ثروت را چگونه تعریف می کنید؟

0
1261
ثروت را چگونه تعریف می کنید؟

با شنیدن کلمه ثروت چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟  تعریف ثروت برای هرکس به یک شکل می باشد. ماشین های اسپورت ایتالیایی؟ رستوران های مجلل با منوهای گران قیمت عجیب؟ مانند بسیاری از چیزهای زندگی، ظاهر می تواند فریبنده باشد.

فقط به این دلیل که افراد ظاهری ثروتمند دارند به این معنی نیست که واقعاً ثروتمند هستند یا زندگی آنها غنی و هدفمند است.مطالعه تحقیقاتی اخیر توسط Ramsey Solutions  انجام شده است. اکثر میلیونر ها در مناطق معمولی زندگی می کنند. ماشین های آنها هم شامل تویوتا و هوندا می باشد.

پس ثروت چیست؟ و ثروتمند بودن به چه معناست؟ بیایید نگاه دقیق تری بیندازیم

ثروت چیست؟

ثروت مجموع دارایی‌ها است که به شما امنیت مالی می‌دهد. کلمه ثروت حامل ایده فراوانی و امنیت است. ثروت ترکیبی از پول نقد به اضافه دارایی هایی است که می توانید آنها را نقد کنیدمی باشد.

بیایید این را برای استفاده از بازی رومیزی Monopoly تجزیه کنیم. شما می توانید با مقدار پول نقد و منابعش به یک بازیکن بگویید «ثروتمند» است: املاکی که دارند، کارت های خدمات شهری و حتی آن کارت های جایزه مانند از زندان آزاد شوید. همه این دارایی ها به بازیکنان “ثروتمند” قدرت مذاکره در بازی می دهد.

اگر مشکلی پیش بیاید، می توانند یکی از خانه های کوچک پلاستیکی خود را بفروشند و از بانک پول نقد بگیرند (یا به عبارت دیگر، می توانند یک دارایی را نقد کنند!)

تعریف ثروت نسبی است

تعریف ثروت بسته به اینکه با چه زمانی از تاریخ و با کدام بخش از جهان سروکار داریم تغییر می کند. امروزه، در ایالات متحده، بیشتر مردم در مورد ثروت بر حسب دلار، املاک، خودروها و سهامی که ما در اختیار داریم صحبت می کنند.

اما اگر چند صد سال پیش متولد شده باشید، زمانی که اقتصاد بیشتر حول محور کشاورزی متمرکز شده بود، احتمالاً ثروت را بر حسب کالاهایی که دارید – زغال سنگ، شکر، دام و غیره می سنجید.

طبق گزارش بانک جهانی، حدود 10 درصد از جمعیت جهان (یعنی 734 میلیون نفر!) با کمتر از 1.90 دلار در روز زندگی می کنند. برای میلیون‌ها نفر در سراسر جهان، تویوتا کمری 2004 یک خودروی رویایی است.

همین واقعیت که شما در حال خواندن این مقاله هستید جای تشکر دارد، زیرا 1.3 میلیارد نفر در سراسر جهان فقر چند بعدی را تجربه می کنند – به این معنی که دسترسی کافی به آموزش، مراقبت های بهداشتی و استانداردهای زندگی مناسب ندارند.

ما این را نمی گوییم که ثروت چیز خوبی نیست و هر چه بیشتر داشته باشید، می توانید با آن کارهای خوبی انجام دهید! اما ثروتمند بودن به طرز فکر ما بستگی دارد – اینکه چگونه رفاه خود را درک می کنیم.

ساختن ثروت در مقابل ثروتمند شدن

در اینجا یک تمایز مهم وجود دارد: ایجاد ثروت در مقابل ثروتمند شدن.

ثروتمند شدن زمانی اتفاق می‌افتد که با یک پول بادآورده مالی یا هجوم ناگهانی پول مواجه می‌شوید.

یک شرکت فناوری دارای IPO، دریافت ارثیه، یا یک ورزشکار حرفه ای که قراردادی را امضا می کند، همگی نمونه هایی از درآمدهای بادآورده مالی هستند. با این حال، متأسفانه، شما می توانید پول زیادی را در یک چشم به هم زدن از بین ببرید.

این به این دلیل است که عادات خوبی که به افراد امکان می دهد ثروت بسازند (سخاوت، برنامه ریزی، نظم و انضباط و ثبات) همان عادت هایی هستند که به افراد کمک می کنند تا ثروتمند بمانند.

هیچ کس به طور تصادفی ثروتمند نمی شود. شما باید هدف خود را تعیین کنید که سخت کار کنید، پول خود را افزایش دهید و روز به روز در حرفه ای خود قوی تر شوید تا آن رویا را به واقعیت تبدیل کنید.

پشتکار داشتن در حرفه و شغل عامل اصلی موفقیت است

ثروتمند بودن شما را می تواند بخشنده کند.

بعد از اینکه به نیازهای اولیه خود رسیدگی کردید، می توانید به طرز فجیعی سخاوتمند باشید  و بخشش بهترین لذتی است که با پول خواهید داشت!

حقیقت این است که ما از نعمت بودن برخورداریم. وقتی فنجان شما پر شد، بگذارید روی دیگران سرریز شود. با سخت کوشی و ایجاد ثروت، به خود فرصتی می دهید تا به اطرافیان خود کمک کنید.

ثروتمند بودن به شما کمک می کند که میراثی به جا بگذارید. فارغ از درآمد شما، همه می توانند میراثی از خود به جای بگذارند. اما ثروتمند بودن به شما این امکان را می دهد که تأثیر بیشتری فراتر از خود و خانواده خود داشته باشید. اگر ثروت خود را به درستی مدیریت کنید، می توانید یک غوغای بزرگ ایجاد کنید که اثرات موجی در کل جامعه شما خواهد داشت.

شاید حتی در کل جهان! این همان چیزی است که در کتاب های مقدس هم به آن اشاره شده بعنوان سرپرست خوب بودن. مدیریت آنچه که خدا به شما سپرده است تا دیگران را برکت دهید و به او افتخار کنید.

ایده میراث فراتر از سخاوت است زیرا فراتر از زمان است. ساختن یک میراث در مورد ایجاد چیزی است که بیشتر از شما زنده بماند و زندگی افرادی را که ممکن است هرگز آنها را ملاقات نکنید تغییر دهد.

ثروتمند بودن به شما گزینه هایی می دهد.

وقتی ثروتمند هستید، آزادی بیشتری برای ایجاد زندگی ای دارید که می خواهید زندگی کنید. وقتی اسیر یک برنامه کاری نیستید، می توانید تصمیم بگیرید که با ارزش ترین پول خود را چگونه خرج کنید.

شما می توانید بیشتر کنار خانوادتان باشید.می‌توانید زمان بیشتری را صرف سرگرمی‌ها یا ایده‌های تجاری کنید که قبلاً هرگز نمی‌توانستید آن‌ها را داشته باشید زیرا یک شبکه ایمنی داخلی در اختیار دارید که اگر زمین بخورید، می‌توانید آن‌ها را دستگیر کنید.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

ثروت و پول می تواند آسایش ایجاد کند

ثروت و پول می تواند آسایش ایجاد کند

چگونه ثروتمند شویم

تنها راه برای ثروتمند شدن این است که اهدافی را برای رشد پول خود تعیین کنید، سپس به طور مداوم تلاش کنید تا آن را به واقعیت تبدیل کنید. این شبیه به تناسب اندام است: شما به طور تصادفی وزن کم نمی کنید و عضله به دست نمی آورید. اگر می خواهید به نتیجه برسید باید در باشگاه حاضر شوید و سخت کار کنید. اگر می خواهید ثروتمند شوید، این چهار مرحله اثبات شده را دنبال کنید:

1-کار کنید و درآمد کسب کنید.

درآمد شما بزرگترین ابزار ثروتمندسازی شماست. سخت کار کنید و درآمد خود را هر زمان که ممکن است افزایش دهید. در محل کار خود ارتقاء پیدا کنید، یک شلوغی فرعی راه بیندازید، بودجه خود را کاهش دهید و در مورد سبک زندگی خود آگاه باشید.

2-  پول خود را افزایش دهید.

منظور ما از “پول خود را افزایش دهید” چیست؟به عبارت ساده، شما باید پول خود را سرمایه گذاری کنید تا رشد مرکب را تجربه کند و از تورم پیشی بگیرد.

اما یک راه درست و یک راه اشتباه برای سرمایه گذاری در بورس وجود دارد. پول خود را به طور مساوی بین چهار نوع صندوق سرمایه گذاری مشترک تقسیم کنید تا متنوع ایجاد کنید و ریسک زیادی را در یک دسته متحمل نشوید.

3- تا می توانید از بدهی دور بمانید.

می‌توانید با یک کشیدن کارت اعتباری خود، اهداف ثروت‌سازی خود را به آتش بکشید. همانطور که سخت کار می کنید و پول خود را سرمایه گذاری می کنید، مراقب سبک زندگی یا تصمیمات خرید ناگهانی باشید.

هر ماه یک بودجه در نظر بگیرید و برای هر هزینه برنامه ریزی کنید. اجازه ندهید تمایل شما برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران، اهداف بلند مدت شما را از مسیر خارج کند.

در مطالعه ای که روی میلیونرها انجام دادیم، متوجه شدیم که تقریباً 86 درصد از جمعیت عمومی معتقدند که افراد ثروتمند از بدهی به نفع خود استفاده می کنند تا پول بیشتری کسب کنند.

اما حقیقت دقیقا برعکس است! میلیونرها در طول زندگی خود با دقت از بدهی اجتناب می کنند. به عنوان مثال، تنها 6 درصد از میلیونرهایی که مورد بررسی قرار گرفته اند. بدهی کارت اعتباری داشتند، در مقابل 40 درصد از جمعیت عمومی را شامل می شودند.

تنها 10 درصد از میلیونرهای وام های تجاری دریافت کردند. این یک تصادف نیست! بدهی دوست شما نیست، دشمن شماست.

این ابزار شماره یک ثروت‌سازی شما را می‌دزد. بهره ای که می پردازید (بابت بدهی) جریمه است و بهره ای که (از طریق سرمایه گذاری) به دست می آورید پاداش است. مانند یک میلیونر فکر کنید و از بدهی مانند طاعون دوری کنید.

4- ذهنیت بلند مدت داشته باشید.

آیا تا به حال داستان بچه ها در مورد لاک پشت و خرگوش را شنیده اید؟ اکثر مردم پول خود را روی خرگوش می گذارند تا در مسابقه ای با لاک پشت برنده شوند.

اما خرگوش به راحتی حواسش پرت می شود و تصمیمات بیهوده می گیرد. بعلاوه، او کمی مغرور است و فکر می کند که مسابقه راخواهد برد.

قبل از اینکه متوجه شوید، او البته در حال چرت زدن است. در همین حال، لاک‌پشت به سرعت در حال حرکت است مصمم با پشتکار به راهش ادامه می دهد.

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، لاک پشت باشید. عاقل، صبور و پایدار باشید. از حساب های بازنشستگی خود برداشت نکنید، مهم نیست چقدر وسوسه انگیز است.

بالاتر از توان خود زندگی نکنید به دنبال رشد مرکب باشید تا جادوی خود را در طولانی مدت انجام دهید، و قبل از اینکه متوجه شوید، از ثمره سال‌های ثروت‌سازی خود لذت خواهید برد.

از حرفه ای ها کمک بگیرید

برای ایجاد ثروت نیازی به تحصیلات عالیه یا حقوق شش رقمی ندارید.هر کسی با هر درآمدی می تواند میلیونر شود. در واقع، در مطالعه ملی خود در مورد میلیونرها، متوجه شدیم که سه شغل برتر میلیونرها مهندس، حسابدار و معلمی هستند.

ساختن ثروت یک طرز فکر است، نه یک بازی اعداد. اگر مایلید عمیق بگردید، یاد بگیرید و آنچه را که یاد گرفته اید به کار ببرید، می توانید و به اهداف خود خواهید رسید. برای کمک به ایجاد یک برنامه مالی کلی، توصیه می کنیم با یک سرمایه گذار حرفه ای کار کنید.

 

منبع : www.ramseysolutions.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید