مراقبت های پوستی و روتین پوستی

0
1296
مراقبت های پوستی و روتین پوستی

چگونه از پوست خود مراقبت کنیم و روتین پوستی داشته باشیم؟ در ابتدا چند سوال پیشرو داریم. از چه محصولات پوستی استفاده کنم؟ این محصولات را به چه ترتیبی استفاده کنم؟

این محصولات چه کاری انجام می دهند؟ اشلی ماگوورن، متخصص پوست و صاحب و بنیانگذار پوست منهتن توصیه می‌کند. برای بهره‌مندی از مراقبت های پوستی صرف نظر از نوع پوستتان، از سه مرحله ساده شروع کنید: پاکسازی، درمان و مرطوب‌سازی.

او توضیح می‌دهد که این بدان معناست که بسته به نوع پوست و نتایجی که می‌خواهید ببینید. از سرم‌ها یا کرم‌های مملو از مواد مراقبت از پوست مانند ویتامین C، رتینول، آلفا هیدروکسی اسیدها و غیره استفاده کنید.

دکتر ماگوورن می گوید: افزودن یک مرحله میانی بین اجزای پاک کننده و مرطوب کننده بسیار مهم است. این می تواند در طول زمان و در سلامت، ظاهر و پیری پوست شما تفاوت زیادی ایجاد کند.

در اینجا بهترین برنامه روزانه مراقبت از پوست گفته می شود. که مورد تایید متخصص پوست برای صبح و شب، شامل مراحل اساسی که باید در هر رژیم خانگی برای پوست های چرب، خشک، مختلط یا مستعد آکنه باشد.

مراقبت و روتین پوستی در روز

1-پاک کننده

پاکسازی صورت باید اولین گام در هر روتین مراقبت از پوست باشد. زیرا ناخالصی ها و چربی اضافی را که می تواند منافذ پوست را مسدود کرده و پوست کدر می کند را پاک کند.

اما ملایم باش دکتر ماگوورن می‌گوید: «بسیاری از افراد بیش از حد یا اغلب یا با پاک‌کننده‌های خیلی خشن پاک‌سازی می‌کنند.

که در واقع سد محافظ پوست شما را از بین می‌برد. اگر پوست خشک یا حساسی دارید، سعی کنید فقط در شب بشویید و صبح صورت خود را با آب بشویید.

2-تونر

دکتر ماگوورن می‌گوید: شما نیازی به تونر ندارید. اما کشیدن یک تونر می‌تواند راهی عالی برای طراوت پوست، از بین بردن هر گونه مواد باقی‌مانده و متعادل کردن pH باشد.

اگر پوست مستعد جوش دارید. به دنبال یک تونر با موادی مانند اسید سالیسیلیک برای مبارزه با جوش ها باشید.برای پوست های خشک یا حساس، به دنبال یک تونر آبرسان (یا یک اسانس مشابه) باشید که بدون الکل خشک و با موادی مانند گلیسیرین و اسید هیالورونیک برای تسکین آن ساخته شده است.

مقاله پیشنهادی زرگیل به شما دوست عزیز

3-سرم

یک سرم متناسب با پوست شما می تواند هم درمان و هم محافظ باشد. به دنبال آنتی اکسیدانی مانند ویتامین C با استاندارد طلا باشید.

دکتر ماگوورن می گوید: «همه باید از ویتامین C استفاده کنند. صرف نظر از سن. این کمک می‌کند تا بسیاری از آسیب‌های پوستی که در اثر آفتاب و آلودگی به پوست وارد می‌شود را از بین ببریم.

جنیفر دیوید، متخصص پوست در فیلادلفیا و بنیانگذار پوست و موی مجازی Skin & Scriptsمی‌گوید. برای پوست‌های تیره‌تر، پرپیگمانتاسیون می‌تواند یک مشکل رایج باشد و استفاده از سرم ویتامین C در صبح می‌تواند به کاهش لکه‌های تیره کمک کند.

4-کرم دور چشم

کرم‌های دور چشم نیز در گروه «درمان» قرار می‌گیرند. در صورت تمایل، با استفاده از انگشت حلقه (ضعیف‌ترین انگشتتان) زیر چشم خود را ضربه بزنید. تا از کشیدن پوست ظریف و ایجاد آسیب جلوگیری کنید.

پوست سالم چهره ای زیبا را به شما هدیه می دهد

5-مرطوب کننده

در مرحله بعد مرطوب کننده قرار می گیرند که پوست را هیدراته نگه می دارد. به تقویت آن کمک می کند. اگر پوست خشکی ندارید مرطوب‌کننده‌های سبک‌تر را برای استفاده در روز انتخاب کنید.

مانند لوسیون یا ژل که به سرعت خیس می‌شود و زیر آرایش مناسبتر هستند. اگر پوست شما خشک‌تر است از مرطوب کننده غلیظ‌تری مانند کرم استفاده کنید.

دکتر دیوید توضیح می دهد: به دنبال سرامیدها یا اسید هیالورونیک باشید، زیرا این مواد بلوک های ساختمانی برای حفظ رطوبت در پوست هستند.

6-ضد آفتاب

این مهم ترین مرحله در هر روتین مراقبت از پوست است. برای هر نوع پوست و سن است. دکتر ماگوورن می گوید: «اگر از ضد آفتاب استفاده نمی کنید، ممکن است هیچ یک از مراحل مفید واقع نباشد.

خورشید اولین دلیل پیری زودرس پوست افراد است. این آسیب فقط جنبه آرایشی ندارد، مهم نیست که چه رنگ پوستی دارید: دکتر دیوید می گوید: «افراد رنگین پوست ممکن است به سرطان پوست مبتلا شوند و می شوند.

به علاوه، اگر هیپرپیگمانتاسیون را بدون استفاده روزانه از SPF درمان می کنید، مانند این است که دو قدم به جلو و یک قدم به عقب بردارید.

کرم ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر را به عنوان آخرین مرحله در روتین مراقبت از پوست صبحگاهی خود، از جمله روی گردن و پشت دستان خود، صاف کنید.

توجه: محافظت از پوست در برابر نور خورشید حتی اگر روزهای خود را در داخل خانه می گذرانید مهم است، زیرا اشعه ماوراء بنفش می تواند از پنجره ها نفوذ کند.

ضدآفتاب مهم ترین قسمت روتین پوستی است

روتین مراقبت از پوست شبانه شما

شما می خواهید روتین مراقبت از پوست خود را در شب تغییر دهید.  نه فقط به این دلیل که هنگام خواب به SPF نیاز ندارید.

دکتر ماگوورن می‌گوید، روال شبانه شما زمان مناسبی است تا مطمئن شوید که پوست شما تا حد امکان مواد مغذی و مواد فعال دریافت می‌کند.

زیرا پوست شما در حین چرت زدن بازسازی و ترمیم می‌شود. شما همچنان مراحل اولیه را دنبال می کنید. پاکسازی، درمان و مرطوب کردن – اما در شب، روال کمی متفاوت است.

1-پاک کننده

ابتدا آرایش و کثیفی روز را پاک کنید. در صورت نیاز با استفاده از پاک کننده آرایش جداگانه برای پاک کردن هر گونه لوازم آرایشی شروع کنید.

سابینا ویزمن، شیمیدان ارشد آزمایشگاه زیبایی جی اچ، می گوید: «پاک کننده ها لزوماً برای حل کردن آرایش، به خصوص روی چشم ها، طراحی نشده اند و در آزمایشات ما این کار را به طور مؤثر انجام نداده اند.

او پیشنهاد می‌کند که از همان پاک‌کننده‌ی صبح استفاده کنید، از داخل صورت به بالا، سپس بیرون و پایین در امتداد خط مو و محیط تا درست زیر چانه کار کنید.

2-تونر

اگر تونر را انتخاب می کنید. آن را به همان روشی که در صبح انجام می دهید استفاده کنید. از آنجایی که تونرها مایع هستند، باید قبل از فرمول های سنگین تر مانند سرم ها و مرطوب کننده ها استفاده شوند تا فرصت جذب داشته باشند

شوینده مناسب برای پوست خود انتخاب کنید

3-سرم

یا درمان دکتر ماگوورن می‌گوید شب زمان ایده‌آلی برای استفاده از محصولاتی است که دارای موادی هستند که سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برند یا باعث تحریک گردش سلولی در هنگام خواب می‌شوند.

مانند اسیدهای آلفا هیدروکسی مانند اسید گلیکولیک یا رتینول. این بافت صاف، منافذ را روشن و به حداقل می رساند. (بعضی از سرم ها را می توان در روز یا شب استفاده کرد؛ دستورالعمل های بسته بندی را دنبال کنید.) دکتر دیوید توصیه می کند که اگر در حال درمان هایپرپیگمانتاسیون هستید. به طور متناوب بین رتینوئید و ماده فعال محو کننده هیدروکینون جایگزین کنید.

4-کرم دور چشم

مقداری از سرم یا درمان صورت خود را بمالید. اگر صبح ها هم از آن استفاده می کنید. یک کرم دور چشم جداگانه به اطراف چشم بزنید.

دکتر ماگوورن توضیح می دهد: لازم نیست زیاد استفاده کنید، اما اگر شروع به آموزش پوست خود کنید تا محصولات فعال تر اطراف چشم را تحمل کند، تغییرات بیشتری را مشاهده خواهید کرد.

5-درمان آکنه

اگر در حال حاضر یک لکه (یا تعداد کمی) دارید، در این زمان از درمان آکنه استفاده کنید. دکتر ماگوورن توصیه می‌کند در مورد جوش‌های مزمن پیگیر باشید.

او می‌گوید: «اگر فقط این نقطه را درمان کنید اگر پوستتان مسدود شده باشد، دقیقاً در کنار آن آکنه خواهید داشت.

شما به این دلیل که چربی در حال تجمع است، جوش می‌زنید، بنابراین با رژیم خود سازگار باشید تا منافذ پوست را شفاف نگه دارید.»

اگر از رتینوئید استفاده می کنید، قبل از امتحان فرمول های آکنه مانند اسید سالیسیلیک، اجازه دهید پوست خود را تنظیم کند.

درمان جوش ها با روتین های پوستی

6-مرطوب کننده

مرطوب کردن به خصوص در شب بسیار مهم است، زیرا مانعی ایجاد می کند که آبرسانی طبیعی پوست و هر ماده فعالی را برای مقابله با افت رطوبتی که هنگام خواب اتفاق می افتد، مسدود می کند.

مرطوب‌کننده بدون SPF که برای روز استفاده می‌کنید کار می‌کند، یا فرمول مخصوص شب را برای مزایای هدفمند مانند ضد پیری امتحان کنید.

  • جایزه پوست

روغن صورت اگر پوست شما هنوز احساس خشکی می کند، استفاده از روغن صورت می تواند راهی عالی برای کمک به حفظ رطوبت در طول شب باشد.

دکتر ماگوورن توضیح می‌دهد: «بسیاری از مردم فکر می‌کنند که اگر آکنه یا پوست چرب داشته باشند، با یک روغن از بین می‌روند، اما این درست نیست.

در واقع می تواند به نرم شدن پوست کمک کند. برای تقویت مغذی، پس از خشک شدن بقیه محصولات مراقبت از پوست، به عنوان آخرین مرحله روی روغن صورت بزنید.

منبع :www.goodhousekeeping.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید