چگونه اوقات خوشی را با فرزندانمان سپری کنیم

0
800
9 راه برای گذراندن زمان با کیفیت با فرزندانتان

9 راه برای گذراندن زمان با کیفیت با فرزندانتان را در این مقاله بررسی می کنیم. آیا می خواهید رابطه خود را با فرزندتان بهبود بخشید و در عین حال رشد اجتماعی و عاطفی او را تشویق کنید؟ گذراندن وقت با آنها می تواند این کارها و موارد دیگر را انجام دهد.

چه پدر و مادری شاغل باشید و چه در خانه، یک چیز مسلم است:

زندگی شلوغ است. والدین در این روزها بشدت مشغول روزمرگی ها هستند. و ساعات کمتری را می تواند با فرزندان خود سپری کنند.

اما هرج و مرج زندگی روزمره فقط بر ما تأثیر نمی گذارد. بلکه بر فرزندان و کیفیت زمانی که با هم می گذرانیم نیز تأثیر می گذارد. تحقیقات حاکی از آن است که زمان با کیفیت بر روابط والدین-کودکی تأثیر می‌گذارد که در نهایت بر رشد اجتماعی و عاطفی کودکان تأثیر می‌گذارد.

در ادامه با 9 روش مختلف برای تسهیل زمان با کیفیت با کودکان خود آشنا شوید که به شما کمک می کند آنها را بهتر بشناسید و باعث شود آنها احساس قدردانی، حمایت، دوست داشتن را درک کنند.

ورود روزانه

به محض اینکه بچه‌هایتان از مدرسه به خانه می‌رسند، از آنها می‌پرسید که روزشان چطور بوده است و از هر 10 بار، 9 بار، جواب آنها «خوب بود» است.

اما واقعا اینطور بوده است؟ چه در هنگام شام باشد و چه زمانی که زمان خواب است. آنها را برای رختخواب می‌گذارید، زمانی را اختصاص دهید تا بفهمید واقعاً روز آنها چگونه بوده است.

جالب ترین چیزی که در کلاس یاد گرفتند چه بود؟ آیا آنها چیز جدیدی را هنگام ناهار امتحان کردند؟ در تعطیلات با چه کسانی بازی کردند؟ کلید این مکالمات این است که آنها را کمتر به عنوان یک سؤال معمولی و بیشتر به عنوان یک سکوی پرتاب برای زمان با کیفیت، برقراری ارتباط در مورد چیزهایی که در برنامه روزمره کودک شما مهم هستند، تبدیل کنید.

مراسم ویژه ای را برای فرزندانمان تدارک ببینیم

زمانی که روال ها و تشریفات در جای خود قرار گیرند، زندگی آرام تر پیش می رود.آن‌ها به ما و فرزندانمان کمک می‌کنند تا بدانیم چه چیزی باید انتظار داشته باشیم. و چه چیزی در آینده پیش می‌آید.

اما به جای استفاده از این زمان برای عجله در لحظات قبل از خواب، به عنوان مثال، از آن برای ایجاد زمان با کیفیت با فرزندان خود استفاده کنید. در حین حمام کردن، برای فرزندتان آواز بخوانید، آهنگ مورد علاقه یا آهنگ جدیدی را که هر شنیدید انتخاب کنید.

مسواک زدن را به بازی تبدیل کنید.  هنگام خواب یک داستان بخوانید. اگر فرزندتان بزرگتر است، بگذارید آنها برای شما کتاب بخواند.

موفقیت ها و یک کار خوب انجام شده را جشن بگیرید هر زمان که فرصتی برای جشن گرفتن از فرزندان خود دارید. این کار را انجام دهید! و نه، ما فقط درباره زمانی صحبت نمی کنیم که آنها نمره خوب را دریافت کنند یا در یک رویداد ورزشی عملکرد فوق العاده خوبی داشته باشند.

اجازه دهید فرزندانتان انتخاب کنند

سپردن کنترل به مینیون‌هایتان می‌تواند سخت باشد، اما، باور کنید یا نه، ممکن است درخواست‌های آنها برای زمان با کیفیت آن‌قدر که می‌ترسی عجیب و غریب نباشد.

از فرزندتان بپرسید که چگونه می خواهد با شما وقت بگذراند. آیا آنها می خواهند با هم بازی کنند، با هم رنگ آمیزی کنند یا با هم کاردستی کنند؟ شاید بیسبال پرتاب کنید یا یک مهمانی رقص داشته باشید؟ دادن سلطنت به آنها فقط قدرت بخش نیست، بلکه می تواند غافلگیر کننده ای خوشایند باشد. یعنی ممکن است چیزی در مورد علایق آنها که قبلاً نمی دانستید بیاموزید.

استفاده از موبایل و تبلت و هرگونه فناوری تکنولوژی را به حداقل برسانید

به معنای واقعی کلمه هیچ فراری از فناوری در زندگی روزمره شما وجود ندارد.از مدرسه و محل کار گرفته تا اخبار شبانه و تعطیلات، مانیتور همه جا هستند. آنها نقش حیاتی در زندگی ما دارند.

با این حال، گذراندن زمان باکیفیت با کودکتان اصلاً نیازی به هیچ فناوری ندارد. بازی های رومیزی یک راه عالی برای ایجاد پیوند هستند. ورزش‌ها فعال و جذاب هستند و می‌توانید برقصید یا آواز بخوانید. نکته مهم این است که شما برای علاقه فرزندتان بازی کنید و آنها را تحریک کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

یک روز را با فرزندنتان سپری کنید

یک روز را با فرزندنتان سپری کنید

زمانی را در برنامه خود برنامه ریزی کنید که در هفته یک روز را با کودک خود وقت بگذرونید. می توانید سفال نقاشی کنید، به کتابخانه بروید یا حتی یک ناهار پیک نیک به زمین بازی ببرید. زمان با کیفیت مربوط به مقدار زمان (یا پول) نیست که با هم می گذرانید، بلکه به کاری است که با هم برای ایجاد خاطرات انجام می دهید.

فیلم خانوادگی یا بازی در شب داشته باشید

یکی دیگر از راه‌های سرگرم‌کننده برای گذراندن وقت باکیفیت با فرزندانتان این است که آنها را با بازی‌ها و نمایش‌هایی آشنا کنید که در کودکی با آنها بزرگ شده‌اید.

بسیاری از بازی ها شامل مهارت های استراتژی و ریاضی هستند که به یادگیری سرگرم کننده کمک می کند. بسیاری از نمایش‌ها و فیلم‌های قدیمی هنوز هم داستان‌های جاودانه را روایت می‌کنند و درس‌های ارزشمندی نیز به شما می‌دهند، و هم شما و هم بچه‌هایتان از سرعت گذر زمان وقتی با هم سرگرم می‌شوید شگفت‌زده خواهید شد.

با هم آشپزی کنید

بچه‌ها باید غذا بخورند، و حتی سخت‌گیرترین‌ها هم این فرصت را خواهند داشت که به برنامه‌ریزی و/یا تهیه وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌های خود کمک کنند.

نه تنها داشتن استقلال در انتخاب‌هایشان علاقه‌شان را به ساختن خلاقیت‌ها برمی‌انگیزد. بلکه آشپزی و خلق کردن با هم نمونه‌ای در زمان واقعی برای نشان دادن اهمیت ایده‌ها و عقاید به فرزندانتان است.

یک روز ” بله ” داشته باشید

وقتی والدین یک «روز بله» دارند، اساساً موافقت می‌کنند که به هر درخواستی که فرزندانشان برای یک روز دارند، بله بگویند.

در حالی که برخی از والدین ممکن است با این فکر ابروهای خود را درهم کرده و چشمان خود را گرد کنند، بله گفتن برای یک روز کامل مورد انتظار شما نخواهد بود.

در واقع تحقیقاتی وجود دارد که این موضوع را تایید می کند. کامالا لندن، دکترای روان‌شناسی رشد، قبلاً به اشتراک گذاشته بود که «تحقیق نشان داده است – تا جایی که منجر به شادی در افراد و نه فقط کودکان می‌شود – «بله» گفتن به فرد حس کنترل را در محیط و کودکان می‌دهد. اغلب حس کنترل ندارند.”

 

منبع: parents

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید