روش مناسب بیدار کردن بچه ها در زمان مدرسه بدون عصبانیت

0
601
روش مناسب بیدار کردن بچه ها در زمان مدرسه بدون عصبانیت

باید یک چیز را درک کنید: زود بیدار کردن بچه ها تابستان را سپری کرده اند و حالا باید صبح ها زود بیدار شوند کار آسانی نیست. به خصوص در چند هفته اول از سرگیری مدرسه پس از یک تعطیلات طولانی.

گاهی اوقات می خواهید فریاد بزنید و امیدوار باشید که لحن عصبانیت آنها را از رختخواب خارج کند.  بچه ها به داد بیداد کردن شما عادت می کنند. آنها شروع می کند به نق زدن و لجبازی کردن.

راه های بهتری برای انجام این کار وجود دارد تا اینکه با صدای بلند بر سر آنها فریاد بزنید.

1.برای فرزندانتان حتما ساعت خواب را مشخص کنید

اشکالی ندارد که اجازه دهید پسر یا دخترتان تا دیروقت در تعطیلات مدرسه بیدار بمانند. اما می‌خواهید مطمئن شوید که آنها در طول روزهای مدرسه به موقع به رختخواب می‌روند، زیرا تا دیروقت بیدار ماندن می‌تواند الگوی خواب آنها را مختل کند.

از آنها بخواهید شام بخورند و مطمئن شوید که زود به رختخواب بروید تا بتوانند ساعت های کافی بخوابند. این به آنها کمک می کند تا صبح روز بعد به موقع برای مدرسه از خواب بیدار شوند.

اگر آنها را در شب بیدار دیدید، سختگیر باشید و به آنها دستور دهید که برگردند و بخوابند. وقتی به رختخواب برمی‌گردند، نگران نباشید که عصبانی شوند یا با صدای بلند قدم بگذارند.

روش مناسب بیدار کردن بچه ها در زمان مدرسه بدون عصبانیت

2.برای فرزندتان یک ساعت زنگ دار تهیه کنید

بهترین ساعت های زنگ دار برای بچه ها به دلایلی محبوب هستند. آنها می توانند کمک کنند تا کودک شما به موقع از رختخواب خارج شود.

و آنها سرمایه گذاری خوبی هستند زیرا واقعاً خوب کار می کنند. برخی از ساعت ها دارای زنگ هشدار تکی هستند که فقط یک بار خاموش می شوند. این یکی برای بچه هایی که به نظر شما سبک خواب هستند خوب است. برخی از آنها دارای هشدار دوگانه داخلی هستند.

اگر فرزند شما موفق شد با زنگ اول بخوابد، زنگ دوم قطعا او را بیدار خواهد کرد. و البته، اگر کودک شما در صبح به سختی از خواب بیدار می شود. یک ساعت زنگ دار برای افراد سنگین خواب واقعا مفید خواهد بود. یک مثال خوب می‌تواند بمب صوتی باشد که با صدای بلندی منفجر می‌شود که حتی می‌تواند عمیق‌ترین فرد را که می‌خوابد از رختخواب بیرون بیاورد.

3.استفاده فرزندتان از وسایل الکترونیکی در شب را محدود کنید

بچه ها عاشق بازی های کامپیوتری و موبایلی هستند. آنها توانایی بازی کردن با موبایل و بازی های کامپیوتری را تا دیر وقت دارند.

و به نظر نمی رسد مدرسه برای آنها مشکلی ایجاد کند. در حالی که بازی های دیجیتال برای رشد شناختی آن ها مهم هستند. استفاده از وسایل الکترونیکی در شب می تواند بر الگوی خواب کودک شما و همچنین روال صبحگاهی او تاثیر منفی بگذارد.

این مسئولیت شماست که مطمئن شوید فرزندتان در شب از لپ‌تاپ یا تبلت خود استفاده نمی‌کند. می توانید این کار را با آموزش اهمیت زود خوابیدن به آنها انجام دهید. و اگر هنوز نمی‌خواهند بخوابند. آنها را در رختخواب بخوابانید و از آنها بخواهید داستان‌های مورد علاقه قبل از خواب خود را بخوانند. بهتر است یکی برای آنها بخوانید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

استفاده فرزندتان از وسایل الکترونیکی در شب را محدود کنید

4.گهگاه به بچه هایتان برای زود بیدار شدن هدیه بدهید

خرید هدیه برای فرزندتان صرفاً به این دلیل که برای مدرسه زود از خواب بیدار شده است. مطمئناً منطقی به نظر نمی رسد.

اما این یک راه خوب برای قدردانی از آنها برای رعایت یک روال مهم صبحگاهی است. لازم نیست هدیه گران یا خارق العاده باشد. این می تواند چیزی به سادگی ردیاب فعالیت کودک برای ورزش، لپ تاپ برای یک کودک 10 ساله برای آموزش، یا هدفون کودکان برای موسیقی باشد.

5.برای فرزندتان یک برنامه صبحگاهی ایجاد کنید

قبل از اینکه فرزندتان به رختخواب برود، مطمئن شوید که به او اطلاع دهید که باید روز بعد چه کاری انجام دهد و در چه ساعتی انجام دهد.

روال لازم نیست پیچیده باشد. فقط باید فهرستی از کارهایی باشد که کودک می تواند هر روز صبح بلافاصله که از خواب بیدار می شود انجام دهد. چک لیست صبح بخیر می تواند چیزی مانند مرتب کردن رختخواب، دوش گرفتن، پوشیدن لباس، خوردن صبحانه و خروج از خانه برای مدرسه باشد.

به آنها یادآوری کنید که اگر دیر از خواب بیدار شوند، کارهای روزمره خود را مختل می کنند و در انجام کارها شکست می خورند.بیدار کردن بچه ها با روش های ساده ممکن است.

6.به آنها اجازه دهید صبحانه خود را انتخاب کنند

گاهی اوقات بچه ها دوست دارند کارها را خودشان انجام دهند. و این یک راه خوب برای آنها برای یادگیری برخی از مهارت های مهم زندگی است.

بنابراین به آنها فرصت دهید تا صبحانه مورد علاقه خود را انتخاب کنند و مطمئن شوید که آن را به راحتی می توانند به تنهایی تهیه کنند. این می تواند تخم مرغ های همزده، دانه های گندم، بیکن یا تقریباً هر چیزی که دوست دارند بخورند باشد.

هنگام بیدار کردن آنها، به آنها یادآوری کنید که وعده صبحانه آنها فقط زمانی معتبر است که به موقع از رختخواب خارج شوند.

روش مناسب بیدار کردن بچه ها در زمان مدرسه بدون عصبانیت

7.به فرزندانتان شانس رقابت بدهید

این چیزی است که احتمالاً هنوز آن را امتحان نکرده اید. اما دادن مزیت رقابتی به فرزندانتان راه خوبی برای بیدار کردن به موقع آنهاست.

اتفاقاً لازم نیست پیچیده باشد. این کار را به همین سادگی انجام دهید که به فرزندانتان بفهمانید هر کسی که اول از خواب بیدار شود و برای مدرسه آماده شود، بیشترین سهم را از میان وعده ها یا صبحانه مورد علاقه خود در صبح خواهد داشت.

یا می توانید پیشنهاد دهید که اولین کسی که از خواب بیدار می شود حمام طولانی و بدون وقفه داشته باشد.

8.به فرزندان خود آموزش آماده شدن به مدرسه را بدهید

اگر می خواهید بچه هایتان به موقع به مدرسه بروند، باید مطمئن شوید که آنها را در اسرع وقت آماده کنید. بگذارید یک هفته قبل از باز شدن مدارس زودتر بخوابند.

تا دیروقت بیدار ماندن را متوقف می کنند و به تدریج با الگوی جدید خواب سازگار می شوند. به علاوه، هر چه زودتر به رختخواب بروند، ساعت‌های بیشتری می‌خوابند. و زمانی که زمان بلند شدن فرا می رسد، آنها این کار را به راحتی و بدون تردید انجام می دهند.

9. آیا پسر/دختر شما دیر کرده است؟

بگذارید از اشتباه خود درس بگیرند گاهی منطقی است که به فرزندان خود بگویید که تجربه بهترین معلم است. در مورد دیر رسیدن به مدرسه، صبحانه را از دست می‌دهند، با شکم خالی به مدرسه می‌روند و در بخش بهتری از روز احساس گرسنگی می‌کنند.

آنها در نهایت زود از خواب بیدار می شوند تا وعده های غذایی صبح خود را از دست ندهند. علاوه بر این، نامرتب رفتن به مدرسه می‌تواند دلیلی باشد برای اینکه معلم از فرزند شما عصبانی شود و احتمالاً او را به خانه بازگرداند.

بدتر از آن، اگر بچه های دیگر متوجه شوند که او تمیز نیست، ممکن است حتی به او بخندند. در نهایت، فرزند شما یاد خواهد گرفت که برای اینکه در مدرسه مورد تمسخر قرار نگیرد، باید زود بیدار شود، خوب آماده شود. باهوش به نظر برسد و تمیز و به موقع به مدرسه برود.

 

کلام آخر:

به یاد داشته باشید، کودکان تبدیل به ماکتی از شما می شوند. اگر هر روز صبح با بدخلقی و بداخلاقی از خواب بیدار می شوید، به احتمال زیاد همان عادت را انتخاب می کنند.

در عوض زیبایی زود بیدار شدن را به آنها بیاموزید. به آنها کمک کنید تا اهداف خود را برای روز تعیین کنند. و فراموش نکنید که به آنها یادآوری کنید که اگر به موقع از خواب بیدار شوند و به آن دست یابند، می توانند به هر چیزی که می خواهند برسند.

با این کار، آنها متوجه خواهند شد که چگونه هر روز صبح فرصتی برای آنها فراهم می کند تا انسان های بهتری شوند.

 

منبع: .michipel

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید