آیا ایرپاد AirPods برای شما مضر است؟

0
1211
آیا ایرپاد AirPods برای شما مضر است؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که آیا AirPods برای شما مضر است؟ این مقاله اطلاعات کلیدی مورد نیاز شما از جمله خطرات احتمالی و اینکه چرا باید در استفاده بیش از حد از این فناوری محتاط باشید را ارائه می دهد.

ایرپاد AirPods در بین مصرف کنندگان در بازار بسیار محبوب شده اند. آنها اغلب به عنوان یک روند مد در نظر گرفته می شوند و 14 تا 16 میلیون ایرپاد تا سال 2017 فروخته شد. تا سال 2018، 35 میلیون دستگاه دیگر فروخته شد و 60 میلیون دستگاه در سال 2019 فروخته شد.

علاوه بر محبوبیت، تقاضا برای این مورد نیز آغاز شد.محصول خاص در واقع در حال افزایش است.انتظار می رود تا سال 2020، اپل 85 میلیون دستگاه دیگر بفروشد.

در همان زمان، تولید ایرپاد پروهای اپل به دلیل افزایش تقاضا دو برابر شده است. در واقع، شما می بینید که این موارد در همه جا استفاده می شوند. مردم آنها را در تعطیلات، در باشگاه و در وسایل نقلیه عمومی می پوشند.

AirPods چیست

ایرپاد AirPods چیست؟

AirPods تکامل هدفون اپل است. این دستگاه ها با استفاده از فناوری بلوتوث می توانند به صورت بی سیم به آیفون یا دستگاه های مشابه شما متصل شوند.

بررسی ها ادعا می کنند که آنها صدایی شفاف و عمر باتری طولانی را ارائه می دهند. آنها همچنین با یک کیس شارژ کوچک و مرتب ارائه می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که هرگز در لحظه‌های نامناسب شارژشان تمام نمی‌شود.

آنها تنها فناوری هدفون بی سیم موجود در بازار نیستند. در سال 2017 بیش از 368 میلیون هدفون و هدست در سراسر جهان فروخته شد که بسیاری از آنها بی سیم بودند. همچنین این سالی بود که ایرپاد AirPods به عنوان سالی که Airpods محبوب‌ترین لوازم جانبی این برند شد معرفی شد.

با وجود سطح بالای تقاضا، سوالاتی در مورد اینکه آیا AirPods برای بزرگسالان و کودکان بی خطر است یا خیر مطرح شده است. بیایید بررسی کنیم که چرا این است.

آیا ایرپاد AirPods ایمن هستند؟

اگر از خود این سوال را می‌پرسید که آیا AirPods برای شما مضر است، باید تحقیقات پیرامون این دستگاه‌ها را بررسی کنید. ترس اصلی مربوط به استفاده از ایرپادها به دلیل سطوح تشعشعات EMF است که آنها منتشر می کنند.

در اینجا شایان ذکر است که تشعشعات EMF از همه دستگاه های تلفن همراه ساطع می شود. می توان آن را ایجاد کرد: برج های سلولی وای فای بلوتوث تحقیقات اخیر شواهدی را ارائه کرده است که نشان می‌دهد تشعشعات EMF می‌تواند تهدیدهای قابل‌توجهی برای سلامت انسان باشد.

مطالعات انجام شده در مورد تشعشعات EMF ارزیابی کرده اند که آیا فرستنده های بلوتوث در AirPods سیگنال های الکتریکی خطرناکی را به مغز نشت می کنند یا خیر.

در واقع، حتی FCC – سازمانی که مسئولیت امنیت عمومی در آمریکا را بر عهده دارد. موافق است که در اینجا یک مسئله وجود دارد. دستورالعمل های رسمی آنها نشان می دهد که فناوری بی سیم نباید برای مدت طولانی نزدیک بدن نگه داشته شود.

این مشکل زمانی ایجاد می‌کند که فکر می‌کنید ایرپادها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که کاملاً در گوش افراد قرار بگیرند. همچنین این نوع تابش را به مغز نیز نزدیک می کند.

گفتنی است، بلوتوث، در حالی که نوعی تشعشع فرکانس رادیویی است، با نوع تشعشعات ناشی از تلفن ها یکسان نیست. در عوض، بلوتوث برای انتقال داده ها در فواصل کوتاه طراحی شده است.

به همین دلیل است که وقتی گوشی خود به ایرپاد AirPods متصل است، فقط می توانید چند متر از آن فاصله بگیرید، قبل از اینکه آنها از کار بیفتند.

به طور خاص، هدفون بلوتوث معمولاً یک دستگاه “کلاس 2” خواهد بود و این بدان معنی است که داده ها فقط 33 فوت قابل انتقال هستند. آنها همچنین در سطوح کمتری از شدت در مقایسه با سیگنال های سلولی کار می کنند. با این حال، این بدان معنا نیست که هیچ خطری در اینجا وجود ندارد.

یکی از مسائل اصلی این است که چگونه این فناوری برای استفاده طراحی شده است. در هنگام گوش دادن به موسیقی به طور متوسط ​​حدود 4 ساعت دوام می آورد. با این حال، با استفاده از جعبه شارژ، می توانید آن ها را در کمتر از یک ساعت به 100٪ برگردانید.

این بدان معناست که شما می توانید در بیشتر روز از آنها استفاده کنید و برخی از افراد این کار را می کنند. برای افراد معمول است که هدفون را حتی زمانی که متصل نیستند نگه دارند. طول تماس همیشه باعث افزایش سطح تابش EMF می شود که در طول زمان خود را در معرض آن قرار می دهید.

مقامات درباره خطر ایرپادها چه می گویند؟

موضع رسمی در مورد خطر ایرپاد AirPods یا به طور کلی دستگاه های بی سیم، موضوعی پیچیده است. در سال 2011، سازمان بهداشت جهانی تشخیص داد که تشعشعات الکترومغناطیسی یک سرطان‌زای احتمالی برای انسان است.  در حالی که این نگران کننده به نظر می رسد، آن را در گروه پودر تالک و سبزیجات ترشی قرار می دهد. با این حال، تا سال 2019، 250 دانشمند بخشی از طوماری بودند که خواستار دستورالعمل‌های قوی‌تر برای دستگاه‌های بی‌سیم بودند. به نظر می رسد که این به طور مستقیم با افزایش محبوبیت دستگاه های بی سیم شخصی مانند AirPods مرتبط است. همچنین سؤالی وجود دارد که آیا استانداردهای ایمنی مشخص شده برای دستگاه های EMF واقعا معتبر و دقیق هستند یا خیر. به طور معمول، دستگاه های بی سیم محدودیت های قانونی انتشار EMF را برآورده می کنند.

دستگاه هایی که نتوانند این محدودیت را رعایت کنند به عنوان خرید مصرف کننده در بازار عرضه نمی شوند. با این حال، این محدودیت به سال 1996 بازمی‌گردد، بنابراین بحث در مورد اینکه هنوز برای فناوری موجود در بازار امروز مرتبط یا حتی معتبر است، دشوار است. به عنوان مثال، هر گونه تأثیر بیولوژیکی این دستگاه ها را به طور کامل نادیده می گیرد و تحقیقات در حال رشدی است که نشان می دهد این یک مسئله است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

آیا AirPods برای کودکان بی خطر است؟

دشوار است به طور قطع بدانیم که آیا ایرپاد AirPods برای کودکان بی خطر است یا خیر. همانطور که گفته شد، حد تابش EMF تاریخ گذاری شده است و همچنین بر اساس مدلی از یک مرد بالغ کاملاً توسعه یافته است.

این محدودیت تأثیر این نوع پرتو بر روی مغز کودک را که کاملاً متفاوت است بررسی نمی کند. تحقیقات نشان می دهد که مغز کودکان مقدار جذب بالاتری دارد و ممکن است بیشتر در معرض خطر تشعشعات ناشی از دستگاه هایی مانند AirPods باشد.

علاوه بر این، سال ها طول می کشد تا سد خونی-مغزی در کودکان ایجاد شود و سیستم ایمنی تا زمانی که به 18 سالگی برسند به طور کامل توسعه نیافته است. برخی مطالعات نشان داده اند که تأثیر پرتوهای سلولی بر کودکان در مقایسه با بزرگسالان بیشتر است. از 10 برابر بیشتر است.

آیا کودکان از AirPods استفاده می کنند؟

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کودکان از دستگاه هایی مانند AirPods استفاده می کنند. در واقع، تحقیقات نشان می‌دهد که در مقایسه با ده سال پیش، سطوح بیشتری از وزوز در جمعیت کودکان وجود دارد. وزوز گوش زمانی ایجاد می شود که گوش ها به دلیل قرار گرفتن در معرض صدای بلند آسیب ببینند.

این به استفاده گسترده از دستگاه های فناوری شخصی مرتبط است. برخی تحقیقات همچنین نشان می‌دهند که هدفون‌های بلوتوث ممکن است باعث ایجاد وزوز گوش در زمان اضافه شوند. در حالی که وزوز گوش مطمئناً تهدید کننده زندگی نیست، می تواند باعث ایجاد طیف گسترده ای از مشکلات جانبی شود.

افرادی که از وزوز گوش شدید رنج می برند ممکن است افسردگی، اضطراب و بی خوابی را تجربه کنند. به همین دلیل ضروری است که والدین کودکان را با استفاده از دستگاه های فناوری مانند این محدود کنند. اگر آنها از آنها استفاده می کنند، تنظیم سطح نویز مهم است.

یکی از مزایای کلیدی محصولات اپل این است که تنظیم حداکثر میزان صدا آسان است و اطمینان حاصل می شود که به طور تصادفی از سطح توصیه شده نویز عبور نمی کنید. اپل هیچ توصیه سنی برای دستگاه های خود ندارد. بنابراین، می‌توانیم فرض کنیم که آن‌ها از اینکه والدین تصمیم می‌گیرند فرزندانشان چند سال داشته باشند قبل از شروع پوشیدن آن‌ها راحت هستند.

آیا ایرپاد AirPods برای شما مضر است؟

آیا AirPods می تواند باعث سرطان شود؟

یکی از سوالات اصلی در مورد ایمنی ایرپاد AirPods و دستگاه های مشابه این است که آیا آنها می توانند باعث سرطان شوند یا خیر. این ایده از سال 2015 در زمان درخواستی که قبلاً ذکر کردیم وجود داشته است.

در طومار، دانشمندان به خطر بالقوه تشعشعات اشاره کردند، حتی اگر در سطوحی کمتر از دستورالعمل های فعلی باشد. با وجود این، یک مطالعه اخیر نشان داده است که تشعشع در هدست های بلوتوث 10 تا 400 برابر کمتر از تشعشعات تلفن های همراه است.

اگر شواهد دقیق باشند، ممکن است استفاده از هدست بلوتوث برای پاسخ دادن به تماس ایمن‌تر از نگه داشتن تلفن در کنار گوش باشد. با این حال، بسیاری از کارشناسان بهداشت در مورد خطر بالقوه استفاده از هدفون های بی سیم در مدت زمان طولانی هشدار داده اند.

یکی از مسائلی که در اینجا وجود دارد این است که این فناوری هنوز در بازار نسبتاً جدید است. بنابراین، ما در واقع تأثیر کاملی که می تواند داشته باشد را نمی دانیم. حتی تحقیقاتی که وجود دارد محدود است زیرا آزمایش قرار گرفتن در معرض تشعشع بر روی انسان قانونی نیست.

در عوض، ما باید به مطالعاتی تکیه کنیم که از حیوانات یا جمعیت زیادی از افراد استفاده می کنند. هر دوی این مسیرها مسائلی را مطرح می‌کنند، از جمله این واقعیت که زیست‌شناسی حیواناتی که برای آزمایش استفاده می‌شوند به طور قابل‌توجهی با ما متفاوت است.

اگرچه شایان ذکر است که اکثر مطالعات حیوانی ارتباطی بین استفاده از تلفن و مشکلات سلامتی پیدا نکرده اند. این بسیار مهم است زیرا تلفن‌ها تشعشعات شدیدتری نسبت به AirPods تولید می‌کنند.

یا خطرات بالقوه دیگری برای سلامتی وجود دارد؟

تشعشعات EMF که توسط فناوری هایی مانند ایرپاد AirPods ایجاد می شود، با انواع مختلفی از شرایط سلامتی مرتبط است. همانطور که این پیشنهاد وجود دارد که ممکن است باعث سرطان یا آسیب DNA شود. با ایجاد ADHD نیز مرتبط است.

دلیل این امر این است که تابش EMF ممکن است باعث نشت کلسیم شود که باعث تحریک بیش فعالی می شود. این امر تمرکز افراد را بسیار دشوارتر می کند. همچنین پیشنهاد شده است که این با عدم تحمل الکترومغناطیسی مرتبط است.

نشت یون های کلسیم ممکن است باعث تغییر در موانع اتصال در سراسر بدن ما شود. این بدان معناست که مواد سمی اکنون قادر به دسترسی به نواحی مختلف بدن از جمله مغز هستند. این امر با مرگ نورون ها مرتبط است که با ایجاد مشکلات جدی سلامت روان مانند زوال عقل مرتبط است.

آیا ایرپاد AirPods برای شما مضر است؟

چرا AirPods را جدا کنیم؟

شاید تعجب کنید که چرا به نظر می رسد کارشناسان هنگام بررسی خطر بالقوه هدفون های بی سیم، از ایرپادهای اپل استفاده می کنند. آیا دانشمندان به سادگی از برند متنفرند؟ نه، دلایل متعددی وجود دارد که چرا ایرپاد AirPods مکرراً در گزارش‌هایی که خطر این فناوری را بررسی می‌کنند. ذکر می‌شوند.

First AirPods بیش از 54 درصد از بازار هدفون های بی سیم را تشکیل می دهد. در حالی که مطمئناً رقبای دیگری در اطراف وجود دارند و انتخاب‌هایی که مقرون به صرفه‌تر هستند. اپل پیشرو در این بخش است. ثانیاً، نگرانی هایی در مورد طراحی دستگاه ها وجود دارد. هدفون های بلوتوث معمولی دارای سیمی هستند که از یک کانال گوش به گوش دیگر می گذرد.

همچنین فقط یک فرستنده در پشت گردن قرار خواهد گرفت. ایرپادهای اپل متفاوت هستند زیرا فرستنده بلوتوث مستقیماً در کانال گوش قرار می گیرد و یکی برای هر دو گوش وجود دارد. به همین دلیل است که برخی از کارشناسان معتقدند ایرپادها نسبت به سایر دستگاه های مشابهی که در بازار عرضه شده اند مضرتر هستند.

جایگزین های AirPods

شاید شایان ذکر باشد که جایگزین هایی برای ایرپاد AirPods و دستگاه های فناوری مشابه وجود دارد. می توانید از هدفون های معمولی استفاده کنید.

در حالی که اینها هنوز تشعشع تولید می کنند، تابش بسیار کم فرکانس ساطع می کنند که به این معنی است که به این اندازه مشکل ساز نیست. شدت کمتری دارد و بسیار کنترل‌شده‌تر است. هدست های لوله هوا گزینه دیگری هستند. اینها مزیت بزرگی دارند که کاملاً بدون EMF هستند. بنابراین، لازم نیست نگران باشید که آنها آسیبی به مغز یا گوش شما وارد کنند.

همچنین ممکن است بخواهید از سایر سپرهای تشعشع EMF استفاده کنید. این‌ها برای انواع دستگاه‌های فناوری مختلف در دسترس هستند و می‌توانند آرامشی را که شما نیاز دارید را فراهم کنند تا از سطوح مضر تشعشع محافظت کنید.

اگر به کودکان اجازه می دهید از دستگاه های فناوری مانند AirPods استفاده کنند، مطمئناً توصیه می شود. همانطور که گفته شد، آنها در اینجا بسیار بیشتر از بزرگسالان معمولی در معرض خطر هستند. حکم نهایی در نهایت، دشوار است که بگوییم AirPods برای شما مضر است یا خیر.

در حالی که شواهد محدودی وجود دارد که نشان می‌دهد این دستگاه‌ها می‌توانند در درازمدت مشکلات سلامتی مهمی مانند سرطان ایجاد کنند، مسائل متعددی در مورد نحوه انجام تحقیقات و سطوح فعلی تشعشع وجود دارد که بی‌خطر تلقی می‌شوند.

همچنین شایان ذکر است که این فناوری هنوز یک مفهوم نسبتاً تازه است. بنابراین، سال‌ها طول می‌کشد تا مسائل بالقوه کامل را در اینجا درک کنیم. دهه‌ها طول کشید تا محققان سطح خطر استفاده از تلفن را برطرف کنند، بنابراین ممکن است یک دهه دیگر طول بکشد تا بتوانیم به طور کامل خطرات AirPods و هدفون‌های بی‌سیم مشابه را درک کنیم.

منبع: www.wavewallcases.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید