چگونه می توانید شادی را در زمان های سخت پیدا کنید؟

0
792
چگونه می توانید شادی (یا حداقل آرامش) را در زمان های سخت پیدا کنید؟

شادی در زندگی هنر بزرگی است در زندگی را با راهکارهایی ساده بیاموزید و در زندگی به کار ببندید تا از روزهای عمرتان لذت ببرید . اگر به دنبال فرمول شادی هستید. این مقاله را مطالعه کنید.

برای بسیاری از ما، 10 سال زمان بسیار طولانی برای مبارزه به نظر می رسد. چگونه هنگام تجربه مشکلات شادی می کنیم – یا حداقل چگونه می توانیم مبارزات خود را قابل تحمل کنیم؟

چگونه می توانید شادی (یا حداقل آرامش) را در زمان های سخت پیدا کنید؟

شاد نبودن می تواند نشانه ای باشد

زندگی فراز و نشیب های خود را دارد، اما گاهی اتفاقات چالش برانگیز به یکباره رخ می دهد. وقتی دنیای ما وارونه می شود، احساس کمبود شادی طبیعی است.

مشکلات سلامتی، تلفات، جدایی ها، چالش های مسکن، بلایای طبیعی – فهرست عوامل استرس زا شدید و رویدادهای آسیب زا طولانی است. بیشتر بزرگسالان در طول زندگی خود صدمات و تلفات شدید متعددی را تجربه خواهند کرد.

برای برخی از افراد، فقدان شادی ادامه می یابد یا به طور غیر منتظره ظاهر می شود. این ممکن است در یک اختلال خلقی مانند افسردگی رخ دهد.

ناتوانی در احساس لذت (همچنین به عنوان آنهدونیا شناخته می شود) حتی بخشی از معیارهای تشخیصی افسردگی است و بسیار رایج است. تقریباً 8٪ از بزرگسالان ایالات متحده در یک سال معین افسردگی را تجربه می کنند و تقریباً 20٪ یک دوره افسردگی را در طول زندگی خود تجربه می کنند.

از دست دادن شادی ممکن است با سایر بیماری های روانی از جمله بیماری های روان پریشی و زوال عقل نیز همراه باشد. داروهای خاص،  از جمله (به طور متناقض) آنهایی که افسردگی را درمان می‌کنند، می‌توانند باعث بی‌حرکتی عاطفی و از دست دادن شادی شوند.

تفاوت شادی و خوشبختی چیست؟

شادی اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند. با این حال، شادی از نظر فنی به احساسات (عواطف) لذت‌بخشی اشاره دارد که از یک موقعیت، تجربه یا اشیاء ناشی می‌شوند.

در حالی که شادی حالتی از ذهن است که می‌توان آن را حتی در زمان غم و اندوه یا عدم اطمینان یافت. بنابراین، می‌توانیم فارغ از شرایطمان روی پرورش شادی کار کنیم. برنده شدن در لاتاری ممکن است باعث شادی (کوتاه مدت) شود. صرف وقت برای درگیر شدن در فعالیت های معنادار ممکن است منجر به شادی طولانی مدت شود.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

انتقال دهنده های عصبی شادی و احساس خوب

اگرچه نوروبیولوژی شادی پیچیده است، اما چند انتقال دهنده عصبی وجود دارد که در ترویج احساسات مثبت برجسته است:

دوپامین، سروتونین، اکسی توسین و اندورفین.

خبر خوب این است که تغییرات زیادی در زندگی ما می تواند این سطوح انتقال دهنده های عصبی را افزایش دهد. به عنوان مثال، دویدن ممکن است یک “دونده بالا” ایجاد کند. گذراندن وقت با کودک باعث ترشح اکسی توسین، “هورمون نوازش” می شود که به شما احساس ارتباط می دهد.

 

اثرات انتقال‌دهنده‌های عصبی بر روی بدن گسترده است. ماهیچه ها شل می شود و ضربان قلب تند می شوداما ممکن است منجر به یک مسیر مشترک نهایی برای ترویج احساسات مثبت شود. چه یافتن حس هدف یا لذت بردن از روابط حمایتی، فواید آن بر ذهن و بدن بسیار گسترده است.

چگونه می توانید شادی (یا حداقل آرامش) را در زمان های سخت پیدا کنید؟

چگونه شادی در زندگی را افزایش می دهید؟

در زمان‌های سخت، دو برابر مهم‌تر می‌شود که روال خود را اصلاح کنید و به خودتان اجازه دهید شادی را تجربه کنید.

روش های برای شاد بودن:

فعالیت بدنی هوازی منظم انجام دهید. فعالیت بدنی را به عنوان آزاد کردن حمام حبابی از انتقال‌دهنده‌های عصبی در نظر بگیرید – و اثرات آن‌ها مدت‌ها پس از پایان تمرین باقی می‌ماند.

خودت را وقف دیگران کن. فعالیت هایی مانند کار داوطلبانه باعث شادی بیشتر از تمرکز بر خود می شود. با جنبه معنوی خود ارتباط برقرار کنید. وقتی به چیزی بزرگتر از خودمان ملحق می شویم، احساس قدردانی، شفقت و آرامش در ما ایجاد می شود.

مدیتیشن یک راه قدرتمند برای اصلاح مسیرهای مغزی برای افزایش شادی است. چیز جدیدی کشف کنید ما به عنوان انسان، به سختی می‌توانیم شادی در زندگی را هنگام تجربه تازگی تجربه کنیم.

ایجاد یک کار جدید می تواند به ما کمک کند انرژی خود را دوباره متمرکز کنیم. به خود اجازه دهید تا لحظاتی از لذت را بگذرانید، به خصوص زمانی که احساس ضعف دارید.

به خوبی ها توجه کنید. یک ذهنیت شاد را می توان توسعه داد، اما نیاز به تمرین دارد. ورزش سه چیز خوب به شما کمک می کند تا به نکات مثبت در طول روز توجه داشته باشید. برعکس، منفی گرایی را محدود کنید.

خواه همکاران شایعه پراکن، رابطه مسموم با یکی از اعضای خانواده یا یک دوست شاکی، گذراندن وقت در اطراف یک طرز فکر منفی مستقیماً بر ما تأثیر می گذارد. اشکالی ندارد که محدودیت ها را تعیین کنید.

تلاش های خود را بر روی آنچه به زندگی شما معنا می بخشد متمرکز کنید (و روی پول تمرکز نکنید). از پزشک خود بپرسید که آیا داروهای شما می تواند بر توانایی شما برای تجربه لذت تأثیر بگذارد، به خصوص اگر داروهای ضد افسردگی مصرف می کنید.

فواید شگفت انگیز شادی

صرف نظر از تغییراتی که در ذهنیت یا برنامه روزانه خود ایجاد می کنید، افزایش توانایی شما در یافتن شادی ممکن است مزایای سلامتی طولانی مدتی را به همراه داشته باشد.

سیستم ایمنی شما می تواند با وضعیت ذهنی شما تقویت شود (سلول های ایمنی حتی گیرنده هایی برای انتقال دهنده های عصبی دارند). مداخلات برای شادی در زندگی ممکن است باعث کاهش هورمون های استرس، بهبود درد و تسکین افسردگی شود.

منبع: health.harvard

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید