درمان های خانگی برای فراری دادن مورچه ها از خانه

8 درمان خانگی که بسیار می توانند برای فراری دادن مورچه ها به ما کمک کنند در این مقاله از زرگیل تهیه شده. مورچه ها در خانه شما می توانند مزاحم بزرگی باشند. در اینجا چند درمان خانگی واقعا موثر برای از بین بردن مورچه ها آورده شده است. آنها ساده و بی هزینه هستند.

بیایید با آن روبرو شویم، مورچه ها در خانه شما می توانند مزاحم بزرگی باشند. مورچه ها نه تنها ناامید کننده است، بلکه کلنی مورچه ها در واقع می تواند صدمات زیادی را نیز به همراه داشته باشد. وجود مورچه در خانه بسیار غیربهداشتی است. برخی از انواع مورچه ها حتی می توانند انسان را گاز بگیرند. از طرف دیگر مورچه های نجار به مواد ساختمانی آسیب می رسانند. مورچه های داخل خانه مطمئنا غذا را آلوده می کنند. آنها حامل باکتری هستند که می توانند به غذا یا زخم باز منتقل کنند. مورچه ها خانواده متنوعی دارند. آنها حدود 12000 گونه مختلف مورچه هستند. همه ما از نحوه ورود مورچه ها به خانه هایمان متنفریم، به خصوص در تابستان.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

آنها در خانه ما زندگی می کنند که انگار صاحب خانه هستند. خوب راه هایی وجود دارد که ممکن است به خلاص شدن از شر مورچه ها کمک کند. یکی از آنها این است که خانه خود را کاملا تمیز نگه دارید. ما چند درمان خانگی شگفت‌انگیز را پیشنهاد می‌کنیم که برای اطمینان از وجود مورچه در خانه‌تان به آن‌ها نیاز دارید. در اینجا نحوه خلاص شدن از شر مورچه ها در خانه آورده شده است.

  • گچ

یکی از درمان های خانگی برای از بین بردن مورچه ها استفاده از گچ است.گچ حاوی کربنات کلسیم است که به دور نگه داشتن مورچه ها کمک می کند. مقداری گچ پودری را در قسمت هایی که محل ورود مورچه ها هستند بریزید یا در ورودی یک خط گچ بکشید. برای اینکه مورچه ها را در خانه خود نگه دارید، خطوط گچی بکشید تا این حشرات وارد نشوند. در حالی که مشخص نیست چرا این خط جلوی ورود مورچه ها را می گیرد، اما مطمئنا موثر است. مطمئن شوید که خط را به گونه ای می سازید که از دسترس هر کودکی در خانه دور باشد.

  • لیمو

یک لیمو را فشار دهید یا پوست لیمو را در جاهایی که مورچه ها وارد می شوند قرار دهید.همچنین می توانید سطح زمین را با آبی که کمی آب لیمو به آن اضافه شده است بشویید. ظاهراً مورچه ها بوی آب لیمو را دوست ندارند، بنابراین آنها را از خود دور می کنند. هر چیز ترش و تلخ ممکن است مورچه ها را دور نگه دارد، اما هر شکر بهترین دوست مورچه ها است. بنابراین مطمئن شوید که هیچ چیز شیرینی که ممکن است مورچه ها را به نوعی جذب کند، نگه ندارید. صفحه آشپزخانه خود را کاملاً تمیز نگه دارید و پوسته ها را همانجا قرار دهید.

گونه ای از مورچه ها انسان ها راگاز می گیرند

مورچه درمان خانگی
  • پرتقال

پرتقال همان لیمو است.آنها مورچه ها را از بازدید از خانه شما دور می کنند. خمیری از یک فنجان آب گرم و چند پوست پرتقال درست کنید که به خلاص شدن از شر مورچه ها کمک می کند. این خمیر را در اطراف نقاط ورودی مورچه ها پخش کنید و سپس آن را پاک کنید. همچنین می توانید پوست پرتقال را روی کانتر آشپزخانه یا هر جایی که فکر می کنید این مورچه ها ممکن است وارد شوند قرار دهید. به عنوان یک بازدارنده طبیعی برای مورچه ها عمل می کند که نه تنها آنها را نگه می دارد بلکه آنها را نیز دور نگه می دارد. بنابراین، از پوست پرتقال استفاده کنید و مطمئن شوید که دیگر هیچ مورچه ای به خانه شما سر نمی زند

مورچه ها عاشق شکر هستند

درمان خانگی مورچه ها نمی توانند
  • فلفل

مورچه ها عاشق شکر هستند اما از فلفل متنفرند.در مناطقی که مورچه ها از آنجا وارد خانه شما می شوند فلفل بپاشید. این به خلاص شدن از شر مورچه ها کمک می کند. فلفل سیاه مورد نفرت مورچه هاست. همچنین می توانید محلولی از فلفل و آب درست کنید و آن را در نزدیکی قسمت های ورودی اسپری کنید. فلفل مورچه ها را نمی کشد اما قطعا آنها را از بازگشت به خانه شما باز می دارد. مطمئن شوید که ناحیه ای را که می خواهید محلول فلفل را اسپری کنید تمیز کنید.

فلفل

  • نمک

پخش نمک در نزدیکی گوشه ها و گوشه ها از جایی که مورچه ها وارد خانه می شوند به دور نگه داشتن مورچه ها کمک می کند.نمک سفره یکی از بهترین و ارزان ترین راه ها برای از بین بردن طبیعی مورچه ها است. از نمک معمولی استفاده کنید نه سنگ نمک تقویت کننده سلامت مورچه ها می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که آب را بجوشانید و مقدار زیادی نمک به آن اضافه کنید و آن را هم بزنید تا حل شود. داخل یک بطری اسپری بریزید و از جایی که فکر می‌کنید مورچه‌ها تمایل به ورود دارند اسپری کنید.

نمک

درمان خانگی مورچه ها نمی توانند
  • سرکه سفید

مورچه ها نمی توانند بوی سرکه سفید را تحمل کنند.محلولی از مقادیر مساوی آب و سرکه سفید تهیه کنید. چند قطره اسانس به آن اضافه کنید و خوب تکان دهید. این محلول را ذخیره کنید و آن را در نقاطی که مورچه ها وارد آن می شوند بپاشید. این کار را یک بار در روز تکرار کنید. باز هم، این راه حل ممکن است مورچه ها را نکشد، اما قطعا آنها را از ورود به منطقه ممنوعه دور نگه می دارد. آن را در اطراف طاقچه‌ها، درها و جاهایی که معمولاً مورچه‌ها را می‌بینید اسپری کنید.

سرکه

سرکه
  • دارچین

در ورودی خانه و مناطقی که فکر می کنید مورچه ها می توانند از آنجا وارد شوند، دارچین و میخک قرار دهید.این یک روش خوب برای حفظ بوی تازه و خاکی خانه شما است. دارچین اغلب به عنوان یک گزینه موثر کنترل مورچه ها در نظر گرفته می شود. اعتقاد بر این است که دارچین به عنوان یک دافع طبیعی عمل می کند زیرا مورچه ها نمی توانند بوی قوی را تحمل کنند. برای نتایج مؤثرتر، می‌توانید مقداری روغن ضروری به پودر دارچین اضافه کنید تا بوی قوی‌تری داشته باشد و مورچه‌ها را دور نگه دارد.

دارچین

درمان خانگی مورچه ها نمی توانند
  • نعناع

نعناع یک ماده دافع حشرات است که می تواند به شما کمک کند از شر مورچه خلاص شوید. مورچه ها بوی نعناع را دوست ندارند و احتمالاً از مناطقی که دارای اثری از آن هستند اجتناب می کنند. نعناع دارای رایحه ای قوی است که مورچه ها نمی توانند آن را تحمل کنند و آنها را از ورود به خانه دور می کند. مخلوطی از 10 قطره اسانس نعناع فلفلی و یک فنجان آب تهیه کنید و آن را در هر کجا که مورچه پیدا کردید بپاشید. این کار را دو بار در روز تکرار کنید. حتی می توانید به جای مخلوط مایع، نعناع خشک شده بپاشید

 

این درمان‌های خانگی را امتحان کنید و با مورچه‌ها خداحافظی کنید.

منبع: ndtv.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید