وقتی دندان‌های شیری فرزندتان را هر روز مسواک نمی‌زنید چه اتفاقی می‌افتد؟

0
1084
وقتی دندان‌های شیری فرزندتان را هر روز مسواک نمی‌زنید چه اتفاقی می‌افتد؟

چه زمانی دندان‌های شیری فرزندانمان شروع به رشد کردن می کنند؟ آیا می دانستید که دندان های کودک شما در سه ماهه دوم بارداری شروع به رشد می کنند؟ مجموعه 20 سفید مرواریدی کاملاً در فک رشد می کند و منتظر است که در زمان مناسب بیرون بیاید.

از اولین لبخند تا اولین خزیدن، همه چیز برای والدین و کودک نقطه عطفی است.  چگونه می توانیم اولین دندان را فراموش کنیم!

همانطور که تماشای بیرون آمدن اولین دندان شیری کودک از فک او هیجان انگیز است. همچنین مهم است که مراقبت های دندانی لازم را از همان لحظه شروع کنید. با توجه به چیزهای زیادی که باید از آنها مراقبت کنید، به راحتی می توانید از مراقبت از دندان کودک خود دور شوید.

این واقعیت که دندان های شیری مانند دندان های دائمی به مراقبت حداکثری نیاز دارند، واقعیتی است که کمتر مورد تاکید قرار گرفته است. بنابراین، بدون هیچ مقدمه دیگری، بیایید نگاهی دقیق‌تر بیندازیم.

وقتی دندان‌های شیری فرزندتان را هر روز مسواک نمی‌زنید چه اتفاقی می‌افتد؟

دندان های شیری چیست و چرا مهم هستند؟

دندان های شیری مجموعه اولیه دندان هایی هستند که بعد از حدود شش ماهگی بیرون می آیند. اندازه آنها کوچکتر و سفید هستند. تمام دندان های شیری زمانی که کودک حدوداً سه ساله است به طور کامل روییده اند. در سن 5 یا 6 سالگی، دندان های شیری شروع به افتادن می کنند و جای خود را برای دندان های دائمی باز می کنند.

دندان های شیری مهم تر از آن چیزی هستند که تصور کنید. دندان‌های شیری علاوه بر اینکه فضا را برای ست دائمی آینده در نظر می‌گیرد، بر سلامت دندان‌های دائمی نیز تأثیر می‌گذارد.

حفره در دندان های شیری می تواند منجر به افزایش خطر پوسیدگی دندان در دندان های بالغ نیز شود. دندان های شیری نیز ظاهری به چهره می بخشد و به رشد گفتار در کودکان کمک می کند. اگر دندان های شیری سالم باشند، به کودک کمک می کنند تا غذا را به درستی بجود تا بدن به طور موثر مواد غذایی را جذب کند.

بسیاری از والدین بر این باورند که از آنجایی که دندان‌های شیری مدت کوتاه‌تری دارند و به هر حال می‌افتند، به توجه و مراقبت زیادی نیاز ندارند. آنچه درست است این است که دندان های شیری نیاز به مراقبت کامل دارند و سهل انگاری می تواند عواقبی بیش از حد انتظار داشته باشد.

اگر هر روز دندان های شیری فرزندتان را مسواک نزنید چه می شود؟

در بسیاری از موارد، بسیاری از کودکان یا خیلی دیر شروع به مسواک زدن می کنند یا به طور منظم با استفاده از تکنیک مناسب مسواک نمی زنند.

دلیل هرچه باشد، از آنجایی که دندان های شیری دارای پوشش مینای نازک تری نسبت به دندان های بالغ هستند، بیشتر مستعد پوسیدگی هستند. حفره‌های بین دندان‌های شیری نیز سریع‌تر پخش می‌شوند و همچنین می‌توانند به دندان‌های بزرگسال زیرین نیز برسند.

کودکانی که به طور مرتب دندان‌های خود را مسواک نمی‌زنند، به دلیل پوسیدگی دندان مستعد ابتلا به درد مکرر دندان هستند. نمی‌توانند غذای خود را به درستی بجوند، بوی بد دهان دارند و حتی ممکن است در تلفظ مشکل داشته باشند.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

وقتی دندان‌های شیری فرزندتان را هر روز مسواک نمی‌زنید چه اتفاقی می‌افتد؟

چگونه کودکان را وادار کنیم تا دندان های شیری خود را روزانه مسواک بزنند.

کودکان برای ایجاد عادت به مسواک زدن روزانه نیاز به تشویق دارند. بیایید راه‌های زیر را بررسی کنیم که می‌توانید کودکتان را برای مسواک زدن مرتب دندان‌هایش تحریک کنید.

 

1.هنگام مسواک زدن با کودک خود ارتباط برقرار کنید.

والدین بهترین الگو برای فرزندان هستند. برای خود هدف تعیین کنید که دو بار در روز دندان های خود را مسواک بزنید تا کودک شما در نهایت از شما الگوبرداری کند. بچه های خردسال اغلب چیزهای روزمره ای را که در اطراف خود می بینند تقلید می کنند

2.او را در طول فرآیند راهنمایی کنید.

رعایت یک روش در حین مسواک زدن ضروری است. همانطور که فرزندتان مسواک زدن شما را تماشا می کند، می توانید او را در مورد نحوه مسواک زدن دندان هایش به روش آواز خواندن راهنمایی کنید. می توانید به او یاد دهید که تمام نواحی دندان هایش از جمله جلو، پشت و ناحیه جویدن را بپوشاند. در مورد شستشو، نخ دندان و البته بهداشت زبان صحبت کنید

3.یک راه سرگرم کننده را انتخاب کنید.

اگر به طور واضح به کودکتان بگویید که دندان هایش را با حرکات دایره ای، چپ و راست مسواک بزند، او هیچ علاقه ای به آن نخواهد داشت.

در عوض، می‌توانید هر یک از موسیقی‌های مورد علاقه او را انتخاب کنید و آن را به آهنگی برای مسواک زدن تبدیل کنید. هنگام مسواک زدن، می توانید آن آهنگ و شیار را با کودک خود پخش کنید.

4.از Storytime استفاده کنید.

می‌توانید از استوری تایم برای آموزش فواید مسواک زدن روزانه و عواقب عدم مسواک زدن منظم و صحیح به بچه کوچکتان استفاده کنید. استفاده از شخصیت مورد علاقه اش در داستان نیز به متقاعد کردن او کمک می کند. دندان‌های شیری بیشتر از آن چیزی که تصورش را می کنید برای سلامت کودک مهم است.

5.پاداش

مشوق ها در مورد کودکان به خوبی عمل می کنند. شما می توانید با چیز اضافی به کودک خود پاداش دهید، مانند زمانی که به طور مستقل شروع به مسواک زدن می کند یا زمانی که برای مسواک زدن نیازی به یادآوری ندارد. اما پاداش را تنها دلیل مسواک زدن فرزندتان قرار ندهید.

چگونه محصولات مراقبت از دهان مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه محصولات مراقبت از دهان مناسب را انتخاب کنیم؟

با وجود بسیاری از محصولات دندانپزشکی، انتخاب مناسب برای کودک شما مهم است. خمیر دندان ایده آل برای کودکان 3 تا 5 ساله باید خمیر دندانی باشد که برای دندان های شیری طراحی شده باشد.

یکی از این نمونه‌ها خمیردندان 3-5 ساله Colgate Kids است که از شیر در برابر حفره‌ها محافظت می‌کند و 50 درصد فرمول سایشی کمتری برای تمیز کردن آن‌ها دارد.

مسواک‌های کوچک‌تر مانند Colgate Kids Toothbrush 3-5 ساله، دارای موهای نرم اضافی و سر کوچک‌تر هستند که می‌تواند به راحتی به گوشه‌های دهان کودک شما برسد، بدون اینکه به لثه‌های او آسیب برساند. می توانید به دنبال مسواک های رنگارنگ با چاپ حیوانات و شخصیت های کارتونی روی آنها باشید. چاپ شخصیت به تنهایی قادر خواهد بود او را برای مسواک زدن روزانه به هیجان بیاورد.

نکات مهم برای بهداشت دهان و دندان کودک

شما دانستن برخی از حقایق مهم در هنگام فکر کردن به بهداشت دندان‌های شیری برای فرزندتان بسیار خوب است: مسواک زدن دو دقیقه دو بار در روز برای کودکان مهم است.کودکان سه سال به بالا باید مسواک زدن را با مقداری خمیر دندان حاوی فلوراید به اندازه یک نخود شروع کنند.

اطمینان حاصل کنید که کودک خود را در مورد تکنیک صحیح مسواک زدن یا مسواک زدن خود تا زمانی که کودک قادر به انجام آن باشد، راهنمایی می کنید. این نمایش در مورد نحوه صحیح مسواک زدن دندان های کودک توسط متخصص ما چیزی است که برای شما مفید است.

مصرف قند فرزندتان را کنترل کنید. غذاها و شیرینی‌های شیرین مانند شکلات‌ها، آب نبات‌ها، آب‌میوه‌ها و غیره به راحتی مینای دندان را از بین می‌برند. بنابراین، شستن یا مسواک زدن دهان فرزندتان پس از مصرف غذای شیرین کمک خواهد کرد.

ما درک می کنیم که فرزندپروری پیاده روی در پارک نیست. سلامتی و آینده کودک به آگاهی والدین از اقدامات صحیح بستگی دارد. و در مورد بهداشت دهان و دندان، بهتر است اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهید تا اینکه منتظر عوارض طولانی مدت دندان باشید.

 

منبع: parenting.firstcry.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید