11 واقعیت جالب در مورد ونسان ون گوگ

0
1229
11 واقعیت جالب در مورد ونسان ون گوگ

ونسان ون گوگ یکی از هنرمندان جذاب تاریخ است. او یکی از مشهورترین هنرمندان تاریخ است، با این حال در زمان حیاتش به سختی و با مشکلات مالی مواجه شد.

علیرغم شهرت فعلی او، بسیاری از مردم اطلاعات زیادی در مورد زندگی او ندارند. بنابراین در اینجا 11 واقعیت جالب در مورد ونسان ون گوگ آورده شده است.

1.چهار ونسان ون گوگ دیگر هم بودند.

ونسان ون گوگ تنها کسی نبود که نام خود را در خانواده داشت. ون گوگ این هنرمند به نام برادر بزرگترش که مرده به دنیا آمده بود، نامگذاری شد. که به نوبه خود به نام پدربزرگشان نامگذاری شد. برادر دیگر او تئو ون گوگ نیز نام فرزندش را وینسنت گذاشت.

2.نقاشی را از 27 سالگی شروع کرد.

ون گوگ نقاشی را در سن 27 سالگی شروع کرد و بیشتر خودآموخته بود. نقاشی های اولیه او نمایشگرهای رنگارنگی نیستند که بیشتر مردم با آن آشنا هستند.

زمانی که نقاشی را شروع کرد، از پالت رنگی کسل کننده استفاده کرد و برخی از واقعیت های خشن زندگی را به تصویر کشید.

فقر و تنگنای مالی موضوع رایج بسیاری از آثار اولیه او بود. نقاشی زیر نمایشی از نحوه نقاشی او در آغاز کار خود است.

تنها بعدها در حرفه هنری خود بود که او شروع به استفاده از رنگ های زنده ای کرد که به آن بسیار معروف است.

ون گوگ

3.او با پل گوگن دوست صمیمی بود.

ون گوگ در سال 1887 با پل گوگن در پاریس ملاقات کرد. این دو اغلب با هم نقاشی می کردند اما از نظر سبکی متفاوت بودند.

گمان می رود که دوستی او با گوگن پس از حادثه بریدن گوش که هر دوی آنها را درگیر کرد، به پایان رسیده است (این موضوع بعداً در این پست مورد بحث قرار می گیرد).

ون گوگ در نامه ای به تئو در سال 1888 در مورد گوگن گفت:

گوگن به من جرات تخیل می دهد و چیزهای تخیلی در واقع شخصیت مرموز به خود می گیرند. در زیر پرتره ای از گوگن از ون گوگ است.

4.زندگی او از طریق نامه های بسیاری که نوشته است ثبت شده است.

ون گوگ در طول زندگی خود بیش از 800 نامه به برادر و دوست نزدیکش، تئو، دوستان هنرمندش پل گوگن و امیل برنارد و بسیاری دیگر نوشت.

بسیاری از نامه ها بدون تاریخ هستند، اما مورخان توانسته اند بیشتر حروف را به ترتیب زمانی قرار دهند. این نامه ها جامع ترین منبع اطلاعاتی موجود در مورد زندگی ون گوگ هستند و دریچه ای به دنیای ون گوگ ارائه می دهند.

بیش از 600 نامه بین ون گوگ و برادرش تئو رد و بدل شد. این نامه ها داستان دوستی مادام العمر آنها و دیدگاه ها و نظریه های هنری ون گوگ را بیان می کند.

تئو تمام نامه های ون گوگ به او را نگه داشت و ون گوگ تعداد کمی از نامه های دریافتی خود را نگه داشت. پس از مرگ هر دوی آنها، یوهانا ون گوگ، بیوه تئو، نامه ها را گردآوری و ویرایش کرد. اکثریت نامه ها در سال 1914 منتشر شد. بیشتر نامه های او را می توانید اینجا بخوانید.

مقاله ای دیگر از زرگیل تقدیم شما دوست عزیز

دکتر گجت

5.او قبل از اینکه خود را هنرمند معرفی کند، به بسیاری از مشاغل دیگر دست زد.

ون گوگ در آخرین دهه زندگی نسبتا کوتاه خود تنها یک نقاش بود. او قبل از نقاشی، دست خود را در بسیاری از مشاغل دیگر مانند دلال آثار هنری (مانند برادرش تئو)، معلم مدرسه و واعظ امتحان کرد.

او در هیچ یک از این زمینه ها موفقیت چندانی نداشت و در نامه ای به تئو در سال 1880 خود را به عنوان یک هنرمند معرفی کرد. سپس در بلژیک، هلند و فرانسه به دنبال دیدگاه هنری خود سفر کرد.

پل گوگن

6.او در دوران هنرمندی به شدت مشغول بود.

ون گوگ به عنوان یک هنرمند زندگی نسبتا کوتاهی داشت، با این حال در این مدت حدود 10 سال حدود 2100 اثر هنری از جمله حدود 860 نقاشی رنگ روغن خلق کرد.

بسیاری از نقاشی های او در دو سال آخر عمرش خلق شده اند. شگفت‌انگیز است که فکر کنیم با وجود مشکلات مالی و بیماری روانی که او متحمل شده بود، توانست مجموعه‌ای از آثاری را خلق کند که بیشتر از آن چه بیشتر هنرمندان می‌توانند در طول عمری بسیار طولانی‌تر از زندگی خود به پایان برسانند.

7.پرتره دکتر گچت او در سال 1990 به مبلغ 82.5 میلیون دلار فروخته شد.

ون گوگ یکی از گران ترین نقاشی های تاریخ را خلق کرد. پرتره دکتر گچت که او در سال 1890 کشید، در سال 1990 به قیمت 82.5 میلیون دلار فروخته شد. با توجه به مشکلات مالی که او در بیشتر عمرش متحمل شد، بد نیست.

حقایق زندگی ون گوگ

8.او در طول زندگی خود موفقیت تجاری چندانی را تجربه نکرد.

در واقع تصور می‌شود که ون گوگ تنها یک تابلو را در طول زندگی‌اش فروخته است و آن تاکستان‌های سرخ نزدیک آرل است.

اگر کمی بیشتر زندگی می کرد، شاید این شانس را داشت که برخی از ثمرات شهرت بعدی خود را تجربه کند.

9.او از بیمار بود.

ون گوگ بیشتر عمر خود را از بیماری روانی رنج می برد. او مدتی را در بیمارستان های روانپزشکی گذراند، از جمله یک دوره در سن رمی.

شواهد نشان می دهد که او افسردگی شیدایی داشت و از دوره های روان پریشی و هذیان رنج می برد. بسیاری از روانپزشکان امروزی سعی کرده اند ون گوگ را با تشخیص های احتمالی از جمله اسکیزوفرنی، پورفیری، سیفلیس، اختلال دوقطبی و صرع تشخیص دهند.

او همچنین با رژیم غذایی نامناسب و نوشیدن زیاد از سلامت جسمانی خود غافل شد. مشخص نیست که آیا این به سلامت روانی ضعیف او کمک کرده است یا خیر.

رودخانه

10.خودش گوشش را برید.

تئوری های زیادی پیرامون حادثه بریدن گوش ون گوگ وجود دارد. یکی از نظریه های رایج این است که ون گوگ پس از درگیری با همکار پل گوگن، تیغی را به گوش چپ خود برد و تا حدی آن را جدا کرد.

سپس گوش نیمه بریده شده را در کاغذ پیچید و به زنی در فاحشه خانه ای که هم خود و هم گوگن در آن رفت و آمد می کردند، تحویل داد.

نظریه های دیگر نشان می دهد که این گوگن بود که گوش او را برید.

این هنوز هم کمی ثابت نشده است.

ون گوگ و گوش بریدش

11.او در سال 1890 خودکشی کرد.

در 27 ژوئیه 1890، ون گوگ به قفسه سینه خود شلیک کرد و 2 روز بعد درگذشت. گمان می‌رود که تیراندازی در مزرعه گندمی که او در آنجا نقاشی می‌کرده است.

پس از تیراندازی، او موفق شد با پای پیاده به محل سکونت خود در اوبرژ راووکس برگردد، جایی که توسط دو پزشک تحت درمان قرار گرفت.

اما در نهایت بر اثر عفونت درگذشت. به گفته برادرش تئو، آخرین کلمه او “La tristesse durera toujours” بود، به این معنی: غم و اندوه برای همیشه باقی خواهد ماند”.

آیا از این حقایق در مورد ونسان ون گوگ لذت بردید؟ امیدوارم امروز چیز جدیدی در مورد ون گوگ یاد گرفته باشید. در واقع بسیاری از حقایق جالب دیگر ون گوگ وجود داشت که من نتوانستم آنها را در این لیست قرار دهم.

اگر حقایق جالب ون گوگ دارید که می خواهید به اشتراک بگذارید، لطفاً آنها را در بخش نظرات اضافه کنید.

منبع: drawpaintacademy.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید