فواید قهوه را بهتر بشناسیم

0
1191
فواید قهوه را بهتر بشناسیم

در این مقاله می خواهیم فواید قهوه را برای شما بگویم. قهوه یک نوشیدنی محبوب است. که به دلیل توانایی آن در تنظیم دقیق تمرکز و افزایش سطح انرژی شما شناخته شده است. در واقع، بسیاری از مردم دقیقاً زمانی که از خواب بیدار می شوند به فنجان قهوه خود وابسته هستند. تا روز خود با نشاط آغاز کنند.

قهوه علاوه بر اثرات انرژی زا، با فهرستی طولانی از فواید بالقوه برای سلامتی مرتبط است. که دلیل بیشتری برای دم کردن قهوه به شما می دهد. این مقاله نگاهی عمیق به 9 مورد از مهمترین مزایای قهوه دارد.

قهوه انرژی زا است

فواید قهوه را بهتر بشناسیم

1- سطح انرژی را افزایش می دهد.

قهوه حاوی کافئین است، یک محرک سیستم عصبی مرکزی که به دلیل توانایی خود در مبارزه با خستگی و افزایش سطح انرژی شناخته شده است. به این دلیل است که کافئین گیرنده های یک انتقال دهنده عصبی به نام آدنوزین را مسدود می کند. این باعث افزایش سطح سایر انتقال دهنده های عصبی در مغز شما می شود که سطح انرژی شما را تنظیم می کنند.

یک مطالعه کوچک نشان داد که مصرف کافئین زمان خستگی را در طول یک ورزش دوچرخه سواری تا 12٪ افزایش می دهد. به طور قابل توجهی سطوح ذهنی خستگی را در شرکت کنندگان کاهش می دهد.

مطالعه دیگری نیز یافته‌های مشابهی داشت. گزارش داد که مصرف کافئین قبل و در طول بازی گلف باعث بهبود عملکرد، افزایش سطح انرژی ذهنی و کاهش احساس خستگی می‌شود.

مقاله ای پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

قهوه خستگی را کاهش میدهد

فواید قهوه را بهتر بشناسیم

2-ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع دو را کاهش دهد.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف منظم قهوه می تواند با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در طولانی مدت همراه باشد.

در واقع، یک بررسی از 30 مطالعه نشان داد که هر فنجان قهوه ای که مردم در روز مصرف می کنند. با 6 درصد کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است

تصور می‌شود که این به دلیل توانایی قهوه برای حفظ عملکرد سلول‌های بتا در لوزالمعده شما باشد. که مسئول تولید انسولین برای تنظیم سطح قند خون هستند

بعلاوه، سرشار از آنتی اکسیدان است و ممکن است بر حساسیت انسولین، التهاب و متابولیسم تأثیر بگذارد. همه اینها در ایجاد دیابت نوع 2 نقش دارند .

3- می تواند از سلامت مغز حمایت کند.

اگرچه مطالعات نتایج متفاوتی را نشان داده اند، برخی تحقیقات نشان می دهد که قهوه ممکن است به محافظت در برابر برخی اختلالات عصبی از جمله بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون کمک کند.

بر اساس یک بررسی از 13 مطالعه، افرادی که به طور منظم کافئین مصرف می کردند. به طور قابل توجهی کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری پارکینسون بودند.

علاوه بر این، مصرف کافئین همچنین پیشرفت بیماری پارکینسون را در طول زمان کند کرد. بررسی دیگری از 11 مطالعه مشاهده‌ای روی بیش از 29000 نفر همچنین نشان داد که هر چه مردم قهوه بیشتری مصرف کنند، خطر ابتلا به بیماری آلزایمر در آنها کاهش می‌یابد.

علاوه بر این، چندین مطالعه نشان داده‌اند که مصرف متوسط قهوه می‌تواند با خطر کمتر زوال عقل و زوال شناختی مرتبط باشد.

قهوه مراقب مغز است

قهوه مراقب مغز است

4- ممکن است عاملی باشد برای مدیریت وزن.

بر اساس برخی تحقیقات، قهوه می تواند ذخیره چربی را تغییر دهد و از سلامت روده حمایت کند، که هر دو ممکن است برای مدیریت وزن مفید باشند.

به عنوان مثال، یک بررسی از 12 مطالعه به این نتیجه رسید که مصرف بیشتر قهوه می تواند با کاهش چربی بدن، به ویژه در مردان مرتبط باشد.

در مطالعه دیگری، افزایش مصرف قهوه با کاهش چربی بدن در زنان مرتبط بود.علاوه بر این، یک مطالعه نشان داد که افرادی که یک تا دو فنجان قهوه در روز می‌نوشیدند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک فنجان در روز می‌نوشیدند، 17 درصد بیشتر احتمال دارد که سطح فعالیت بدنی توصیه‌شده را انجام دهند. سطوح بالاتر فعالیت بدنی می تواند به ارتقای مدیریت وزن کمک کند .

قهوه می تواند ذخیره چربی را تغییر دهد

قهوه می تواند ذخیره چربی را تغییر دهد

5-با خطر کمتر افسردگی مرتبط است

برخی از مطالعات نشان داده اند که نوشیدن قهوه می تواند با کاهش خطر افسردگی مرتبط باشد. بر اساس یک بررسی از هفت مطالعه، هر فنجان قهوه ای که افراد در روز مصرف می کنند با 8 درصد کاهش خطر افسردگی مرتبط است.

مطالعه دیگری نشان داد. که نوشیدن حداقل چهار فنجان قهوه در روز در مقایسه با نوشیدن فقط یک فنجان در روز با خطر ابتلا به افسردگی به میزان قابل توجهی مرتبط است.

علاوه بر این، یک مطالعه روی بیش از 200000 نفر نشان داد. که نوشیدن قهوه با خطر کمتر مرگ ناشی از خودکشی مرتبط است .

6-می تواند از کبد محافظت کند.

جالب توجه است، چندین مطالعه نشان می دهد که قهوه می تواند. از سلامت کبد و محافظت در برابر بیماری ها محافظت کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که نوشیدن بیش از دو فنجان قهوه در روز با میزان کمتر زخم کبد و سرطان کبد در افراد مبتلا به بیماری کبد مرتبط است.

تحقیقات دیگر نشان می دهد که هر چه مردم قهوه بیشتری بنوشند، خطر مرگ ناشی از بیماری مزمن کبدی کمتر می شود.

نوشیدن یک فنجان قهوه در روز با خطر 15 درصدی کمتر همراه بود، در حالی که نوشیدن چهار فنجان در روز با خطر 71 درصدی کمتر مرتبط بود.

مطالعه اخیر دیگری نشان داد. که مصرف قهوه با کاهش سفتی کبد مرتبط است، که معیاری است که متخصصان مراقبت های بهداشتی برای ارزیابی فیبروز، تشکیل بافت اسکار در کبد از آن استفاده می کنند.

قهوه از کبد مراقبت می کند

فواید قهوه را بهتر بشناسیم

7-از سلامت قلب حمایت می کند.

برخی تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن قهوه ممکن است برای سلامت قلب مفید باشد. در واقع، یک بررسی نشان داد که نوشیدن سه تا پنج فنجان قهوه در روز با کاهش 15 درصدی خطر بیماری قلبی مرتبط است.

بررسی دیگری از 21 مطالعه نشان داد که نوشیدن سه تا چهار فنجان قهوه در روز با کاهش 21 درصدی خطر سکته مغزی مرتبط است.

علاوه بر این، یک مطالعه روی بیش از 21000 نفر همچنین نشان داد که افزایش مصرف قهوه با کاهش قابل توجه خطر نارسایی قلبی مرتبط است.

با این حال، به خاطر داشته باشید که کافئین می تواند بر سطح فشار خون تأثیر بگذارد.

بنابراین، افراد مبتلا به فشار خون کنترل نشده ممکن است نیاز به محدود کردن یا تعدیل مصرف کافئین خود داشته باشند .

قهوه از قلب محافظت می کند

قهوه از قلب محافظت می کند

8-می تواند طول عمر را افزایش دهد

برخی از تحقیقات نشان می دهد که قهوه به دلیل مزایای بالقوه فراوان برای سلامتی می تواند به افزایش طول عمر کمک کند.

به عنوان مثال، یک بررسی از 40 مطالعه به این نتیجه رسید که نوشیدن دو تا چهار فنجان قهوه در روز بدون در نظر گرفتن عواملی مانند سن، وضعیت وزن و مصرف الکل، با خطر کمتر مرگ مرتبط است.

به طور مشابه، مطالعه دیگری روی 1567 نفر نشان داد که نوشیدن قهوه کافئین دار با کاهش خطر مرگ پس از 12 و 18 سال پیگیری مرتبط است.

علاوه بر این، نوشیدن حداقل یک فنجان قهوه در روز نیز با کاهش خطر مرگ ناشی از سرطان همراه بود. جالب توجه است، یک مطالعه در آزمایش نشان داد که قهوه می تواند به طور قابل توجهی طول عمر را با محافظت در برابر رادیکال های آزاد و آسیب DNA افزایش دهد.

قهوه می تواند عمر را زیاد می کند.

قهوه می تواند عمر را زیاد می کند.

9- ممکن است عملکرد ورزشی را افزایش دهد

قهوه اغلب به عنوان یک کمک انرژی زا توسط ورزشکارانی که به دنبال بهبود عملکرد و افزایش سطح انرژی هستند استفاده می شود.

به یک کمک ارگوژنیک، تقویت کننده عملکرد نیز گفته می شود. یک بررسی از 9 مطالعه گزارش داد که نوشیدن قهوه قبل از ورزش استقامت افراد را بهبود می بخشد و تلاش درک شده آنها را در مقایسه با گروه کنترل کاهش می دهد.

مطالعه دیگری روی 126 فرد مسن نشان داد که نوشیدن قهوه با بهبود عملکرد فیزیکی و سرعت راه رفتن سریع‌تر همراه است، حتی پس از تنظیم عواملی مانند سن، چربی شکم و سطح فعالیت بدنی.

با این حال، نتایج متفاوت بود، بنابراین محققان همچنین خاطرنشان کردند که کافئین ممکن است تأثیر متفاوتی بر افراد بگذارد .

 

منبع: http://www.healthline.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید