تاثیرات موسیقی بر رشد کودکان

0
588
تاثیرات موسیقی بر رشد کودکان

در این مقاله تاثیرات موسیقی بر رشد کودکان  را مورد بررسی قرار می دهیم. احتمالاً فرزند شما در حال حاضر موسیقی را دوست دارد. و آهنگ های مورد علاقه اش را دارد، مانند اکثر کودکان پیش دبستانی.

در سه سال اول زندگی است. که کودک در حال شکل گیری ارتباطات مغزی است .که پایه و اساس مهارت های گفتاری/زبانی، حرکتی و شناختی را که برای سال های آینده از آنها استفاده خواهد کرد، ایجاد می کند.

تجارب موسیقایی راه مهمی برای کمک به کودکان خردسال در ایجاد این مسیرها است. وسیقی نه تنها وسیله ای برای موفقیت و جذابیت برای پرداختن به این حوزه های مهارتی است.موسیقی نیز با جفت کردن مهارت های غیرموسیقی با موسیقی. باعث افزایش انعطاف پذیری عصبی می شود. این سیستم های متعدد مغز را به طور همزمان درگیر می کند. و ارتباط بین هر دو نیمکره را تقویت می کند.

زمانی که بچه‌ها به طور فعال در موسیقی شرکت می‌کنند. قوی‌ترین ارتباطات را برقرار می‌کنند. یک مطالعه نشان داد. که تجربیات موسیقی در دوران کودکی در واقع می تواند رشد مغز را تسریع بخشد.نواختن یک ساز می تواند کودک را در یادگیری های خواندن و نوشتن کمک کند.

یادگیری ریاضی را بهبود بخشد و حتی نمرات SAT را افزایش دهد.

تاثیرات موسیقی بر رشد کودکان

1.موسیقی ارتباطات و تخیل را گسترش می دهد

می توانیم با پخش کردن موسیقی و موزیک مسیرهای عصبی در بدن کودکان را توسعه دهیم.آیا می‌دانستید نوزادانی که زبان را می‌شنوند و به آنها پاسخ می‌دهد. در کودکی بیشتر غرغر می‌کنند و واژگان بزرگ‌تری دارند؟

کودکان به آسانی و به سرعت می توانند موسیقی و صداهایی را که می شنوند تقلید کنند تا راه دیگری برای درک و درک دنیای اطرافشان باشد.

2.  آی کیو را افزایش می دهد

یکی دیگر از تاثیرات موسیقی بر رشد کودکان، افزایش ضریب هوشی در آنها می شود.مطالعات نشان داده است که یادگیری نواختن یک ساز می تواند تأثیر ماندگاری داشته باشد. هنگامی که مطالعه ای انجام شد، کودکانی که به مدت یک سال در کلاس های پیانو شرکت کردند. همراه با تمرین مداوم، ضریب هوشی خود را تا سه امتیاز افزایش دادند.

3.صبر را در بچه ها پرورش می دهد

صبر و استقامت برای یادگیری یک آلت موسیقی، کودکان باید صبر و استقامت داشته باشند.که در آینده به آنها کمک می کند تا با چالش های دشوارتر دیگری مقابله کنند.

4.موسیقی رشد حسی کودک را افزایش می دهد

همانطور که طعم، بافت و رنگ به رشد حسی کودک کمک می کند. موسیقی نیز همین کار را می کند.قرار دادن کودک در معرض انواع مختلف موسیقی می تواند. به ایجاد مسیرهای بیشتری بین سلول های مغز او کمک کند. هنگامی که موسیقی را به فعالیت های مختلف مانند رقص وصل می کنید. این تأثیر حتی بیشتر می شود.

تاثیرات موسیقی بر رشد کودکان

5.آنها را خوشحال می کند!

موسیقی زنده برای ما بزرگسالان هیجان‌انگیز است، اما برای کوچک‌ترها هیجان‌انگیزتر است! موسیقی زنده به دلیل ایجاد لذت و هیجان در کسانی که آن را تجربه می کنند. خلق و خوی ما را بالا می برد و ما را از غم و اندوه و حتی بیماری محافظت می کند.راه هایی برای کودکان برای کشف امکان خندیدن و شوخی و تجربه احساسات مثبت مانند لذت، شادی و محبت است

6.باعث افزایش سواد آنها می شود

موسیقی می تواند سواد را بهبود بخشد. روشی که ما صدای موسیقی را پردازش می کنیم. همان روشی است که ما گفتار را پردازش می کنیم. به همین دلیل، کودکانی که دروس موسیقی شرکت می کنند می توانند مهارت های شنیداری خود را بهبود بخشند و به نوبه خود، نحوه پردازش زبان را بهبود بخشند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

هماهنگی را بهبود می بخشد

7.رشد عاطفی

کودکانی که از موسیقی لذت می برند و مطالعه می کنند. می توانند از نظر عاطفی رشد بیشتری داشته باشند. با همدلی نسبت به فرهنگ های دیگر، آنها همچنین تمایل به عزت نفس بالاتری دارند و در مقابله با اضطراب بهتر هستند. یادگیری و نواختن ساز، تشویق معلم و اشتیاق والدین حس غرور و اعتماد به نفس را در کودک ایجاد می کند. علاوه بر این، کودکانی که ابراز وجود و خلاقیت را تمرین می کنند. اغلب در آینده در زندگی ارتباط بهتری پیدا می کنند.

8.هماهنگی حس ها را سرعت می بخشد

نواختن ساز به مغز نیاز دارد تا با سرعت های پیشرفته کار کند. خواندن موسیقی در مغز به حرکت فیزیکی نواختن ساز تبدیل می شود. کودکانی که ساز می‌نوازند، هماهنگی چشم‌های دستشان را نسبت به کسانی که ساز نمی‌نوازند. سریع تر است.

تقویت کننده خلق و خو است

9.مهارت شنیداری را در کودکان افزایش می دهد

نواختن یک ساز نیازمند گوش دادن دقیق کودکان به مجموعه ای از چیزهای مختلف است. آنها نه تنها نیاز به گوش دادن به دستورالعمل های معلم یا موسیقی درمانگر خود دارند. بلکه نیاز به گوش دادن به ریتم، زیر و بم و سرعت دارند. این تمرکز باعث بهبود مهارت های آنها در موسیقی و زندگی می شود.

10.تقویت کننده خلق و خو است

موسیقی تقویت کننده خلق و خو است. بسیاری از والدین کودکان خود را با یک لالایی درگیر می کنند یا با یک آهنگ آنها را آرام می کنند. همانطور که موسیقی می تواند کودک را آرام کند. می تواند روحیه او را نیز تقویت کند.

بیشتر و بیشتر، موسیقی درمانی برای تکمیل اشکال سنتی تر پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد. محققان اذعان دارند که انواع خاصی از موسیقی می تواند با کاهش ضربان قلب و فشار خون به آرامش کمک کند.

منبع: cambridgemontessoriglobal

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید