اشتباهات ورزشی

شروع یک برنامه ورزشی یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای حمایت از سلامت خود انجام دهید. نه تنها انرژی و توانایی شما افزایش می یابد و برای شرکت در فعالیت های روزانه را تجربه خواهید کرد، بلکه خطر ابتلا به بیماری های مزمن از بیماری قلبی تا دیابت را نیز کاهش خواهید داد. نکته کلیدی این است که اهداف خود را درک کنید – به چه چیزی می خواهید برسید – و سپس برنامه ای برای رسیدن به آنها طراحی کنید. و در حالی که هر حرکتی بهتر از هیچ است، مهم است که مطمئن شوید تمرین شما ارزشمند است. از این گذشته، اگر به درستی ورزش نکنید، ممکن است از مزایای حرکت بهره نبرید – یا بدتر از آن، ممکن است خود را در معرض آسیب قرار دهید. در اینجا هفت اشتباه رایج در تناسب اندام که من اغلب می بینم که مردم مرتکب می شوند – و چگونه از آنها اجتناب کنیم آورده شده است!

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

  • تمرین بیش از حد

در ورزش نباید افراط بشه زیرا جواب معکوس خواهید گرفت و ما در اینجا تعدادی از عوارض بیش از حد ورزش کردن را برای شما ذکر می کنیم

عدم رشدعضله ،تحلیل قدرت بدنی و کوچک شدن عضله
پس ازتمرین بدن در مدت طولانی ریکاوری میکند
بالابودن ضربان قلب بیش از حد در روزهای استراحت
بالا بودن فشارخون بیش ازحد در روزهای استراحت
درد عضلانی زیاد
بازدهی کار کم
انرژی درتمرینات کم
کم اشتهایی وبی میلی به غذا
احساس خستگی و لرزش دستها درطول رو

ورزش بیش از حد ممنوع

ورزش بیش از حد ممنوع

-استفاده از الگویی نامناسب

چه در حال دویدن، وزنه برداری یا تمرین روتین یوگا باشید، استفاده از الگو مناسب کلیدی است برای حصول اطمینان از رسیدن به نتایج دلخواه – و جلوگیری از خطر آسیب.

چه باید کرد: برای اطمینان از اینکه تمرینات را به درستی انجام می دهید، چند جلسه با یک مربی یا مربی شخصی ارتباط برقرار کنید.

  • گرم نشدن … یا سرد نشدن.

گرم کردن بدن، شما را برای ورزش آماده می کند و به جلوگیری از آسیب، ضربان قلب ناپدید شده و خستگی زودرس کمک می کند – به خصوص اگر در حال انجام فعالیت های با شدت بالا هستید.

خنک کردن به جلوگیری از درد عضلانی کمک می کند و باعث بهبودی می شود.

چه باید کرد: قبل از تمرین روی گرم کردن متحرک تمرکز کنید، مانند راه رفتن سریع، دور بازو، راهپیمایی در محل یا پرش های پروانه ای. هر فعالیت سبکی که ماهیچه های شما را گرم می کند و باعث تعریق شما می شود گزینه خوبی است. فقط مطمئن شوید که روی عضلات و قسمت های بدن مورد نیاز برای تمرینی که انجام می دهید تمرکز کنید. تمرینات خنک کننده خوب شامل کشش های ایستا است که حداقل 30 ثانیه نگه دارید

 

گرم کردن بدن

گرم کردن بدن
  • تغییر ندادن حرکت های ورزشی

با گذشت زمان، عدم تغییر فعالیت می تواند منجر به فرسودگی شغلی یا آسیب شود.گفتنی است، این که هیچ فعالیتی نباشد اصلا گزینه مناسبی نیست.اگر دویدن را دوست دارید، برای شما خوب است، در حال انجام کاری هستید.اما اگر هدف شما بهبود تناسب اندام کلی است، منطقی است که هر چند وقت یکبار از روال سختگیرانه خود خارج شوید.

چه کاری باید انجام داد: انواع مختلفی از تمرینات ورزشی را برای اطمینان از آمادگی کافی برای انجام کارهایی که می‌خواهید در آینده انجام دهید، در نظر بگیرید.

این بدان معناست که قلب و ریه های خود را با فعالیت های قلبی عروقی کار کنید، با تمرینات قدرتی عضلات قوی بسازید و با تمرینات کششی و انعطاف پذیری عضلات و مفاصل را انعطاف پذیر نگه دارید.

  • تمرینات قدرتی بیش از حد

تمرینات قدرتی بسیار مهم است – نه تنها برای ساختن عضلات بلکه برای حفظ توان عضلانی.ورزش های مقاومتی و وزنه برداری قدرت و کشش را افزایش می دهند و در عین حال بافت های بدنی  (رباط ها و تاندون ها) را نیز می سازند.از منظر بیومکانیکی، تمرینات قدرتی به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که قادر به انجام فعالیت های روزانه هستید.تمرینات قدرتی متابولیسم شما را تقویت می کند، بنابراین راهی عالی برای خلاص شدن از شر چربی های اضافی بدن است.چه باید کرد: تمرین مقاومتی لزوماً به معنای بلند کردن وزنه نیست.

یوگا، شنا، و تمرینات هوازی – لانژ، فشار و فعالیت با نوارهای مقاومتی – همگی به ساخت عضلات قوی کمک می کنند.

  • حذف دراز کشیدن حین تمرینات کششی

. تمرینات کششی که گاهی اوقات تمرینات انعطاف پذیری نامیده می شود، از شما می خواهند که بدن خود را در همه جهات حرکت دهید. آن‌ها تاندون‌ها و رباط‌های شما را انعطاف‌پذیر نگه می‌دارند و ماهیچه‌های شما را شل می‌کنند در انجام این تمرینات حتما دراز باید کشید و بدن را به استراحت برد.

چه باید کرد: هنگام کشش، مهم است که کشش ایستا را برای حداقل 30 ثانیه نگه دارید، زیرا مدت زمانی طول می کشد تا عضله یا تاندون بر رفلکس کششی خود غلبه کند و انعطاف پذیری را افزایش دهد. این نوع کشش ها گردش خون را بهبود می بخشد و خاصیت ارتجاعی عضلات را افزایش می دهد.

 

  • استراحت نکردن و ریکاوری نشدن بین تمرین ها:

برای اینکه یک تمرین در طولانی مدت موثر باشد، باید استراحت کافی داشته باشید. هر چه تمرین شما شدیدتر باشد، نیاز به ریکاوری شما بیشتر است. چه کاری باید انجام دهید: اگر احساس می کنید که خیلی سریع انجام می دهید، یک قدم به عقب بردارید. هیچ شرمی در کم کردن سرعت و وقت گذاشتن وجود ندارد. همچنین مهم است که کالری و آب از دست رفته بعد از تمرین را جبران کنید. یک وعده غذایی بعد از ورزش را در نظر بگیرید و یک یا دو ساعت بعد از تمرین یک لیتر آب کامل بنوشید.

کلام آخر:

با دسترسی فوری به اینترنت، اطلاعات تناسب اندام به راحتی در دسترس است. اما اطلاعات آنلاین مطابق با نیازهای شما نیست. به جای اینکه برای راهنمایی به رایانه خود مراجعه کنید، در یک جلسه دو جلسه با یک مربی شخصی سرمایه گذاری کنید. یک مربی شخصی نه تنها مطمئن می‌شود که شما از فرم مناسب استفاده می‌کنید، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا رژیمی متناسب با نیازهای منحصر به فرد شما ایجاد کنید. تعیین اهداف کوتاه مدت و بلند مدت به شما کمک می کند تا به سطح تناسب اندام دلخواه خود برسید.

 

منبع:www.henryford.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید