دراینجا به راهکارهای برای مقابله با ترس ها و اضطراب های روزانه تان، اشاره می کنیم. این نکات برای افرادی است که  می خواهند به ترس های خود غلبه کنند.

1-برای ترس و اضطراب خودوقت بگذارید

زمانی که غرق در ترس یا اضطراب هستید، غیرممکن است که به وضوح فکر کنید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که وقت بگذارید تا بتوانید از نظر فیزیکی آرام شوید. با قدم زدن در اطراف بلوک، درست کردن یک فنجان چای یا حمام کردن، به مدت 15 دقیقه خود را از نگرانی دور کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

2-در لحظه ترس و وحشت نفس های عمیق بکشید

اگر دستانتان شروع به عرق کردن کرد یا ضربان قلب شما سریع شد، بهترین کار این است که با آن مبارزه نکنید. در جایی که هستید بمانید و بدون اینکه سعی کنید حواس خود را پرت کنید وحشت را احساس کنید.کف دست خود را روی شکم خود قرار دهید و به آرامی و عمیق نفس بکشید. هدف این کار کمک به ذهن برای مقابله با هراس است که ترس از ترس را از بین می برد.

3-با ترس های خود روبرو شوید

اجتناب از ترس تنها آنها را ترسناک تر می کند. ترس شما هر چه باشد، اگر با آن روبرو شوید، باید شروع به محو شدن کند. برای مثال، اگر یک روز از ورود به آسانسور وحشت دارید، بهتر است روز بعد دوباره به آسانسور برگردید.

روبرو شدن با ترس هایمان

روبرو شدن با ترس هایمان

4-بدترین را تصور کنید

سعی کنید بدترین نتیجه را بعنوان عاقبت کارتان درنظر بگیرید. مثلاً فکر کنید هر لحظه ممکن اسـت تحت تاثیر استرس بالا سکته کنید. پس ازآن خواهید دید کـه چیزی برای از دست دادن نخواهید داشت و بـه اسانی می توانید کارهایتان را انجام بدهید

5-به شواهد نگاه کنید

گاهی اوقات به چالش کشیدن افکار ترسناک کمک می کند. به عنوان مثال، اگر از گیر افتادن در آسانسور و خفگی می ترسید، از خود بپرسید که آیا تا به حال شنیده اید که این اتفاق برای کسی بیفتد. از خود بپرسید به دوستی که ترس مشابهی داشت چه می گویید.

6-سعی نکنید کامل باشید زندگی پر از استرس است

با این حال بسیاری از ما احساس می کنیم که زندگی ما باید عالی باشد. روزهای بد و شکست همیشه اتفاق خواهند افتاد، و مهم است که به یاد داشته باشید که زندگی به هم ریخته است.

7-یک مکان شاد را تجسم کنید

لحظه ای چشمان خود را ببندید و مکانی امن و آرام را تصور کنید. این می تواند تصویری از شما باشد که در یک ساحل زیبا قدم می زنید، یا در رختخواب غوطه ور شده اید و گربه در کنار شماست، یا خاطره ای خوش از دوران کودکی به یاد آورید. بگذارید احساسات مثبت شما را آرام کند تا زمانی که احساس آرامش بیشتری کنید.

 

چشمان خود را ببندید و مکانی امن و آرام را تصور کنید

چشمان خود را ببندید و مکانی امن و آرام را تصور کنید

8-در مورد ترس خود صحبت کنید

به اشتراک گذاشتن ترس ها بسیاری از ترس ها را از بین می برد. اگر نمی توانید با یک شریک، دوست یا یکی از اعضای خانواده صحبت کنید، با روانشناس و مشاور صحبت کنید. اگر ترس شما از بین نمی رود، می توانید از پزشک عمومی خود کمک بخواهید. پزشکان عمومی می توانند افراد را برای مشاوره، روان درمانی یا کمک از طریق یک سرویس سلامت روان آنلاین، مانند زندگی کامل، ارجاع دهند.

9-به اصول اولیه بازگردید

بسیاری از مردم برای خوددرمانی اضطراب به الکل یا مواد مخدر روی می آورند، اما این فقط اوضاع را بدتر می کند. چیزهای ساده و روزمره مانند یک خواب خوب شبانه، یک وعده غذایی سالم و پیاده روی اغلب بهترین درمان برای اضطراب هستند.

10-به خود پاداش دهید

 در آخر مقاله راهکارهای برای مقابله با ترس هایمان  اگر توانستید به ترس و اضطراب های خود غلبه کنید به خودتان هدیه بدهید.مثلاً وقتی آن تماس را برقرار کردید که از آن می‌ترسیدید، با پذیرایی از خود با ماساژ، پیاده‌روی ، صرف غذا، کتاب، دی‌وی‌دی یا هر هدیه کوچکی که شما را خوشحال می‌کند، موفقیت خود را تقویت کنید.

 

منبع: www.nhsinform.scot

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید