5 عاملی که علم می گوید شما با رعایت آن ها زندگی شادتری خواهید داشت.

0
1198
5 عاملی که علم می گوید شما با رعایت آن ها زندگی شادتری خواهید داشت.

به راحتی می توان تصور کرد که چیزهایی مانند پول و سبک زندگی  می تواند زندگی شادتری را برای شما به ارمغان بیاورد.

اما تحقیقات نشان می دهد که این تجربیات ساده تر – مانند تمرین قدردانی یا گذراندن وقت با دوستان – است. که باعث ایجاد چشم انداز آفتابی می شود.

فرقی نمی کند که افکار منفی را کنار بگذارید یا بخواهید به رشته ای از مثبت اندیشی ادامه دهید. در اینجا پنج راه برای افزایش شادی هر روز وجود دارد.

قدردانی روزانه را تمرین کنید

نشان داده شده است که ابراز قدردانی بیشتر از بهبود خلق و خوی شما انجام می دهد. افرادی که چند نکته مثبت در مورد روز خود می نویسند، سالم تر، پرانرژی تر، کمتر استرس و مضطرب هستند و خواب بهتری دارند.

نکته کلیدی این است که این کار را به یک عادت منظم تبدیل کنید و آن را با قصد انجام دهید. به ایجاد یک مراسم سپاسگزاری کوچک فکر کنید.

به عنوان مثال، هر روز صبح وقتی قهوه خود را می خورید، سعی کنید به سه چیز فکر کنید که روز قبل از آنها قدردانی می کنید. یا اینکه شب ها قبل از خواب سه نکته مثبت در مورد روز خود را یادداشت کنید.

سه چیز شما می توانند به ظاهر کوچک باشند (گل زیبایی که در حین پیاده روی دیدید) یا بزرگ (این واقعیت است که شما سالم هستید). در واقع، علم نشان می دهد که این تجربیات کوچک روزمره هستند که ما را در مقایسه با رویدادهای بزرگ، زندگی شادتری را رقم می زند.

اطراف خود را با افراد مثبت پر کنید.

اطراف خود را با افراد مثبت پر کنید.

خوشبختی مسری است. یک مطالعه مهم در سال 2008 نشان داد که زندگی در فاصله یک مایلی از یک فرد شاد، شادی شما را تا 25% افزایش می دهد.

مغز شما دارای نورون‌های آینه‌ای است که به معنای واقعی کلمه چیزی را که شخص دیگری بیان می‌کند تقلید می‌کند؛ بنابراین هنگامی که به مقداری تزریق مثبت نیاز دارید، با کسانی که آن را به اشتراک می‌گذارند ارتباط برقرار کنید. زندگی شادتری را می توانید از افراد شاد و مثبت یاد بگیرید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

5 عاملی که علم می گوید شما با رعایت آن ها زندگی شادتری خواهید داشت.

مهربانی را تمرین کنید

تحقیقات نشان داده است که خرج کردن پول برای دیگران ما را شادتر از خرج کردن پول برای خودمان می کند. و انجام کارهای کوچک محبت آمیز باعث افزایش رضایت از زندگی می شود.

در اینجا چند راه ساده برای نشان دادن مهربانی و زندگی شادتری وجود دارد:

در را برای کسی که پشت سرتان است باز نگه دارید. وقتی فنجان قهوه بعدی خود را برمی دارید، تشکر کنید و به آن توجه کنید. به یک پناهگاه محلی لباس اهدا کنید. در کار حیاط به همسایه سالخورده کمک کنید. یک دسر بپزید تا با همکاران خود به اشتراک بگذارید.

زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانید.

زمان بیشتری را با خانواده و دوستان خود بگذرانید.

دوستی می تواند یکی از کلیدهای طول عمر باشد. در واقع، یک مطالعه نشان داد که تعامل اجتماعی کم – و به نوبه خود، تنهایی – می تواند به اندازه کشیدن 15 نخ سیگار در روز برای شما مضر باشد و دو برابر چاقی برای سلامتی شما مضر است.

حتی اگر مشغول هستید، می‌توانید راه‌هایی برای ارتباط با افرادی که برایتان مهم هستند پیدا کنید.

از استراحت ناهار خود به عنوان فرصتی برای تماس با یک دوست یا در صورت امکان با هم قدم بزنید.اگر در طول هفته سرتان شلوغ است، دوستتان را دعوت کنید تا آخر هفته با هم کارهایی را انجام دهید.

دوستان مفید و سالم می توانند شما را برای رسیدن به یک زندگی شادتر کمک کنند.

روی تجربیات سرمایه گذاری کنید نه اشیا

تحقیقات نشان می‌دهد که مردم وقتی پول خود را صرف تجربیات می‌کنند به جای اشیا، احساس شادی بیشتری می‌کنند. بنابراین به جای آن شلوار جین جدید، یک کلاس جدید یوگا را امتحان کنید یا یک دوست را با خود به سینما دعوت کنید.

کلمه ای از Verywell

در حالی که این راه‌ها برای افزایش شادی ممکن است برای برخی افراد به راحتی ارائه شود. اگر با افسردگی، استرس مزمن یا سایر بیماری‌های روانی کنار می‌آیید، دیدن جنبه‌های مثبت آن دشوار است.

به یاد داشته باشید که هر روز متفاوت است و اینها تمرین هایی هستند که باید روزانه روی آنها کار کنید. اگر همچنان با مشکل مواجه هستید، برای حمایت با یکی از دوستان یا اعضای خانواده صحبت کنید یا برای مشاوره در مورد مراحل بعدی با پزشک خود تماس بگیرید.

منبع: www.verywellmind.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید