عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

0
1116
عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

همانطور که همه می دانیم درختان برای ما بسیار مهم هستند. آنها به ما گرما، سرپناه، غذا می دهند و به حفظ محیط زیست ما کمک می کنند.

عجیب ترین درخت های جهان در سرتاسر جهان بسیار زیاد است و اندازه آنها متفاوت است. شکل های غیر معمولی دارند و ویژگی های متمایز خود را دارند.

اگرچه به وضوح درختان مختلفی را دیده اید و ممکن است مانند قد آنها، رنگ گل هایی که دارند یا طعم میوه هایی که تولید می کنند داشته باشید.

شاید شما از درختانی که غیرعادی، منحصر به فرد و همچنین عجیب هستند آگاه نباشید. بنابراین، بدون هیچ انتظاری، اجازه دهید با 10 درخت عجیب و غریب که شما را شکسته می‌کنند آشنا شویم.

در اینجا لیستی از برخی از غیر معمول و عجیب ترین درختان آورده شده است. درختانی که در زیر به اشتراک گذاشته‌ایم، شما را با شکل‌های عجیب خود شگفت‌زده و خوشحال می‌کنند.

عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

10.  کاج ولمی (که در استرالیا یافت می شود)

درخت کاج وولمی یا درخت دایناسور یکی از بزرگترین اکتشافات گیاه شناسی است که در سال 1994 در سیدنی استرالیا انجام شد.

سیدنی آنها می توانند تا 40 متر رشد کنند و بخشی از خانواده مخروطیان هستند. قطر تنه این درخت به حدود 1 متر می رسد و شاخه های آن ممکن است به پهلو یا راست رشد کنند و این بستگی به منشاء آن دارد.

آنها یک گونه کمیاب هستند و به همین دلیل تلاش هایی برای حفظ آنها صورت گرفته است. آنها یکی از عجیب ترین درخت های جهان هستند.

عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

9. درخت تول (پیدا شده در مکزیک)

این درخت معروف Oaxaca، مکزیک است و در محوطه مرکز شهر سانتا ماریا د تول یافت می شود. عجیب ترین و قابل توجه ترین چیز در مورد این درخت تنه آن است که معتقدند تنومندترین درخت در جهان است.

اگرچه سن این درخت دقیقاً مشخص نیست، اما گمان می‌رود که بین 1200 تا 3000 سال قدمت داشته باشد.

8. درخت اژدها (که در جزایر قناری یافت می شود)

درختان اژدها شکلی شبیه چتر دارند و همین باعث شهرت آنها شده است. این درخت نماد زنده جزایر قناری است و ساکنان اولیه این جزیره این درخت چتر را خدایی و بومی مادیرا و کیپ ورد می دانستند.

با این حال، آنها همچنین در برخی از مناطق مکزیک یافت می شوند. سن این درخت حدود 650-1000 سال است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

7. ژنرال شرمن (پیدا شده در ایالات متحده)

اعتقاد بر این است که ژنرال شرمن یکی از بزرگ ترین درختان تک ساقه ای است که روی زمین وجود دارد. این در پارک ملی سکویا در کالیفرنیا یافت می شود و ارتفاع آن 275 فوت است.

این درخت عظیم الجثه نیز یکی از قدیمی ترین درختانی است که عمری بین 2300 تا 2700 سال دارد.

بزرگتر از جنرال شرمن است تا جایی که به حجم آن مربوط می شود. محیط پایه تنه این درخت حدود 102 فوت است. این یکی از بلندترین و همچنین عجیب ترین درختان جهان است.

6. درختان پنبه ابریشم (که در کامبوج یافت می شود)

این درختان ابریشمی پنبه ای که در استان Seam Ream، کامبوج واقع شده اند، ویژگی های شگفت انگیزی دارند. مکانی که این درختان در حال رشد هستند صدها سال دست نخورده بوده و اکنون به نام پارک باستانی آنگوکار نامگذاری شده است.

تنه‌های این درخت به سمت آسمان می‌روند و سایه‌بانی ایجاد می‌کنند و ریشه‌های بی‌شماری آن‌ها روی زمین پیچیده می‌شوند. این یکی از عجیب ترین درخت های جهان است.

عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

5. ال آربول د لا سابینا (یافت شده در اسپانیا)

حتما دیده اید که هر درختی به صورت عمودی رشد می کند و برخی از آن ها می توانند کمی خم شوند. این درخت در حال رشد در جهت باد یافت می شود و از این رو شناخته شده است که در طول سال بارها شکل خود را تغییر می دهد.

این شگفت انگیز است! درخت شگفت انگیز و همچنین غیر معمول.

4. بائوباب (پیدا شده در ماداگاسکار)

بائوباب را درخت قوری نیز می نامند و در ماداگاسکار رشد می کنند. نزدیک به 9 گونه آدانسونیا در سراسر جهان وجود دارد. 6 مورد از آنها بومی ماداگاسکار و 2 مورد متعلق به شبه جزیره عربستان و سرزمین اصلی آفریقا هستند.

نهمین مورد بومی استرالیا است. در ماداگاسکار می‌توانید بائوباب‌ها را در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف بیابید و گمان می‌رود که قدمت آن‌ها حدود 1000 سال باشد.

این درختان می توانند به ارتفاع 16 فوت تا 98 فوت برسند و قطر تنه آنها بین 23 فوت تا 36 فوت باشد. منحصر به فرد ترین چیز در مورد این درخت این است که آنها می توانند تقریباً در طول سال بدون برگ باشند اما تنه آنها ظرفیت ذخیره گالن آب را دارد.

عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

3. درخت بادام هندی پیرانگی (پیدا شده در برزیل)

درخت بادام هندی پیرانگی برزیل. این یکی از بزرگ ترین درختان بادام هندی است که می توانید در جهان پیدا کنید. در مساحتی حدود 2 جریب گسترش یافته و نزدیک به 177 سال قدمت دارد.

شما می توانید این درخت بادام هندی پیرانگی را در نزدیکی ناتال، برزیل پیدا کنید. و همچنین، اعتقاد بر این است که توسط برخی از ماهیگیران در سال 1888 کاشته شده است.

آنها مطمئناً در آن زمان نمی دانستند که درخت تا این حد بزرگ خواهد شد و تقریباً تمام فضا را می پوشاند و شاخه ها با زمین تماس می گیرند..

این درخت بادام هندی عجیب ترین درخت های جهان که حدود 8000 میوه در سال می دهد.

درخت زندگی (پیدا شده در بحرین)

2. درخت زندگی (پیدا شده در بحرین)

درخت زندگی یکی از غیر معمول و عجیب ترین درختان است. توانسته 400 سال بدون آب در یک بیابان زنده بماند. بسیار مرموز به نظر می رسد زیرا توانسته در سرزمینی زنده بماند که هیچ چیز دیگری وجود ندارد.

این درخت نمایانگر زندگی است و به همین دلیل به آن نامگذاری شده است. بسیاری از گردشگران جذب این درخت می شوند و مردم محلی معتقدند که در واقع باغ عدن در اینجا قرار داشته است.

عجیب ترین درخت های جهان را بهتر بشناسیم

1. درخت سبد (که در ایالات متحده یافت می شود)

اکسل ارلندسون باغبانی بود که درختان را به اشکال غیرعادی شکل می داد. او پس از مشاهده فرآیند طبیعی پیوند معروف به تلقیح، شکل دادن به درختان را شروع کرد.

او از ترکیب خمش و پیوند برای هدایت تنه درختان به اشکال هندسی استفاده کرد.برای ایجاد درخت سبد، ارلند 6 درخت چنار را در یک دایره کاشت و سپس همه آنها را در یک پا گذاشت و سپس برای ایجاد الگوهای الماسی به یکدیگر پیوند زد.

این درخت در حال حاضر مرکز باغ گیلوی است. هر کدام از این درختان بسیار زیبا و همچنین عجیب هستند. همچنین، آنها به قدری متفاوت هستند که ما را تحت تأثیر قرار می دهد و فقط باعث می شود که کار مادر طبیعت را بیش از پیش تحسین کنیم.

اگر فرصتی برای بازدید از این مکان ها پیدا کردید، نگاهی اجمالی به این درختان داشته باشید و از تماشای آثار باشکوه طبیعت لذت ببرید.

منبع: www.wonderslist.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید