راه های مقابله با مرگ عزیزانمان

0
872
راه های مقابله با مرگ عزیزانمان

راه های مقابله با مرگ عزیزانمان:

زمانی که ما عزیزی را از دست می دهیم. غم و اندوه سراسر وجودمان را در بر می گیرد. ممکن است بدون شخصی که مرده احساس غمگینی، عصبانیت یا گمراهی کنید. سازگاری با آنچه اتفاق افتاده ممکن است زمان میبرد. صبور باشید و برای حمایت و راحتی به افرادی که به آنها اعتماد دارید تکیه کنید.

در اینجا پنج ایده وجود دارد که ممکن است به شما در مقابله با مرگ کسی که دوستش دارید کمک کند:

راه های مقابله با مرگ عزیزانمان

مراسم یادبود و تشییع جنازه را اجرا کنید

مراسم یادبود و تشییع جنازه بهانه ای است برای تسکین بازماندگان. بودن آشنایان و دوستان در این مراسم ها می تواند بسیار کمک کننده باشد. به نوعی تسلای خاطر شما می باشند.

بودن دوستان و آشنایان در اینگونه مراسم های یادبود می تواند به بازماندگان کمک کنند. بودن با افرادی فرد فوت شده را را می شناختند می تواند آرامش بخش باشد.

احساسات خود را بپذیرید

اگر احساس کردید می  خواهید گریه کنید جلوی خودتان را نگیرید. احساساتی را که دارید بپذیرید، نه اینکه فکر کنید “باید” احساس دیگری داشته باشید.

گاهی اوقات، دیگران ممکن است از شما انتظار داشته باشند که قبل از اینکه آماده شوید، «به جلو حرکت کنید». اما زمان لازم را در نظر بگیرید. بدانید با گذشت زمان احساسات شما تسکین پیدا می کند.تسکین نه به این معنا، که فردی را که فوت شده را فراموش کنید. این بدان معنا نیست که کمتر دلتنگ آنها می شوید.

وقتی می توانید در مورد آن صحبت کنید.

زمانی که شخصی عزیزی را از دست می دهد. صحبت کردن از آن شخص و بیان خاطرات می تواند کمک کننده باشد. اما زمانی افراد بازمانده دلشان نمی خواهد صحبت کنند نباید آنها را مجبور کنیم به صحبت کردن.

این هم اشکالی ندارد. هیچ کس نباید برای صحبت تحت فشار باشد. اگر تمایلی به صحبت کردن ندارید، راه هایی برای بیان احساسات و افکار خود بیابید. می توانید در یک مجله بنویسید.

یا می توانید یک آهنگ، شعر، یا یک ادای احترام عکس در مورد محبوب خود بنویسید. شما می توانید این کار را فقط برای خودتان انجام دهید، یا می توانید آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

یاد و خاطره عزیز از دست رفته را نگهدارید

شما می توانید کاری انجام دهید تا به فردی که از دست دادید احترام بگذارید. درخت یا باغ بکارید. در یک دویدن یا پیاده روی خیریه شرکت کنید.

یک جعبه یا پوشه حافظه ای بسازید که یادآور فردی باشد که مرده است. یادگاری ها، عکس ها، نقل قول ها یا هر چیزی که انتخاب می کنید اضافه کنید. در صورت تمایل به آن شخص نامه بنویسید.

ممکن است احساسات و چیزهایی را که می خواهید بگویید در آن بگنجانید. بعضی ها تشکر نامه می نویسند. این راهی برای تشکر از عزیزتان برای اینکه بخشی از زندگی شماست. اگر آنها ویژگی‌های خوب را در شما تشویق کردند، به زندگی کردن آن ویژگی‌های خوب به عنوان راهی برای احترام به آنها ادامه دهید. عشق، قدردانی و معنا می تواند به شما کمک کند تا در زمان سختی بگذرید.

پشتیبانی مورد نیاز خود را از اطرافیانتان دریافت کنید.

پس از مرگ یکی از عزیزان، سازگاری به زمان نیاز دارد. و به داشتن حمایت زیاد کمک می کند. می توانید از خانواده، دوستان یا مربیان بزرگسال در زندگی خود حمایت دریافت کنید.

مشاوران سوگ، درمانگران و گروه های حمایتی نیز می توانند کمک کنند. اگر می‌خواهید حمایت بیشتری پیدا کنید، از والدین، مشاور مدرسه یا یک رهبر مذهبی بخواهید که به شما کمک کند تا حمایتی را پیدا کنید که می‌تواند برای شما مناسب باشد. می توانید از دیگران نیز حمایت کنید.

منبع: kidshealth

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید