راهنمای کامل مراقبت از سلامت روان در مردان

0
681
راهنمای کامل مراقبت از سلامت روان در مردان

راهنمای کامل مراقبت از سلامت روان در مردان، مقوله است که باید در مورد آن بررسی و تفحص شود. شرایط سلامت روان تبعیض قائل نمی شوند.

افراد از هر جنس ممکن است افسردگی، اضطراب و سایر شرایط سلامت روان را تجربه کنند. اما ممکن است در مردان متفاوت به نظر برسند. کلیشه های جنسیتی و ننگ نیز می تواند تشخیص اینکه چه زمانی ممکن است به حمایت از سلامت روان نیاز داشته باشند را برای مردان و متخصصان مراقبت های بهداشتی دشوارتر کند.

.

راهنمای کامل مراقبت از سلامت روان در مردان

انواع شرایط سلامت روان

مردان می توانند طیف وسیعی از شرایط سلامت روان را تجربه کنند، اما برخی از موارد رایج عبارتند از:

 • افسردگی
 • اضطراب فراگیر
 • اختلال اضطراب اجتماعی
 • اختلال وسواس فکری عملی
 • اختلال استرس پس از سانحه
 • اختلال دوقطبی
 • روان‌گسیختگی

آیا مردان کمتر دچار مشکلات روانی می شوند؟

یک فرض رایج وجود دارد که زنان بیشتر از مردان به بیماری‌های روانی مبتلا می‌شوند. مخصوصاً وقتی صحبت از افسردگی می‌شود.

اما این بدان معنا نیست که مردان تحت تأثیر قرار نمی گیرند. در واقع، در سال 2019، مردان در ایالات متحده با نرخی 3.7 برابر بیشتر از زنان بر اثر خودکشی جان خود را از دست دادند. کارشناسان به طور فزاینده ای عوامل پیچیده ای را که در مورد تفاوت در نحوه تجربه زنان و مردان مسائل مربوط به سلامت روان به میان می آید، تصدیق می کنند.

در حالی که عوامل بیولوژیکی، مانند تفاوت های هورمونی، مطمئناً می توانند نقش داشته باشند. آنها کل داستان را بیان نمی کنند. کلیشه‌های جنسی درونی، استراتژی‌های مقابله، و سوگیری بالینی، در میان چیزهای دیگر، ممکن است بر مفروضات منبع مورد اعتماد در مورد افرادی که شرایط سلامت روان را تجربه می‌کنند نیز تأثیر بگذارد.

علائم سلامت روان مردان که باید مراقب آنها باشید گاهی اوقات مردان و زنان به دلیل ترکیبی از عوامل بیولوژیکی و اجتماعی می توانند وضعیت سلامت روانی یکسانی را به روش های مختلف تجربه کنند. علائم سلامت روان در مردان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • عصبانیت و پرخاشگری
 • تحریک پذیری
 • نا امیدی
 • سوء مصرف مواد
 • مشکل در تمرکز
 • احساس نگرانی مداوم
 • مشارکت در فعالیت های پرخطر
 • رفتار غیرعادی که به دیگران مربوط می شود یا در مسیر زندگی روزمره قرار می گیردافکار خودکشی

برخی از بیماری‌های روانی، از جمله اضطراب و افسردگی، می‌توانند علائم فیزیکی نیز داشته باشند که افراد ممکن است نادیده بگیرند. این شامل:

 • تغییر در اشتها و انرژی
 • دردها و دردهای جدید
 • مسائل گوارشی
 • مشکل خواب
 • خوابیدن بیشتر از حد معمول

اغلب، دوستان و خانواده ممکن است اولین کسانی باشند که متوجه این علائم می شوند، زیرا تشخیص آنها در هنگام تجربه ممکن است دشوار باشد.

چرا مردان مردد هستند

چرا مردها برای دستیابی مردد هستند

بر اساس منبع معتبر مؤسسه ملی سلامت روان، مردان کمتر از زنان در سال گذشته تحت درمان بهداشت روانی قرار گرفته اند. این بدان معنا نیست که مردان نیازی به درمان ندارند یا از آن سود نمی برند.

دکتر النا تورونی، روانشناس مشاور و یکی از بنیانگذاران چلسی، توضیح می‌دهد: در عوض، مردان می‌توانند در مورد سلامت روان خود و جستجوی حمایت برایشان سخت‌تر باشد. زیرا احتمالاً در تضاد با انواع پیام‌هایی است که در دوران رشد دریافت می‌کنند.

او در ادامه خاطرنشان می‌کند که بسیاری از فرهنگ‌ها کلیشه‌های فرهنگی قوی در مورد نحوه رفتار مردان دارند. به‌ویژه در مورد مدیریت احساسات و «قوی» ظاهر شدن. به‌علاوه، مردانی که نمی‌توانند (یا احساس می‌کنند نمی‌توانند) آشکارا درباره احساسات خود صحبت کنند. ممکن است در تشخیص علائم بیماری‌های روانی در خودشان دچار مشکل‌ شوند.

کمک گرفتن برای سلامت روان

اگر به دنبال کمک هستید اما مطمئن نیستید از کجا شروع کنید، چند گزینه دارید.

با پزشک خود صحبت کنید

اگر قبلاً به طور مرتب به یک متخصص مراقبت های بهداشتی مراجعه می کنید، آنها می توانند نقطه شروع خوبی باشند.

آنها احتمالاً شما را به شخصی ارجاع می دهند که در زمینه سلامت روان تخصص دارد، مانند روانپزشک یا روانشناس.

از اینترنت کمک بگیرید

همچنین می توانید از طریق دایرکتوری ها به صورت آنلاین جستجو کنید. اگر به دنبال نوع خاصی از درمان هستید یا یک درمانگر مرد را ترجیح می دهید، دایرکتوری ها بسیار مفید هستند، زیرا ابزارها به شما امکان می دهند جستجوی خود را فیلتر کنید.

چند تماس بگیرید (یا چند ایمیل بفرستید)

قبل از تعیین قرار ملاقات، با درمانگرانی که علاقه مند به دیدن آنها هستید تماس بگیرید. برخی از پیش زمینه های اولیه در مورد آنچه که می خواهید به آن بپردازید، و همچنین هر چیزی که در یک درمانگر به دنبال آن هستید، به آنها بدهید.

آیا کسی را می خواهید که برای قرارهای شبانه یا آخر هفته در دسترس باشد؟ پشتیبانی متنی در بین جلسات چطور؟ آیا علاقه مند به امتحان از راه دور هستید یا جلسات حضوری را ترجیح می دهید؟ اگر بیمه درمانی دارید، این زمان خوبی است که در مورد آن نیز بپرسید. درمان همیشه تحت پوشش قرار نمی گیرد، اما برخی از درمانگران اسنادی را ارائه می دهند که می توانید برای بازپرداخت به ارائه دهنده بیمه خود ارسال کنید.

در حین قرار ملاقات

درمانگر شما احتمالاً یکی دو جلسه اول را صرف شناختن شما خواهد کرد. این همچنین فرصتی برای شما است تا با رویکرد آنها آشنا شوید. بنابراین از پرسیدن هرگونه سوال در مورد آنچه می توانید از جلسات آینده انتظار دارید دریغ نکنید.

مهم است که با متخصصی که انتخاب می کنید احساس راحتی کنید. اگر بعد از چند جلسه احساس می کنید که با درمانگر خود ارتباط برقرار نمی کنید، می توانید شخص دیگری را انتخاب کنید.

بسیاری از افراد باید قبل از اینکه فردی را پیدا کنند که مناسب است به چند درمانگر مراجعه کنند. بسته به علائم شما، درمانگر ممکن است شما را به روانپزشک ارجاع دهد تا داروها، از جمله داروهای ضد افسردگی را بررسی کند. به خاطر داشته باشید که دارو لزوما چیزی نیست که باید تا آخر عمر مصرف کنید.

مقابله با علائم سلامت روان

همه از جمله مردان می توانند از خودمراقبتی بهره مند شوند. در حالی که کار با یک متخصص سلامت روان می تواند کمک بزرگی باشد، کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای حمایت از خود بین جلسات انجام دهید.

رژیم غذایی، خواب و ورزش را به عنوان عوامل برجسته می کند، اما توضیح می دهد که “ما همچنین باید مطمئن شویم که از سلامت عاطفی خود مراقبت می کنیم.” و گاهی اوقات، این به این معناست که «به جای اینکه احساسات را کنار بزنیم یا انکار کنیم، بتوانیم احساسات را بپذیریم و در کنارشان بمانیم.به ویژه آنهایی که ناراحت کننده هستند». نشستن با احساسات ناخوشایند گفتن آسان‌تر از انجام دادن آن است، و این می‌تواند باعث شود که به راحتی در مکانیسم‌های مقابله‌ای غیرمفید مانند مصرف مواد یا نادیده گرفتن احساسات قرار بگیرید.

در حالی که هر دوی اینها ممکن است مزایای کوتاه مدتی را ارائه دهند، اما تسکین طولانی مدتی را ارائه نمی کنند. در برخی موارد، آنها حتی ممکن است مشکلات طولانی مدت ایجاد کنند. دفعه بعد که احساس یا احساس ناراحت کننده ای را تجربه کردید، سعی کنید:

 • انجام یک مدیتیشن
 • اسکن سریع بدن آنچه را که دارید بنویسید
 • تمرین چند تکنیک ساده تنفسی

همانطور که راه های مختلف مدیریت احساسات خود را دنبال می کنید، با خودتان ملایم باشید. برای مثال، اگر در یک روز بد به مکانیسم‌های مقابله ای «عالی» دست نمی‌یابید. خودتان را مورد ضرب و شتم قرار ندهید. همیشه فرصت دیگری برای تمرین استراتژی های جدید وجود خواهد داشت.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

راهنمای کامل مراقبت از سلامت روان در مردان

مردان باید بیشتر با دوستان خود در ارتباط باشند

صحبت کردن در مورد آنچه که با یک دوست دارید نیز می تواند کمک بزرگی باشد. اما اگر دوستان شما نیز مردانی باشند که ممکن است زمان سختی برای باز کردن صحبت کردن داشته باشند. ممکن است دشوار باشد.

اما شروع آن مکالمه ممکن است برای هر دوی شما مفید باشد. مارک مایر، مدیر اجرایی بنیاد Face It، می‌گوید که برای مردان مهم است که «یاد بگیرند تفاوت‌های ظریف احساسات را بفهمند» و بدانند که احساسات منفی «احساسات عادی و تکرار شونده در طول زندگی» هستند.

او توصیه می‌کند «کسی را پیدا کنید که بتوانید آشکارا درباره چالش‌های شخصی‌تان با او صحبت کنید و خودتان را برای رشد روابط عمیق‌تر با دیگران باز کنید». مطمئناً درمانگر شما می تواند آن شخص باشد، اما ممکن است برای شما مفید باشد که با همسالان خود صحبت کنید.

می‌توانید مکالمه را با چیزی مانند «من خیلی چیزها را پشت سر گذاشته‌ام» شروع کنید. آیا وقت دارید تا آخر این هفته به نتیجه برسید؟» اگر دلتان می‌خواهد، می‌توانید با یک جمله ساده خود را در دسترس دوستی قرار دهید که نیاز دارد: «متوجه شدم اخیراً به‌نظر می‌آیید. فقط می خواهم بدانی که من همیشه در دسترس هستم تا در صورت نیاز صحبت کنم.»

کلام آخر

فکر کردن به سلامت روان دشوار است. و تشخیص اینکه برای شما مشکل است یا اینکه ممکن است به کمک نیاز داشته باشید همیشه آسان نیست – به ویژه برای مردان. با این حال، بهتر است صحبت کنید. چه با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود صحبت کنید یا با پزشک خود مشورت کنید، کمک هایی وجود دارد و همچنین راه هایی برای کمک به مدیریت سلامت روان خود وجود دارد.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید