عادت مشترک افراد ثروتمند

0
1309
عادت مشترک افراد ثروتمند
عادت مشترک افراد ثروتمند

عادت مشترک افراد ثروتمند: اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بگوییم که پول اهمیت خیلی زیادی در زندگی دارد و بسیاری از مشکلاتی که در زندگی داریم، ناشی از بی‌پولی است. اگر فکر می‌کنید چون خانواده‌ی پولداری ندارید، نمی‌توانید هیچ‌وقت پولدار شوید، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباه هستید. تمام افرادی که پولدار هستند، ثروت زیاد خود را از طریق شانس و ارث به دست نیاورده‌اند. بسیاری از آن‌ها حسابی تلاش کرده‌اند، بی‌خوابی کشیده‌اند و از بخش زیادی از خوشی‌هایشان دست کشیده‌اند تا بتوانند پول در بیاورند و به موفقیت برسند. پولدار شدن سخت است، اما اگر زیاد تلاش کنید و برای یک مدت نسبتا طولانی قید مهمانی و خوش‌گذرانی کردن را بزنید، مطمئن باشید که شما هم به اهداف مالی خود می‌رسید. پولدار شدن هدف بسیاری از افراد است. اگر شما هم می‌خواهید پولدار شوید، خوب است با عادت‌های افراد میلیاردر آشنا شوید و این عادت‌ها را در خود تقویت کنید. اگر می‌خواهید به پول زیادی دست پیدا کنید و از این طریق رفاه خانواده‌تان را تأمین کنید، مقاله‌ی درستی را برای خواندن انتخاب کرده‌اید. امروز در این مقاله از دیجی‌کالا مگ می‌خواهیم به ۲۰ عادت‌ مشترک افراد پولدار اشاره کنیم که نقش چشمگیری در پولدار شدن آن‌ها داشته‌اند. ما را تا پایان مقاله همراهی کنید.

۱. صبح زود از خواب بیدار می‌شوند

اولین ویژگی مشترک پولدارها این است که همیشه صبح زود از خواب بیدار می‌شوند. کمتر پیش می‌آید که فرد پولداری را پیدا کنید که ساعت ۱۰، ۱۱ ظهر از خواب بیدار می‌شود. همه‌ی ما دوست داریم صبح‌ها بیشتر بخوابیم. صبح زود بیدار شدن از خواب برای همه‌ی ما دشوار است، اما اگر می‌خواهید پولدار شوید، باید دیر بیدار شدن از خواب در صبح را فراموش کنید. جالب است بدانید که صبح زود بیدار شدن از خواب نه تنها باعث می‌شود وقت بیشتری برای انجام کارهای خود داشته باشید، بلکه فواید متعدد دیگری هم دارد. زود بیدار شدن از خواب شما را به مسیر موفقیت نزدیک‌تر می‌کند. افراد میلیاردر هیچ‌وقت صبح‌ها تا دیر وقت نمی‌خوابند، چون کارهای زیادی برای انجام دادن دارند.

جالب است بدانید که نتایج یک مطالعه‌ی ۵ ساله روی افراد پولدار نشان داد که ۴۴ درصد از افراد میلیاردر سه ساعت قبل از اینکه به سرکار بروند، از خواب بیدار می‌شوند. این میزان در افراد فقیر فقط ۳ درصد است. یک مثال برایتان می‌زنیم. کایلی جنر مدل و کارآفرین ۲۴ ساله که توانست نام خود را به‌عنوان جوان‌ترین میلیاردر دنیا ثبت کند، در مصاحبه‌ای که اخیرا با مجله‌ی ووگ انجام داد عنوان کرد که عادت دارد صبح‌ها زود از خواب بیدار شود. اگر ولاگ او در یوتیوب با عنوان «یک روز در زندگی a day in the life» را تماشا کنید، می‌بینید که او صبح خیلی زود (حدود ساعت ۶) از خواب بیدار می‌شود. او که آن‌قدر پولدار است، ترجیح‌ می‌دهد صبح زود از خواب بیدار شود. این نشان می‌دهد که صبح زود از خواب بیدار شدن یک عادت رایج بین میلیاردرها به شمار می‌رود. تنبلی را کنار بگذارید و از صبح زود مشغول کار و تلاش شوید.

۲. بعد از بیدار شدن بلافاصله سراغ فضای مجازی نمی‌روند

گفتیم پولدارها صبح‌ زود از خواب بیدار می‌شوند. سؤالی که پیش می‌آید این است که آن‌ها در وقت اضافی که دارند چه می‌کنند؟ مطمئن باشید آن‌ها بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب تلفن همراه خود را چک نمی‌کنند. بسیاری از افراد تصور می‌کنند اینکه صبح‌ها پیام‌ها و ایمیل‌های خود را چک کنند و به آن‌ها پاسخ دهند، کار مفیدی کرده‌اند و یک قدم جلو افتاده‌اند، اما میلیاردرها این‌طور فکر نمی‌کنند. افراد پولدار کارهای بهتری برای انجام دادن در صبح دارند. بسیاری از آن‌ها صبح خود را با مدیتیشن کردن آغاز می‌کنند. اگر تا به حال مدیتیشن نکرده‌اید، همین امروز آن را انجام دهید تا به فواید معجزه‌آسای آن پی ببرید‌.

افراد میلیاردر همچنین صبح‌ها خاطره می‌نویسند، یک کتاب یا مقاله‌ی علمی و مفید می‌خوانند و انجام یک پروژ‌ه‌ی مهم را شروع می‌کنند. آن‌ها یک صبحانه‌ی مقوی و انرژی‌زا می‌خورند و کمی ورزش می‌کنند. این افراد چک کردن تلفن همراه را جزء اولویت‌های خود در صبح نمی‌دانند. افراد میلیاردر صبح‌ها به انجام فعالیت‌هایی می‌پردازند که به آن‌ها در شروع یک روز پرانرژی و بانشاط کمک می‌کند.

۳. غذاهای سالم می‌خورند

تغذیه نقش غیرقابل‌انکاری روی سلامتی بدن دارند. شما باید سالم باشید تا بتوانید کار کنید و پول در بیاورید. افراد میلیاردر برای سلامتی خود اهمیت زیادی قائل هستند و عادت‌های غذایی سالم را دنبال می‌کنند. یک مطالعه روی افراد میلیاردر به این نتیجه رسید که ۵۷ درصد از افراد پولدار هر روز کالری‌شماری می‌کنند. این در حالی است که فقط ۵ درصد از افراد فقیر این کار را انجام می‌دهند.

این مطالعه همچنین نشان داد که ۷۰ درصد از آدم‌های پولدار در طول روز کالری کمی از غذاهای ناسالم دریافت می‌کنند که این نشان می‌دهد آن‌ها غذاهای ناسالم نمی‌خورند. این در حالی است که ۹۷ درصد از افراد فقیر غذاهای ناسالم زیادی مصرف می‌کنند. منظور ما از غذاهای ناسالم همان غذاهای سرخ‌کردنی و غذاهایی است که حاوی قند، چربی و کالری زیادی هستند.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا آدم‌های پولدار برای آنچه می‌خورند اهمیت زیادی قائل هستند. مهم‌ترین دلیل این است که خوردن غذاهای سالم به بیشتر عمر کردن کمک می‌کند. این موضوع باعث می‌شود زمان بیشتری برای پول به دست آوردن داشته باشید. می‌توانید برای کالری‌شماری از اپلیکیشن‌های موجود کمک بگیرید. اگر دلتان نمی‌خواهد مریض شوید و به جای کار کردن وقتتان را صرف درمان بیماری خود کنید، غذاهای ناسالم و پرکاری را از رژیم غذایی خود حذف کنید و به جای آن‌ها غذاهای سالم، مقوی و خانگی بخورید.

۴. به‌طور منظم ورزش می‌کنند

ورزش کردن هم یک روش مهم دیگر برای افزایش سلامتی بدن است. عادت مشترک افراد ثروتمند ورزش منظم می باشد تا اندام خود را فیت نگه دارند و دچار چربی اضافی در بخش‌های مختلف بدن نشوند. آدم‌های پولدار سرشان حسابی شلوغ است، با این حال آن‌ها همیشه در طول روز زمانی را به ورزش کردن اختصاص می‌دهند. مطالعه‌ی انجام شده روی افراد پولدار به این نتیجه رسید که ۷۶ درصد از افراد میلیاردر دست‌کم ۴ روز در هفته ورزش‌های هوازی را انجام می‌دهند. این در حالی است که فقط ۲۳ از افراد فقیر در هفته ورزش‌های ایروبیک را انجام می‌دهند. تمرینات ایروبیک شامل دویدن، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری می‌شود.

تمرینات کاردیو نه تنها برای بدن مفید هستند، بلکه به افزایش سلامت مغز هم کمک می‌کنند. این تمرینات در رشد نورون‌ها (سلول‌های مغز) مفید هستند. ورزش کردن همچنین تولید گلوکز را افزایش می‌دهد. گلوکز سوخت مغز محسوب می‌شود. هرچه سوخت بیشتری به مغز خود برسانید، بیشتر رشد می‌کند و باهوش‌تر می‌شوید. با خودتان صادق باشید. چند ساعت از روز را در فضای مجازی و جلوی تلویزیون می‌گذرانید؟ شرط می‌بندیم که وقت زیادی را صرف چک کردن اینستاگرام، تلگرام، توییتر و… می‌کنید. نیم ساعت از زمانی که در فضای مجازی می‌گذرانید کم کنید و آن مدت زمان را به ورزش کردن و تقویت سلامتی بدن خود اختصاص دهید. شک نکنید که با ورزش کردن خودتان هم حس بهتری پیدا می‌کنید.

۵. به‌طور مرتب کتاب می‌خوانند

کتاب خوانی مرتب داشتن

کتاب خوانی مرتب داشتن

آخرین باری که یک کتاب مفید خواندید کی بود؟ جالب است بدانید عادت مشترک افراد ثروتمنداین است که ترجیح می‌دهند به جای سرگرم شدن، آموزش ببینند و اطلاعات جدید و کاربردی به دست بیاورند. تحقیق انجام شده به این نتیجه رسید که ۸۸ درصد از افراد پولدار در طول روز ۳۰ دقیقه (یا بیشتر) از وقت خود را صرف مطالعه‌ی مطالبی می‌کنند که به آن‌ها در پیشرفت و یادگیری کمک می‌کند. بیشتر آدم‌های پولدار برای سرگرمی مطالعه نمی‌کنند. آن‌ها کتاب و مقاله می‌خوانند تا به دانسته‌هایشان اضافه شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که در یک تحقیق نشان داده شد کتاب‌هایی که افراد میلیاردر می‌خوانند، بیشتر در ۳ موضوع جای می‌گیرد؛ تاریخ، بیوگرافی آدم‌های موفق و پیشرفت شخصی. به چند نکته‌ی زیر دقت کنید.

  • ۶۳ درصد از آدم‌های پولدار در مسیر رفت‌وآمد به محل کار و خانه به کتاب‌های صوتی گوش می‌دهند.
  • ۷۹ درصد از آن‌ها کتاب‌های آموزشی می‌خوانند.
  • ۵۸ درصد از افراد میلیاردر بیوگرافی آدم‌های پولدار را مطالعه می‌کنند.
  • ۵۱ درصد از آدم‌های پولدار کتاب‌های تاریخی می‌خوانند.

۶. با سایر آدم‌های موفق رفت‌وآمد می‌کنند

حتما شنید‌ه‌اید که می‌گویند آدم‌هایی که با آن‌ها رفت‌وآمد می‌کنیم، اثرات چشمگیری روی ما می‌گذارند. عادت مشترک افراد ثروتمند با کسانی ارتباط برقرار می کنند که مثبت‌اندیش، سخت‌کوش، باانگیزه و امیدوار هستند‌. آن‌ها با کسانی رفت‌وآمد می‌کنند که درباره‌ی مسائل دیدگاه مثبتی دارند. برای پولدار شدن باید از افرادی که منفی‌نگر هستند دوری کنید. این افراد سرشار از انرژی منفی هستند و باعث می‌شوند شما هم از زندگی سیر شوید و امید خود را از دست دهید. با افراد پولدار و میلیاردر ارتباط برقرار کنید تا عادت‌های خوب آن‌ها را یاد بگیرید و یک روز تبدیل به یکی از آن‌ها شوید.

۷. خرج اضافی نمی‌کنند

شما اهل ولخرجی کردن هستید یا پولتان را عاقلانه خرج می‌‌کنید؟ خوب است بدانید که عادت مشترک افراد ثروتمند  ولخرج نیستند. آن‌ها بخش زیادی از درآمد خود را صرف خرید ملک و دلار می‌کنند. بیشتر افرادی که مشکل مالی دارند، بیشتر از درآمد خود پول خرج می‌کنند. این موضوع باعث می‌شود هیچ پولی جهت پس‌انداز کردن برایشان باقی نماند. برای اینکه بتوانید مسائل مالی خود را بهتر مدیریت کنید، به نکات زیر توجه کنید.

  • بیشتر از ۱۵ درصد از درآمد خود را صرف خورد و خوراک نکنید.
  • چه صاحب‌خانه هستید چه مستأجر، نباید بیشتر از ۲۵ درصد از درآمد خود را به مسکن اختصاص دهید.
  • کمتر از ۱۰ درصد از درآمد خود را صرف فعالیت‌های تفریحی کنید.

۸. شرط‌‌بندی نمی‌کنند

شرط‌بندی کردن همان چیزی است که می‌تواند باعث شود پولی که در مدت خیلی طولانی جمع‌آوری کرده‌اید را یک شبه از دست دهید. هیچ‌وقت شرط‌بندی نکنید. شرط‌بندی کردن بدترین کاری است که می‌توانید انجام دهید‌. اگر می‌خواهید پولدار شوید، نباید الکی ریسک کنید.

۹. در فضای مجازی و جلوی تلویزیون وقت نمی‌گذرانند

چقدر از وقت ارزشمند خود را مقابل صفحه‌ی موبایل و کامپیوتر می‌پردازید؟ دو سوم عادت مشترک افراد ثروتمند این است که کمتر از یک ساعت در روز تلویزیون می‌بینند و ۶۳ درصد از آن‌ها کمتر از یک ساعت از وقت خود را در اینترنت می‌گذرانند؛ مگر اینکه مربوط به کار باشد. آدم‌های پولدار و موفق وقت آزاد خود را صرف انجام کارهای مفید می‌کنند. خوب است بدانید ۷۷ درصد از کسانی که مشکلات مالی دارند، بیشتر از یک ساعت در روز تلویزیون می‌بینند و ۷۴ درصد از آن‌ها بیشتر از یک ساعت از وقت خود را در اینترنت تلف می‌کنند.

۱۰. احساسات خود را کنترل می‌کنند

لازم نیست هر فکری که در ذهن دارید را به زبان بیاورید. نباید تمام نیازهای خود را بیان کنید. زمانی که هر چیزی که در ذهن دارید را به زبان می‌آورید، این احتمال وجود دارد که به احساسات دیگران آسیب وارد کنید‌. می‌خواهیم آمار جالبی را در اختیارتان قرار دهیم. دهن‌لقی عادت ۶۹ درصد از افرادی است که مشکلات مالی دارند. این در حالی است که ۹۴ درصد از آدم‌های پولدار احساسات خود را کنترل می‌کنند.

آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که اگر احساسات خود را فیلتر نکنند، روابط خانوادگی و کاریشان آسیب می‌بیند‌. شاید بتوانیم بگوییم که ترس مهم‌ترین احساس منفی است که باید آن را مدیریت کنید. هر نوع تغییر در زندگی، حتی تغییرات مثبت مانند ازدواج یا ارتقای کاری می‌توانند منجر به احساس ترس شوند‌. آدم‌های پولدار عادت دارند بر ترس‌های خود غلبه کنند. اگر می‌خواهید پولدار شوید، نباید اجازه دهید ترس‌هایتان بر شما مسلط شوند. فرقی ندارد از تغییر می‌ترسید یا از اشتباه کردن، در هر صورت باید ترس خود را مدیریت کنید و اعتماد به نفستان را بالا نگه دارید.

۱۱. انجام کارها را به تأخیر نمیندازند

انجام کارها را به تأخیر نمیندازند

انجام کارها را به تأخیر نمیندازند

به تأخیر انداختن کارها عادت بسیاری از افراد ناموفق به شمار می‌رود. عادت مشترک افراد ثروتمند این است که کارها رابا کیفیت انجام می دهند و می دانند که به تأخیر انداختن کارها کیفیت را کم کرده، کارفرماها، مشتریان و فروشندگان را ناراضی می‌کند و به هر رابطه‌ی کاری و غیرکاری آسیب می‌رساند. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که کارها را به موقع انجام نمی‌دهند، از استراتژی‌های زیر کمک بگیرید.

  • لیستی از کارهایی که باید در طول روز انجام دهید را تهیه کنید. خودتان را متقاعد کنید هر روز دست‌کم ۷۰ درصد از کارهایی که در لیست نوشته‌اید را انجام دهید.
  • شب‌ها زودتر بخوابید تا بتوانید صبح‌ها زودتر از خواب بیدار شوید و زمان کافی برای انجام کارهایتان داشته باشید‌.
  • سرتان را با کارهای مختلف شلوغ نکنید و فقط روی یک کار متمرکز شوید.

۱۲. کمتر صبحت می‌کنند و بیشتر گوش می‌کنند

عادت مشترک افراد ثروتمند با دیگران ارتباط مؤثری برقرار کنند‌، چون خوب به صحبت‌های دیگران گوش می‌دهند. آن‌ها می‌دانند که با گوش کردن به صبحت‌های دیگران می‌توانند از تجربه‌های آن‌ها درس بگیرند.

۱۳. اهداف خود را دنبال می‌کنند

دنبال کردن رویاها و اهداف باعث ایجاد شادی بلندمدت و جمع‌آوری پول بیشتر می‌شود. مشکلی که وجود دارد این است که بسیاری از افراد رویای دیگران را دنبال می‌کنند؛ برای مثال پدر و مادرشان آرزو دارند فرزندشان پزشک شود و آن‌ها هم در راستای محقق کردن رویای والدین خود قدم برمی‌دارند. آدم‌های پولدار اهداف مشخصی را برای خود تعریف می‌کنند و برای رسیدن به آن‌ها تلاش می‌کنند. شما یک بار بیشتر زندگی نمی‌کنید. پس باید هر کاری که دوست دارید را انجام دهید و رویاهای خود را دنبال کنید. هیچ‌وقت به خاطر دیگران از رویاها و خواسته‌های خود دست نکشید.

۱۴. دست‌کم ۷ ساعت در شبانه‌روز می‌خوابند

خوابیدن به اندازه‌ی کافی برای موفق شدن ضروری است. شاید باور این موضوع برایتان دشوار باشد، اما در یک مطالعه نشان داده شد ۸۹ درصد از افراد میلیاردر خودساخته گزارش کرده‌اند که هر شب ۷ ساعت یا بیشتر می‌خوابند. زمانی که شب خوب بخوابید، صبح روز بعد می‌توانید با انرژی زیاد مشغول کار شوید. پس از اهمیت خوابیدن غفلت نکنید. به جای اینکه آخر شب در اینترنت وقت بگذرانید، بخوابید تا روز بعد بهره‌وری بالاتری داشته باشید.

۱۵. چند منبع درآمد دارند

آد‌م‌های پولدار خودساخته فقط به یک منبع درآمد تکیه نمی‌کنند و درآمد خود را از راه‌های مختلف درمی‌آورند. نتایج یک مطالعه نشان داد که ۶۵ درصد از افراد پولدار دست‌کم سه منبع درآمد دارند. اگر می‌خواهید به پول زیادی دست پیدا کنید، نباید به یک منبع درآمد راضی باشید و باید تا جایی که می‌توانید مشغول انجام کارهای مختلف شوید و از این طریق درآمد خود را افزایش دهید.

۱۶‌. مثبت‌اندیش هستند

مثبت‌اندیش هستند

مثبت‌اندیش هستند

منفی‌نگری بدترین ویژگی اخلاقی است که متأسفانه بسیاری از افراد دارند. اگر منفی‌نگر باشید، نمی‌توانید پولدار شوید. دلیلش هم مشخص است. برای پولدار شدن باید کار و تلاش کنید، اما اگر منفی‌نگر باشید، پیش خودتان می‌گویید: «من در این کشور هیچ‌وقت به هیچ جایی نمی‌رسم و تا ابد در فقر و فلاکت می‌مانم.» این موضوع باعث می‌شود تلاش کردن را متوقف کنید و هیچ پیشرفتی در زندگیتان نکنید. قبول داریم که اوضاع نابسامان اقتصادی باعث شده جوانان زیادی ناامید شوند؛ با این حال اگر دست از تلاش کردن بردارید، اوضاعتان بدتر می‌شود.

چه قصد داشته باشید در ایران بمانید و چه دلتان بخواهد مهاجرت کنید، در هر حال به پول نیاز دارید. منفی‌نگری را کنار بگذارید و تمام انرژیتان را روی کار کردن بگذارید. باور کنید درصد زیادی از افرادی که الان پولدار شده‌اند، یک زمان حتی برای پرداخت کرایه‌ی اتوبوس هم پول نداشتند. در ادامه تعدادی از افراد میلیاردر را معرفی کرده‌ایم که یک زمان اوضاع مالی خیلی بدی داشتند. آن‌ها به جای اینکه منفی‌نگر باشند و فکر کنند که هیچ‌وقت موفق نمی‌شوند، کار کردند و عرق ریختند تا تبدیل به یک فرد پولدار شوند.عادت مشترک افراد ثروتمند در درآمدزایی پشتکار می باشد.

۱. اپرا وینفری

اپرا وینفری را افراد زیادی می‌شناسند. او گذشته‌ی سختی داشت. اپرا وینفری که حالا ثروتش بیش از ۳ میلیارد دلار است، عنوان می‌کند خانواده‌اش آن‌قدر فقیر بودند که حتی به آب آشامیدنی و برق هم دسترسی نداشتند.

۲. جیم کری

جیم‌ کری کمدین معروف و محبوب هالیوود که امروزه از او به عنوان یک فرد فوق‌العاده پولدار یاد می‌شود، گذشته‌ی تلخی داشت؛ به طوری که بعد از اینکه پدرش کار خود را از دست داد، مجبور شد در سن ۱۲ سالگی به همراه خانواده‌اش در یک ون زندگی کند!

۳. سیلوستر استالونه

ثروت سیلوستر استالونه هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ میلیون دلار است، اما ثروت او آسان به دست نیامده است. او یک زمان آن‌قدر فقیر بود که مجبور شد سگ خود را بفروشد تا به پول دست پیدا کند.

۴. گروه BTS

اعضای گروه BTS که این روزها به شهرت بسیار زیادی در سراسر جهان دست پیدا کرده‌‌اند، گذشته‌ی بسیار سختی داشتند. آن‌ها کار خود را از یک کمپانی ورشکسته و بدون پول زیاد آغاز کردند و با تلاش شبانه‌روزی توانستند ثروت و مجبوبیت فوق‌العاده‌ی زیادی را کسب کنند.

ما در بالا فقط به ۴ نمونه اشاره کردیم. افراد زیادی وجود دارند که با وجود فقر و اوضاع بد اقتصادی ناامید نشدند و سخت تلاش کردند به اهدافشان برسند. شما هم تبدیل به یکی از همین افراد شوید و با مثبت‌‌نگری غیرممکن را تبدیل به ممکن کنید. به یاد داشته باشید که منفی‌نگری هیچ سودی برای شما ندارد؛ در عوض مثبت‌‌نگری می‌تواند انگیزه‌ی شما را زیاد کند.

 

۱۷. ۱۵ تا ۳۰ دقیقه از روز را فقط فکر می‌کنند

یکی دیگر از عادت‌های افراد میلیاردر این است که هر روز صبح به مدت دست‌کم ۳۰ دقیقه یک گوشه می‌نشینند و درباره‌ی مسائل مختلف فکر می‌کنند. آن‌ها از خود می‌پرسند:«چه کار می‌توانم انجام دهم تا پول بیشتری به دست بیاورم؟ آیا شغلی که دارم من را خوشحال می‌کند؟ به اندازه‌ی کافی ورزش می‌کنم؟ دانستن کدام اطلاعات به موفقیت بیشتر من کمک می‌کند؟» این‌ها سؤالاتی است که افراد پولدار از خود می‌پرسند‌. آن‌ها با پرسش از خود تلاش می‌کنند روی خودشان کنترل بیشتری پیدا کنند.

۱۸. هیچ‌وقت تسلیم نمی‌شوند

عادت مشترک افراد ثروتمند این می باشد که جزء آن دسته از افراد نیستند که در مواجهه با سختی‌ها تسلیم شوند و دست از تلاش کردن بکشند. چنین افرادی مقاوم هستند و آن‌قدر کار و تلاش می‌کنند تا به رویاها و اهداف خود برسند. در یک مطالعه روی افراد پولدار نشان داده شد بیش از یک چهارم آن‌ها دست‌کم یک بار در زندگیشان شکست خورده‌اند. آنچه آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند این است که بعد از هر بار شکست، قوی‌تر از قبل به صحنه برمی‌گردند و کار کردن را ادامه می‌دهند.

۱۹. به شانس اعتقادی ندارند

شما به شانس اعتقاد دارید یا نه؟ خوب است بدانید که خوش‌شانسی و بدشانسی در فرهنگ لغت آدم‌های پولدار هیچ جایی ندارد. آن‌ها موقفیت را نتیجه‌ی کار و تلاش بی‌وقفه می‌دانند و باور دارند هیچ موفقیتی از راه شانس به دست نمی‌آید. کسانی که از لحاظ مالی اوضاع خوبی ندارند، بدشانسی خود را مقصر می‌دانند، در حالی که علت این است که به اندازه‌ی کافی تلاش نمی‌کنند و تصمیم‌های علاقلانه‌ای نمی‌گیرند. به فکر بهبود وضعیت زندگیتان باشید و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

۲۰. حساب شده ریسک می‌کنند

آدم‌های میلیاردر می‌دانند که اگر ریسک کنند، به موفقیت بیشتری دست پیدا می‌کنند. البته این بدین معنی نیست که آن‌ها همیشه ریسک می‌کنند. آن‌ها به‌طور حساب شده و فقط زمانی ریسک می‌کنند که ۹۰ درصد احتمال دهند نتیجه‌ی خوبی می‌گیرند. آن‌ها قبل از اینکه ریسک کنند، بررسی می‌کنند که در صورت شکست خوردن چه چیزهایی را از دست می‌دهند. این کار به آن‌ها کمک می‌کند متوجه شوند ریسک کردن ارزش دارد یا نه.

کلام آخر

پولدار شدن سخت است، اما نه آن‌قدر که شما فکر می‌کنید. باید از صمیم قلبتان بخواهید پولدار شوید و در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنید. کسی که می‌خواهد پولدار شود، نباید تا لنگ ظهر بخوابد و بیشتر وقت خود را در فضای مجازی بگذراند. اگر می‌خواهید پولدار شوید، باید تا جایی که برایتان مقدور است، از خوشی‌هایتان دست بکشید و در عوض مدت زمان زیادی را کار کنید. پولدار شدن بدون کار و تلاش بی‌وقفه به دست نمی‌آید. در مقاله‌ی امروز دیجی‌کالا مگ شما را با ۲۰ عادت‌ افراد میلیاردر آشنا کردیم. از جمله‌ عادت‌های افراد پولدار می‌توانیم به صبح زود از خواب بیدار شدن، وقت گذراندن با آدم‌های موفق، تعیین کردن اهداف و رویاها، ورزش کردن، خوب غذاخوردن و… اشاره کنیم. حتما این عادت‌ها را در خود تقویت کنید تا به مسیر موفقیت نزدیک شوید. فراموش نکنید که باید در این مسیر آهسته و پیوسته قدم بردارید. به نظر شما چه راه‌هایی برای پولدار شدن در ایران وجود دارد؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها به اشتراک بگذارید تا ما و مخاطبان دیگر از آن‌ها استفاده کنیم.

منبع: success, business insider, money crashers, go banking rates

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید