خوشبو کردن خانه با راه هایی بسیار ساده

0
1164
خوشبو کردن خانه با راه هایی بسیار ساده

سعی می کنم راه های ساده ای برای شاداب کردن و خوشبو کردن خانه خود بیابم تا مطمئن شویم خانه ما بوی خوبی دارد.  اگر خانه شما کمی بدبو به نظر می رسد، نگران نباشید. راه های ساده ای وجود دارد که می توانید قسمت های مختلف خانه را خوشبو کنید.

1.شمع ها را به صورت استراتژیک قرار دهید.

از میز آشپزخانه گرفته تا روی پیشخوان حمام، میز خواب کنار تخت و میز، نقاط زیادی در سراسر خانه برای قرار دادن شمع وجود دارد.

نکته خوب در مورد شمع ها این است که حتی زمانی که آنها روشن نمی شوند، باز هم عطر و بوی خوبی می دهند. با قرار دادن شمع ها به صورت استراتژیک در سرتاسر خانه، می توانید عطر و بوی خوبی داشته باشید. چه شمع ها واقعاً روشن باشند یا نه.

2.از پودر فرش استفاده کنید.

ما دو سگ بزرگ داریم که دوست دارند وقت خود را بیرون بگذرانند. وقتی آنها داخل می شوند، دوست دارم آنها را با دستمال های دئودورانت پاک کنم.

اما همیشه این اتفاق نمی افتد. آنها دوست دارند در مناطق فرش شده خانه ما استراحت کنند. برای اینکه فرش را تازه کنم و بوی بد سگ ها را از بین ببرم. قبل از جاروبرقی پودر فرش و جوش شیرین می پاشم. پودر فرش و جوش شیرین بوی بد و زباله را در حالی که جاروبرقی می کشم از بین می برد. وقتی جاروبرقی تمام می‌شود، فرش‌ها بوی خوش و تازگی می‌دهند.

خوشبو کننده های طبیعی

3.در سرتاسر خانه گیاهان داشته باشید.

گیاهان نه تنها فضاها را زیبا می کنند بلکه هوای خانه ما را نیز تصفیه می کنند. خوشبو کردن خانه با گل و گیاه ساده ترین و زیبا ترین روش است.

4.در سراسر خانه گل داشته باشید.

نه تنها زیبا هستند، بلکه بیشتر گل ها رایحه ای دوست داشتنی دارند. با قرار دادن گل در سرتاسر خانه، می توانید خانه خود را بوی تازه ای مانند گل مروارید حفظ کنید

5.یک اسپری خوشبو درست کنید.

یکی از عطرهای مورد علاقه من اسطوخودوس است. این عطر به دلیل آرامش بخش و ایجاد حس آرامش شناخته شده است.

اخیراً اسانس اسطوخودوسم را گرفتم و یک اسپری اسطوخودوس درست کردم که دوست دارم آن را در سراسر خانه اسپری کنم. از کاناپه گرفته تا ملحفه و فرش، اسپری کردن این اسپری آرامش بخش در سرتاسر خانه نه تنها فضا را شاداب می کند بلکه حس آرامش را نیز ایجاد می کند.

خوشبو کردن خانه با راه هایی بسیار ساده

6.از ورق های عطری روی کاناپه ها استفاده کنید.

یکی از ترفندهای مورد علاقه من این است که چند ورق خشک کن برداریم و آنها را روی مبل های پارچه ای خود بمالیم. ورق های خشک کن عطری عالی و تمیز بر روی مبل های ما می گذارند.

7.سطوح را پاک کنید.

مطمئن شوید که یک پاک کننده همه منظوره با بوی عالی خریداری کرده اید. پاک کننده را روی سطوح خود اسپری کنید تا نه تنها سطوح را تمیز کنید، بلکه بوی خوبی را در کل خانه خود اضافه کنید. خوشبو کردن خانه با اسپری های تمیز کننده حس خوبی ایجاد می کنند هم تمیزی هم بوی مطبوع.

8.از بین بردن مقصران بدبو.

در اینجا برخی از مقصران وجود دارد: تخت سگ بسرعت باعث ایجاد بوی نامطبوع در خانه می شود. من مطمئن می شوم که در صورت لزوم تخت های جدید بخرم یا آنها کامل تمیز کنم.تخت ها را جاروبرقی می کشم و اسپری می کنم.

 غذا: آیا یخچال شما پر از محصولات قدیمی است؟ اگر چنین است، وقت آن رسیده است که یخچال خود را تمیز کنید. حتما سطوح را با یک پاک کننده همه منظوره پاک کنید.

 دفع زباله: غذای قدیمی ممکن است در زباله دان گیر کند. برای تمیز کردن و تیز کردن تیغه‌ها، چند تکه یخ را در محل قرار دهید. در مرحله بعد، چند تکه لیمو را داخل آن بریزید و دور ریختن آن را اجرا کنید تا عطری تازه و تمیز به محل دفع شود. سطل زباله: تمیز نگه داشتن سطل زباله مهم است. سطل زباله اصلی خود را بیرون ببرید و آن را با آب و صابون تمیز کنید تا از شر بقایای بدبو خلاص شوید.

 فرش: حتماً فرش های خود را بشویید، به خصوص فرش های حمام، زیرا به طور روزانه آب را جذب می کنند.

 دوش/حمام: دوش ها و وان ها تمایل به کپک زدن دارند و کپک ایجاد می کنند. یک اسپری دوش روزانه را نزدیک دوش خود قرار دهید و هر زمان که دوش گرفتن را تمام کردید آن را اسپری کنید.

 تشک‌ها و بالش‌ها: تشک‌ها و بالش‌های خود را با مواد ضدعفونی‌کننده (مثلاً لیزول) و/یا یک ضد بوی بدبو اسپری کنید.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

9.پاتپوری روی اجاق درست کنید.

با انداختن چند مورد در یک قابلمه، یک پات پوری اجاق گاز خواهید داشت که فضای خانه شما را با رایحه ای زیبا پر می کند. در اینجا چند ایده عالی برای یک پات پوری اجاق گاز وجود دارد.

10.پنجره ها را باز کنید.

وقتی بیرون هوا خوب است، دوست دارم پنجره‌هایم را باز کنم تا هوای تازه وارد شود. اجازه دهید هوای تازه وارد خانه شود تا از شر بوهای بد خلاص شوید.

منبع: howto-simplify

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید