باشد.

در واقع، مطالعات نشان می دهد که حتی کم آبی خفیف می تواند بر حافظه، تمرکز، سطح اضطراب و خستگی تأثیر منفی بگذارد.

با این حال، در حالی که برخی ممکن است متوجه شوند. که نوشیدن آب در صبح برای آنها مفید است. شواهدی وجود ندارد که نشان دهد نوشیدن آب در صبح نسبت به زمان‌های دیگر در طول روز مفیدتر است.

مقاله ای دیگر از زرگیل

بهترین زمان نوشیدن آب

 قبل از غذا

اگر قصد کاهش وزن دارید، نوشیدن یک لیوان آب درست قبل از صرف غذا یک استراتژی عالی است. انجام این کار نه تنها می تواند به تقویت احساس سیری کمک کند، بلکه مصرف شما را در طول آن وعده غذایی کاهش می دهد.

به عنوان مثال، یک مطالعه روی 24 فرد مسن نشان داد که نوشیدن 500 میلی لیتر آب 30 دقیقه قبل از صبحانه باعث کاهش 13 درصدی کالری مصرفی در مقایسه با گروه کنترل می شود.

مطالعه دیگری روی 50 نفر نشان داد. که نوشیدن 300-500 میلی لیتر آب قبل از ناهار باعث کاهش گرسنگی است.  کالری دریافتی در افراد مسن می شود.

با این حال، در حالی که همه شرکت کنندگان افزایش احساس سیری را گزارش کردند، هیچ تفاوت قابل توجهی در میزان کالری دریافتی یا میزان گرسنگی در بزرگسالان جوان مشاهده نشد.

بنابراین، اگرچه نوشیدن آب قبل از غذا می تواند یک روش موثر برای حمایت از هیدراتاسیون باشد، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا می تواند باعث کاهش وزن در افراد جوان تر نیز شود، مورد نیاز است.

 قبل و بعد از ورزش

وقتی ورزش می کنید، آب و الکترولیت ها را از طریق تعریق از دست می دهید. نوشیدن آب زیاد قبل و بعد از ورزش برای هیدراته نگه داشتن بدن و کمک به جبران مایعات از دست رفته مهم است.

از دست دادن بیش از حد مایعات در طول تمرین نیز می تواند به عملکرد فیزیکی آسیب برساند و باعث عدم تعادل الکترولیت شود برای کمک به جایگزینی مایعات از دست رفته و بهبود عملکرد و بهبودی، نوشیدن آب یا نوشیدنی الکترولیتی پس از ورزش توصیه می شود.

سازگاری بدنی با آب

بدن شما به شدت تعادل آب را در طول روز تنظیم می کند. آب اضافی از طریق پوست، ریه ها، کلیه ها و دستگاه گوارش از بدن شما دفع می شود.

با این حال، بدن شما تنها قادر است مقدار مشخصی آب را در یک زمان دفع کند. اگر چه غیر معمول است، اما نوشیدن بیش از حد آب می تواند سطح سدیم و تعادل مایعات بدن شما را مختل کند و باعث عوارض جانبی جدی مانند سردرد، گیجی، خستگی، تشنج و کما شود.

بنابراین، به جای نوشیدن مقدار زیادی آب به طور همزمان، مهم است که در طول روز مقداری از آب مصرف کنید تا هیدراته بمانید.

سعی کنید یک تایمر تنظیم کنید تا به خود یادآوری کند که در فواصل زمانی منظم نوشیدنی بنوشید و یک لیوان آب در طول روز در دسترس داشته باشید تا به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند.

سازگاری بدن با آب

در نهایت

آب در اول صبح باعث سالم نگهداشتن بدن می شود. مصرف روزانه آب را افزایش دهید. اما زیاده روی نکنید.

قبل از غذا، نوشیدن آب به ما احساس سیری می دهد. و در افراد مسن امکان کاهش وزن را هم دارد.

در نهایت، نوشیدن آب قبل و بعد از ورزش می تواند مایعات از دست رفته را برای بهینه سازی عملکرد و ریکاوری جبران کند.

با این حال، مهمترین چیز این است که به طور مداوم در طول روز آب بنوشید تا هیدراته بمانید.

منبع: www.healthline.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید