تزریق واکسن کرونا برای کودکان زیر پنج سال

0
1174
تزریق واکسن کرونا برای کودکان زیر پنج سال

(سی ان ان) در حالی که برخی از نوجوانان آمریکایی واکسن کرونا را دریافت کرده اند. افراد زیر 5 سال هنوز اولین واکسن کرونا را دریافت نکرده اند.

واکسن فایزر از اواخر اکتبر برای کودکان 5 سال و بالاتر مجاز شده است. نوجوانان 16 سال به بالا از 9 دسامبر واجد شرایط دریافت بوستر واکسن کرونا ( کووید 19 ) می باشند.

جدول زمانی واکسن

فایزر هفته گذشته  اعلام کرد که نیمه اول سال 2022 را هدف قرار داده است تا داده های آزمایشات خود را به تنظیم کننده ها ارسال کند و اخبار مربوط به دوز سوم نباید بر این جدول زمانی تأثیر بگذارد.

اما بسیاری امیدوار بودند که تصویب زودتر از این اتفاق بیفتد. تا سه ماهه دوم سال 2022 محتمل نخواهد بود، و ما امیدوار بودیم که در سه ماهه اول باشد.

اما حداقل با توجه به آنچه فایزر می گوید، تا زمانی که آنها تمام داده های لازم را دریافت کنند و همه موارد را بررسی کنند. دکتر آنتونی فائوچی، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، هفته گذشته به اریکا هیل از CNN گفت: روند دریافت مجوز استفاده اضطراری، متأسفانه، تا سه ماهه دوم سال ممکن نخواهد بود.

دکتر سیمون لی، که روی آزمایش واکسن Pfizer/BioNTech Covid-19 در مرکز تحقیقات بالینی کودکان در دانشکده پزشکی راتگرز رابرت وود جانسون در نیوبرانزویک، نیوجرسی کار می کند. گفت که آزمایش در آنجا به خوبی پیش می رود.

تزریق واکسن کرونا برای کودکان زیر پنج سال

تزریق واکسن کرونا برای کودکان زیر پنج سال

شرکت های دیگر سازنده واکسن کرونا

مدرنا همچنین در حال جمع آوری اطلاعات در مورد واکسن در کودکان کوچکتر است. جانسون اند جانسون می گوید آزمایش واکسن کووید-19 خود را برای کودکان زیر 12 سال آغاز نکرده است.

دکتر بیل هارتمن، که آزمایش واکسن Moderna Covid-19 را برای کودکان 6 ماهه تا 5 ساله در دانشگاه ویسکانسین-مدیسون انجام می‌دهد، فکر می‌کند واکسنی برای این گروه سنی می‌تواند از «ماه اول یا دو ماه اول» در دسترس باشد.

او گفت: من احساس خوشبختی می‌کنم که در شهری زندگی می‌کنم. که جمعیتی دارد که واقعاً می‌خواهند به ما کمک کنند تا پاسخ‌هایی دریافت کنیم تا بتوانیم به این همه‌گیری پایان دهیم. من همیشه به داوطلبان می گویم که روزی در آینده، آنها می توانند داستانی در مورد اینکه چگونه به نجات جهان کمک کردند، بگویند.

فرصتی برای ایجاد تفاوت

در ابتدا، لی فکر کرد که استخدام کودکان برای آزمایش Pfizer/BioNTech دشوار خواهد بود. در مورد آزمایش واکسن کووید-19 که ثبت نام کودکان در ماه مه آغاز شد، اینطور نیست.

لی، بازپرس اصلی در محاکمه راتگرز گفت: ما درخواستی را ارسال کردیم و به معنای واقعی کلمه، در عرض 36 ساعت، حداقل هزار نفر داوطلب ثبت نام کردند.

سپس در 24 ساعت دیگر، چند صد نفر داوطلب دیگر ثبت نام کردند. بیش از 1500 نفر داشتیم که می خواستند فرزندان خود را برای آزمایش ما داوطلب کنند.

هارتمن می گوید وقتی یک دختر کوچک برای قرار ملاقات اخیر با تی شرت “I heart Science” وارد شد، تحت تأثیر قرار گرفتم.

هارتمن می‌گوید: این فقط به شما احساس خوبی می‌دهد که مردم چگونه می‌خواهند کمک کنند. و یک انگیزه قوی دیگر وجود دارد.

مقاله مرتبط

افزایش موارد در بین کودکان

افزایش موارد در بین کودکان

افزایش موارد در بین کودکان

در این مرحله از بیماری همه گیر، کودکان زیر 5 سال تنها کسری از تعداد افرادی که بیمار بوده اند را تشکیل می دهند. طبق گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده، این گروه سنی 2.7٪ از کل موارد کووید-19 را تشکیل می دهد، اما 6٪ از کل جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهد.

احتمال بستری شدن در بیمارستان یا مرگ بر اثر کووید-19 در کودکان نیز بسیار کمتر از بزرگسالان است، اما این ویروس همچنان تهدیدی برای آنها است.

طبق CDC، آنها 1.2 درصد از بستری ها و 0.02 درصد از مرگ و میرها را تشکیل می دهند. اما موارد در مورد کودکان افزایش یافته است.

او گفت افرادی که شدیدترین بیماری را دارند، افرادی هستند که واکسینه نشده اند. هوین گفت: «ما کل این مخزن از افراد کوچک داریم که همه نمی توانند در خانه بمانند.

ما باید کمترین تعداد افراد را برای ابتلا به کووید داشته باشیم، نه تنها برای سلامت خود بلکه برای سلامت سیستم مراقبت‌های بهداشتی‌مان.

به علاوه، هر چه تعداد افراد بیشتری را ویروس آلوده کند، شانس بیشتری برای تغییر و عفونی شدن بیشتر خواهد بود، مانند آنچه در نوع دلتا رخ داد.

با تکامل ویروس و دریافت انواع مختلف این ویروس، افرادی را که پاسخ آنتی بادی داخلی مانند شما با واکسن دریافت نمی‌کنند طعمه می‌شوند.

بنابراین این بچه‌ها کسانی هستند که بیشترین آسیب را متحمل می‌شوند. هارتمن گفت مهم است که نه تنها آنها را ایمن نگه دارید، زیرا حتی در این گروه سنی، این 10 دلیل اصلی مرگ کودکان در دو سال گذشته است. قرار نیست بچه ها بمیرند. هارتمن گفت که هر چقدر که والدین بخواهند، غیرممکن است که این بچه ها را از ویروس محافظت کنند. هارتمن گفت: “احتمال ابتلای آنها به کووید و انتقال آن بالا است، و بنابراین ما باید آنها را نه تنها برای محافظت از آنها بلکه برای محافظت از خانواده و جوامع آنها واکسینه کنیم.”

منبع : www.cnn.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید