12 حقیقت درباره آدولف هیتلر

0
1142
12 حقیقت درباره آدولف هیتلر

آدولف هیتلر به عنوان یکی از نفرت‌انگیزترین شخصیت‌های تاریخ است. البته دانستن در مورد او همیشه وجود دارد.

در اینجا 12 حقیقت در مورد آدولف هیتلر وجود دارد.

1.آدولف هیتلر اتریشی بود

این واقعیت که هیتلر اتریشی بود. در آوریل 1889 در Braunau am Inn به دنیا آمد، با توجه به ارتباط او با ناسیونالیسم آلمانی ممکن است عجیب به نظر برسد.

با این حال، این وابستگی در میان اتریشی ها چندان غیرعادی نبود. هیتلر تحت تأثیر تعلیمات معلم دبیرستان خود، لئوپولد پوئتش قرار گرفت. که دارای حساسیت های ملی گرای آلمانی قوی بود (و همچنین به آلدولف آیشمن نیز آموزش می داد). امپراتوری اتریش-مجارستان را تحقیر کرد و فقط به آلمان ابراز وفاداری کرد.

در سال 1914، زمانی که در مونیخ زندگی می کرد. هیتلر موفق شد قبل از اینکه در سال 1925 تابعیت اتریشی خود را ترک کند و در اوایل دهه 30 به طور رسمی شهروند آلمان شود.

در ارتش باواریا ثبت نام کند.علیرغم نقل مکان خانواده از Braunau am Inn به لینز در زمانی که آدولف سه ساله بود، شهر مرزی و خانه ای که او در آن متولد شد (اما فقط چند هفته در آن ماند) مشکلی پایدار در ارتباط با هیتلر دارد.

2.آدولف هیتلر یک هنرمند سرخورده بود

این وسوسه انگیز است که تعجب کنیم اگر آرزوهای جوانی هیتلر برای هنرمند شدن محقق می شد. قرن بیستم چقدر متفاوت بود.

او دو بار در امتحان ورودی آکادمی هنرهای زیبا در وین (در سال 1907 و 1908) مردود شد. زمانی که مشخص شد، اگرچه او استعداد خاصی در طراحی معماری دارد. اما شخصیت های انسانی او فاقد جزئیات و شخصیت هستند.

با این حال، علاقه هیتلر به هنر ادامه یافت. هنر مدرن، انتزاعی و امپرسیونیستی به اصطلاح «منحط» به عنوان محصول هنرمندان یهودی و بلشویک در دوران رایش سوم محکوم شد. این آثار، برخی از هنرمندان مشهور جهان مانند کلی و پیکاسو، از موزه‌های آلمان حذف شدند و در نمایشگاهی محکوم شدند.

نازی ها همچنین آثار هنری قابل توجه و ارزشمندی را جمع آوری می کردند. اغلب به نام “kunstschutz” – حفاظت از هنر بوده است.

این روند توسط کنوانسیون لاهه در مورد احترام به قوانین و آداب و رسوم جنگ در زمین (1899 و 1907) تصویب شد. اما غارت بیش از حد در مناطق اشغالی صورت گرفت و مجموعه‌های اقلیت‌های هدف مصادره شد.

پس از جنگ قرار بود موزه‌ای در لینز اتریش ساخته شود. اما برخی از آثار هنری به مجموعه‌های خصوصی هیتلر، گورینگ و گوبلز انتقال داده شد.

3.آدولف هیتلر زمانی در یک پناهگاه بی خانمان ها زندگی می کرد

شکست هیتلر در ساختن به عنوان یک هنرمند عواقب مالی سنگینی داشت. با موفقیت اندکی در فروش نقاشی‌ها، کارت پستال‌ها و تبلیغات خود، منابع مالی او به‌طور جدی کاهش یافت .که در دسامبر 1909 در یک پناهگاه بی‌خانمان‌ها در وین زندگی کرد.

او سپس تا سال 1913 در یک خوابگاه عمومی برای مردان زندگی کرد. زمانی که ارث پدرش را دریافت کرد و به مونیخ نقل مکان کرد.

4.در جنگ جهانی اول مجروح شد

در حالی که آدولف هیتلر هنوز یک شهروند اتریشی بود، در ارتش باواریا پذیرفته شد. او در اولین نبرد یپرس در پیاده نظام خدمت کرد، جایی که لشکرهای جدید پیاده نظام متحمل تلفاتی به اندازه یک سوم تا نیم شدند.

پس از این نبرد او دونده پیام هنگ شد. پیشنهاد شده است که این نقش نسبتاً ایمن بوده و عمدتاً دور از جبهه انجام می‌شود. با وجود این، هیتلر در نبرد سام در سال 1916  پای او زخمی شد و در سال 1918 به طور موقت توسط گاز خردل نابینا شد. هیتلر در حالی که از جراحت دوم بهبود می یافت، خبر تسلیم آلمان و آتش بس را شنید.

هیتلر دو مدال برای شجاعت در طول جنگ بزرگ دریافت کرد: صلیب آهنین درجه دوم در سال 1914 و صلیب آهنی درجه یک در سال 1918. گفته می شود که این جایزه دوم به دلیل حضور طولانی مدت او در بین رده های بالاتر در مقر به عنوان دونده بوده است.

5.محکومیت های آدولف هیتلر

دو روز پس از کودتای نافرجام حزب نازی در سال 1923 که از آن به عنوان سالن آبجو یا کودتای مونیخ یاد می شود. هیتلر به دلیل نقش اصلی خود به دلیل خیانت دستگیر شد.

هیتلر توسط قضات طرفدار عقاید او محاکمه شد و به پنج سال حبس بدون کار اجباری و حق بازدید منظم محکوم شد. او کمتر از یک سال از دوران محکومیت خود را سپری کرد و از این زمان برای شروع نوشتن Mein Kampf، وقایع نگاری و دکترین خود استفاده کرد.

که بیش از پنج میلیون نسخه از آن تا سال 1939 فروخته شد. محاکمه هیتلر به شدت تبلیغ شد و او از آن برای تبلیغ ایده های خود در مورد ناسیونالیسم جناح راست استفاده کرد و مشکلات آلمان پس از جنگ را به گردن یهودیان، سوسیالیست ها و فرانسوی ها انداخت.

6.او هرگز شخصاً در انتخابات پیروز نشد

هنگامی که هیتلر در آوریل 1932 نامزد ریاست جمهوری شد. به پل فون هیندنبورگ شکست خورد. با این حال، در انتخابات فدرال ژوئن همان سال، حزب نازی 37 درصد آرا را به دست آورد. و به بزرگترین حزب در رایشتاگ تبدیل شد.

در غیاب دولت اکثریت، هیندنبورگ هیتلر را در ژانویه 1933 به عنوان صدراعظم منصوب کرد. هیتلر به عنوان صدراعظم، آزادی های مدنی را در فوریه پس از آتش سوزی در رایشستاگ که یک کمونیست متهم به آن بود، به حالت تعلیق درآورد. حزب نازی پس از به دست آوردن اکثریت در رایشتاگ در ماه مارس، توانست قانون توانمندسازی را تصویب کند و قدرت دیکتاتوری را به هیتلر واگذار کند. او اکنون می‌توانست قوانینی را بدون رایشتاگ یا ریاست جمهوری وضع کند. دفاتر رئیس جمهور و صدراعظم سرانجام پس از مرگ هیندنبورگ در سال 1934 با هم ادغام شدند و هیتلر پیشوا شد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

او در سال 1938 مرد سال تایم بود

7.او در سال 1938 “مرد سال” تایم شد

تنها یک سال قبل از هدایت آلمان به جنگ، مجله تایم لقب «مرد سال» را به هیتلر اعطا کرد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید، که جایزه همیشه به عنوان یک مورد تایید نیست.

در واقع، تایم ادعا می‌کند که این عنوان بیشتر معیاری برای ارزش خبری و تأثیرگذاری است، که توضیح می‌دهد چرا استالین، خروشچف و آیت‌الله خمینی از دیگر دریافت‌کنندگان این جایزه مشکوک هستند.

سپس هیتلر توسط قانونگذار سوئدی ضد فاشیست نامزد دریافت جایزه صلح نوبل شد که هرگز قصد جدی گرفتن آن را نداشت. این نامزدی پس گرفته شد و هیتلر آلمانی ها را از پذیرش جوایز نوبل منع کرد.

8.او هرگز از اردوگاه کشتار بازدید نکرد

هولوکاست مطمئناً وحشتناک ترین میراث حکومت او است. اما بسیار بعید است که هیتلر واقعاً از هیچ یک از اردوگاه های مرگ خود بازدید کرده باشد.

اگرچه مقصر بودن او به عنوان معمار “راه حل نهایی” بدون تردید است، به نظر می رسد که او از اجرای پروژه نسل کشی در فاصله زمانی کوتاهی خوشحال بود.

9.آدولف هیتلر حامی حیوانات بود

شاید با توجه به ظلم وحشتناکی که او بر مردم جهان تحمیل کرد، تعجب آور باشد که هیتلر از مدافعان جدی رفاه حیوانات بود.

بحث هایی در مورد گیاهخوار بودن یا نبودن هیتلر که گفته می شد مخالف مسابقه اسب دوانی و شکار بود، ادامه دارد. رفاه حیوانات در مجالس مختلف نازی ظاهر شد. استدلال می‌شود که بخشی که به نظر می‌رسید زنده‌شدن را محدود می‌کند – عمل جراحی بر روی حیوانات زنده به منظور آزمایش و تحقیقات علمی – کمتر از آنچه که پیشنهاد شده بود، گسترده‌تر بوده است.

اینکه او مدافع حقوق حیوانات بوده است بسیار عجیب است.

یکی از نقاشی های آدولف هیتلر

10.آدولف هیتلر از سلامتی کاملی برخوردار نبود

سلامت آدولف هیتلر موضوع حدس و گمان های قابل توجهی است. و لیست شکایاتی که گفته می شود او با آنها زندگی کرده است گسترده است.

برخی از مورخان معتقدند که او به سیفلیس مبتلا بوده است. (او توسط فیزیکدان شخصی خود، تئودور مورل در گزارشی به هیملر در سال 1945 تشخیص داده شد)، بیماری هانتینگتون و بیماری پارکینسون داشت.

دو مورد اول از این شرایط توسط رایش سوم محکوم شد. سیفلیس در کنار روسپی‌گری به‌عنوان «علت فروپاشی» در Mein Kampf ذکر شد و هانتینگتون یک بیماری ارثی است. که در فهرست‌های ایالتی برای عقیم‌سازی گنجانده شده است.

لرزش دست که اغلب به عنوان نشانه هایی از هانتینگتون یا پارکینسون یاد می شود. توسط برخی به استفاده ادعایی هیتلر از داروهای مختلف نسبت داده شده است. همچنین معمولاً ادعا می شود که او مبتلا به مونورشیسم بوده است.

وضعیت پزشکی داشتن تنها یک بیضه، اگرچه منابع این موضوع مشکوک است.

11.او از سوء قصدهای متعدد جان سالم به دربرد

مشخص نشده است که چند بار برای جان هیتلر تلاش شد.  اما به جرات می توان گفت که او از بیش از 20 سوء قصد گریخته بوده است. حتی قبل از اینکه هیتلر صدراعظم شود، چندین بار به سوی هیتلر تیراندازی شد.

او در سال 1921 در یک نزاع در سالن آبجو مونیخ با رقبای سیاسی مورد اصابت گلوله قرار گرفت. تلاش‌های بعدی شامل توطئه بمب‌گذاری توسط گئورگ السر نجار در سال 1939 بود.

12.برادرزاده او، ویلیام پاتریک هیتلر، با نیروی دریایی ایالات متحده جنگید

آلویس در سال 1914 به این قاره بازگشت تا در جنگ جهانی اول بجنگد. ویلیام  از قدرت عموی خود کمک گرفت. در سال 1933 به آلمان رسیده بود. مشاغل مختلفی در رایش سوم داشت.

ویلیام پس از فرار از آلمان به دلیل ترس از انتقام، به بریتانیا بازگشت. و در آنجا چندین مقاله نوشت اما به دلیل نامش از کار و ورود به نیروهای مسلح محروم شد. ویلیام در سال 1939 به دعوت ناشر ویلیام راندولف هرست از ایالات متحده بازدید کرد.

شروع جنگ باعث سرگردانی ویلیام هیتلر شد. او پس از مجروح شدن در عملیات علیه نیروهای عمویش، نشان قلب بنفش را دریافت کرد

منبع: historyhit

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید