چگونه می توانیم خودمان را به چالش بکشیم. بهتر است در چالش زندگی سالم تر در سال 2022  خود را آماده کنیم.زمان های هر انسانی احساس خستگی از زندگی دارد. همه ما گاهی این حس را تجربه کرده ایم. در اینجا با مطالعه این مقاله می توانید راه هایی برای سالم تر زندگی کردن پیدا کنید. این مقاله بدون هزینه ای برای شما، اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیارتان خواهد گذاشت.

امروزه باید سعی کنیم هوشمندانه تر زندگی کنیم تا زندگی بهتری را تجربه کنیم. لیستی که ما به شما پیشنهاد میدیم اگر فقط یک عنوان از آن را در زندگی خود اجرا کنید بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

در سال 2022 سالم بخورید

هرچقدر به بدن خود اهمیت بدهید زندگی سالم تری برای خود رقم خواهید زد. در سال 2021 هرچقدر دوست داشتید دونات و پیتزا خوردید. لعنت به همه آنها. بنابراین سال 2022 را برای خود سال مبارزه با وسوسه نام گذاری کنید.

1-سبزیجات را وارد برنامه غذایی خود کنید

سبزیجات مملو از مواد مغذی مورد نیاز بدن ما هستند و پایه اصلی هر رژیم غذایی سالمی هستند. بنابراین، راه هایی را بیابید که سبزیجات را برای خود دلپذیرتر کنید. هفته ای یک دستور غذای سالم جدید را هدف قرار دهید. اگر چیزی را امتحان کردید که دوست ندارید، ادامه دهید. اما در نهایت، مطمئناً حداقل چند دستور العمل سالم برای اضافه کردن به ناهار یا شام پیدا خواهید کرد.

 

2-خودتان را فریب دهید

بشقاب های کوچکتر بخرید و در آنها غذا بخورید. این یک روش خودکار برای کمتر خوردن است. ترفند دیگر؟

زمانی که میز شام یا ناهار را آماده کردید غذایی خود را در یک اتاق دیگر یا در آشپزخانه بگذارید. وقتی برای چند ثانیه تاخیر در خوردن غذا بیفتد، اصطکاک ایجاد شده میل زیاد خوردن را کاهش میدهد.

3-هله هوله خوردن را کاهش دهید

زمانی که بدن به خوردن هله هوله یا میان وعده های ناسالم عادت کند. مقدار زیادی از چربی های ناسالم وارد بدن خود می کنید. پس بجای خوردن چیپس و چوب شور خود را به خوردن کرفس و هویج و میوه در میان وعده ها عادت دهید.

هله هوله خوردن را کاهش دهید

چالش زندگی سالم تر در سال2022

4-نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات پر کنید

ابتدا بشقاب خود را با نیمی از سبزیجات پر کنید، سپس از فضای باقی مانده برای کربوهیدرات و پروتئین خود استفاده کنید.

5-در هفته چند وعده غذایی سالم را از قبل درست کنید

در طول هفته آشپزی کردن برای همه خسته کننده می باشد. مخصوصا زمانی که باید غذاهای سالم تهیه بشود. بهترین روش این است که یک روز را اختصاص به آماده سازی مواد غذایی سالم خود بکنید.

6-فقط یک وعده غذایی را تغییر دهید

اگر در فکر شروع رژیم هستید از یک وعده یا میان وعده شروع کنید. بعد از یک ماه به سراغ وعده دیگر بروید. اگر رژیم را تدریجی آغاز کنید ادامه دادن آن رژیم بمراتب آسان تر خواهد بود و راحت تر آن را ادامه خواهید داد.

7-هوشمندانه تر بنوشید

نوشیدن آب و تمام نوشیدنی ها را بادقت انتخاب کنید. برای سال‌های بیشتر از آنچه می‌خواهم اعتراف کنم، فکر نمی‌کردم الکل کالری زیادی داشته باشد. کاملا اشتباه می کردم.

همچنین قهوه ای خامه ای هم خالی از کالری نبود. بنابراین جایگزین تمام نوشیدنی های غیر سالم می تواند چایی سبز و چایی های گیاهی یا قهوه باشد.

آیا نیاز به نوشیدن آب بیشتری دارید؟

قبل از هر وعده غذایی یک لیوان آب بنوشید. نه تنها کمتر گرسنه خواهید شد، بلکه آب تضمین سلامتی خواهد بود.

نوشیدن نوشیدنی های سالم

8-خرید هوشمند

سعی کنید به مغازهای که شکلات و شیرینی دارند کمتر سر بزنید. تمام خریدهایتان را خیلی هوشمندانه انتخاب کنید. از خریدن موادی که نیاز ندارید دوری کنید .شما هر چه در خانه تان است بخورید.

9-با حوصله غذا بخورید

مادرها بعلت اینکه به فرزندشان غذا می دهید می ایستند. که این روش باعث می شود از خوردن غذا لذت نبرند. ما باید از چیزی که می خوریم آگاه باشیم تا لذت ببریم.

سعی کنید در حالت نشسته غذا بخورید و روی چیزی که می خورید تمرکز کنید. آرام بجوید. کم کم متوجه الگوهای جدی خواهید شد.

10-روش های ساده آشپزی را یاد بگیرید

در نهایت، مایکروویو، دیگ قابلمه و قابلمه فوری یک چیز مشترک دارند. همه آنها پخت و پز سالم را بسیار آسان می کنند. هنگامی که به دنبال دستور العمل های جدید هستید، دستور العمل های ساده ای را پیدا کنید که از گزینه های پخت سریع استفاده می کنند.

11-بیشتر راه بروید

حرکت منظم کلید بسیاری از فواید سلامتی است. بنابراین، با این روش‌های کوچک برای سالم‌تر شدن، آسان شروع کنید. حداقل 10000 قدم در روز را هدف گذاری کنید. برای انجام این کار، یکی از این ترفندهای ساده را امتحان کنید: تصمیم بگیرید فقط در صورتی که کمتر از شش طبقه راه می روید از پله ها بروید

هرگز در فضای اول پارکینگ، پارک نکنید

در طول تعطیلات کاری خود پیاده روی کنید

یک جلسه پیاده روی برنامه ریزی کنید، یا در حین پیاده روی تماس تلفنی خود را بگیرید

صبح ده دقیقه زودتر از خواب بیدار شوید و قبل از هرج و مرج روز کمی پیاده روی سریع داشته باشید

بچه هایتان را پیاده به مدرسه بروید یا از آن برگردید، اگر نزدیک به محل کار است پیاده بروید

بعد از شام با بچه ها پیاده روی خانوادگی داشته باشید

سبد خرید را به جلوی فروشگاه برگردانید یک بار در هفته با یک دوست پیاده روی کنید

12-پشت میز نشستن را به حداقل برسانید

اگر شغل شما شامل هفت ساعت نشستن در روز است، روی میزی سرمایه گذاری کنید که به طور طبیعی حرکت روزانه شما را افزایش می دهد. این میز پرفروش به شما امکان انتخاب نشستن یا ایستادن را می دهد و همچنین گزینه مناسبی برای یک دفتر کار خانگی است.

پشت میز نشینی می تواند به بدن آسیب برساند

INVEST IN A STANDING DESK

13-تمرین های روزانه داشته باشید حتی در حداقل ترین زمان

برای زندگی سالم تر نیازی به تمرینات طولانی نیست. علاوه بر این، برای بسیاری از ما دشوار است که بیش از 20 دقیقه برای ورزش اختصاص دهیم.

14-تمرین های ورزشی انجام دهید که از وزن بدن خودتان کمک بگیرید

برای خوش فرم شدن نیازی به تجهیزات فانتزی یا مربی شخصی نیست. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با وزن بدن خود انجام دهید. در اینجا لیستی از برخی از بهترین و اساسی ترین تمرینات برای انجام امروز وجود دارد! آنها را در بین فعالیت های دیگر قرار دهید!  مانند : لانژ، شنا رفتن ، اسکوات ، نشستن کنار دیوار، کوهنوردی….

 

15-چیز جدیدی را امتحان کنید

اکثر مردم از یک برنامه ورزش نمی توانند پیروی کنند. مثل اینکه هر روز نرمش هوازی داشته باشید. بدنبال یک رشته ورزشی بروید که می توانید در آن پیشرفت کنید یا آن را دوست دارید. به عنوان مثال می توان به کیک بوکسینگ، زومبا، یوگا،تمرینات وزن بدن، طناب زدن، شنا و پیاده روی…

16-بهتر بخوابید

یک ساعت قبل از خواب از تکنولوژی دوری کنید و قبل از خواب فعالیت های آرام بخش انجام دهید. یک کتاب خوب بخوانید، حرکات کششی انجام دهید یا مدیتیشن کنید تا ذهن خود را برای خوابی عالی مهیا کنید.

قبل از خواب به مغز خود استراحت بدهید

چالش زندگی سالم تر در سال2022

17-سطح استرس خود را کاهش دهید

به دوستان تکیه کنید، فضای آرام خود را پیدا کنید یا از خود مراقبت کنید. استرس مشکل شماره یک در میان اکثر والدین و بزرگسالانی است که من می شناسم. بنابراین، امسال برای مدیریت استرس خود به روشی سالم قدم های  بردارید.

18-برای مدتی در روز خودتان را از دنیای مجازی دور کنید

امروز چند بار فیسبوک را چک کرده اید؟اینستاگرام؟ ایمیل شما؟ این عدد اغلب شرم آور است (اگر دقت کنیم) ما نه تنها با نگاه کردن به تلفن هایمان در طول روز چیزهای مهمی را از دست می دهیم، بلکه کارهای بسیار کمتری انجام می دهیم.

بنابراین، هر روز زمان مشخصی را برای کنار گذاشتن دستگاه‌هایتان تعیین کنید.

دوری از صفحات مجازی

دوری از صفحات مجازی

19-برنامه های سفر داشته باشید حتی کوتاه

برای امسال چندین تعطیلات را برنامه ریزی کنید.  این نباید یک سفر طولانی و گران قیمت باشد. این می تواند سفرهای یک روزه، تعطیلات آخر هفته طولانی، یا حتی یک اقامت خوب برنامه ریزی شده باشد.

20- فیلم های را ببیند که شما را به سالم زندگی کردن تشویق می کند

نتفلیکس و آمازون پرایم مستندهای سلامتی زیادی دارند.  این مقاله لیستی از بهترین گزینه ها را ارائه می دهد. به همین ترتیب، می‌توانید بسیاری از سخنرانی‌های مرتبط با سلامتی را در دسترس بیابید. اینها تقریباً همیشه قطعات روشنگری هستند که شما را وادار به ارزیابی سلامت خود می کنند.  چه با رژیم های خاصی موافق باشید یا نه، آنها معمولاً ایده هایی را ارائه می دهند که شما را به فکر وادار می کند و باعث می شود که بخواهید سالم ترین آینده خود را بسازید.

21-در طول روز حتما مطالعه داشته باشید

چه وبلاگ‌ها، مجلات، کتاب‌ها یا مجلات سلامتی، برخی از نشریات را پیدا کنید که شما را در مسیر سالم‌تری قرار می‌دهند.  با این کتاب های عالی شروع کنید تا شما را به پیش ببرید!

در این مقاله با تمام راهکارهای شرکت در چالش زندگی سالم تر در سال 2022 با شما به بحث نشستیم امیدواریم با استفاده حتی یک مورد از این بیست یک مورد خود را به چالشی بزرگ دعوت کنید

منبع :https://healthyhappyimpactful.com/ways-to-be-healthier/

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید