حقایقی جالب درباره چپ دست ها

0
1065
حقایقی جالب درباره چپ دست ها

به طور متوسط 12 درصد از مردم جهان چپ دست، 87 درصد راست دست و 1 درصد دودست هستند.

با این حال، درصد چپ دست ها در سراسر جهان به آرامی در حال افزایش است، زیرا چپ دست ها از نظر اجتماعی بسیار محبوب هستند.

باور کنید یا نه، تا به امروز برخی از کشورها هنوز سعی می کنند کودکان را مجبور کنند که نوشتن با دست راست خود را یاد بگیرند. به عنوان مثال، در سال 1860 زمانی که یک فرد چپ دست اساساً به عنوان طرفدار شیطان تلقی می شد. تخمین زده می شود که تنها 2٪ از جمعیت چپ دست بودند

چپ دست بودن ممکن است به شما در موفقیت در نقش های رهبری کمک کند

رابرت اس. هربست، وکیل چپ دست، کارشناس سلامتی، می گوید: «وقتی در دانشکده حقوق کلمبیا، که یکی از نخبه ترین دانشکده های کشور است، بودم. متوجه شدیم که بخش بزرگی از کلاس چپ دست هستند.

این امر منطقی است زیرا افراد چپ دست راست مغز هستند، به این معنی که آنها خلاق تر، تحلیلگرتر، کلامی هستند و مهارت های زبانی بهتری دارند که همه این ویژگی ها برای یک وکیل خوب بودن لازم است.

هربست همچنین یک پیشاهنگ عقاب بود: من با تعدادی از پیشاهنگان چپ دست، از جمله مایکل بلومبرگ، میلیاردر و شهردار سابق نیویورک، آشنا شده ام. راست‌مغز بودن و چپ‌دست بودن به ما توانایی رهبری، نظم و جاه‌طلبی برای برتری حتی در سنین پایین را به ما داد.

چپ دست ها

چپ دست ها اغلب یاد می گیرند که دوسویه باشند

ارنستین اسکلافانی، متخصص روابط عمومی در لس آنجلس، می‌گوید: در طول سال‌ها متوجه شدم که یاد بگیرم دوسویه باشم، فقط به این دلیل که مجبور بودم.

جهان به سمت راست دست بودن طراحی شده است: دکمه های کت، شلوار جین، درها، میزهای مدرسه.

برخی از فعالیت‌ها نیز با تعویض دست‌ها آسان‌تر می‌شدند. او می‌گوید: یادگیری گلف برای راست‌دست بودن بسیار آسان‌تر از چپ‌دست بود. امروزه، آگاهی بیشتر از چپ‌گراها و محصولات و فعالیت‌های بیشتری برای آنها وجود دارد. اما دوسویه بودن قطعا مهارت خوبی است.

چپ دستی به شما اجازه می دهد که برجسته شوید

دانیل بکر، هنرمند مختلط رسانه ای و بنیانگذار Leftys Right Mind، می گوید: به یاد دارم در دوران دبیرستان یکی از دوستانم به من گفته بود که چپ دست بودن یک معلولیت است.

علاوه بر اینکه سر کلاس بعلت چپ دست بودنم همه کارها سخت تر می شد. اما فکر نمی کردم که چپ دست بودن برام مزیت باشه یا بتواند من را از اهدافم دور کند.

در واقع، من معتقدم که من را از بقیه متمایز می کند. من این واقعیت را گرامی می دارم که من چپ هستم.

دست چپ من در طول سال‌ها مرا راهنمایی کرده است تا اشتیاقم را پیدا کنم و بتوانم رویایم را به عنوان یک طراح حرفه‌ای دنبال کنم. ا

او عامل موفقیت و خلاق بودن خود را (کارش به عنوان یک هنرمند ) چپ دست بودنش می‌داند.

چپ دستی به شما اجازه می دهد که برجسته شوید

چپ‌گراها لزوماً به احتمال زیاد خارج از چارچوب فکر نمی‌کنند

طبق گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، 10 درصد از مردم چپ دست هستند. یک مطالعه در مجله بیماری های روانی و عصبی، نوازندگان، نقاشان و نویسندگان به طور قابل توجهی بیشتر چپ دست بودند.

با این حال، یک مطالعه متناقض بر روی بیش از 1000 نفر این افسانه را که افراد راست مغز خلاق تر از افراد چپ مغز هستند، رد کرد.

این نشان داد که هیچ کس سمت غالب مغز ندارد و هر دو طرف درگیر خلاقیت هستند.

حقایقی جالب درباره چپ دست ها

شما با این روسای جمهور چپ دست حال خوبی دارید

هشت رئیس جمهور چپ دست بوده اند، از جمله جیمز ای. گارفیلد، هربرت هوور، هری اس ترومن، جرالد فورد، رونالد ریگان، جورج اچ. بوش، بیل کلینتون و باراک اوباما.

به احتمال زیاد در شجره خانوادگی خود افراد چپ دست پیدا خواهید کرد

به گفته کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده، عوامل متعددی از جمله ژنتیک، محیط و شانس تعیین می کنند که آیا یک فرد چپ دست است یا خیر.

در ابتدا تصور می شد که یک ژن تنها دستی را کنترل می کند، با این حال مطالعات اخیر نشان می دهد که چندین ژن، شاید تا 40، در این ویژگی نقش دارند.

هر یک از این ژن ها احتمالاً به خودی خود تأثیر ضعیفی دارند، اما با هم نقش مهمی در ایجاد اولویت دست دارند. با این حال، از آنجایی که شانس کلی چپ دست بودن نسبتاً کم است، اکثر فرزندان والدین چپ دست راست دست هستند (اگرچه احتمال بیشتری وجود دارد که والدین چپ دست فرزندان چپ دست داشته باشند). اگر به اندازه کافی در شجره نامه خود نگاه کنید، ممکن است از یافتن تعدادی چپ دست در آنجا تعجب کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

سلامتی در چپ دست ها

درباره چپ دست ها باید بگویم که سلامت تر هستند

در مطالعه ای که در Laterality منتشر شد، مشخص شد که افراد چپ دست شیوع کمتری از آرتریت و زخم دارند. اگرچه احتمالاً به چپ دست بودن شما ربطی ندارد.

محققان بر این باورند که این مربوط به DNA زیرینی است که چپ دستی را ایجاد می کند. ژن هایی که با چپ دست ها مرتبط هستند.

بنابراین اگر تا به حال به خاطر چپ دست بودن مورد آزار و اذیت قرار گرفته اید، به خود یادآوری کنید که آنها شانس بیشتری برای ابتلا به این شرایط دردناک دارند.

شما همچنین باید یکی از این اختراعات عجیب و غریب را که برای چپ دست ها ساخته شده است، امتحان کنید.

چپ دست ها GPS بهتری هستند

آیا شما یا دوستان چپ دستتان در خواندن نقشه ها، به خاطر سپردن مکان های پارکینگ، و چگونگی رسیدن از نقطه A به نقطه B مهارت دارید؟

طبق یک مطالعه کلاسیک، محققان مشاهده کردند که افراد چپ دست نسبت به راست‌دست‌ها میزان خطای کمتری در آزمون جهت‌گیری فضایی نشان می‌دهند.

بله، حتی در عصر GPSهرگز نمی‌دانید چه زمانی شما و همتایان راست‌دستتان در جنگل گم می‌شوید و می‌توانید روز را نجات دهید.

درباره چپ دست ها باید بگویم که در مریضی ها زودتر بهبودی حاصل می شود

اگر از سکته مغزی یا سایر آسیب های مرتبط با مغز رنج می برید، تحقیقات نشان می دهد که افراد چپ دست سریعتر بهبود می یابند.

در حالی که امیدواریم هیچ کس به اندازه یک آسیب مغزی دچار آسیبی نشود، خوب است بدانید که به طور بالقوه می توانید زمان بهبودی آسان تری داشته باشید.

استدلال؟ عملکردهای شناختی در مغز چپ‌ها پخش می‌شود، به این معنی که در تئوری، وقتی سکته می‌کنید (که معمولاً در ناحیه کوچکی از مغز متمرکز است)، عملکرد شناختی شما کمتر تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

حقایقی جالب درباره چپ دست ها

چپ دست ها رقابت بیشتری دارند

امروزه همه چیز یک رقابت است، بنابراین رقابتی بودن شما را به جایی می رساند. در مطالعه‌ای که در Northwestern انجام شد، مشخص شد که چپ‌ها بیشتر رقابتی هستند تا همکاری.

در دعوا، یک چپ دست در دنیای راست دست یک مزیت خواهدبود. بنابراین، چپ‌دست بودن می‌تواند باعث شود که در مسابقات فیزیکی مانند برخی ورزش‌ها پا به پایتان بگذارد، اما هیئت داوران همچنان در مسابقات ذهنی شرکت نمی‌کنند.

چپ دست ها در بازی های ویدیویی بهتر عمل می کنند

قبل از اینکه بپرسید: نه، به موضوع رقابت ربطی ندارد. تحقیقات دانشگاه ملی استرالیا نشان داد که افراد چپ دست در پردازش حجم زیادی از اطلاعات با سرعت بالا از راست دست ها بهتر عمل می کنند.

مانند تیراندازی به دشمنان، طفره رفتن از زامبی ها و اجتناب از برخورد خودروهای GTA.

این یافته ها را می توان از صفحه نمایش رایانه نیز بسط داد.

به عنوان مثال، شما احتمالاً در جذب لیست کارهایی که مادرتان در آخرین تماس تلفنی به شما گفته است بهتر از همتایان درستکار خود هستید.

درباره چپ دست ها باید بدانید خود را راحت تر کنترل می کنند

همانطور که مشخص است، چپ دست ها کنترل بهتری نسبت به راست دست ها دارند. آنها هیچ مشکلی در کنار گذاشتن مسائلی که آزارشان می دهد ندارند.

مطالعه‌ای در JECN نشان داد که چپ‌ها نسبت به راست‌گراها «کنترل بازدارنده» بهتری دارند که نحوه کنترل ما را تنظیم می‌کند.

منبع : rd

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید