شکلات تلخ سرشار از مواد مغذی است که می تواند بر سلامت شما تأثیر مثبت بگذارد. فواید شکلات تلخ برای بدن بسیار زیاد است که در این مقاله کاملا به آن می پردازیم. دانه های درخت کاکائو، یکی از بهترین منابع آنتی اکسیدانی است که می توانید پیدا کنید. مطالعات نشان می دهد که شکلات تلخ می تواند سلامت شما را بهبود بخشد و خطر بیماری قلبی را کاهش دهد.  در اینجا 7 مزیت سلامتی شکلات تلخ یا کاکائو که توسط علم ثابت شده  است، آورده شده است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

1-بسیار مغذی

اگر شکلات تلخ با کیفیت با محتوای کاکائو بالا می‌خرید، کاملاً مغذی است. حاوی مقدار مناسبی از فیبر و سرشار از مواد معدنی است.شکلات تلخ دارای آهن و منیزیم و مس می باشد.علاوه بر این، دارای مقدار زیادی پتاسیم، فسفر، روی و سلنیوم است.البته گفتنی است که مقدار زیاد از مصرف شکلات به علت داشتن قند توصیه نمی شود.

مشخصات اسیدهای چرب کاکائو و شکلات تلخ نیز خوب است. چربی ها بیشتر از اسید اولئیک (چربی مفید برای قلب که در روغن زیتون نیز یافت می شود)، اسید استئاریک و اسید پالمیتیک تشکیل می شوند.

اسید استئاریک اثر خنثی بر کلسترول بدن دارد. اسید پالمیتیک می تواند سطح کلسترول را افزایش دهد، اما تنها یک سوم از کل کالری چربی را تشکیل می دهد.شکلات تلخ همچنین حاوی محرک هایی مانند کافئین و تئوبرومین است، اما بعید است که شما را در شب بیدار نگه دارد، زیرا میزان کافئین در مقایسه با قهوه بسیار کم است.

2-منبع قوی آنتی اکسیدان ها

ORAC مخفف ظرفیت جذب رادیکال اکسیژن است. این معیاری برای فعالیت آنتی اکسیدانی غذاها است.اساساً، محققان مجموعه‌ای از رادیکال‌های آزاد (بد) را در برابر نمونه‌ای از یک غذا قرار می‌دهند و می‌بینند که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در غذا تا چه حد می‌توانند رادیکال‌های آزاد را خلع کنند. ارتباط بیولوژیکی مقادیر ORAC مورد سوال قرار می گیرد، زیرا در یک لوله آزمایش اندازه گیری می شود و ممکن است همان اثر را در بدن نداشته باشد.

با این حال، شایان ذکر است که دانه‌های کاکائو خام و فرآوری‌ نشده از جمله غذاهایی با بالاترین امتیاز هستند که آزمایش شده‌اند. شکلات تلخ مملو از ترکیبات عالی است که از نظر بیولوژیکی فعال هستند و به عنوان آنتی اکسیدان عمل می کنند. اینها شامل پلی فنول ها، فلاوانول ها و کاتچین ها و غیره است.

در یک مطالعه مشخص شد که کاکائو و شکلات تیره دارای فعالیت آنتی اکسیدانی، پلی فنول ها و فلاوانول های بیشتری نسبت به سایر میوه ها مانند زغال اخته و توت هستند.

3-ممکن است جریان خون را بهبود بخشد و فشار خون را کاهش دهد

فلاوانول‌های موجود در شکلات تلخ می‌توانند اندوتلیوم، پوشش شریان‌ها را برای تولید اکسید نیتریک تحریک کنند یکی از عملکردهای ارسال سیگنال به شریان ها برای استراحت است که مقاومت در برابر جریان خون را کاهش می دهد و در نتیجه فشار خون را کاهش می دهد.

بسیاری از مطالعات کنترل‌شده نشان می‌دهند که کاکائو و شکلات تلخ می‌توانند جریان خون را بهبود بخشند و فشار خون را کاهش دهند، اگرچه اثرات آن معمولاً خفیف است.

قهوه و کاکائو تلخ فواید بسیار دارد

قهوه و کاکائو تلخ فواید بسیار دارد

4-  لیپوپروتئین یا HDL را افزایش می دهد و از کلسترول بد در برابر اکسیداسیون محافظت می کند

مصرف شکلات تلخ می تواند چندین عامل خطر مهم برای بیماری قلبی را بهبود بخشد. در یک مطالعه مشخص شد که پودر کاکائو به طور قابل توجهی کلسترول بد (LDL) را در مردان کاهش می دهد.

همچنین لیپوپروتئین HDL را افزایش داد و کل کلسترول بد LDL را برای کسانی که کلسترول بالا داشتند کاهش داد. اکسید شده به این معنی است که کلسترول بد LDL با رادیکال های آزاد واکنش نشان داده است. این باعث می شود که ذرات LDL به خودی خود واکنش نشان دهند و قادر به آسیب رساندن به بافت های دیگر، مانند پوشش شریان های قلب شما باشند.

کاملا منطقی است که کاکائو LDL اکسید شده را کاهش می دهد. حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان قوی است که آن را وارد جریان خون می کند و از لیپوپروتئین ها در برابر آسیب اکسیداتیو محافظت می کند.

فلاوانول‌های موجود در شکلات تلخ همچنین می‌توانند مقاومت به انسولین را کاهش دهند، که یکی دیگر از عوامل خطر رایج برای بیماری‌هایی مانند بیماری قلبی و دیابت است. با این حال، شکلات تلخ حاوی قند نیز هست که می تواند تاثیر معکوس داشته باشد.

5- ممکن است خطر بیماری قلبی را کاهش دهد

به نظر می رسد ترکیبات موجود در شکلات تلخ در برابر اکسیداسیون LDL بسیار محافظت کننده هستند. مطالعات ثابت کرده است که در درازمدت، این باعث می‌شود که کلسترول بسیار کمتری در شریان‌ها جمع شود و در نتیجه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کمتر شود.

چندین مطالعه نشان داده است که باعث بهبودی نسبتا شدیدی می شود. در مطالعه ای روی 470 مرد مسن، مشخص شد که کاکائو در طی 15 سال 50 درصد خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی را کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نشان داد که خوردن شکلات دو بار یا بیشتر در هفته خطر ابتلا به پلاک کلسیفیه در رگ‌ها را تا 32 درصد کاهش می‌دهد. خوردن شکلات به دفعات کمتر تأثیری نداشت.مطالعه دیگری نشان داد که خوردن شکلات تلخ بیش از پنج بار در هفته خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا 57 درصد کاهش می دهد.

6- ممکن است از پوست شما در برابر نور خورشید محافظت کند

ترکیبات موجود در شکلات تلخ نیز ممکن است برای پوست شما عالی باشد. فلاوانول ها می توانند در برابر آسیب های خورشید محافظت کنند، جریان خون را به پوست بهبود بخشند و تراکم و آبرسانی پوست را افزایش دهند.

در یک مطالعه روی 30 نفر، MED پس از مصرف شکلات تلخ سرشار از فلاوانول به مدت 12 هفته، بیش از دو برابر شد اگر در حال برنامه ریزی برای تعطیلات ساحلی هستید، در هفته ها و ماه های قبل از مقداری شکلات تلخ بیشتر لذت ببرید.

اما قبل از اینکه از روتین معمول مراقبت از پوست خود صرف نظر کنید و شکلات تلخ بیشتری مصرف کنید، با پزشک یا متخصص پوست خود مشورت کنید.

شکلات تلخ عملکرد مغز شما را بهبود می بخشد

7- می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد

خبر خوب هنوز تمام نشده است شکلات تلخ همچنین ممکن است عملکرد مغز شما را بهبود بخشد. یک مطالعه روی داوطلبان سالم نشان داد که خوردن کاکائو با فلاوانول بالا به مدت 5 روز باعث بهبود جریان خون در مغز می شود.

کاکائو همچنین ممکن است به طور قابل توجهی عملکرد شناختی را در افراد مسن با اختلالات شناختی خفیف بهبود بخشد.ممکن است تسلط کلامی و چندین عامل خطر برای بیماری را نیز بهبود بخشد. علاوه بر این، کاکائو حاوی مواد محرکی مانند کافئین و تئوبرومین است که ممکن است دلیل اصلی بهبود عملکرد مغز در کوتاه مدت باشد.

نتیجه نهایی

شواهد قابل توجهی وجود دارد که نشان می‌دهد کاکائو می‌تواند فواید بسیار داشته باشد. به ویژه محافظت در برابر بیماری‌های قلبی می کند.البته، این بدان معنا نیست که شما باید تمام تلاش خود را بکنید و هر روز مقدار زیادی شکلات مصرف کنید. شکلات پر از کالری است و خوردن آن آسان است.

شاید یک یا دو مربع بعد از شام بخورید و سعی کنید آنها را مزه کنید. اگر می خواهید فواید کاکائو بدون کالری موجود در شکلات را داشته باشید، یک کاکائو داغ بدون خامه یا شکر درست کنید. همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از شکلات های موجود در بازار مغذی نیستند. مواد با کیفیت را انتخاب کنید: شکلات تلخ با محتوای کاکائو 70 درصد یا بالاتر.

شکلات‌های تلخ معمولاً حاوی مقداری شکر هستند، اما مقدار آن معمولاً کم است و هرچه شکلات تیره‌تر باشد، قند کمتری در آن وجود دارد. شکلات یکی از معدود غذاهایی است که طعم فوق العاده ای دارد و در عین حال فواید قابل توجهی برای سلامتی دارد.

 

منبع:http://healthline

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید