بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز

0
727
بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز

بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز همیشه طرفداران خاص خودش را در صنعت فیلم سازی داشته است. فیلم سازی گاهی اوقات خوب است که بهترین فیلم های حوادث طبیعی و هیجان انگیز را که به ما نشان می دهند چقدر دنیای ما خاص است.

چه چیزی را می توانیم به عنوان فیلم فاجعه قبول کنیم؟ خوب، آنها باید داستان هایی در مورد فجایع طبیعی، بلایای ناگوار یا بازی انسان با نیروهایی که به طور کامل درک نمی کنند بگویند.

1.( قله دانته) Dante’s peak

 • تاریخ انتشار: 7 فوریه 1997
 • بازیگران: پیرس برازنان، لیندا همیلتون، چارلز هالاهان، الیزابت هافمن

آتشفشان‌ها ترسناک هستند و کاملاً خارج از کنترل ما هستند. و استودیوهای هالیوود مطمئن شدند که با فیلم Dante’s Peak و Volcano که هر دو در سال 1997 منتشر شدند.

از تماشای جذاب بالقوه آنها استفاده کردند. در حال بازبینی مجدد ما انتخاب کرده‌ایم که با فیلم Dante’s Peak همراه شویم زیرا همیشه احساس می‌کردیم که فیلم منحصربه‌فردتری است.

زمان بیشتری برای ساختن چیزهای آتشفشانی سنتی و پرداختن به بسیاری از اثرات یک آتشفشان استراتو بر مناطق اطراف صرف می‌کند. بعلاوه، نمی توانید از صحنه “سوختن مادربزرگ در رودخانه اسیدی” بگذرید.

دوزخ بزرگ

2. The Towering Inferno(دوزخ بزرگ)

 •      تاریخ انتشار: 19 دسامبر 1974
 •      بازیگران: استیو مک کوئین، پل نیومن، ویلیام هولدن، فی داناوی

بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز دیگر، یک داستان کلاسیک در مورد طمع و جهل که شعله ور یک تراژدی عظیم است. پس از موفقیت عظیم The Poseidon Adventure (1972)، برادران وارنر و فاکس با یکدیگر متحد شدند. تا دوزخ برجستگی را از دو رمان متفاوت درباره ساختمان‌های در حال سوختن بسازند.

این احتمالاً فیلم فاجعه‌ای اساسی دهه 70 است و حضور پل نیومن مطمئناً آن را ارتقا داد. تقریباً 50 سال بعد، همچنین نمونه ای عالی از این است که بودجه 14 میلیون دلاری چقدر می تواند شما را به آن زمان بازگرداند. این فیلم در باکس آفیس ۲۰۳ میلیون دلار فروش جهانی داشت و با واکنش مثبت منتقدان و تماشاگران مواجه شد.

طبق گزارش سال 2021 انجمن ملی حفاظت از آتش (در برگه جدید باز می شود) (NFPA)، در واقعیت، مرگ و میر ناشی از آتش سوزی در ایالات متحده از سال 1980 تا کنون 42 درصد کاهش یافته است. با این حال، پس از تعداد کم مرگ و میر در سال 2012 (2855 نفر)، این آمار در حال افزایش است. با 3800 مرگ در سال 2021. بیشتر این مرگ و میرها ناشی از آتش سوزی در خانه بوده است، بنابراین مراقب باشید که جهنمی از خود نداشته باشید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز

The Perfect Storm3( طوفان کامل )

 • ·       تاریخ انتشار: 30 ژوئن 2000
 • ·       بازیگران: جورج کلونی، مارک والبرگ، جان سی ریلی، دایان لین

وقتی هالیوود وارد دهه 2000 شد و بسیاری از ایده‌ها برای فیلم‌های فاجعه‌بار کاملاً خسته شدند، تعداد انگشت شماری از پروژه‌های بی‌سابقه‌تر در استودیوهای رقیب شروع به ظهور کردند. یکی از مواردی که قابل یادآوری است طوفان کامل است که بر اساس رمان خلاقانه غیرداستانی سباستین یونگر در سال 1997 در مورد یک کشتی ماهیگیری که در طول طوفان کامل سال 1991 در دریا گم شد، است. در حالی که هیچ رویداد تهدید کننده زمین در این رویداد وجود ندارد، و نه یک فاجعه ساخته دست بشر، طوفان کامل همچنان یک داستان ترسناک و فروتنانه از انسان ها در برابر بدترین طبیعت است. این یک بلاک باستر کند سوز و شخصیت محور است که ممکن است در بعضی مواقع خیلی صابون باشد، اما بازیگران فوق العاده هستند و دریا به ندرت در فیلمی اینقدر ترسناک به نظر می رسد.

بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز

4. Armageddon( آخرالزمان )

 • تاریخ انتشار: 1 جولای 1998
 • بازیگران: بروس ویلیس، بن افلک، لیو تایلر، بیلی باب تورنتون

چه بخواهیم چه نخواهیم، آرماگدون یکی از ماندگارترین فیلم های فاجعه آمیز تاریخ و یک کلاسیک غیرقابل انکار دهه 90 است. و اگر ناگهان مجبور شدید سه فیلم مایکل بی را نام ببرید. احتمالاً این فیلم را در کنار پسران بد و راک قرار خواهید داد.

گروهی از حفاری های نفت بدون آموزش مناسب وظیفه دارند یک سیارک عظیم را منفجر کنند؟ چیزهای فوق العاده سرگرم کننده فیلم در سطح ابتدایی معنا ندارد (آموزش فضانوردان برای حفاری آسان تر است .

همین امر در مورد علم آن نیز صدق می کند، اما این یک منظره قابل توجه است که هرگز با یک بازیگر همه جانبه سرگرم کننده. از جمله یکی از کاریزماتیک ترین اجراهای بروس ویلیس – و تعداد زیادی از مجموعه های منظم، سرعت خود را کاهش می دهد.

البته در موقعیتی کاملاً متفاوت. ناسا برای اینکه ببیند زمینی‌ها واقعاً می‌توانند یک سیارک را تغییر مسیر دهند، فضاپیمای آزمایش تغییر مسیر دوگانه سیارک (DART) را فرستاد تا به سیارک دیمورفوس که در سال 2022 در امتداد 7 میلیون مایلی (11 میلیون کیلومتری) از زمین در حال حرکت بود، برخورد کند. DART مدار صخره فضایی را بیش از آنچه ناسا تصور می کرد تغییر جهت داد، بنابراین شاید آرماگدون چندان دور از ذهن نباشد.

5. Deep Impact ( تاثیر عمیق )

 •  تاریخ انتشار: 8 می 1998
 • بازیگران: رابرت دووال، تی لئونی، الیجا وود، مورگان فریمن

اگر سال 1997 درباره آتشفشان ها بود، پس سال 1998 سالی بود که سنگ های فضایی به طور بالقوه زمین را منفجر کردند.

Deep Impact تقریباً دو ماه قبل از آرماگدون وارد سینما شد و برداشتی هوشمندانه از این موضوع ارائه کرد. با این حال، استقبال منتقدان خیلی خوب نبود.

ما قطعاً موافقیم که Deep Impact هیجان‌انگیزترین بلاک‌باستر موجود نیست. اما در نگاهی به گذشته، این چیزی است که آن را بسیار خاص و مستحق یک جایگاه در لیست ما کرده است. لحن متفکرانه آن یک اتفاق نادر برای این نوع فیلم است. و آن پایان ویرانگر اما امیدوارکننده – از جمله سونامی عظیم – بخش های کسل کننده تر فیلمنامه را جبران می کند.

6. Deepwater Horizon (افق آب های عمیق )

 •   تاریخ انتشار: 30 سپتامبر 2016
 •  بازیگران: مارک والبرگ، کرت راسل، جان مالکوویچ، جینا رودریگز

  بسیاری از فیلم‌های فاجعه‌بار اخیر مسیر زندگی‌نامه‌ای را انتخاب کرده‌اند و در میان تمام ویرانی‌های غیرقابل توقف، به درام انسانی نزدیک‌تر می‌شوند.

The Impossible در سال 2012، که سونامی اقیانوس هند در سال 2004 را بازگو می کند. نمونه ای عالی از این روند مدرن است.

کارگردان پیتر برگ با کنار گذاشتن سبک خاص خود در فیلم‌سازی اکشن (اما با حفظ همان جرقه برای تنش و سرعت سریع)، یک فیلم فاجعه‌آمیز را ساخت که به نظر می‌رسد. مردان حریص بیش از حد فشار می‌آورند و کارگران عواقب آن را می‌پردازند – و مانند پتک پس از شروع به کار می‌افتد.

بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز

7. The Core ( هسته )

 • تاریخ انتشار: 28 مارس 2003
 •   بازیگران: آرون اکهارت، هیلاری سوانک، دلروی لیندو، بروس گرینوود

The Core متعلق به مکتب آرماگدون در مورد فیلم‌های بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز «هر چه باشد، ما اینجا هستیم تا سرگرم شویم» است (حتی پوستر نیز به همان سبک ساخته شده بود)، اما پنج سال بعد وارد شد.

در واقع، این ممکن است بزرگترین فیلم “لذت گناهکار” در این لیست از بهترین فیلم های فاجعه باشد. به جای منفجر کردن سیارکی که زمین را تهدید می کند، شخصیت های اصلی وظیفه دارند تا هسته زمین را با یک سری انفجارهای هسته ای تکان دهند.

زیرا چرخش آن متوقف شده و اتفاقات بدی در سطح رخ می دهد. چگونه به آنجا می رسند؟ داخل یک کشتی قطار مانند که گرمای شدید را تحمل کرده و به برق تبدیل می کند.

پیچ و تاب

8. Twister (پیچ و تاب )

 • تاریخ انتشار: 10 اردیبهشت 96
 • بازیگران: هلن هانت، بیل پکستون، جیمی گرتز، فیلیپ سیمور هافمن

گردبادها نیز ترسناک هستند، و فیلم‌های فاجعه محور گردباد به دلیل Twister تبدیل به یک چیز شدند که در نهایت با فروش 495 میلیون دلاری در سراسر جهان به دومین فیلم پرفروش سال 1996 تبدیل شد. اگرچه فیلم در پایان دیوانه می شوید. اما به طور کلی به راحتی خط بین “واقعاً پایه و باورپذیر” و دیوانگی دور از ذهن را طی می کند.

ترسناک است اما در عین حال زیبا است. دنبال کردن شخصیت ها سرگرم کننده است و لمس مایکل کرایتون در سراسر فیلمنامه قابل لمس است.

اتفاقاً دنباله‌ای با عنوان آزمایشی Twisters به سرعت در یونیورسال دنبال می‌شود. از زمان آغاز به کار Twister، علم گردباد با جهش و مرز رشد کرده است. به عنوان مثال، گردبادها از پایین آمدن از آسمان به زمین تشکیل نمی شوند. در عوض، تحقیقات جدید نشان می دهد که گردبادها از ابرها پایین نمی آیند، بلکه از زمین به بالا می آیند.

بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز

9. Don’t Look Up ( به بالا نگاه نکن )

 • تاریخ انتشار: 24 دسامبر 2021
 • بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، جنیفر لارنس، جونا هیل، مریل استریپ

فیلم «به بالا نگاه نکن» ساخته آدام مک‌کی تغییرات کمدی بزرگی داشت و در مورد بحران آب و هوای کنونی و نحوه واکنش جهان به آن به طنز پرداخت.

اما این فیلم در مورد یک دنباله دار در حال نزدیک شدن است که باعث می شود. یک رویداد انقراض در سراسر سیاره به شکلی دیدنی بیان شود. Don’t Look Up هم یک ساعت آسان و هم سخت است.

این فیلم خنده دار و نسبتا سریع است، از یک موقعیت پوچ به موقعیت بعدی می پرد. اما همچنین نگاهی اهانت آمیز به انفعال کسانی است که قدرت و منابع لازم برای نجات سیاره را دارند. حتی اگر به طور کامل از آن لذت نبرید، ما فکر می‌کنیم این یک تماشای ضروری است که باعث ایجاد بحث‌های بازتر درباره مهم‌ترین موضوع زمان ما شده است.

10.Titanic ( تایتانیک )

 • تاریخ انتشار: 19 دسامبر 1997
 •  بازیگران: لئوناردو دی کاپریو، کیت وینسلت، بیلی زین، کتی باتست

یکی دیگر از بهترین فیلم‌های حوادث طبیعی و هیجان انگیز تایتانیک است.  تاریخ به ما گفته است که فاجعه زمانی رخ می‌دهد که ما اصلاً انتظارش را نداریم و به اشکال مختلف رخ می‌دهد، و تایتانیک جیمز کامرون به ما یادآوری کرد که وقتی محیط‌های خشن‌تر جهان را دست کم بگیریم چه اتفاقی می‌افتد.

همه از ماجرای برخورد کشتی عظیم به کوه یخ و گرفتن جان بیش از 1500 نفر در هنگام غرق شدن در آب های سرد می دانند.

تایتانیک بسیار بزرگ، حماسی و وحشتناک است. به گونه‌ای که منتقدان و مخاطبان نمی‌توانستند در سال ۹۷ پیش‌بینی کنند. اما ما نسبتاً مطمئن هستیم که به دلیل عنصر صرفاً انسانی آن در دو جدول زمانی متفاوت، برای افراد زیادی بسیار خوب عمل کرده است.

فیلم های فاجعه بهتر از این نمی شوند. کشف تایتانیک احتمالاً می تواند به تنهایی یک فیلم باشد: طبق اسنادی که اکنون از طبقه بندی خارج شده اند. اکتشاف برای یافتن تایتانیک در واقع پوششی برای یک پروژه نظامی مخفی ایالات متحده برای بازیابی دو زیردریایی هسته ای غرق شده در نزدیکی بود.

طبق گزارش CNN، مأموریت سال 1985 بسیار موفقیت آمیز بود، تیم 12 روز باقی مانده بود که از آن برای جستجوی تایتانیک استفاده کردند.

به طرز شگفت انگیزی، آنها کشتی معروف را در عمق 12000 فوتی (3660 متری) زیر آب در اقیانوس اطلس شمالی پیدا کردند. حداقل آن ماموریت برخلاف اکثر فیلم های فاجعه آمیز پایان خوشی داشت.

منبع: livescience

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید