ورزش در خانه یا در باشگاه؟

0
1201
ورزش در خانه یا در باشگاه؟

می دانید که باید ورزش کنید.اما ورزش در خانه یا در باشگاه؟ مبحثی است که همیشه مورد توجه همگان بوده است.

اما آیا عضویت در باشگاه واقعا ضروری است یا ورزش در خانه به همان اندازه خوب است؟ سوالی که توسط بسیاری پرسیده شده و با نگاهی ساده به جوانب مثبت و منفی به آن پاسخ داده شده است.

شما می توانید تمرین های خودتان را در خانه انجام دهید. چند نفر را که می شناسید به یک باشگاه ورزشی پیوسته اند و به طور منظم از عضویت آن استفاده کرده اند.

با درک مزایا و معایب باشگاه در مقابل خانه، می توانید هوشمندانه تصمیم بگیرید که کدام مکان برای شما مناسب است.

فواید ورزش کردن در خانه

 1. با صرف هزینه های کم یا بدون هزینه برای ورزش در خانه، این یک دلیل مسلم است که چرا ورزش خانگی می تواند بهتر از باشگاه باشد.
 2. لازم نیست برای مراقبت از کودکتان از کسی کمک بخواهید. با ورزش کردن در خانه مراقبت کودکان خود باشید. در نتیجه تناسب اندام و ورزش خود را هم داشته باشید.
 3. هرزمان که بخواهید می توانید شروع به ورزش کنید می توانید ورزش خود را متوقف کنید.

ورزش در خانه یا در باشگاه؟

مضرات ورزش در خانه

 1. در خانه ورزش کردن انگیزه بسیار کمتری نسبت به باشگاه دارد. درخانه کسی نیست که شما را تشویق کند. همین عامل می تواند شما را از وزن ایده آلتان دور کند.

اما در باشگاه مربی به شما انگیزه می دهد و شما را تشویق می کند. اعضای باشگاه هم بهم انگیزه بیشتری می دهند.

 1. بچه ها در خانه هستند در نتیجه شما باید نقش پدر مادری خود را ایفا کنید. از نقش والد بودن در خانه گریزی نیست. زمان شروع ورزش بچه ها با پدر مادر خود بیشتر کار دارند که این باعث می شود ورزش خوبی نداشته باشید.
 2. احتمال آسیب رساندن به خودتان خیلی زیاد است. عدم نظارت به این معنی است که اگر مربی برای نظارت بر شما نداشته باشید، احتمال آسیب رساندن به خودتان بیشتر است.
 3. کمبود تجهیزات یعنی محدود شدن در ورزش. هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید بدون تجهیزات مناسب یک تمرین تمام بدن انجام دهید. در باشگاه وسایل و امکانات بمراتب بهتر از خانه است.
 4. درخانه ورزش کردن به این معناست که هر زمان که بخواهید می توانید ترک کنید.
 5. گفته می شود که تنهایی یک قاتل جدی امروزی است. تنها ماندن در خانه تنها به این امر می افزاید.

مقاله ای دیگر از زرگیل

ورزش درخانه معایبی هم دارد

مزایای ورزش در باشگاه

 1. ما در ورزشگاه دوست های خوبی پیدا می کنیم. دوستانی با سلیقه های مشابه در ورزش با ما و دوستانی که ما را به تلاش کمدی خود در یک موقعیت خاص یوگا می خندانند.
 2. عضویت در باشگاه انگیزه ای برای ادامه راه است. عضویت سالانه ممکن است برای برخی مأیوس کننده باشد، اگر به فکر ترک پیش از موعد باشند.

با این حال دلیلی که ما باید در درازمدت ثبت نام کنیم این است که انگیزه خود را برای رفتن حفظ کنیم. برای آن پرداخت داشته ایم بنابراین از آن استفاده کنید.

 1. کلوپ شما تمام تجهیزات را برای تمرین تمام بدن دارد. بیشتر باشگاه‌ها تمرین‌های مختلف متناسب با اعضای بدن شما را دارد. که سلامت کل بدن مورد توجه قرار دهند.
 2. شما در باشگاه می توانید مربی متخصص داشته باشید. در این حال و هوای سلامت و ایمنی کنونی، هر باشگاه ورزشی دارای مربیان واجد شرایطی است تا اطمینان حاصل شود که ما به خود آسیب نمی‌رسانیم.
 3. در باشگاه می توانید مربی شخصی داشته باشید. شما اینها را در خانه خود پیدا نمی کنید (مگر اینکه با یکی ازدواج کرده باشید).
 4. گیر افتادن در خانه می تواند ما را دیوانه کند. با اطرافیان خود در باشگاه، افراد دیگری را در مکانی متفاوت از خانه خود می بینید.
 5. شما می توانید به انواع مختلف کلاس ها دسترسی داشته باشید. این روزها کلاس های زیادی برای انتخاب وجود دارد که هیچکس بهانه ای برای بی حوصلگی ندارد.
 6. در باشگاه می توانید برای مدتی سرگرم باشید. حضور در باشگاه می تواند به همان اندازه که شما آن را سرگرم می کنید، سرگرم کننده باشد.

مضرات ورزش در باشگاه

مضرات ورزش در باشگاه

مضرات ورزش در باشگاه

محدودیت های زمانی یک مسئله بزرگ است.در این دنیای پر مشغله مدرن، پیدا کردن زمان برای شرکت کردن دشوار است

حتی شرکت در چند کلاس تناسب اندام در هفته بسیاری از کلاس ها فقط جلسات نیم ساعته هستند. وارد شوید و تمرین خود را فقط در 15 دقیقه انجام دهید واضح است که باشگاه فواید بسیار بیشتری نسبت به ورزش در خانه دارد.

به باشگاه رفتن باید شما زمان متناسب با خودتان پیدا کنید. و نکته دیگر این است که باید برای رسیدن به باشگاه زمانی را در ترافیک و راه باشید.

کلام آخر

تمرین در خانه یا باشگاه، این که کدام یک برای شما بهتر است کاملاً بستگی به این دارد که شما چه مواردی برای تان اهمیت بیشتر و یا اهمیت کمتری دارد.

اگر انگیزه کافی برای ورزش دارید، با حرکات ورزشی آشنا هستید و نیاز به مربی ندارید ورزش در منزل گزینه بهتری برای شما است.

اما اگر می خواهید در محیطی جدید با تجهیزات مدرن، متنوع و همچنین با یک مربی که ناظر بر نحوۀ اجرای تمرینات شما است، ورزش کنید؛ ورزش در باشگاه گزینه بهتری برایتان است.

 

منبع:http://www.holmesplace.com

امتیاز شما بسیار مهم است

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید