لایه برداری پوست صورت و بدن

0
790
لایه برداری پوست صورت و بدن

آیا آماده هستید تا روتین مراقبت از پوست صورت و بدن را در اینجا باهم بررسی کنیم؟ لایه برداری پوست شما را تمیز می کند و در عین حال سلول های مرده پوست، چربی و باکتری هایی که می توانند منافذ را مسدود کنند از بین می برد.

اما ممکن است تعجب کنید که از چه نوع لایه بردار استفاده کنید. چند وقت یکبار باید لایه برداری کنید، و چگونه از محصولات لایه بردار استفاده کنید (همه اطلاعات متناقض موجود در آنجا می تواند بسیار زیاد باشد!).

نگران نباشید – ما اینجا هستیم تا به تمام سوالات شما پاسخ دهیم و هر آنچه را که باید در مورد لایه برداری بدانید به شما آموزش می دهیم تا بتوانید پوستی صاف تر، روشن تر و یکدست تر داشته باشید.

چیزهایی که باید بدانید

  • اگر پوست معمولی یا مختلط دارید، از لایه بردار دستی استفاده کنید.
  • اگر پوست چرب یا خشکی دارید، از یک لایه بردار شیمیایی استفاده کنید.
  • برای لایه برداری صورت، پوست خود را خیس کنید و لایه بردار را با حرکات دایره ای بمالید.
  • قبل از استفاده از مرطوب کننده صورت خود را بشویید و پوست خود را خشک کنید.
  • برای لایه برداری از بدن، پوست خود را زیر دوش خیس کنید و از اسکراب یا شستشوی بدن استفاده کنید.
  • روی پاها، آرنج ها و دستان خود که در آن پوست خشک تمایل دارد تمرکز کنید
  • 2 تا 3 بار در هفته یا اگر پوست شما به راحتی تحریک می شود، کمتر لایه برداری کنید.
لایه برداری پوست صورت و بدن

انتخاب لایه بردار مناسب برای صورت

برای پوست معمولی یا مختلط:  لایه بردار شیمیایی و دستی را در برنامه خود قرار دهید.پوست شما باید اکثر لایه‌بردارها را تحمل کند. اما اگر اغلب از اسکراب دستی استفاده کنید، ممکن است تحریک شود.

برای بهترین نتیجه، یک لایه بردار شیمیایی و دستی را امتحان کنید. اما از آنها در روزهای مختلف استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا بدون ایجاد استرس به پوست خود از فواید هر دو استفاده کنید.

سعی کنید از لایه بردار با مواد خشن مانند الکل استفاده نکنید. با فشار دادن یک تکه دستمال به صورت خود می توانید نوع پوست خود را پیدا کنید. اگر این بافت دارای پوسته های خشکی روی آن باشد، شما پوست خشکی دارید. اگر روی دستمال یک لایه نازک روغن وجود داشته باشد. شما پوست چرب دارید. اگر بافت هیچ کدام را نداشته باشد، پوست طبیعی دارید.

برای پوست های چرب

برای پوست های چرب:

از یک لایه بردار شیمیایی قوی استفاده کنید. برخی از لایه بردارهای شیمیایی قوی تر از بقیه هستند. لایه بردار را انتخاب کنید که حاوی BHA ها در برچسب یا درصد بالایی از AHA ها باشد.

اگر پوست چرب دارید، احتمالا می توانید هفته ای 3 بار لایه برداری کنید. اگر پوست تیره دارید یا مستعد ایجاد لکه های تیره هستید. از یک لایه بردار ملایم استفاده کنید. برخی از لایه بردارها ممکن است به پوست شما آسیب برسانند و پوست شما را ناهموار نشان دهند.

اسیدهای آلفا هیدروکسی (AHAs) و بتا هیدروکسی اسیدها (BHAs) هر دو به حل شدن و حذف لایه مرده پوست از روی صورت شما کمک می کنند.

برای پوست های خشک، حساس یا مستعد آکنه:

از یک پارچه شستشو و لایه بردار شیمیایی استفاده کنید. به دنبال یک لایه بردار شیمیایی ملایم مانند اسید گلیکولیک باشید.

برای لایه برداری بیشتر آن را روی یک دستمال بمالید. سپس یک یا دو بار در هفته صورت خود را به آرامی اسکراب کنید تا سلول های مرده پوست از بین برود. اسید گلیکولیک نوعی AHA است که از نیشکر به دست می آید.

این به ایجاد یک اثر لایه برداری بر روی پوست شما کمک می کند تا پوسته های قدیمی و مرده پوست را از بین ببرد. اگر پوست شما تحریک می شود. به جای پارچه شستشو، محصول را با انگشتان خود بمالید.

تا 3 بار در هفته صورت خود را لایه برداری کنید.

اگر به طور مرتب پوستتان را لایه برداری کنید بهترین ظاهر را پیدا می کند. حداقل، بهتر است دو بار در هفته پوست خود را لایه برداری کنید.

اگر پوست شما آن را به خوبی تحمل می کند، 3 بار در هفته لایه برداری کنید. اگر پوست حساسی دارید، ممکن است فقط یک بار در هفته بتوانید لایه برداری کنید. لایه برداری را به آرامی وارد برنامه روزانه خود کنید و ببینید که پوست شما چگونه واکنش نشان می دهد.

اگر لایه برداری را تحمل می کند (به این معنی که تحریک یا قرمز نمی شود)، مقدار لایه برداری در هفته را افزایش دهید. بهترین زمان از روز برای لایه برداری صبح است. پوست شما در شب خود را تجدید می کند، بنابراین صبح بهترین زمان برای پاکسازی سلول های مرده پوست است.

مقاله پیشنهادی زررگیل به شما دوست عزیز

لایه برداری پوست صورت و بدن

لایه برداری بدن

هر هفته با یک اسکراب شکر یا نمک لایه برداری کنید تا پوستی صاف داشته باشید. اگر می خواهید پوست شما واقعا نرم و صاف باشد. هفته ای یک بار از لایه بردار دستی برای بهبود پوست خود استفاده کنید.

پوست خود را خیس کنید، سپس قبل از دوش گرفتن، اسکراب را روی بدن خود ماساژ دهید. از شانه های خود شروع کنید، سپس لایه بردار را تا انگشتان پا به پوست خود بمالید. توجه ویژه ای به آرنج ها، زانوها و مچ پاهای خود که در آن پوست تمایل به تجمع دارد، داشته باشید.

اگر از شستشوی بدن لایه بردار استفاده نمی کنید. اگر دوست دارید، هفته ای دو بار از اسکراب بدن استفاده کنید. می توانید یک اسکراب بدن تجاری بخرید یا خودتان بسازید. برای یک اسکراب ساده بدن، مقدار مساوی شکر قهوه ای یا نمک را با روغن نارگیل، روغن بادام یا روغن بادام شیرین ترکیب کنید.

اگر از برس یا اسفنج خشک استفاده می کنید از حرکات کوتاه و سبک استفاده کنید.

یک برس یا اسکراب به شما این امکان را می دهد که به راحتی پوست خود را بدون محصول لایه برداری کنید.

هر روز قبل از دوش گرفتن در حالی که پوست شما خشک است از برس یا اسفنج خود استفاده کنید. از شانه های خود شروع کنید و به سمت پاهای خود حرکت کنید. برس یا اسفنج را با حرکات کوتاه و سبک روی پوست خود حرکت دهید تا سلول های مرده پوست شما پاک شود.

اگر پوست چرب یا معمولی دارید، ممکن است بخواهید از یک برس خشک استفاده کنید. مسواک زدن خشک برای افرادی که پوست حساس یا مخصوصا خشک دارند توصیه نمی شود. زیرا ممکن است برس بیشتر شما را تحریک کند.

بعد از لایه برداری از مرطوب کننده استفاده کنید تا پوستتان تغذیه شود. طبیعی است که پوست شما بعد از لایه برداری احساس خشکی یا خارش کند. خوشبختانه با استفاده از لوسیون یا کرم بدن می توانید این مشکل را برطرف کنید. به محض اینکه از حمام خارج شدید. مرطوب کننده مورد علاقه خود را روی بدن خود بمالید. از یک لیوان شات لوسیون یا کرم بدن برای پوشاندن کل بدن خود استفاده کنید.

منبع: wikihow

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید