8عادت ساده که به شما کمک می کند بدون استرس بمانید.

0
799
تعطیلات می تواند شادی و هیجان را به همراه داشته باشد، اما برای بسیاری نیز بسیار استرس زا است. چه در محل کارتان تحت فشار باشید، چه در تعهدات خانوادگی غرق شده اید، یا از دستکاری هر دو خسته شده اید، معمولاً در این زمان از سال افراد احساس تنش بیشتری می کنند. عادات سالم می تواند به شما در مدیریت استرس و لذت بردن از تعطیلات کمک کند. در زمستان امسال، عادت‌های ساده و سالمی را در نظر بگیرید که می‌توانند به شما در کاهش استرس در میان گردباد خرید هدیه، میزبانی مهمانی‌های تعطیلات و شرکت در فعالیت‌های فصلی کمک کنند.

عادات درست و مناسب می تواند به شما کمک کند که از زندگی خود لذت ببرید و همچنین به کاهش استرس در بدن خود برسید.

در زمستان امسال، عادت‌های ساده و سالمی را در نظر بگیرید که می‌توانند. به شما در کاهش استرس در میان گردباد خرید هدیه، میزبانی مهمانی‌های تعطیلات و شرکت در فعالیت‌های فصلی کمک کنند.

تعطیلات می تواند شادی و هیجان را به همراه داشته باشد، اما برای بسیاری نیز بسیار استرس زا است. استرس می تواند از جا و مکان های مختلف نشأت بگیرد بعنوان مثال در خانواده در محل کار در جمعی از دوستان… که بطور کلی استرس می تواند در شما افزایش تنش ایجاد کند.

1.برنامه خواب ثابتی داشته باشید.

خواب ضعیف با شرایط سلامت جسمی و روانی، از جمله توانایی شما در مدیریت موثر استرس و اضطراب مرتبط است.در این فصل تعطیلات، سعی کنید با خوابیدن و بیدار شدن در یک ساعت مشخص هر روز به روال عادی خواب خود پایبند باشید.

این همچنین برای کودکانی که در تعطیلات از مدرسه به خانه می روند نیز مفید است. بزرگسالان باید هر شب هفت تا نه ساعت بخوابند. در حالی که کودکان و نوجوانان بسته به سنشان باید هشت تا ده ساعت بخوابند.

یک زمان خواب قابل پیش بینی و محکم تضمین می کند که همه به اندازه کافی بخوابند و انرژی و وضوح ذهنی را از طریق جشن های تعطیلات حفظ کنند. علاوه بر این، یک برنامه خواب ثابت به بچه‌های مدرسه‌ای کمک می‌کند بعد از استراحت به راحتی به کلاس درس خود برگردند.

2.هر روز سه وعده غذایی متعادل بخورید.

غذا باید لذت بخش باشد نه استرس زا.در این فصل ، وعده‌های غذایی (یا کل گروه‌های غذایی) را نادیده نگیرید تا در اتاق یا کالری یک رویداد بزرگ یا گردهمایی صرفه‌جویی کنید.

در عوض، زمانی را برای نشستن و خوردن صبحانه، ناهار و شام اختصاص دهید و گروه‌های غذایی متنوعی را در بشقاب خود بگنجانید. با خوردن یک سبزی (و میوه)، پروتئین و کربوهیدرات در هر وعده غذایی، یک رژیم غذایی متعادل را حفظ کنید، که از گرسنگی شما در بین وعده های غذایی نیز جلوگیری می کند.

مهمتر از همه، غذای مغذی تهیه کنید که واقعا از خوردن آن لذت می برید. وقتی طعم خوبی هم داشته باشد، به خصوص در تعطیلات، انتخاب بهتر آسان‌تر است.

3.فعالیت روزانه داشته باشید.

همه با ورزش پیشرفت می کنند، اما برای فعال شدن لازم نیست ورزش جدیدی را امتحان کنید یا به باشگاه بپیوندید.پیاده‌روی کنید، با بچه‌هایتان بیرون بروید یا راه‌های سرگرم‌کننده برای شرکت در فعالیت‌هایی پیدا کنید که شما را به حرکت وادار می‌کند.

بچه‌ها به‌ویژه از فرصت‌هایی برای حفظ ارتباط با همسالان خود در تعطیلات مدرسه سود می‌برند. و این یک راه عالی برای کل خانواده برای ورزش بدنی است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) به بزرگسالان توصیه می کند هر هفته 150 دقیقه ورزش با شدت متوسط و دو روز تمرین قدرتی داشته باشند.

مطالعات نشان می دهد که بزرگسالان فعال تمرکز و خلق و خوی بهتری دارند، اضطراب و افسردگی کمتری دارند و توانایی حل مسئله بهتری دارند.

4.ارتباط با خانواده خود را در اولویت قرار دهید.

فصل تعطیلات زمان مناسبی برای برنامه ریزی برای زمان با کیفیت با کسانی است که دوستشان دارید.وقت گذاشتن برای ارتباط با یکدیگر می تواند به کاهش سطح استرس، به ویژه در کودکان کوچک اطراف کمک کند.

فرزندان شما نیز دوست دارند به برنامه ریزی زمان با هم کمک کنند، بنابراین به آنها گزینه هایی بدهید، چه انتخاب یک فیلم مورد علاقه یا یک وعده غذایی.

شاید بتوانید یک بازی تخته یا کارتی جدید را امتحان کنید. یا روش جدیدی برای شرکت در ورزش، اوقات فراغت یا تفریح با سازگاری هایی که به همه کمک می کند، بیاموزید.

در این مدت با هم، سعی کنید تا حد امکان به فرزندان خود بازخورد مثبت بدهید. بچه‌ها از روال‌های معمول شکوفا می‌شوند، اما سفر و برنامه‌های مختل‌شده می‌تواند حفظ بهترین رفتار را برای بچه‌ها سخت کند. تمرکز بر نکات مثبت می تواند به تشویق و ترغیب آنها به انجام کارهای درست با نگرش خوب کمک کند.

5.با پادکست استراحت کنید.

اگر با نزدیک شدن به تعطیلات احساس استرس می کنید، سعی کنید با پادکست استراحت کنید.بیش از 50٪ از آمریکایی ها مشترک یک پادکست هستند و یک ژانر برای همه وجود دارد. از پادکست‌های کمدی، ورزشی، و فرهنگ پاپ گرفته تا داستان‌های جنایی و اخبار واقعی، چیزی وجود دارد که با علایق شما مطابقت دارد.

در راه رفتن یا برگشتن به محل کار یا حتی زمانی که مشغول انجام کاری در خانه هستید، مانند تمیز کردن یا آماده شدن برای آن روز، گوش کنید.

6.یک تمرین تنفسی را امتحان کنید تا ذهن و بدن خود را آرام کند.

در میان مهمانی‌های تعطیلات و جمع‌های خانوادگی، فراموش نکنید که لحظه‌ای را به خودتان اختصاص دهید.اگر احساس کردید که از نظر ذهنی یا جسمی تنش یا استرس دارید، یک تمرین تنفسی آرامش‌بخش می‌تواند به کاهش فشار کمک کند. و، نیازی به زمان زیادی ندارد. موارد زیر را امتحان کنید:

  • به مدت 4 ثانیه نفس بکشید
  • 4 ثانیه نگه دارید
  • دم را به مدت 4 ثانیه انجام دهید
  • 4 ثانیه مکث کنید

این نفس ها را چندین بار تکرار کنید تا ذهن و بدنتان آرام شود، حتی اگر مشغول هستید. یک دور فقط 16 ثانیه طول می کشد.

 

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

8عادت ساده که به شما کمک می کند بدون استرس بمانید.

7.با رعایت بهداشت سالم بمانید.

تمیز نگه داشتن دست های کوچک را برای بچه های کوچک سرگرم کننده، آسان و راحت کنید که می تواند به سلامت کل خانواده کمک کند. علاوه بر این، فراموش نکنید که در مورد واکسن های پیشگیرانه که در صورت تماس با آنها از شما در برابر بیماری های مضر محافظت می کند، به روز باشید.

8.خندیدن را فراموش نکنید.

در این فصل مشکلی ناگزیر پیش خواهد رفت، چه ژامبون را بسوزانید یا عموی بی دست و پاتان خیلی زود برای شام بیاید.

انتظار داشته باشید که همه چیز عالی نباشد و آنقدر به خودتان فشار نیاورید. درعوض، انتخاب کنید که از همراهی خود لذت ببرید و از طریق نواقص بخندید. این می تواند کمک کند تا به یاد بیاورید که هر تعطیلات برای شما چه معنایی دارد و فقط با هر آنچه در مقابل شما می گذرد حضور داشته باشید.

منبع: medstarhealth

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید