روش های برای کاهش دادن قبض های مواد غذایی

0
1065
روش های برای کاهش دادن قبض های مواد غذایی

همه ما در حال حاضر اثرات تورم را احساس می کنیم و مطمئناً در فروشگاه ها قبض های مواد غذایی افزایش قابل توجهی پیدا کرده اند. قیمت مواد غذایی حدود 12 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و برخی از گروه ها حتی بیشتر شده اند.

ما شاهد قیمت های بسیار بالاتری در غذاهای اصلی مانند تخم مرغ، گوشت گاو و شیر هستیم. افزایش 12 درصدی قیمت ها به این معنی است که اگر بودجه خواربار فروشی شما  هر اندازه باشد شما را د چار مشکل کرده است.

با این حال، راه‌هایی وجود دارد که کمک می‌کند کمتر برای مواد غذایی خرج کنید و همچنان وعده‌های غذایی مغذی را روی میز بگذارید. برخی از این نکات را برای کاهش هزینه های فروشگاه مواد غذایی در زمانی که تورم باعث افزایش قیمت ها می شود، امتحان کنید.

1.برنامه ریزی کنید تا قبض های مواد غذایی را کاهش دهید

تعیین کمیت این امر دشوار است، اما برنامه ریزی به دلایل زیادی به صرفه جویی در هزینه شما کمک می کند. تهیه فهرست خواربار به شما کمک می کند از خریدهای ناگهانی که زیاد می شوند اجتناب کنید.

احتمال بیشتری وجود دارد که از چیزهایی که می‌خرید و چیزهایی که از قبل در دسترس دارید استفاده کنید. که به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند.

محققان منبع معتبر تخمین می زنند که به طور متوسط، خانوارها حدود 30 درصد از مواد غذایی را که می خرند دور می ریزند. داشتن یک برنامه شام ​​(به علاوه چند ناهار و صبحانه) برای هفته به شما کمک می کند بیشتر در خانه آشپزی کنید و در روزهای شلوغ غذای آماده یا سایر گزینه های گران تر را کنار بگذارید.

لازم نیست پیچیده باشد، اما نوشتن چند دستور غذا و سپس خرید آن مواد، یک استراتژی عالی برای کمک به صرفه جویی در هزینه در فروشگاه است.

2.در مورد محصولات حساس باشید تا قبض های مواد غذایی را کاهش دهید

به عنوان یک متخصص تغذیه، همیشه از مردم حمایت می کنم که میوه ها و سبزیجات بیشتری بخورند. این غذاها ممکن است گران به نظر برسند. اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید هزینه های خود را کاهش دهید.

انتخاب میوه ها و سبزیجات منجمد، کنسرو شده یا خشک شده راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه ها و دریافت ویتامین ها، مواد معدنی، فیبر و آنتی اکسیدان ها در رژیم غذایی شماست. به دنبال گزینه هایی باشید که قند و نمک اضافه کمتری دارند.

جایگزینی یک میوه یا سبزی گران‌تر را با چیزی ارزان‌تر در نظر بگیرید. برای صرفه جویی، به جای سالاد سبز مخلوط، کلم را به سالاد تبدیل کنید. از پیاز به جای موسیر در دستور پخت سوپ استفاده کنید یا توت های یخ زده را به جای تازه در اسموتی امتحان کنید.

همچنین می‌توانید مواد اضافی را فریز کنید یا به سوپ‌ها، برنج سرخ‌شده یا تخم‌مرغ هر چیزی که در شرف خراب شدن  است اضافه کنید.

خرید های عمده

3.بدنبال فروشگاه های باشید که حراج های خوبی دارند

برخی از ما قبلاً در استفاده از کوپن ها و بررسی آگهی های فروش هفتگی ماهر بودیم. اما اگر در حال حاضر این کار را نکنید، برای شروع خیلی دیر نیست. اکثر فروشگاه های مواد غذایی در سراسر فروشگاه تخفیف دارند.

آن‌ها را با کوپن‌ها ترکیب کنید و می‌توانید کمی پس‌انداز کنید. اگر به صورت آنلاین خرید می کنید. با استفاده از خدمات تحویل خواربار یا تحویل  سعی کنید کوپن های مجازی را به سفارش خود اضافه کنید یا محصولات را بر اساس آنچه در فروش است فیلتر کنید.

اگر یک فروشگاه مواد غذایی وجود دارد که اغلب به آن می روید، مطمئن شوید که برای  خرید های شما امتیاز قائل می شود.

استراتژی مورد علاقه من این است که ابتدا به آنچه در حراج است نگاه کنم، سپس برخی از آن غذاها را به برنامه غذایی هفته خود اضافه کنم تا بتوانم قبض مواد غذایی خود را کاهش دهم.

به این ترتیب، من غذاهای اضافی زیادی را فقط به این دلیل که در فروش هستند اضافه نمی کنم. من همچنین برای غذاهایی که معمولا می خرم کوپن را بررسی می کنم.

4.قیمت ها را بررسی کنید

اگر نمی دانید قیمت واحد چیست، باید. در قفسه کنار قیمت کالا قرار دارد و به شما امکان می دهد اندازه ها و مارک های مختلف را بهتر مقایسه کنید.

فرض کنید هر هفته غلات مصرف می کنید. خرید جعبه بزرگتر ممکن است منطقی باشد، که در آن زمان هزینه بیشتری دارد اما به ازای هر پوند ارزانتر از جعبه کوچکتر خواهد بود. قیمت های واحد هزینه را بر اساس وزن به شما نشان می دهد و اندازه های کوچکتر هزینه بیشتری دارند.

قیمت‌گذاری واحد اسکن همچنین می‌تواند به شما کمک کند مارک‌های مختلفی را که ممکن است محصولات غذایی خود را در بسته‌هایی با اندازه‌های مختلف عرضه می‌کنند مقایسه کنید و بهترین را برای بودجه شما پیدا کنید.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

روش های برای کاهش دادن قبض های مواد غذایی

5.در مورد پروتئین خود تجدید نظر کنید

غذاهای غنی از پروتئین مانند گوشت، مرغ و غذاهای دریایی برخی از غذاهای گران‌تر در بشقاب‌های ما هستند. راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید در اینجا صرفه‌جویی هوشمندانه را بدون رها کردن گوشت (اگر نمی‌خواهید!) مشاهده کنید.

درست است که بسیاری از پروتئین های گیاهی، مانند لوبیا و توفو، ارزان تر از گوشت هستند. امتحان کردن یک یا دو وعده غذایی بدون گوشت ممکن است به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند. انتخاب برش‌های گوشت ارزان‌تر نیز کمک می‌کند.

انتخاب گوشت چرخ کرده، استیک گرد بالا، یا ران مرغ (در مقابل سینه) راه هایی برای کمک به کاهش هزینه ها هستند. برای صرفه جویی با قصاب خود صحبت کنید یا قیمت ها را مقایسه کنید. از آنجایی که پروتئین گران است، اگر فضای فریزر دارید، ممکن است منطقی باشد که در زمان فروش آن را ذخیره کنید. سپس فقط فریز کنید و زمانی که برای پخت آماده شدید آب کنید. همچنین می‌توانید گوشت خود را با مخلوط کردن آن با سبزیجات و غلات در وعده‌های غذایی مانند سرخ کردنی، همبرگر ، کشش دهید. با پروتئین، لازم نیست همه چیز یا هیچ باشد، بلکه چیزهای کوچک می توانند به شما در صرفه جویی در طول زمان کمک کنند.

6.بدانید تاریخ انقضا به چه معناست

مادربزرگ من هرگز غذا را دور نمی انداخت. من یک بار سعی کردم از شر ماستی خلاص شوم که فکر می کردم تاریخ مصرفش تمام شده است، و او سریع از من گرفت و دوباره در یخچال گذاشت.

گاهی اوقات، غذا کپک می‌زند یا فاسد می‌شود  لطفاً آن را نخورید! اما تاریخ هایی که روی بسته های مواد غذایی می بینید اغلب نشان دهنده استانداردهای کیفیت هستند، نه ایمنی.

به غیر از شیر خشک برای نوزادان، که تاریخ ایمنی دریافت می‌کند، غذاها با تاریخ‌های «بهترین در صورت استفاده»، «فروخته‌شده»، «مصرف شده» یا «انجماد تا» فهرست شده‌اند که نشان‌دهنده تازگی و کیفیت است.

این تاریخ‌ها را هم در فروشگاه و هم در خانه‌تان بررسی کنید تا مطمئن شوید محصولی که می‌خرید تازه است و ابتدا از محصولات قدیمی‌تر استفاده می‌کنید.

7.انباری و فریزر خود را چک کنید.

گاهی اوقات وقتی به نظر می رسد که در خانه چیزی برای خوردن وجود ندارد، وجود دارد. رجوع به آنچه دارید قبل از تهیه فهرست و خرید می تواند به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند، زیرا از چیزهایی که دارید استفاده می کنید. ممکن است کمی تلاش بیشتر طول بکشد. شاید واقعاً مطمئن نیستید که با آن جعبه ماکارونی چه درست کنید، یا یک کیسه کلم بروکلی در فریزرتان خشک شده است. اما استفاده از این عناصر سازنده برای مقابله با یک وعده غذایی می تواند به حفظ آن کمک کند. کاهش هزینه ها به شما این امکان را می دهد که قبض مواد غذایی خود را کاهش دهید.

روش های برای کاهش دادن قبض های مواد غذایی

8. خرید به صورت عمده

خرید بیشتر از همه چیز هوشمندانه ترین انتخاب نیست و به این معنی است که پول زیادی را از قبل برای خرید مواد غذایی خرج می کنید.

حتی اگر برای جمعی آشپزی نمی کنید، ممکن است متوجه شوید که خرید فله ای از غذاهای اصلی به دلیل صرفه جویی قابل توجه در هزینه، منطقی است.

اگر عضویت در یک فروشگاه انبار ندارید یا فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی اضافی در خانه ندارید، فقط خرید سایزهای بزرگتر در فروشگاه معمولی خود می تواند به شما در صرفه جویی کمک کند.

9. فروشگاه خود را تغییر دهید

بسیاری از ما به فروشگاه مواد غذایی خود وفادار هستیم، اما تغییر آن می تواند به شما در صرفه جویی در قبض مواد غذایی کمک کند. بسته به میزان فروش، ممکن است بخواهید جایی که خرید می کنید را با هم مخلوط کنید.

به علاوه، برخی از خواربارفروشی ها فقط غذاهای خاصی را با قیمت کمتر دارند و نه فقط فروشگاه های بزرگ.

همه افراد توانایی خرید از فروشگاه‌های مختلف را ندارند به دلیل محل زندگی‌شان و دسترسی آسان به مواد غذایی – اما اگر بتوانید محل خرید خود را با هم ترکیب کنید، ممکن است بتوانید مقداری پول پس انداز کنید.

10. در مورد “راحتی” تجدید نظر کنید

این درست است که بسیاری از اوقات ما برای راحتی کار حق بیمه پرداخت می کنیم. فکر می کنیم محصولات از قبل برش خورده یا سس هایی که از قبل ساخته شده و برای استفاده شما آماده هستند.

همه ما برای چیدن شام روی میز به کمک کوچکی نیاز داریم، بنابراین راحتی خود را عاقلانه انتخاب کنید و مطمئن شوید که آنچه را که برای آن پرداخت می کنید دریافت می کنید. گاهی اوقات هزینه سبزیجات خرد شده یا سس شیشه ای گرانتر نیست. مراقب قیمت‌ها باشید تا ببینید حق بیمه چقدر است و همچنین بدانید که با خرید اقلامی مانند سبزیجات منجمد می‌توانید بدون پرداخت هزینه بیشتر، راحتی را پیدا کنید.

ممکن است به کمک کمی از فروشگاه نیاز داشته باشید، اما مطمئن شوید که آن راحتی را عاقلانه انتخاب کرده اید و از آن به نفع خود استفاده می کنید تا با پخت و پز بیشتر در خانه، در دراز مدت در هزینه خود صرفه جویی کنید.

منبع: healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید