شش راه علمی  و ساده برای از بین بردن چربی های شکم:

از بین بردن چربی های شکم یک هدف رایج کاهش وزن است. چربی شکم یک عمل بسیار مهم در لاغری محسوب می شود. تحقیقات نشان می دهد که چربی شکم ارتباط قوی با بیماری هایی مانند دیابت نوع 2 و بیماری قلبی وجود دارد به همین دلیل، از دست دادن این چربی می تواند مزایای قابل توجهی برای سلامتی و تندرستی شما داشته باشد. شما می توانید با اندازه گیری دور کمر خود با یک متر چربی شکم خود را اندازه گیری کنید. اندازه های بالای 102 سانتی متر در مردان و 88 سانتی متر در زنان به عنوان چاقی شکمی شناخته می شود برخی از استراتژی های کاهش وزن می توانند چربی های ناحیه شکم را بیشتر از سایر نواحی بدن هدف قرار دهند. در اینجا شش روش برای از بین بردن چربی شکم آورده شده است.

مقاله مرتبط با این پست را از دست ندهید.زرگیل

از مصرف شکر و نوشیدنی های شیرین شده با شکر خودداری کنید

غذاهای حاوی قند افزوده برای سلامتی مضر هستند. خوردن زیاد این نوع غذاها باعث افزایش وزن می شود. مطالعات نشان می دهد که قند اضافه شده اثرات مضر منحصر به فردی بر سلامت متابولیک دارد. مطالعات متعدد نشان داده اند که قند اضافی، بیشتر به دلیل مقادیر زیاد فروکتوز، می تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و کبد شود. شکر نصف گلوکز و نیمی فروکتوز است.

هنگامی که مقدار زیادی شکر اضافه می‌خورید، کبد مملو از فروکتوز می‌شود و مجبور می‌شود آن را به چربی تبدیل کند. برخی معتقدند که این فرآیند اصلی پشت اثرات مضر شکر بر سلامتی است. این چربی شکم و چربی کبد را افزایش می دهد که منجر به مقاومت به انسولین و مشکلات متابولیک مختلف می شود

به نظر نمی رسد مغز کالری های مایع را مانند کالری های جامد ثبت کند، بنابراین وقتی نوشیدنی های شیرین شده با شکر می نوشید، در نهایت کالری کل بیشتری می خورید .

یک مطالعه مشاهده کرد که کودکان با هر وعده اضافی روزانه نوشیدنی‌های شیرین 60 درصد بیشتر در معرض ابتلا به چاقی بودند .

مصرف شکر و قند

پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین ممکن است مهم ترین عامل مغذی برای کاهش وزن باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که می‌تواند اشتها را تا 60 درصد کاهش دهد، متابولیسم را 80 تا 100 کالری در روز افزایش دهد و به شما کمک کند تا 441 کالری کمتر در روز بخورید

اگر هدف شما کاهش وزن است، افزودن پروتئین ممکن است تنها موثرترین تغییری باشد که می توانید در رژیم غذایی خود ایجاد کنید. پروتئین نه تنها می تواند به کاهش وزن شما کمک کند، بلکه ممکن است به شما در جلوگیری از به دست آوردن مجدد وزن نیز کمک کند

پروتئین ممکن است به ویژه در کاهش چربی شکم موثر باشد. یک مطالعه نشان داد افرادی که پروتئین بیشتر و بهتری می‌خورند، چربی شکمی کمتری دارند .

مصرف کربوهیدرات ها و روغن های تصفیه شده بسیار کمک کننده  می باشد ومصرف میوه ها و سبزیجات یکی دیگر از عوامل کاهش چربی در ناحیه شکم نیزمی باشد.

بسیاری از مطالعات نشان داده است که پروتئین به کاهش وزن کمک می کند، مردم 25 تا 30 درصد کالری خود را از پروتئین دریافت کردند. سعی کنید مصرف غذاهای با پروتئین بالا مانند تخم مرغ کامل، ماهی، حبوبات، آجیل، گوشت و محصولات لبنی را افزایش دهید. اینها بهترین منابع پروتئین برای رژیم غذایی شما هستند. هنگام پیروی از یک رژیم گیاهخواری یا وگان، این مقاله را در مورد چگونگی افزایش مصرف پروتئین خود بررسی کنید. اگر با دریافت پروتئین کافی در رژیم غذایی خود مشکل دارید، یک مکمل پروتئین با کیفیت – مانند پروتئین آب پنیر – یک راه سالم و راحت برای افزایش کل مصرف شما است.

پروتیین

از بین بردن چربی شکم

کربوهیدرات کمتری بخورید

خوردن کربوهیدرات کمتر یک راه بسیار موثر برای کاهش چربی است. این توسط مطالعات متعدد پشتیبانی می شود. هنگامی که افراد کربوهیدرات را کاهش می دهند، اشتهای آنها کاهش می یابد و وزن کم می کنند مطالعات در حال حاضر نشان داده اند که رژیم های غذایی کم کربوهیدرات گاهی به کاهش وزن 2 تا 3 برابر بیشتر از رژیم های کم چرب منجر می شود.

رژیم‌های کم کربوهیدرات همچنین منجر به کاهش سریع وزن می‌شوند که نتایج سریعی به افراد می‌دهد. مردم اغلب در عرض 1 تا 2 روز تفاوت را در مقیاس مشاهده می کنند. مطالعاتی که رژیم‌های کم کربوهیدرات و کم‌چرب را مقایسه می‌کنند نشان می‌دهند که مصرف کم کربوهیدرات به طور خاص چربی شکم و اطراف اندام‌ها و کبد را کاهش می دهد.

کربوهیدرات

کربوهیدرات

غذاهای غنی از فیبر بخورید

فیبر غذایی عمدتاً مواد گیاهی غیرقابل هضم هستند. خوردن فیبر زیاد می تواند به کاهش وزن کمک کند. با این حال، نوع فیبر مهم است. غذاهای از فیبرمی تواند به طور چشمگیری حرکت غذا را از طریق سیستم گوارش شما کند کند. همچنین می تواند هضم و جذب مواد مغذی را کند کند. نتیجه نهایی احساس سیری طولانی مدت و کاهش اشتها است

یک مطالعه نشان داد که 14 گرم فیبر اضافی در روز با کاهش 10 درصدی کالری دریافتی و کاهش وزن حدود 2 کیلوگرم در طی 4 ماه مرتبط است. خوردن مقدار زیادی از غذاهای گیاهی از جمله سبزیجات و میوه است.

حبوبات و همچنین برخی از غلات مانند جو کامل منبع خوبی هستند. همچنین می توانید از مکمل های فیبر مانند گلوکومانان استفاده کنید.

فیبر

فیبر

به طور منظم ورزش کنید

ورزش یکی از بهترین کارهایی است که می توانید انجام دهید تا شانس زندگی طولانی و سالم و اجتناب از بیماری را افزایش دهید. کمک به کاهش چربی شکم از جمله فواید شگفت انگیز ورزش برای سلامتی است. این بدان معنا نیست که تمرینات شکمی انجام دهید،در یک مطالعه، 6 هفته تمرین فقط عضلات شکم هیچ تاثیر قابل اندازه گیری بر دور کمر یا میزان چربی در حفره شکم نداشت. تمرینات با وزنه باعث کاهش چربی در سراسر بدن می شود. ورزش‌های هوازی – مانند پیاده‌روی، دویدن و شنا – می‌توانند باعث کاهش عمده چربی شکم شوند .

مطالعه دیگری نشان داد که ورزش به طور کامل از بازیابی چربی شکم پس از کاهش وزن جلوگیری می کند، به این معنی که ورزش در طول حفظ وزن اهمیت ویژه ای دارد .

ورزش همچنین منجر به کاهش التهاب، کاهش سطح قند خون و بهبود سایر مشکلات متابولیک مرتبط با چربی اضافی شکم می شود.

ورزش

میزان غذای مصرفی خود را پیگیری کنید

اکثر مردم می دانند که آنچه می خورید مهم است، اما بسیاری به طور خاص نمی دانند که چه می خورند. ممکن است فردی فکر کند که یک رژیم غذایی با پروتئین بالا یا کم کربوهیدرات مصرف می کند، اما بدون پیگیری، به راحتی می توان میزان مصرف غذا را دست کم گرفت یا زیاد تخمین زد.

 

ردیابی میزان مصرف غذا به این معنا نیست که شما باید هر چیزی را که می خورید وزن کرده و اندازه بگیرید. ردیابی مصرف هرازگاهی برای چند روز متوالی می تواند به شما کمک کند تا مهمترین زمینه های تغییر را درک کنید. برنامه ریزی از قبل می تواند به شما در دستیابی به اهداف خاص کمک کند، مانند افزایش مصرف پروتئین به 25 تا 30 درصد کالری یا کاهش کربوهیدرات های ناسالم می باشد.

کلام آخر:

چربی شکم با افزایش خطر ابتلا به برخی بیماری ها مرتبط است. بیشتر افراد می توانند با انجام تغییرات کلیدی در شیوه زندگی، مانند خوردن یک رژیم غذایی سالم سرشار از پروتئین بدون چربی، سبزیجات و میوه، و حبوبات و ورزش منظم، چربی شکم خود را کاهش دهند.از بین بردن چربی شکم یک هدف است برای تمام کسانی که چربی شکم دارند ولی غیر ممکن نمی باشد.

 

منبع:/www.healthline.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید