چگونه مدیریت زمان داشته باشیم

0
1236
چگونه مدیریت زمان داشته باشیم

مدیریت زمان داشتن در این دوره زمانی از زندگی بسیار مهم و کارآمد است. من یک اعتراف دارم من قوانین را دوست ندارم .فقط چیزی در من وجود دارد که دوست ندارم در جعبه باشم یا بگویم چه کار کنم.

من یک روح آزاد هستم من فقط میخواهم زندگی کنم! اما همانطور که در حرفه خود و به عنوان یک همسر و یک مادر رشد کردم، یاد گرفتم که در زندگی خود به ساختار نیاز دارم.

یکی از زمینه هایی که من واقعاً به ساختار نیاز دارم مدیریت زمان است. اگر شما هم مثل من هستید، احتمالاً احساس می کنید که همیشه در این زمینه در حال مبارزه هستید.

ما با چالش‌های جدی در فرهنگ پریشان و عجولانه خود روبرو هستیم، جایی که مردم مشغله کاری را مانند نشان افتخار به تن می‌کنند.

من سعی می کنم در زمان زندگی کنم. دوست دارم به دیگران کمک کنم و در نهایت می‌توانیم از نحوه گذراندن وقت خود احساس غرور کنیم.

این فقط برای انجام کارهای بیشتر نیست. این در مورد انجام کارهای درست است. و زمانی که متوجه شدید زمان محدودترین منبعی است که در اختیار دارید، برای محافظت از آن تمام تلاش خود را می کنید.

مدیریت زمان چیست؟

احتمالاً شنیده اید که مدیریت زمان در مورد به حداکثر رساندن برنامه خود است تا بتوانید کارهای بیشتری را در زمان کمتر انجام دهید.

یا شاید در مورد تلاش برای تعادل بین کار و زندگی باشد. اما می‌خواهم قدمی فراتر بردارم: هدف واقعی مدیریت زمان این است که وقت خود را صرف انجام کارهایی کنید که برای شما مهم است.

بسیاری از ما با شکافی بین چیزی که به آن اهمیت می دهیم و آنچه وقت خود را صرف آن می کنیم، زندگی می کنیم. ما می گوییم خانواده ما اولویت اصلی است، اما تقویم کاری ما مطمئناً آن را نشان نمی دهد.

ما می‌گوییم می‌خواهیم به فرم بدنی برسیم، اما حتی برای یک دویدن یا تمرین در هفته برنامه‌ریزی نمی‌کنیم. مدیریت زمان یعنی با روشی بتوانیم برای مسائلی که برایمان اهمیت دارد وقت صرف کنیم.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

چرا مدیریت زمان مهم است؟

چرا مدیریت زمان مهم است؟

مدیریت زمان مهم است زیرا، اگر مراقب نباشیم، همه ما در نهایت از یک نوع مشغله به دیگری می رویم. مشکل این است که ما در نهایت لذت، معنا و زیبایی واقعی زندگی خود را از دست می‌دهیم.

مردم و اهدافی که زندگی ما را برآورده می‌کنند نادیده می‌گیریم. تمرین مدیریت زمان به شما کمک می کند:

از وقت خود لذت ببرید و در حال زندگی کنید.

مشکل مقدار زمانی نیست که در اختیار داریم، مشکل این است که چگونه از آن استفاده می کنیم. همه ما زمان مشخصی داریم: هفت روز هفته، 24 ساعت شبانه روز.

و با این حال، ما هنوز نمی‌توانیم بفهمیم که چگونه همه چیز را در خود جای دهیم. این مشکلی را که هر بار به سفر می‌روم به من یادآوری می‌کند: سعی می‌کنم ده‌ها لباس و کفش زیبا را در چمدانم بچینم. که مورد استفاده قرار نمی گیرند.

ما همین اشتباه را با تقویممان انجام می دهیم. ما فکر می کنیم فقط به زمان بیشتری نیاز داریم (مثل اینکه فکر می کنم به یک چمدان بزرگتر برای لباس هایم نیاز دارم).

شما می توانید کامل ترین برنامه را در جهان داشته باشید، اما اگر همیشه روی جایی که نیستید تمرکز کنید، آن را از دست می دهید. زمانی که سر کار هستید، سر کار باشید. وقتی با بچه هایتان به پیاده روی می روید، همه آنجا باشید.

هنگامی با یکی از دوستانتان صحبت می کنید، به آن تکیه کنید و گوش دهید. هرجا که هستی اونجا باش شما نه تنها وقت خود را صرف چیزهایی خواهید کرد که برایتان مهم بود، بلکه در واقع از آن لذت خواهید برد.

چگونه مدیریت زمان داشته باشیم

کارآمد باشید.

وقتی برای زمان خود حد و مرز تعیین می کنید، خود را مجبور می کنید که زمان خود را بهتر بگذرانید. کیفیت کار شما زمانی افزایش می یابد که وقت خود را به صورت هدفمند صرف کنید.

بنابراین، برنامه ریزی زمان به شما کمک می کند در دراز مدت کارآمدتر باشید. مایکروسافت آزمایشی را با اجرای یک هفته کاری چهار روزه با یکی از دفاتر خود در ژاپن انجام داد.

آنها هر جمعه به مدت یک ماه کارمندان را مرخصی می‌دهند، و در طول این مدت شاهد افزایش 40 درصدی بهره‌وری – حتی با یک روز تعطیل اضافی بودند.

 استرس را کاهش دهید.

شما را نمی‌دانم، اما من اغلب با انواع لیست‌ها، آرزوها و اهداف از خواب بیدار می‌شوم، و تقریباً هر شب سرم را با فهرست طولانی‌تری روی بالش می‌گذارم.

تعقیب یک خط پایان که همیشه در حال حرکت است بسیار خسته کننده می شود. متعهد بودن، پراکندگی و عجله بودن باعث ایجاد استرس غیر ضروری در زندگی شما می شود.

سلامت روانی، جسمی، عاطفی و معنوی شما همگی تاثیرگذار خواهد بود. اگر مراقب نباشید، در نهایت منجر به فرسودگی شغلی خواهد شد.

اما از طرف دیگر، مدیریت خوب زمان می تواند منجر به بهره وری بیشتر، تمرکز بیشتر و استرس کمتر در مورد تعهد بیش از حد شود، زیرا یاد گرفته اید که چگونه نه بگویید و از زمان خود محافظت کنید.

مقاله ای دیگر از زرگیل

8 نکته مدیریت زمان برای بهبود زندگی شما

بنابراین، من مطمئن هستم که شما می خواهید یک زندگی عمدی، کارآمد و کم استرس داشته باشید. اما واقعاً چگونه می‌توان به آنجا رسید؟ در اینجا هشت نکته مدیریت زمان وجود دارد که به شما کمک می کند زندگی خود را صرف انجام کارهایی کنید که برایتان مهم است

1.عجله در کارها نداشته باشید.

یک بار با یک سبد پر در صف ایستاده بودم. خانمی که پشت سر من بود فقط چند چیز در دست داشت، به او برگشتم و به او پیشنهاد دادم که اول او حساب کند.

او پاسخ داد: نه متشکرم. امسال از عجله کردن امتناع می کنم. شگفت زده شدم زیرا یک درس مهم به من آموخت: عجله کردن یک انتخاب است.

2.مسائل مهم را برای خود مشخص کنید.

به یاد داشته باشید: مدیریت زمان انجام کارهای بیشتر نیست، بلکه در مورد انجام کارهای درست در زمان مناسب است. برای بسیاری از ما، مشکل این نیست که به اندازه کافی انجام نمی دهیم.

مشکل این است که ما بیش از حد انجام می دهیم. زمان، انرژی و منابع خود را بر آنچه برای شما مهم است متمرکز کنید. پاتریک لنسیونی در کتاب خود به نام پنج اختلال عملکرد یک تیم می گوید: اگر همه چیز مهم است، پس هیچ چیز مهم نیست.

زمان شما محدود است، و باید بخواهید تصمیم بگیرید که چه چیزی باعث برش می شود و چه چیزی نمی شود.

فصلی که در آن هستید را بشناسید.

3.فصلی که در آن هستید را بشناسید.

ما می خواهیم همه چیز را انجام دهیم، همه چیز باشد، و همه آن را همیشه داشته باشیم. اما یکی از رازهای مدیریت زمان این است که بدانیم زندگی را در فصل ها تجربه می کنیم.

زمانی که می‌خواهید به‌عنوان یک جوان حرفه‌ای را بسازید. آنچه برای شما مهم‌تر است، با آنچه که برای شما به‌عنوان یک والدین جوان یا یک پدربزرگ و مادربزرگ بازنشسته مهم است متفاوت است.

فقط به این دلیل که چیزی در این فصل نتیجه نمی دهد، به این معنی نیست که هرگز نخواهد شد. این فقط به این معنی است که شما خرد لازم را برای ارزیابی و تشخیص اینکه در این مرحله از زندگی برای جایی که هستید، بهترین باشید.

اگر می‌خواهید در محل کار خود به یک ترفیع جدید قدم بگذارید، احتمالاً اکنون زمان آن نیست که تیم لیگ کوچک پسرتان را نیز مربیگری کنید.

اگر برای یک ماراتن تمرین می کنید، احتمالاً باید زودتر به رختخواب بروید و به چند فعالیت اجتماعی نه بگویید.

وقتی به چیز جدیدی متعهد می شوید، به خود اجازه دهید چیز دیگری را از بشقاب خود خارج کنید تا جایی برای چیز جدید باز کنید. فصل ها برای همیشه دوام نمی آورند، پس حضور داشته باشید و از جایی که الان هستید لذت ببرید.

4. اولویت های خود را مشخص کنید.

4.اولویت های خود را مشخص کنید.

هنگامی که می دانید چه چیزی (و چه کسی) برای شما مهم است، ابتدا آنها را در تقویم قرار دهید. در اینجا چند نمونه هستند: اگر می خواهید در نقش فعلی خود در محل کار رشد کنید، بنابراین برای ارتقای شغلی برنامه ریزی کنید.

زمانی را برای مطالعه و یادگیری برنامه ریزی کنید. برای یک کلاس آنلاین ثبت نام کنید و زمان انجام آن را مسدود کنید. اگر می‌خواهید در روز زمان بیشتری برای ورزش اختصاص دهید، از تقویم خود استفاده کنید و قبل از اینکه به مشارکت‌های اجتماعی متعهد شوید.

تمرینات یا دویدن را برنامه‌ریزی کنید. اگر می خواهید ارتباط عمیق تری با همسرتان داشته باشید، یک شب قرار ملاقات منظم برنامه ریزی کنید و به آن متعهد باشید.

اگر چیزی برای شما مهم است، باید آن را در تقویم ثبت کنید وگرنه اتفاق نمی افتد. به تعهدات خود پایبند باشید و اجازه ندهید کارهای کم اهمیت تر شما را از موضوع اصلی منحرف کند.

5.تله های زمانی خود را شناسایی کنید.

اگر می‌خواهیم زندگی متمرکز و هدفمند داشته باشیم. باید تله‌های زمانی را شناسایی کنیم که به راحتی ما را از مسیر خارج می‌کنند. به عنوان مثال، من با این که همیشه بخواهم قهرمان باشم مبارزه می کنم.

من سعی می کنم مشکلات دیگران را به عنوان مشکلات خود در نظر بگیرم، و سپس حدس بزنم چه راه حلی برای آن مشکل هست.  در چه تله های زمانی گرفتار می شوید؟ احتمالا در حال پیمایش در رسانه‌های اجتماعی یا تماشای برنامه‌های بی‌نظیر باشد. شاید شما خشنود کننده مردم هستید یا تمایل دارید بر خودتان متعهد شوید.

شاید چیز دیگری باشد. تله های زمانی شما چیست؟ آنها ممکن است دقیقاً شبیه من باشند یا کاملاً متفاوت باشند. وقتی بتوانید تشخیص دهید که چه چیزی باعث می شود زمان خود را از دست بدهید، می توانید مراقب آن باشید.

این می تواند به شما کمک کند چیزهایی را که مهم نیستند کنار بگذارید (و از تعهد به آن ها دست بردارید تا زمان بیشتری برای چیزهایی که مهم هستند داشته باشید).

نه گفتن

6.نه گفتن را تمرین کنید.

هنگامی که تله های زمانی خود را شناختید، باید نه گفتن را به چیزهایی که وقت شما را می دزدند یا با اهداف شما همسو نمی شوند، تمرین کنید.

منظورم این است که در واقع نه گفتن را تمرین کنید. مانند «نه، من نتفلیکس را تماشا نمی‌کنم زیرا تصمیم دارم این کارهای خانه را تمام کنم.

یا نه، من نمی توانم این پروژه اضافی را در محل کار انجام دهم، زیرا مهم است که برای شام به موقع در خانه باشم تا بتوانم با بچه هایم وقت بگذرانم.

آن را با صدای بلند بگویید و در مقابل آینه یا سگ یا دوست خود تمرین کنید. واقعاً، آن را امتحان کنید! شما مجبور نیستید برای هر فرصت یا فرصت داوطلبانه ثبت نام کنید یا هر روز هفته با یک دوست یک قرار قهوه بخورید.

به خاطر داشته باشید که نه گفتن به تله‌های زمان، شما را آزاد می‌کند تا به آنچه واقعاً مهم است، بله بگویید.

7. جایی برای استراحت ایجاد کنید.

7.جایی برای استراحت ایجاد کنید.

استراحت یکی از دست کم گرفته شده ترین و ضروری ترین بخش های زندگی ماست. وقتی از کاهش سرعت خودداری می کنیم و در واقع کمی می خوابیم، به آرامی توانایی خود را برای بهره وری و تمرکز در زمانی که نیاز داریم از بین می بریم.

وقتی روز کاری خود را تمام کردید، یک استراحت واقعی داشته باشید. در کنار خانواده یا دوستان خود باشید و از نگاه کردن به ایمیل های خود خودداری کنید یا نگران پروژه بزرگی باشید که قرار است در پایان هفته انجام شود.

با تعیین حد و مرز در اطراف کار، در پایان کار، کارهای بیشتری را انجام خواهید داد. و همین کار را در خانه انجام دهید. اگر قصد دارید زمانی که همه چیز تمام شد استراحت کنید، هرگز نمی توانید استراحت کنید زیرا هرگز تمام نشده است.

زمان خواب خود را زودتر تنظیم کنید، زمانی را برای تجدید انرژی خود برنامه ریزی کنید و زمانی را برای استراحت اختصاص دهید. سپس ببینید که چگونه این کار می تواند هر بخش دیگری از زندگی شما را بهبود بخشد.

روی یک کار تمرکز کنید.

8.روی یک کار تمرکز کنید.

چندوظیفه ای یک افسانه است. آیا تا به حال سعی کرده اید با کسی در حین پیامک گفتگو کنید؟ درست. آنها گوش نمی دهند آنها نمی توانند! وقتی سعی می کنیم چندین کار را همزمان انجام دهیم، در نهایت همه آنها را ضعیف انجام می دهیم.

بهتر است در یک زمان روی یک چیز تمرکز کنید. ما در فرهنگی زندگی می کنیم که معتاد به حواس پرتی و تحریک است، بنابراین باید بر روی تمرکز کردن خود تمرین کنیم.

کال نیوپورت در کتاب خود به نام «کار عمیق» می‌گوید: آنچه که هستید، چه فکر می‌کنید، احساس می‌کنید و چه کاری انجام می‌دهید، آنچه دوست دارید، مجموع چیزی است که روی آن تمرکز می‌کنید.

اگر توجه ما تقسیم شود، احساس دودستگی خواهیم کرد. اگر روی فهرست مایل طولانی چیزهایی تمرکز کنیم که هنوز نتوانسته‌ایم به انجام برسانیم، در آن صورت احساس ناامیدی خواهیم کرد.

درعوض، به خود اجازه دهید تا روی یک چیز در یک زمان تمرکز کنید و ببینید که چگونه بهره وری شما افزایش می یابد و استرس شما کاهش می یابد.

بهترین راه برای تسلط بر مدیریت زمان

همانطور که می توانید بگویید، من به مدیریت زمان علاقه دارم. من معتقدم که این بخش فوق‌العاده مهمی از داشتن یک زندگی رضایت‌بخش، هدفمند و لذت‌بخش است.

اگر از احساس اینکه هیچ وقت وقت کافی ندارید خسته شده اید. از شما می خواهم که کتاب من، زمان خود را پس بگیرید، بخوانید. این به شما کمک می کند تا به آنچه مهم نیست اولویت بندی کنید و نه بگویید.

هر یک از چیزهایی را که می خواهید به انجام برسانید راهنمایی می کند و همه چیز را کاملاً در جای خود برنامه ریزی می کند. مثل این است که من را به عنوان مربی مدیریت زمان شخصی خود داشته باشید.

منبع: www.ramseysolutions.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید