چرا پیاز باعث گریه شما می شود؟

0
1258
چرا پیاز باعث گریه شما می شود؟

چرا پیاز باعث گریه شما می شود؟ و جایگزین پیاز در زندگی ما چی می باشد جواب این سوالات را بعد از خواندن این مقاله خواهید یافت. پیاز سومین صنعت بزرگ سبزیجات تازه در ایالات متحده است. اما برش دادن و خرد کردن پیازها اغلب منجر به اشک و آبریزش بینی می‌شود، حتی اگر آشپزها موفق هم باشید نتیجه نهایی اشک ریختن است.

اشکی که هنگام خرد کردن پیاز می‌ریزید، ناشی از هیچ نوع احساسی نیست. آنها اشک های رفلکس هستند که با قرار گرفتن در معرض محرک تحریک می شوند.

چرا پیاز باعث گریه شما می شود؟

پیازها در زیر زمین بالغ می شوند. در خانه زیرزمینی پیازها موجوداتی مانند موش ها زندگی می کنند که دوست دارند ریشه ها، غده ها و پیازها را بخورند.

برای جلوگیری از این اتفاق، پیازها مجهز به مکانیزم دفاعی هستند که برای محافظت از آنها در هنگام رشد در برابر حیوانات گرسنه طراحی شده است.

پیازها وقتی پوستشان کنده می شود آنزیم ها و اسید سولفنیک را بیرون می زند. این ترکیبات با هم ترکیب می شوند وگازی تحریک کننده، تولید می کنند. پروپانتیال اس اکسید یک عامل اشک آور است، به این معنی که وقتی چشم را لمس می کند اشک تولید می کند.

پروپانتیال اس اکسید زمانی که با لایه آبی که کره چشم شما را پوشانده و محافظت می کند، به اسید سولفوریک تبدیل می شود. اما درست مانند پیاز، چشمان شما نیز مجهز به مکانیزم دفاعی است که از آنها در برابر آسیب محافظت می کند. هنگامی که اعصاب در هر چشم یک عامل اشک آور را تشخیص می دهند، اشک تولید می کنند تا آن را بیرون بریزند. برخی از افراد هنگام بریدن پیاز بیشتر از دیگران گریه می کنند.

پیازها دارای گوگرد می باشند

پیاز

آیا نوع پیاز مهم است؟

انواع مختلفی از پیاز وجود دارد، از جمله برخی که اشک کمتری تولید می کنند. پیازهایی که خشن ترین واکنش شیمیایی را ایجاد می کنند دارای ترکیبات گوگرد زیادی هستند.

از جمله پیازهای زرد، قرمز و سفید هستند. انواع شیرین تر، مانند پیاز سبز، گوگرد کمتری دارند، تندی کمتری دارند و در بیشتر افراد اشک کمتری تولید می کنند.

از طریق دگرگونی ژنتیکی، دانشمندان محصولات کشاورزی انواع پیاز بدون اشک را نیز ایجاد کرده اند.در حالی که هنوز به تولید انبوه نرسیده‌اید.

چند درمان خانگی برای پارگی پیاز چیست؟

پیازها به همان اندازه که ممکن است نیش بزنند، فقط آزاردهنده هستند و برای چشم شما خطرناک نیستند. با این حال، شما می خواهید چشم های تحریک شده و سوزش را به سرعت درمان کنید تا قرمزی را از بین ببرید و ناراحتی را کاهش دهید.

در اینجا چند نکته برای کاهش گریه ناشی از تحریک پیاز وجود دارد: بین خود و پیاز خامی که می برید فاصله یا مانعی قرار دهید.

چشمان خود را با آب خنک و تمیز بشویید. برای کمک به کاهش سوزش، کمپرس خنک یا خیار خنک را روی چشمان خود قرار دهید. برای شستشوی چشم از قطره های چشمی روان کننده استفاده کنید. از سایر داروهای ضد درد چشم، مانند پنبه آغشته به ژل آلوئه ورا و آب یا قطره چشم روغن کرچک استریل استفاده کنید.

چگونه می توانم از گریه ناشی از بریدن پیاز جلوگیری کنم؟

اول، به خاطر داشته باشید که مدت زمانی که پیاز را نگه می‌دارید بر قدرت آن و توانایی‌های تولید اشک تأثیر می‌گذارد. پیازهای تازه تر نسبت به پیازهایی که برای مدت طولانی نگهداری شده اند کمتر باعث گریه می شوند. در اینجا چند نکته دیگر برای جلوگیری از گریه در اثر بریدن پیاز آورده شده است:

 پیاز خود را به درستی خرد کنید

روش بریدن پیاز ممکن است تا حدی به کاهش گریه کمک کند. برخی از سرآشپزها توصیه می کنند که آن را از خود برش دهید تا بخار پیاز مستقیماً به چشم شما نرود.

هر طور که آنها را برش دهید، سعی کنید از بریدن پیاز نزدیک انتهای ریشه خودداری کنید. این قسمتی است که حاوی بیشترین غلظت ترکیبات سولفوریک است که می تواند شما را به گریه بیاندازد.

استفاده از چاقوی تیز نیز ممکن است کمک کننده باشد. هرچه چاقو تیزتر باشد، آسیب کمتری به پیاز وارد می شود و در نتیجه تحریکات کمتری در هوا منتشر می شود.

از آب استفاده کنید

پیاز دارای اسید سولفوریک می باشد به محض اینکه به پیاز برش می خورد این اسید آزاد می شود. می توانید پیاز را قبل از خورد کردن در آب سرد برای مدت کوتاهی قرار دهید. افرادی هستند که هنگام خورد کردن پیاز اشک زیادی از چشمانشان جاری می شود ولی چشم هایشان کمتر تحریک می شود.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

پیاز اشگ معروفترین آشپزها راهم در میارد

از خود در برابر بخارات محافظت کنید

سعی کنید هنگام خورد کردن پیاز از یک فن برای گردش هوا استفاده کنید یا از محافظ چشم مانند عینک استفاده کنید. کار در زیر هود پخت و پز که تهویه هوا را تامین می کند نیز ممکن است کمک کننده باشد.

یک داستان قدیمی می گوید هنگام بریدن پیاز یک تکه نان سفید را در دهان خود نگه دارید. هیچ مدرکی برای این وجود ندارد، اما ارزش یک بار دیدن را دارد.

چه جایگزین هایی برای پیاز وجود دارد؟

تکرار طعم متمایز پیاز تازه می تواند سخت باشد.اما ممکن است بخواهید پیاز را در آشپزی خود جایگزین کنید، اگر اغلب باعث ایجاد علائم ناراحت کننده و مخرب چشم می شود.

در اینجا چندین جایگزین و مواد دیگری وجود دارد که می توانید امتحان کنید: از پیاز از قبل خرد شده استفاده کنید که هم تازه و هم منجمد موجود است. از پیاز خشک یا پودر پیاز استفاده کنید.

 مواد دیگری را انتخاب کنید که باعث گریه نمی شود، مانند سیر، موسیر، پیازچه، تره فرنگی یا پیازچه. تربچه یا کرفس را در سالاد جایگزین کنید. به جای کارامل کردن پیاز، آن را با رازیانه بپزید، که مزه شیرین بیان و مخملی ایجاد می کند.

سعی کنید پیازها را قبل از برش در یخ سرد کنید تا به کاهش نیش آن کمک کنید. پیازهای سفید، زرد یا قرمز نیز بیشتر از پیازهای سبز باعث گریه شما می شوند. پیازهای شیرین تر نسبت به پیازهایی که طعم تندتری دارند برای چشم ملایم تر است.

در اینجا توضیح کامل دادیم درباره چرا پیاز باعث گریه شما می شود؟ راه حل های هم در این مقاله موجود است.

منبع:http://www.healthline.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید