خواص کشک برای سلامت

0
1292
خواص کشک برای سلامت
خواص کشک برای سلامت

خواص کشک برای سلامت، زیبایی و بارداری : کشک یکی از خوراکی های خوش طعم و محبوب است که در تهیه برخی غذاهای ایرانی ها مورد استفاده قرار می گیرد. آیا با فواید کشک آشنایی دارید؟ این خوراکی که یکی از فرآورده‌های فرعی شیر محسوب می شود، دارای خواصی شبیه به شیر است. البته اگر کشک کم نمک باشد، مزایای بیشتری دارد. این خوراکی حاوی کلسیم فراوان، فسفر، چربی، نمک، پروتئین و ویتامین است و فواید و خواصی برای سلامتی بدن دارد. با ما همراه باشید تا با خواص کشک آشنا شویم.

خواص کشک برای سلامت، زیبایی و بارداری

خواص کشک برای سلامت، زیبایی و بارداری

ارزش غذایی کشک را میدانید؟

کشک بسیار مغذی و دربردارنده کلسیم، چربی، نمک، پروتئین و نیاسین (ویتامین B3) است. این خوراکی خوش طعم می تواند به تامین انرژی مورد نیاز بدن کمک کند، چرا که هر صد گرم کشک حدود ۱۰۵ تا ۱۲۰ کیلو کالری انرژی تولید می کند. مقدار مواد مغذی موجود در کشک به نحوه فرآوری و همچنین شیر یا ماده اولیه آن بستگی دارد و هر چه کشک بافت متراکم تری داشته باشد، دارای پروتئین بیشتری است. همچنین هر چه کشک دارای درصد رطوبت پایین‌تری باشد و فراوری كمتری روی آن صورت گرفته باشد، موادمغذی مخصوصا كلسیم بیشتری دارد. به طور معمول در هر صد گرم کشک موارد زیر وجود دارد:

  • پروتئین: ۱۵ تا ۲۱ گرم
  • چربی: ۳ تا ۱۱ گرم
  • کربوهیدرات: ۶۱ تا ۷۷ گرم
  • آب و نمک: ۶ تا ۱۰ گرم

ارزش غذایی کشک

ارزش غذایی کشک

میزان کلسیم موجود در کشک

کشک را به دو صورت خشک و مایع میتوانید در بازار پیدا کنید که هر دو این کشک ها دارای کلسیم بسیار بالا می باشد که با شیر برابری میکند پس اگر کمبود کلسیم دارید یکی از گزینه های شما استفاده از کشک میباشد.

کشک حاوی پروتئین است؟

کشک دارای میزان قابل توجه پروتئین است و به همین دلیل مصرف آن برای افرادی که در سن رشد می باشند و خانم‌ های باردار و شیرده و سالمندان و ورزشکاران مفید و سودمند است.

فواید و خواص کشک برای سلامتی و زیبایی:

فواید کشک بسیار زیاد می باشد  که بالغ بر ۲۵ خاصیت برای آن ذکر شده ولی در این بخش میخواهیم به معرفی و بررسی خواص اثبات شده و عملی آن بپردازیم که از این جمله میتوان به کمک به لاغری، پیشگیری از پوکی استخوان، کاهش عفونت پوستی و… که همراه من باشید. راستی در مطلبی کامل به بررسی خواص کشک برای پوست و زیبایی پرداختیم که پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.

فواید و خواص کشک: جوان سازی پوست

فواید و خواص کشک: جوان سازی پوست
خواص کشک برای سلامت

برای رفع تیرگی دور چشم‌ های خود نیز می توانید از کشک استفاده کنید. بدین منظور از گذاشتن یک پنبه آغشته به کشک به مدت ۱۰ دقیقه استفاده کنید و شاهد کاهش تیرگی دور چشم‌ ها باشید.

ترمیم و پاکسازی پوست:

ماسک کشک که حاوی کشک، آبلیمو و عسل است، می تواند سلول‌های مرده پوست را نابود کند و پوست را پاکسازی کند. هر از چند گاهی از این ماسک برای پوست خود استفاده کنید.

 

مقاله

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید