نکاتی مفید برای حرف شنویی کودکان

0
1129
نکاتی مفید برای حرف شنویی کودکان

در این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که می تواند حرف شنویی در کودکان را افزایش دهد.

همه مادر پدر ها مدت زمان را سپری می کنند تا کودکانشان قادر به صحبت کردند شوند. اما از لحظه ای که کودکان یاد می گیرند تا صحبت کنند. تمام خواسته هایشان را در اکثر اوقات با فریاد به زبان می آورند.

منو بگیر… بده… از اینکه بچه هایتان خواسته های خود را بدون لطف یا تشکر فریاد می زنند خسته شده اید؟

این 4 روش عجیب و غریب را امتحان کنید تا آن رفتار را بدون نیاز به اصلاح آنها تغییر دهید. نگران نباشید وظیفه ما این است که به فرزندانمان کمک کنیم که چگونه با ما و اطرافیانشان صحبت کنند.

آنها از بدو تولد آنها شاید خوب صحبت نکنند. ما به عنوان والدین باید نبردهایمان را انتخاب کنیم. اگر ما دائماً هر رفتاری را تنبیه کرده و بیش از حد پردازش می کنیم، فرزندانمان ممکن است ما را کنار بگذارند.

روش‌های یادگیری که به فرزندتان کمک می‌کند رفتار مثبت را بیاموزد . بدون نظم و انضباط طولانی – به شما کمک می‌کند تا موثرتر باشید و در نهایت کمتر خسته شوید!

در اینجا 4 نکته عجیب و غریب برای ترغیب بچه ها به صحبت زیبا و حرف شنویی در کودکان می باشد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

حرف شنویی کودکان

1. هنگامی که فرزندتان چیزی را مطالبه می کند یا با شما بی احترامی می کند.

به سادگی بیان کنید که دوست دارید چگونه با شما صحبت کنند:

کودک: به من شیر بده! شما: مامان، میشه لطفا شیر بخورم؟ درباره نحوه صحبت فرزندانتان با شما صحبت نکنید و به هیچ وجه درباره این موضوع صحبت نکنید.

فقط برای آنها دقیقاً همانطور که دوست دارید با شما صحبت کنند صحبت کنید.

کودک: من شیرم را می خواهم! شما: مامان، میشه لطفا شیر بخورم؟ کودک: خوب – مامان می توانم کمی شیر بخورم؟ شما: البته عزیزم. ممنون که اینقدر خوب پرسیدی.

تا زمانی که فرزندتان به شیوه ای مهربانانه و محترمانه پاسخ ندهد، آنچه را که می خواهد ندهید

2. تا زمانی که فرزندتان به شیوه ای مهربانانه و محترمانه پاسخ ندهد، آنچه را که می خواهد ندهید.

وقتی فرزندان ما پس از درخواست بی‌رحمانه به آنچه می‌خواهند می‌رسند، این رفتار تقویت می‌شود.مهم نیست که چقدر قبل یا بعد از تقاضا اصلاح می کنیم. در صورت برآورده شدن تقاضا – رفتار تقویت می شود.

فرزند شما یا عصبانی می شود و می رود یا درخواست خود را دوباره بیان می کند. به من اعتماد کنید. این به سرعت برای آنها آزار دهنده خواهد بود.

بچه‌ها می‌خواهند از تمام این شوخی‌های آزاردهنده اجتناب کنند و در نهایت به روشی که شما می‌خواهید با شما صحبت می‌کنند.

در نهایت، این رفتارها ریشه دوانده و بخشی طبیعی از چگونگی خواهد بود فرزندان شما صحبت می کنند

این ممکن است زمان ببرد – بنابراین صبر ،کلید اصلی برای حرف شنویی در کودکان است.

ثابت قدم باشید.

3. ثابت قدم باشید. اجازه ندهید لحن یا نگرش ضعیف از بین برود.

شما مجبور نیستید هر خواسته و جمله بی احترامی را تنبیه کنید. ممکن است خسته کننده باشد. اما شما نمی خواهید این رفتار را نیز تقویت کنید. مقاوم باش. مراقب نحوه صحبت فرزندانتان با شما باشید. اگر آنها با شما به شیوه ای غیر محترمانه صحبت می کنند. احتمالاً با دیگران نیز این گونه صحبت خواهند کرد.

مراقب نحوه صحبت خود با فرزند خود باشید.

4. مراقب نحوه صحبت خود با فرزند خود باشید.

هیچ چیز بدتر از سبک فرزندپروری “آنطور که می گویم را انجام بده – نه آنطور که من انجام می دهم” وجود ندارد. سخت می شود که بخواهید از فرزندانتان بخواهید که با شما خوب صحبت کنند . وقتی شما با آنها خوب صحبت نمی کنید.

ما الگوی رفتاری برای فرزندانمان هستیم.اگر نسبت به فرزندانمان، همسرمان یا به کسانی که در خدمات مشتری هستند بی ادب و بی احترامی کنیم .

آنها این را رفتاری قابل قبول خواهند دانست. کل این کنسرت بزرگ کردن بچه ها خسته کننده است. درست است؟ مهمترین چیز این است که همه ما تلاش می کنیم بهترین والدینی باشیم که می توانیم باشیم.

هیچ کس کامل نیست  و همه ما روزهایی را خواهیم داشت که دوست داریم به عقب برگردیم. من همیشه به والدین می گویم (و به خودم – بله، با خودم صحبت می کنم) شما انسان هستید.

حالا بیایید برویم در مورد حرف شنویی در کودکان بیشتر تحقیق و بررسی کنیم.

 

منبع: www.anxioustoddlers.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید