درباره طوطی برزیلی

0
1176
درباره طوطی برزیلی

در این مقاله درباره طوطی برزیلی می گویم که یکی از پرطرفدارترین گونه های طوطی خانگی است و برای کسانی که با آنها آشنا هستند جای تعجب ندارد. این پرندگان کوچک زیبا و باهوش بیش از 100 سال است که یکی از محبوب ترین انواع طوطی آفریقایی بوده اند.

با این حال، افسانه های زیادی در مورد طوطی برزیلی ، رفتار آنها و نحوه نگهداری آنها به عنوان حیوان خانگی وجود دارد. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد طوطی برزیلی هستید، باید در ادامه مطلب بخوانید تا حقایق اساسی در مورد این پرندگان کوچک پر جنب و جوش را کشف کنید.

طوطی برزیلی معمولا حرف نمی زنند.

اگرچه آنها نوعی طوطی هستند و توانایی تقلید گفتار انسان را دارند، طوطی برزیلی جزو آن دسته از گونه هایی نیستند که بیشتر آنها را پرندگان سخنگو در نظر بگیرند.

این به این دلیل است که آنها به ندرت تصمیم به صحبت می‌کنند و اگر بخواهند صدا را تقلید کنند، اغلب صداهای ساده مانند سوت یا صداهای خانگی مانند زنگ در و مایکروویو را تکرار می‌کنند.

مشخص نیست که چرا برخی از طوطی برزیلی بیشتر از بقیه مستعد تقلید گفتار هستند، اما اعتقاد عمومی بر این است که به کسانی که صحبت کردن را یاد می گیرند از سنین بسیار پایین آموزش داده می شود.

انواع مختلفی از طوطی برزیلی وجود دارد

انواع مختلفی از مرغ عشق وجود دارد. نه زیرگونه جداگانه از این طوطی های کوچک وجود دارد که هر کدام دارای صفات و ویژگی های متمایز خود هستند.

طوطی برزیلی نقابدار، طوطی برزیلی گونه سیاه، طوطی برزیلی فیشر، طوطی برزیلی نیاسا، طوطی برزیلی سویدرن، طوطی برزیلی سرخ رخ، طوطی برزیلی حبشی، طوطی برزیلی ماداگاسکار و طوطی برزیلی با چهره هلویی محبوب از این جمله اند.  طوطی برزیلی هلویی که پرطرفدارترین است را می توان با رنگین کمان زرد، سبز و آبی روی بدن آنها و همچنین چهره های صورتی مایل به هلویی روشن آنها تشخیص داد.

در حالی که انواع مختلف طوطی برزیلی از نظر ظاهر و خلق و خوی متفاوت هستند، به طور متوسط همه مرغ عشق ها تا 20 سال در اسارت زندگی می کنند.

طوطی برزیلی یکی از کوچکترین گونه های طوطی است.

درباره طوطی برزیلی باید بگویم که در حالی که آنها طوطی واقعی هستند، یکی از کوچکترین اعضای خانواده طوطی ها هستند. به طور متوسط، طول اکثر طوطی برزیلی در زمان بلوغ بین 5 تا 7 اینچ است که از منقار تا انتهای پرهای دم اندازه گیری می شود.

اندازه کوچک آنها باعث شده تا محبوبیت آنها در بین کسانی که در آپارتمان ها و سایر فضاهای کوچک زندگی می کنند، افزایش دهد.

بسیاری از این دوستداران پرندگان به جای تلاش برای نگهداری از گونه های طوطی بزرگتر مانند ماکائو یا کاکادو، نگهداری و مراقبت از این پرندگان کوچک را آسان تر کرده اند.

طوطی برزیلی همیشه جفت به بهترین شکل نگهداری نمی شود

این یک افسانه است که به طور گسترده ادعا شده است که شما هرگز نباید یک مرغ عشق انفرادی داشته باشید و اگر آنها را جفت نگهداری نکنید، از افسردگی خواهند مرد.

در حالی که درست است که آنها پرندگان بسیار اجتماعی هستند که در تعامل رشد می کنند و باید از نظر اجتماعی تحریک شوند، در بسیاری از موارد، صاحبان پرندگان باید طوطی برزیلی های مجرد را نگه دارند.

این به این دلیل است که این پرندگان به راحتی در اسارت تولید مثل می کنند و اکثر صاحبان پرندگان قادر به مراقبت از کل خانواده طوطی ها نیستند.

همچنین شایان ذکر است که پرندگانی که به صورت جفت نگهداری می شوند تمایل به پیوند با یکدیگر دارند و از تعامل انسانی اجتناب می کنند. کسانی که دوست دارند پرنده‌شان محبت‌آمیز باشد و پذیرای دست‌های انسان باشد، دریافته‌اند که بهتر است پرندگان را تنها نگه دارند و تا حد امکان زمان بیشتری را به بازی و معاشرت با آنها اختصاص دهند تا نیازهایشان برآورده شود.

طوطی برزیلی بسیار فعال است.

مانند همه طوطی ها، طوطی برزیلی پرندگان بسیار فعالی هستند که برای حفظ شرایط بدنی عالی به کمی ورزش نیاز دارند. کسانی که علاقه مند به پذیرش یک طوطی برزیلی هستند باید مایل باشند و آماده باشند که به دوست پرنده خود مکانی امن برای پرندگان بدهند تا برای چند ساعت در روز در خارج از قفس خود بازی کند.

این به پرنده اجازه می‌دهد تا تمام گروه‌های ماهیچه‌ای را که برای سالم ماندن نیاز دارد، تمرین دهد، و همچنین تحریکات ذهنی مهمی را که این حیوانات بسیار باهوش به آن نیاز دارند، ارائه دهد.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

عروس هلندی

مشخصات گونه طوطی برزیلی

طوطی برزیلی در میان پرندگان خانگی مورد علاقه است که اغلب به آنها “طوطی جیبی” می گویند و جزو رنگارنگ ترین پرندگان خانگی هستند که می توانید پیدا کنید.

درباره طوطی برزیلی ها به تیره آگاپورنیس و راسته Psittaciformes تعلق دارند که باعث می شود طوطی های کوچکی باشند.

در حالی که چندین گونه طوطی برزیلی در جهان وجود دارد، همه آنها به عنوان حیوان خانگی نگهداری نمی شوند. در مجموع 9 گونه طوطی برزیلی وجود دارد. رایج ترین آنها که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند طوطی برزیلی فیشر، طوطی برزیلی با نقاب سیاه و طوطی برزیلی هلویی هستند.

این سه گونه محبوب حیوانات خانگی می توانند همراهانی جذاب و دوست داشتنی برای عاشق پرندگان بسازند و لزوماً برای راضی نگه داشتن آنها به یک جفت مرغ عشق نیاز ندارید.

خاستگاه و تاریخچه طوطی برزیلی

به استثنای طوطی برزیلی ماداگاسکار – بومی آن جزیره – همه گونه های طوطی برزیلی قاره آفریقا را خانه می نامند. آنها تمایل دارند در گله های کوچک زندگی کنند.

این گونه های طوطی برزیلی به ندرت در اسارت نگهداری می شوند: مرغ عشق حبشی یا بال سیاه  (Agapornis taranta) طوطی برزیلی گونه سیاه (Agapornis nigrigenis) ماداگاسکار یا طوطی برزیلی سر خاکستری (Agapornis cana) نیاسا یا طوطی برزیلی لیلیان (Agapornis lilianae) طوطی برزیلی سرخ صورت یا سر قرمز (Agapornis pullaria) طوطی برزیلی Swindern یا یقه سیاه (Agapornis Swindernia) در طبیعت، جمعیت طوطی برزیلی فیشر، نیاسا و گونه سیاه باعث نگرانی است.

اگرچه آنها هنوز در فهرست گونه های در معرض خطر قرار ندارند، اما تعداد آنها به حدی کم است که هر کدام در یکی از دسته های “تقریباً در معرض خطر” یا “آسیب پذیر” قرار می گیرند.

خلق و خوی طوطی برزیلی

طوطی برزیلی را می توان فعال، کنجکاو، شوخ طبع و بازیگوش توصیف کرد، بنابراین قطعاً شخصیت های زیادی را در یک بسته کوچک قرار می دهند.

آنها پرندگان بسیار اجتماعی هستند که با صاحبان خود پیوندهای عمیقی ایجاد می کنند و در نتیجه می توانند پرندگان بسیار نوازشگری باشند.

درباره طوطی برزیلی همچنین اگر از سنین جوانی به درستی رام نشود و با آن ها کار نشود، می تواند بسیار سرزمینی، تهاجمی و حسود باشد. برخی از کارشناسان معتقدند طوطی برزیلی های ماده بیشتر از نرها مستعد حسادت و قلمرو گرایی هستند، اما پرندگان از هر دو جنس می توانند شخصیت فوق العاده ای داشته باشند.

اگرچه طوطی برزیلی به اندازه برخی از طوطی‌های بزرگ‌تر بلند نیست، اما هنوز هم می‌توانند جیغی بلند و با صدای بلند ایجاد کنند، به خصوص زمانی که توجه شما را جلب می‌کنند. صدای جیر جیر و جیغ های معمولی آن ها زیاد بلند نیست، اما دوست دارند پچ پچ کنند.

به عنوان یک قاعده کلی، آنها به دلیل توانایی خود در تقلید گفتار یا صداها شناخته شده نیستند، اگرچه همیشه استثناهایی از این قاعده وجود دارد. برخی از کارشناسان می گویند که ماده ها بیشتر از نرها در تقلید صداها یا گفتار مستعد هستند، اما هر دو جنس پتانسیل پچ پچ کردن را دارند.

درباره طوطی برزیلی

رنگ ها و نشانه های طوطی برزیلی

طوطی برزیلی ها به خاطر پرهای دم کوتاه و نسبتاً صاف خود معروف هستند. فراتر از اندازه، این یکی از ویژگی های اصلی است که آنها را از طوطی ها متمایز می کند.

طوطی برزیلی ها نیز ساختاری ستبر دارند. رنگ‌هایی که این گونه‌ها دارند می‌تواند به طور گسترده‌ای از هلویی تا آبی تا سفید تا سبز متفاوت باشد.

همه آنها تمایل دارند تا نسبتاً زنده با سر و صورت با رنگ متفاوت از پرهای اصلی بدن باشند. بسیاری از طوطی برزیلی های محبوب خانگی عمدتاً پرهای سبز دارند.

جهش های رنگی مختلفی در چندین گونه از مرغ عشق نیز وجود دارد. این به ویژه در مورد مرغ عشق هلویی صدق می کند، محبوب ترین مرغی که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود.

پرورش آن در اسارت آسان است و صدها سال است که این کار انجام می شود، بنابراین تنوع رنگی زیادی خواهید یافت. طوطی برزیلی های ابسینی، ماداگاسکار و صورت قرمز دوشکل هستند. و به راحتی می توان نرها و ماده ها را از روی رنگ پرها از هم تشخیص داد. تشخیص جنسیت گونه های دیگر دشوار است زیرا آنها یک شکل و تقریباً یکسان هستند.

برخی از گونه های طوطی برزیلی دارای حلقه چشم سفید برجسته ای هستند که مشخصه طوطی هاست. طوطی برزیلی های هلویی صورت و سویندرن فاقد این ویژگی هستند.

منقار طوطی برزیلی قلابی است و رنگ آن بر اساس گونه متفاوت است، از قرمز پررنگ نارنجی تا بژ کم رنگ. پاهای آنها زیگوداکتیل است، یعنی دو انگشت به جلو و دو انگشت به سمت عقب هستند. این به چابکی کمک می کند و به آنها درک بهتری از شاخه ها می دهد.

مراقبت از طوطی برزیلی

برای نگهداری از طوطی برزیلی رام به نگهداری و آموزش منظم نیاز است. خرید یک جوجه دستی باعث رام کردن طوطی برزیلی جدید شما می شود. اما با کمی زمان و حوصله می توانید هر پرنده ای را رام کنید.

اگر یک طوطی برزیلی بزرگتر می شوید، سعی کنید طوطی برزیلی را پیدا کنید. که مرتباً از آن استفاده می شود و آموزش هایی برای آسان کردن کارها برای خود دارد.

یک تصور غلط رایج در مورد نگهداری طوطی برزیلی این است که آنها را همیشه باید جفت نگهداری کرد. بسیاری از طوطی برزیلی های مجرد بدون جفت خوب عمل می کنند تا زمانی که از صاحبان خود توجه و تعامل اجتماعی کافی دریافت کنند.

همانطور که گفته شد، طوطی برزیلی حیوانات گله ای هستند، بنابراین زمانی که احساس کنند بخشی از یک گله هستند و نوع خاص خود را دارند، واقعاً رشد می کنند.

اگر وقت کافی برای گذراندن با طوطی برزیلی خود ندارید، به خصوص مهم است که برای او یک همراه داشته باشید.

مرغ عشق یکی از کوچکترین گونه های طوطی است

تغذیه طوطی برزیلی

طوطی برزیلی مانند سایر طوطی ها باید از غذاهای متنوع تغذیه شود.پرندگان وحشی از میوه ها، علف ها، دانه ها و سبزیجات تغذیه می کنند و رژیم غذایی طوطی برزیلی باید به همان اندازه متنوع باشد.

یک غذای خوب برای پرندگان باید پایه رژیم غذایی باشد. می توانید آن را با انواع غذاهای تازه و مقداری دانه تکمیل کنید. دانه ها باید حدود 5 درصد از کل جیره را تشکیل دهند.

سعی کنید انواع غذاهای تازه ای را که ارائه می دهید تغییر دهید. فقط به خاطر داشته باشید که ممکن است طوطی برزیلی شما کمی زمان ببرد تا با چیزهای جدید، از جمله غذا، سازگار شود. برای تامین کلسیم مورد نیاز آنها از استخوان مرغ پخته استفاده کنید.

درباره قفس ها طوطی برزیلی دقت کنید.

به عنوان حداقل، به قفسی نیاز دارید که حداقل دو فوت عرض، دو فوت طول و دو فوت ارتفاع داشته باشد. با این حال، یک قفس بزرگتر همیشه بهتر است.

اگر می‌توانید قفس بزرگ‌تری تهیه کنید، بیشتر روی طول آن تمرکز کنید تا ارتفاع.

این اطمینان حاصل می کند که طوطی برزیلی شما می تواند بال های خود را باز کند و حتی در قفس پرواز کند.

فاصله میله ها نباید بیشتر از 1/2 تا 5/8 اینچ باشد و باید به صورت افقی باشد تا پرندگان بتوانند از کناره های قفس بالا بروند. از قفس های گرد خودداری کنید، زیرا احتمال آسیب رساندن به پرهای دم بیشتر است. برای حفظ سلامت و استحکام پاهای طوطی برزیلی خود، انواع سایز و مواد (از جمله شاخه های طبیعی در صورت امکان) را تهیه کنید.

ورزش طوطی برزیلی

درباره طوطی برزیلی می توان گفت مانند همه طوطی ها کاملاً فعال و بازیگوش هستند. آنها با تعامل و زمان بازی زیاد بهترین عملکرد را خواهند داشت. توجه روزانه به آنها پیوند شما را تقویت کرده و از رفتارهای ناخواسته جلوگیری می کند.

این ایده خوبی است که اسباب بازی های زیادی در دست داشته باشید. و آنها را در سراسر قفس بچرخانید تا این پرندگان را مشغول نگه دارید.

مطمئن شوید که همه اسباب‌بازی‌ها فاقد روی و سرب هستند. و هیچ نخ شلی روی پارچه وجود ندارد که ممکن است انگشتان پا یا منقار طوطی برزیلی شما را در هم ببندد.

طوطی برزیلی می تواند جونده های تهاجمی باشد، بنابراین هنگام انتخاب اسباب بازی به این نکته توجه داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که هیچ قسمت کوچکی وجود ندارد که بتوان آن را جوید و خورد.

همچنین باید از گیره ها، رشته های شل و سایر قسمت های کوچکی که پرنده شما ممکن است. منقار، پاها یا سر خود را در آنها گیر کند، خودداری کنید. اسباب بازی های ایمن شامل: اسباب بازی های چوبی، سیزال، چرم، اکریلیک، و اسباب بازی های کاغذی و همچنین زنگوله ها و نردبان ها می باشد.

اقلام خانگی مانند لوله های مقوایی خالی از رول های دستمال کاغذی، لیوان های کاغذی، مقواهای بدون جوهر و شکل های ماکارونی خشک شده نیز ممکن است توسط مرغ عشق شما استفاده شود.

منبع: www.thesprucepets.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید